Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
NIEBO MOJA JESSI JEST BARDZO UŚWIADOMIONA,CZASAMI MAM WRAŻENIE,ŻE AŻ ZABARDZO,WIE CO TO SĄ GEJE,LESBIJKI ITP,PRZYNIOSŁA ZE SZKOŁY TE WYRAZY WIĘC JEJ WYTŁUMACZYŁAM KTO TO JEST 🙂WIE,ŻE KIEDYŚ BĘDZIE MIAŁA @ I OD TEGO CZASU MOŻE MIEĆ DZIECI I TAKIE TAM INNE SPRAWY 🙂ALE NIE WYOBRAŻAM SOBIE,ŻEBY NP MOGŁA NAS NAKRYĆ W ŁÓŻKU ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bhrka. Odbekuje, odbekuje. Ona strasznie duzo razy odbija... To jest cos niesamowitego,bo czasem potrafi odbic juz kolejny raz nawet po poltorej godziny od jedzenia!!!! W ogole ma duzo czkawek, duzo bakow tez puszcza...
Ale po odbeknieciu przykladam do cyca i nawet nie zdazy dotknac sutka a juz robi sie sztywna i wrzeszczy w nieboglosy....
Przy karmieniu butelka to sie nie zdaza NIGDY!!!! Stad moje podejrzenia o to,ze nie chce ssac kiedy juz tak latwo nie leci... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka kiedy zaczelam wprowadzac butle aby zrezygnowac z cyca ethan mial tak samo...musialm mu troszke wycisnac aby zassal...len sie zrobil...ale tak jest jak butle sie da wiec dlatego przez ponad 1.5 miecha raz dostal moje mleko z butli a pozniej to juz przestawianie i krzyk przy piersi jak musial troszke bardziej possac:P:P:P
chodz nie zawsze:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uFFF witajcie ostatnio nie mam czasu na nic ale mam ten sam problem co Bichito choć nie codzienie np dzieje się tak przez dwa dni potem kilka dni spokoju bichito słyszłam ze niemowlenta porrafia wypróznic pierś w 5 min moja na poczatku tez je tak szybko a potem odrywa głowe i krzyczy daje jej ona znowu pre sekund jak tak robi to biore na rączki uspokoje odbija i za 15 minut znowu karmie. U nas to zdaje egzamin. A powiem ci ze te krzyki to tez o róznych porach bo w nocy i rano do 12 je ładnie ale po południu i wieczorem zaczyna się cyrk.
Też się martwiła ze nie mam już dobrego pokarmu i mała krzyczy.
I wydaje mi się że mała duzo pije dziś np obaliła 4 butle po 1600 ml. i nie wiem czy to ie za dużo?Byłyśmy na usg bioderek juz jest dobrze i Hania nie nosi rozwórki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to madrego w 12 tyg wyczytałam cytuje;
"Ciekawość świata stwarza spore problemy przy karmieniu. Dziecko może zacząć nerwowo ssać - denerwować się, rozglądać, szarpać. Postaraj się, by podczas karmienia nic go nie rozpraszało - usiądź w zaciemnionym miejscu, w ciszy i spokoju. Za jakiś czas ten kryzys minie, a dziecko zacznie ssać efektywniej".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
super Sabinciu że z Hani bioderkami już wszystko w porządku, a z tym ssaniem to myślę że damy z naszymi dziewczynami radę 🙂
a my byłyśmy w Realu i kupiliśmy Rozalce trampki - prawdziwe - sznurowane czerwone i troszkę ocieplone w środku - będą w sam raz na jesień i wiosnę bo rozmiar wzięliśmy 6-9 miesięcy 🙂 tylko to sznurowanie troszkę będzie zajmowało czasu...
miłej nocki Babulce i owocnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff
wszędzie dobrze ale w domu najlepiej!!!!
jestem już z powrotem i narazie predko sie nigdzie ,ale to nigdzie nie wybieram !Nie żeby mi było zle w PLO,ale kase trzeba zbierac na ten wymarzony no i prawie 4 stówki na :za rok musimy mieć więc wszelkie wyjazdy wypadaja z gry przez najblizszy okres czasu-kuzwa:narty też!

Ale nadrukowałyscie ,jak za starych czsóww 17 stron w dobe 😞 ide cos poczytać bo i tak nikogo nie ma ,a ja dopiero co walizki umiejscowiłam ,nastawiłlllam dwie prallki ,ogarnełam troszke chałupke ,chociaz musze przyznac mój mężus niezle ją tu pielęgnował przez te 2 tygodnie co sam tu był i niewiele miałam do sprzatania ,oprócz kurzu -wiadomo! 🙂

Kwiatuszek daje .....niespodzianka 😘 😘 😘

lece poczytać ,zajrze jutro
a lot przebiegł nam super ,bylismy o czasie a nawet kilka minut wczxesniej ,Olivcia super-grzeczna jak zwykle,wie c jest git.PAPAPAPAPA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gos kwiatulec na szczesliwy powrot!

Sabinko u nas dzis byl tez upał 30 stopni i duszno, mały dostal: rano cyce( wiec nie wiem ile ale on ssie ok.40min i sie nie opierdziela) , w poludnie herbatke 50ml, 2 butle sztucznego 120ml( taka zalecana dawka w tym miesiacu zycia i ja jej nie przekraczam!!!!) , 30ml sztucznego na dopicie pomiedzy i wieczorem cyce. teraz nadal spi jest 0:30 a jadl ok.18tej. nie przekarmiajcie tych dzieci, nie zwiekszajcie same dawek i nie zageszczajcie jezeli nie ma spadku wagi!!
pamietajcie,ze komorki tluszczowe teraz wytworzone zostaja na cale zycie!!! i potem sa problemy z tusza u dzieci !
moj tez sie drze jak konczy sie butla- ale przeczekuje- odbijam go i juz za kilka minut jest wspaniale i sie usmiecha. wiadomosc o pelnym brzuszku dociera do mozgu po dluzszej chwili wiec dziecko sie drze. troche rozsadku dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak na dowod tego,ze nie jestem wyrodna mamusia i glodze dziecko to chyba same widzialyscie,ze Tymek jest dorodnym i zdrowym chlopcem.

Paulus mysle,ze Sofii to leniuszek i nie chce jej sie ciagnac, bo z butli lzej... ale skoro ja przekarmilas to oznacza,,ze mala potrawi ssac! dzieci nie dadza sobie zrobic krzywdy , to mali terrorysci i chca nas ustawiac, trzeba pojsc na przetrzymanie . chyba,ze chcesz ciagle odciagac i butle dawac- bedziesz miec troche spokoju a mała twoje mleko bedzie nadal dostawac. powodzenia kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉) nadrobilam troche zaległosci. niebus-mam pytanie apropos Twoich dawek zywieniowych - sama wprowadzilas sztuczne? ja daje tylko cyca, widze ze część Mamus przeszła na sztuczne i nie wiem czy z zalecenia to wprowadiłyście, czy na własna rękę... dajcie znać

u nas nocka ok. 1 przebudzenie,cyc na spaniu 😉 potem jak jej sie odbije to ją kłade na brzuszek - dłużej i spokojniej pośpi, bo na plecach sie rozkopuje i macha rączkami i nóżkami jak mały wiatrak 🙂)) i się budzi co chwila

ja podobnie jak gośka..zaciskamy pasa na budowe. moj mężuś-budowlaniec z zawodu wymarzył se chatę ok 160m2...państwo spłaca część odsetek, ale do domków mniejszych niż 140m2...więc kapa.w dodatku zzesmy przeliczyli ze biorąc kredyt na jakies 300.000 splacimy po 30 latach...900.000. SZOK

wiec na razie z tego co mamy to wybudujemy stan surowy bez dachu. wezmiemy na razie na 100.000 i zobaczymy co dalej... kuźwa, przeraża mnei to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej edith ja sama wprowadzilam sztuczne , rozmawialam wczesniej z pediatra i powiedziala,ze jezeli widze potrzebe- maly co chwile cyca chce itd. to moge po cycu dac 30ml na dojedzenie albo opuscic cyca na rzecz butli ale w dawce nie wiekszej niz zalecana. cyca mozna do woli dawac ale sztuczne tylko i wyłacznie wg rozpiski na opakowaniu. humane na 3 miesiac: 120ml 6-7 razy na dobe i to jest max. a ja daje 2 lub 3 razy butle a reszta to cyc.
mam jeszcze gotowy plyn humane i ta mozna jak cyca dawac czyli na zadanie, z tym,ze ona jest droga,bo za 90ml place 3zl. ale dla dziecka nie bede zalowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzewczynki, napisalam wczoraj posta ale chyba nie dodalo 😞
No trudno.
U nas ok. Tylko caly czas robota w domu, bo jeszcze mamay pare rzeczy w kartonch ale juz wiekszosc zrobiona. Brakuje tylko drzwi pokojowych.
Jest super na nowym i na swoim 🙂
Wszystko sie stabilizuje i zaczynam sie cieszyc maciezynstwem, bo poczatki byly straszne 😞
alergia pomalutku znika, ale nie chce zapeszac 😉
Caly czas mam apetyt i wpierdzelam jak swinia,dlatego tylko 11 kilo mi spadlo, no ale pomalutku dojde do siebie, chociaz cialo obwisle i obrzydliwe sie zrobilo.Najgorszy tylek :/
wczoraj wam pisalam ze sie jeszcze nie bzykalismy, bo bez antykoncepcji nic nie zrobimy (mamy stracha ). To tyle u mnie. Caluje was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 🙂

NIEBO FOTA ZAJEBISTA,PASUJĘ JAK ULAŁ DO TWOJEJ OSOBOWOŚCI HIHIHI

VELINKA KUŹWA WYGLĄDASZ ZAJEBIŚCIE CHYBA GRUBASA NIE WIDZIAŁAŚ,TAKA Z CIEBIE LASKA,ŻE SZOK!!!

MY SEKSIK PRAWIE CODZIENNIE(WCZORAJ TEŻ 🙂 🙂

EDITH JA SAMA WPROWADZIŁAM MLEKO SZTUCZNE,W SZPITALU JĄ DOKARMIALI TAKŻE JEJ SMAKOWAŁO OD POCZĄTKU I W DOMU PRZYSTAWIAŁAM DO PIERSI,ALE SIĘ WKURZAŁA I ONA I JA I PODAŁAM BUTELKĘ I TAK JUŻ ZOSTAŁO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek
wpadłam tylko na chwileczke bo muszę uzupełnić lodówke i wybieram sie do tesco,a koło,południa wpadają siostry do Olivki bo one w niedzielę leca do PL i chcą ja jeszcze zobaczyć . 😞 bede zaglądac ,a wieczorkiem porobie porządek ze zdjeciami ,to kto chce wysyłac na NK adresy maila to wam poeysyłam ,do Anulki mam 🙂
Mała "jeżdzi"na karuzeli i fika nóżkami ,więc teoria ,ze dziecu nalezy chować co jakiś czas zabawki a potem wyciągac i bede jak nowe u nas sie sprawdziłam bo przed wyjazdem miała karuzelkę w dupie a teraz jeeżdzi już 20 minut i się cieszy ,ciekawe jak długo ,bo kolejnych atrakcjii,typu hustawki,maty ,narazie nie porzewidyję ze wzgledów wam znajomych-dom. 😎

edith
strasznie drogi ten wasz kredyt,wiem że odsetki sa okrutne ale hipoteczne przecież są najtańszymi kredytami ze względu na zabezpieczenie 😞

Niebo
fajna fota:P cała ty!
Apropo tej umowy to narazie nic oprócz rezerwacjii działki nie podpisaliśmy ,teraz gośćiu wysyła dokumenty o pozwolenie na budowę ,kupuje projekt,i załatwia reszte pozwoleń ,daliśmy mu teraz tylko kilkanaście tysięcy,co do umowy notarialnej i aktu własności to jesteśmy wstepnie umówieni na listopad, i na wiosne ruszy budowa,i wtedy na podpisywanie tej umowy bierzemy znajomego który zna sie na tych papierach lepiej od nas chociaż umowę widziałam i nie budzi zastrzerzeń,Dzieki ,ze radzisz i ostrzegaz bo przeciez to umowa na całe życie bo pewnie w 3 lata go nie spłacimy,wyliczenia cenowe nie są podane na stronie bo odbywa sie to po doborze konkretnego projektu domu do konkretnej działki ,nam wyszło 367tyś,za stan surowy zamknięty z ociepleniem i tynkiem ,zewnętrznym stolarką okienna ,a to wszstko na 11 arowej działce -teren równy ,media doprowadzone.
aha,na stronce sa rzuty i elewacje oraz wykaz działek może nie doczytałaś????trzeba kliknąc na dany domek 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny jak już zaczęłyście - jest bliżej niż dalej
hmmm nasza wczorajsza nocka była przegadana... nooo i muszę dalej urabiać mojego Grzesia na dom moich dziadków ale w sumie Grześ znalazł argumenty żeby zostać w Krakowie które nawet do mnie trafiły poniekąd i teraz jestem dalej nastawiona na tamten domek ale już nie tak w 100% jak wcześniej
a rano z Rozalką dospałyśmy sobie do 10tej - biedny Grześ ciekawe jak dzisiaj się trzyma w robocie

a mi pani dr stanowczo zabroniła dokarmiania małej jak miała ona 2 tygodnie no i przestałam dokarmiać... (tylko podaje jej wodę z glukozą lub rumianek ale zwykle pije w ciągu całego dnia do 100ml) i jakoś sie trzyma na nogach szkrab hihihi nie wiem ile waży ale w nosidełku jest ciężko ją nosić:/ i jeszcze wczoraj drzemała na zakupach a miałam bluzkę z dość dużym dekoltem i była oparta o gołą moją skórę policzkiem i jej się odparzył 😞 - jest mi strasznie głupio bo to moja wina. A zaczne wprowadzać chyba dopiero jak będzie na to gotowa - wczoraj sobie obejrzałam :
http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,92032,5677454,Jak_odstawic_dziecko_od_piersi_i_od_butelki.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wiedźmy

kurcze ale nadrukowałyście 🤪

nadrobiłam zaległości

Aniutka ja też sobie zdaję sprawę że to domek dla nas ale kuźwa ja siedze z dwójką dzieci i już nie wyrabiałam, a teraz jak robimy postój torazem sprzatamy działke i powoli sie normuje. Mam nadzieję że do reszty nie będzie potrzebny bo to już fachowcy będa robić chodzi głównie o instalacje i tynki z wylewkami bo wykończeniówkę to już częściowo będziemy robili sami.

Edith co do kredytów to ja już przeszłam swoje i tez jak na razie nie braliśmy i robiliśmy ze środków własnych na dzień dzisiajszy mamy stan surowy z dachem oknami dachowymi kominami orrynnowaniem do stanu surowego zamkniętego brakuje tylko okien.
Wyszło nas to 130 tyś nie licząc działki bo tą milismy już przed ślubem, ale koszt działek w mojej okolicy to ok 130 tyś zł za 10 arów.

Gosia fajnie że podjęliście taką decyzje macie jakiś cel w życiu i nie powiem ci czy to dużo czy mało bo nie wiem z jakich materiałów i ile grunt kosztuje w tej okolicy.
Z tego co wiem to deweloperzy budują po kosztach i dobrze żeby ktoś tam zaglądał jak będę budowali żeby na podbitki na dach nie malowali tylko cześciowo a całą bo wiem ze to olewają.

Cod o sex-u to do łóżka pchać się nie będę i na nakrycie nas w łóżku podczas bara bara nie mogę dopuścić bo dziecku psychikę zrujnuję:laugh:
A prowokowac go nie będę bo za bardzo się oddalilismy od siebie musimy poczekać aż wszystko sie unormuje.

Paulinko całus dla ciebie za cierpliwość i ułatwiaj sobie życie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...