Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
NO BABECZKI MY JUŻ PO OBIADKU MAŁY DOSTAŁ DZISIAJ 3 ŁYŻECZKI DESERKU Z JABŁUSZKIEM I ZOBACZYMY JAK BEDZIE. MAŁY PIJE MLEKO 150 ml. ALE JAKOS TAK RÓZNIE BO PO KĄPIELI O 20 JE PÓŹNIEJ O 2 W NOCY POTEM 6 RANO 12 POTEM 17 Z TYM ŻE NIE ZAWSZE ZJADA DO KOŃCA. a JAK WASZE MALUCHY JEDZĄ ZWŁASZCZA KARMIONE BUTLĄ I JAK PRZESYPIAJĄ NOCKI??

CO DO SZCZEPIENIA TO MÓJ MALUCH ZNOSI DZIELNIE I GORĄCZKI NIE MA ALE SŁYSZAŁAM, ŻE JAK PIERWSZE SZCZEPIENIE POSZŁO BEZ GORACZKI TO I DRUGIE BEDZIE OK ZA TO PRZY TRZECIM MOŻE WYSTĄPIĆ TEMPERATURA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izus moj je mniej wiecej tak: dostaje 120-130ml w zaleznosci od mleka, nie zwiekszam sama dawki. rano ok.7 cyce ,ok.9 butla 120ml, ok.12-13tej butla 120ml, ok.16tej butla i na wieczor po kapieli ok.20-21ej butla. w nocy czasem sie obudzi to dostaje cyc ale usypia momentalnie. cyce dostaje na tzw. picie pomiedzy butlami jak chce lub przed zasnieciem ciumka . nie daje nic poza plantexem czasami , nie wprowadzam zadnych deserkow ani zupek , staram sie podawac wode lub herbatki hipp ale nie chce, pluje nimi.

jak w nocy sie nie obudzi ok.3ej to spi od 21-22ej do ok.6ej. a czasem sie obudzi w srodku nocy na cyc. raczej przesypia noce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula nam ksiądz kazał iść do spowiedzi i rodzicom chrzestnym też ale ja uważam że spowiedź jest bez sensu bo nikogo nie zabiłam i nie okradłam ale jak mus to mus.

Izuś moja już 18 skończy 4miesiące ale od 3 tyg je mi tak samo: 6 rano butla 180 ml, 11 butla 160ml z kaską malinową, 13 zupka cały słoiczek, 16:30 butla 150 ml z kleikiem i o 19:00 / 20:00 samo mleko 150 ml i śpi do 6 rano 🙂 w nocy się już nie budzi długo.

Kurcze mała zrobiła dzisiaj 4 kupy 2 normalne i dwie rzadkie ale żółte nie zielone 🥴 podałam jej teraz smekte mam nadzieję że to tylko fałszywy alarm albo nadrobiła za wczoraj bo była tylko jedna 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A MOJA WŁAŚNIE OPĘDZLOWAŁA PÓŁ SŁOICZKA ZUPKI Z JARZYNKAMI 🙂I JESZCZE ŚLINIAK OBLIZYWAŁA:laugh:

IZA MOJA JE OSTATNI POSIŁEK OKOŁO 20-21 TAK 150ML I POTEM OKOŁO 6--7 RANO SIĘ BUDZI,BARDZO RZADKO JEJ SIĘ ZDARZA WSTAĆ OKOŁO 4-5.TAKŻE RANO TEŻ ZJADA 150ML,POTEM OKOŁO 10 I 13,17 I WIECZOREM,JA JEJ ROBIĘ PO 150,ALE CZASAMI ZJE TYLKO 100 ALBO 120 ZALEŻY,W MIĘDZY CZASIE HERBATKĘ,PREFERUJE Z KOPERKU.

NIEBO JAK CHRZCIŁAM JESSI TO NIESTETY OBOWIĄZKOWA BYŁA SPOWIEDŹ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej kochane...
Chyba nabawilam sie zapalenia pecharzu,bo latam jak glupia do kibelka i koncze robic siusiu to mnie tak cisnie jakbym wiecej miala... 😞
Jakies rady na leczenie domowym sposobem.Bo przeciez ja daje cyca i lekow nie moge.

sofia wlasnie bawi sie na placyku i gruchocze.Jest kochana. Za chwile przyjdzie Mariano i bedzie wspolna kapielka.
Poza tym jestesmy w trakcie szukania mieszkania...Dzis widzielismy dwa,ale nic z tego... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Radzia ja tez dzis pania@ dostalam wrrrrr

dalam malemu marchewke z ziemniaczkiem i wcinal az mu sie uszy trzesly

moja maly je od3 do 4 butli zalezy czasem 120 zje czasem 150 a czasem 90...ale mieszam mu z kaszka bananowa 🙂 🙂 🙂 w nocy czyli jakos o 23 zje ostatnia i tak do 6 lub 7 rano wiec jego glodomorek jest juz ok hehehe

naszczescie mnie nic nie wzielo po zmianie klimatu maly tez drow katarek znikl jak reka odjol moj po szczepianiach naszczescie ani temperatury ani nic 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rozgrzeszenie dostałam huraaaa!!!!!!!:laugh:

kuźwa byłam z małą i powiem wam że na polku nie kicha ani nie ma kaszelku i doszłam do wniosku że to kichanie w domu to może być przez odświeżacz powietrza 🥴 chyba jest na niego uczulona bo nawet czasem jej zły lecą... wywaliłam dziada zobaczymy czy pomoże 🥴

Paulinko zrób sobie nasiadówkę z rumianku i kory dębu jak masz do tego dostęp pomaga sprawdzony mój sposób musisz to robić z 2 razy dziennie tyłek na michę i mocz tak z 15 min powinno ci po 2 dniach ustąpić 😉

Zoltri to witaj w klubie, a napisz mi co dawałas małemu jak był przeziębiony??? Bo jak to nie alergia to muszę iść do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka Dziewczyny!
aż mi się nie chce chrzcić dziecka jak słyszę o tych wszystkich przygotowaniach 🤢 ale co ludzie powiedzą...
a u mnie była kuzynka przez wekend i zrobiłyśmy sobie wielkie zwiedzanie i podróżowanie 🙂 i strasznie mi się to podobało nawet z klockiem na rękach, co ciekawsze Rozalce też muzea się wpadły w gust, nawet w nosidełku nie chciała być do mnie odwrócona buzią tylko do wystaw 😁. Byłyśmy na zamku w Pieskowej Skale w domu Mehoffera i Wyspiańskiego superaśnie
próbowałam dać małej w sobotę kaszkę malinową z bobovity odrobinkę dałam ale się cykam dać jej jeszcze raz ... jakoś tak po prostu się tego obawiam

kurde głupio z tą Anią 😞 może jej się jeszcze ułoży
wszystkiego najlepszego Iza 🙂 i ogromne gratulacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja jest tylko na cycu i w nocy budzi sie raz o 3/4,ewentualnie drugi ok 5,ale raczej nie moge narzekac na nieprzespane noce ,potem jak zje ok.6.30/7.00 to śpi na brzuchu do 10 czasem żebym mogła wyjść to musze ja budzic ,potem juz jej daje cyca "na żądanie " i gubie sie ale myslę że ok .5-6 razy dziennie je.Od tygodnia podje jej herbatki ,naprzemiennie koperkową i rumiankową ,ok 100ml na dzień i tak sobie popija po jedzonku no i na spacerkach. 🙂

Paulinka
widze ,ze sytuacja się oczyściła 🙂 super ,ze juz jest dobrze ,kwiatuszek dla was na owocną noc i pyyyyyszne kakao 😘

Radzia
no co ty ,Ty byś nie dostała rozgrzeszenia????Przeciez ty świeta jesteś 😘

DOBRANOC WIEDZMY 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radziu moj mial lekko gardelko 3 tyg temu zaczerwienione i katarek dostal dala mi tylko nurofen na dwa dni i nasivin na nosek....kaszelku nie mial chyba tam z 5 razy musie kaszlnelo...ale jak tu wrocilismy wszystko czyli katar poszedl sobie:P:P:P
Radzia nasze dzieciaki to takie dwa same glodomorki heheh wcinaja wszystko:P
aha a ja przy malym nawet perfumami sie nie prysne tylko w innym pokoju bo wiem od dawna ze to podraznia...przeciez nawet dorosli zaczynaja kichac albo kaszlec po wiekszej dawce 🙂 🙂:


moj kochany dzis w tesco wydarl morde jakbysmy go ucinali i tak do mojej mamy myslalam ze brzusio alb o co ale przypomnialo mi sie ze moj synus nie lubi pieluchy takze mokrej wiec odrazu pielucha a tam wielka kUpa hahahah zdjelam umylam i dziecko znow sie smialo :P:P

no i dokladnie moje dziecko musi miec co gora 2godz zmienianie bo nie lubi ale to niby dobrze bo szybko pojdzie na nocnik heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laleczki !!!!

wczoraj szczepienie poszlo szybko ale bolesnie, maly poplakal ale w poczekalni dostal cyc i juz byl spokoj, pozniej akcja lidl i do domku.

Tymek wazy 6840 🤪 63cm dlugi, obwód glowki 40cm, obwod klatki piersiowej 44cm. ladnie rosnie 🙂 pediatra pochwalil i powiedzial,ze jak mu sluzy bebilon comfort to mam podawac ale starac sie cyca wiecej dawac...on ciagle ssie cyce wiec juz nie wiem ile wiecej mozna 🙃 powiedziala,ze moge wprowadzac powoli soki a za miesiac zupki(czyli jak skonczy 4 miesiac zycia) wiec tak bede robic .z okazji skonczenia 3 miesiecy zwiekszylam dzis dawke pokarmu butlowego, zobaczymy jak bedzie pil,bo czasem nawet tych 130ml nie wypil,juz wypychal jezorkiem.

dzis mam dzien zalatwiania spraw- pralnia, wyrobic ksiazeczke rum malemu, hurtownia dziecieca po pieluchy i jakies mleko, apteka,cos tam jeszcze- musze spisac zeby nie zapomniec..mały zostanie z tata w domku:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ MAMUŚKI 🙂

MY JUŻ OD 7 NA NOGACH,PO ŚNIADANKU I WŁAŚNIE GOTUJĘ BROKUŁY BO MI SIĘ ZACHCIAŁO:P JESSICA ZOSTAŁA DZISIAJ W DOMU,BO TEN KASZEL MI SIĘ NIE PODOBA I MNIE TEŻ ROZŁOŻYŁO,CZUJĘ SIĘ TRAGICZNE,ALE PIJĘ GRIPEX I MAM NADZIEJĘ,ŻE PRZEJDZIE.MALUTKA OD CZASU DO CZASU KICHA,ALE ONA I WCZEŚNIEJ CZĘSTO KICHAŁA WIĘC JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ 🤢 KASZULU NIE MA,WIĘC CHYBA NARAZIE NIE PÓJDĘ DO LEKARZA,BO JAK JĄ TAM MAM WZIĄŚĆ TO TEŻ SIĘ BOJĘ,BO TERAZ TAKI OKRES,ŻE PEŁNO DZIECI CHORYCH I CO MAM JĄ JESZCZE DODATKOWO NARAŻAĆ SIEDZĄC GODZINĘ NA POCZEKALNI WŚRÓD KASZLĄCYCH I KICHAJĄCYCH DZIECI 🥴

PAULINKA,A MOŻE SOFIA BĘDZIE MIAŁA RODZEŃSTWO I STĄD TE CZĘSTE SIUSIU:P :P :P

MIŁEGO DNIA SŁONECZKA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko mi lekarz zapodał leki na pecherz, powiedzial,ze bakterie zrobia wieksze zlo w organizmie niz podany antybiotyk...w zwiazku z tym wzielam i jak widac maly jest zdrowy a byl w brzuszku wtedy. sa jeszcze ziolowe na pecherz typu urosept, urosal. popros o jakies ziolowe na pecherz w aptece plus te nasiadowki o ktorych pisała Radzienka. 😘 😘 😘

jade kupic pieluchy w lidlu- toujours , sa bardzo pochlebne opinie o nich na innych forach i cena wychodzi 44gr/szt,bo wczoraj sprawdzalam. jeszcze dzis jade na rynek sprawdzic cene niemieckich,bo jest sroda i rynek we wrzeszczu.w necie z odbiorem osobistym wyszly pk 62gr/szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A nasz maluch zrobił nam pobudkę o 7.30 ale już zasnął 🙂 Pobawił się z mamusią pouśmiechał do tatusia i odpłynął 🙂
Muszę teraz trochę chatkę ogarnąć 😞 A taka padnięta jestem bo do 2 w nocy płytę z wesela oglądałam :P:P

Niebo to widzisz mój maluch urodził się z wagą 4.300 4 czerwca a dziś waży tyle co twój z tym, że długiiiiii jest bo 62 cm. to miał jak się urodził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIEBO TO TYMUŚ WIELKI CHŁOP WYROŚNIE,CHYBA PO TATUSIU 🙂BO TY TAKA DROBNA KOBIETKA JESTEŚ 🙂

MOJA MAŁA TEŻ ŚPI,A JA SIĘ OBIJAM Z KĄTA W KĄT.NASZCZĘŚCIE MAM ZNOWU BEZPRZEWODOWY INTERNET TAKŻE SIĘ CIESZĘ 🙂

PAULINA JA TEŻ 2 RAZY BRAŁAM W CIĄŻY MONURAT-ANTYBIOTYK NA BAKTERIE W MOCZU I MAŁEJ NIC NIE BYŁO,TAKŻE JAKBY CI NIE PRZESZŁO TO MOŻE LEPIEJ IŚĆ DO LEKARZA TO CI COŚ PRZEPISZE,A MYŚLĘ,ŻE JAK W CIĄŻY NIE ZASZKODZIŁO TO I PRZY KARMIENIU NIC NIE BĘDZIE.

IZA JA CZĘSTO SIADAM I SOBIE OGLĄDAM KASETĘ Z WESELA,ALBO WŁANCZAM I COŚ ROBIĘ W DOMU I ZERKAM:P BARDZO JĄ LUBIĘ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendoberek 😘

moje dwa "maleństwa"jeszcze lezakuja ale za godzine uderzamy na siłke i Piotrek idzie ćwiczyc ,a ja odnowić karnet,huuuuuuuura,a popołudniu ja ide ćwiczyć a on zostaje z Olivcia i odciągniętym mlekiem 🤪
zobaczymy jak pierwszy raz przejdzie tak długa próbę ,bo mam zamiar tam posiadzieć troche moze jakieś 2,5godz,:siłka ,basem ,jakuzzi,wczesniej zostawała tylko na najwięcej ok.godzinkę,ale sie cieszę ,bo wczoraj byłam u koleżanki ,która tam pracuje i powiedziała mi żebym szybko sie zdecydowała bo jest promocja i na rok kosztuje 162 euro a wcześniej było 245,więc dla mnie to duza róznica ,no i zdecydowałam sie w kilka sekudn 😉

Anulka
kuruj sie i przytrzymaj Jessi w domku ,a wogóle dziewczyki to zaczyna sie pora szczepien na grypę i pediatrzy(nie wszyscy)polecaja to szczepienie dzieciom szczególnie narazonych na zarazki czyli tym które chodza do przedszkola,szkoły...itd.wiadomo ,ze nie uchronia dziecka od zachorowania na grypę całkowicie ale ciezka grypa przechodzi sie w postaci lekkiego przeziebienia no i uchroni przed antybiotykiem,zastanówcie sie obie z Radzia 🥴 ja bym zaszczepiła 😘

kwiatuszek dla Pudzianka ,bo lubi miec czyst ą dupkę 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Nie byłam u lekarza z małą bo kaszel ustapił 🥴 i cholera niewiem czy to zęby czy ten odświeżacz 🥴

Już wypiłam kawkę z sąsiadką potem idę po olcię do szkoły a o 15:00ma zajęcie z tańca więc dzisiaj dzień bieganiny.

Zaraz idęmyć zastawę na chrzest bo nic innego nie chce mi się robić:P

Mała śpi już godzinkę bo ma ciszę bo Olcinei ma.

Beatko to udanych zakupów ci życzę, fajnie masz z tym Mareczkiem a Tymuśsupcio facet buziak dla niego 😘

Gocha to ty zaraz lasencja będziesz ten piotreknie wie na co się zgadza:P na tak długo cięz domu wypuszcza bez nadzoru:P

Anula lecz się i dobrze zrobiłaś zatrzymując małą w domciu niech słoneczko się wykuruje nie ma co ją narażać no cos gorszego. Oli katar przeszedł 🙂

Paulinko ja w ciąży brałam urosept i nic małej nie było więc spokojnie możesz ziołowe brać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...