Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
NIE WIEM CO DO CHODZIKA BEDZIE ALE JAMPAROO JUZ WKROTCE Z DZIWKAMI WPADNIE HEHE

TEZ NIEBUS TROCHE DOSTALAM WIEC 3-6 NIE MUSZE NIC PRAWIE DOKUPYWAC

DZIS POLECE TYLKO SLINIAKI JAK POKOSZULEK KUPIC BO MALEGO CALE CIUCHY TEZ JEDZA RAZEM Z NIM

NIEBUS ALE I TAK NAJLEPSZY JEST PIENY ZADARTY NOSEK TYMKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane,

Ja tylko na moment nawet nie nadrabiam zaległości bo mam total urwanie głowy!!! Zaczynamy remont i do 14 mam wysprzątać szafy a została mi jeszcze połowa!!! Jak zdąże to się zapale!!!

Nocka FATALNA,zresztą tak jak dzień, chce sie tylko nosić i przytulać. Biedne moje dziecko co pół godziny, co godzine busziło sie z płaczem tak bola go te zębiska a zeby było śmieszniej to z dołu pisałam Wam ze wychodzi mu tylko jedna jedyna, dzisiaj płacze i płacze a ja mu patrze do buzinki i SZOK!!! Z góry mu wyszły dwie jedyneczki!!! 🤪 🤪 🤪 Kupiłam mu ze do ząbków BOBODENT ok 17 zł u nas i polecam bo jak tylko posmarowałam uspokoił się i juz mi śpi prawie dwie godzinki!!! Absolutnie nie wolno podawać Sacholu - tak mi powiedziała farmaceutka bo jest za mocny dla dziecka. I tak rzeczywiscie Kubuś non stop wczoraj ulewał, jak też nigdy wcześniej nie miał z tym problemów.

No to tyle na razie zmykam, bo ciężki dzień przedemną. Postaram się wpaść wieczorkiem, jak się już odrobie 🙂

Buziaczek dla Pudzianka za chodzidło 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂
mam jakis głupi dzien dzis bo byłam rano troszke was poczytałam ale nie miałam czasu nic napisać , 😞
byłam już na spacerku i zakupach znów coś z promocjii dla Małej ale zaczynam też uzupełniac swoją ubogą garderobę zimową:P

dziś juz lepiej z cycem ale tez zrobiłam jej tylko 30ml herbatki na czkawke i więcej narazie nic z butelki nie dostanie!W nocy nadrabiała i dała czadu bo jadła równiutko co 2 godziny jak wtedy po urodzeniu ,więc jestem nieprzytoma,bo zwykle była tylko jedna pobudka 0 3.30 😞 mam nadzieje że dzis bedzie lepiej bo narazie je co 4 godziny ,nie dopomnina sie za bardzo ale jej wciskam cyca,bo pęknę 😞 no i tak prawde mówia to chciałabym ją jeszcze karmić!!!!!!!zobaczymy co z tego wyjdzie 🙃

Edith
spaoko napiszę tutaj bo nie ma co sie czaic ,moge ci zrobić zakupy i takie pajace ale przesyłka wyjdzie ci ok 6-8euro więc przelicz czy ci sie to opłaca ,bo Niebo miała tu odbiór i transport gratis to jej super wyszło cenowo i faktycznie tak kosztują 6-7.5euro za 3 szt.:laugh: jadę niedługo do PL i jak bede miec troszkę luzu w walizce to coś przywioze ,ale nie wiem bo mój brat tez coś chciał dla swojego małego a mam jeszcze trójkę maluchów do obdarowania,i koszty przesyłki w Pl by były tansze ale zobaczę co da się zrobić bo mam tylko 15 kg bagażu z Olivką! 😠

Mojej małej się od wczoraj taka gadułka włączyła ,że szok!nadaje jak wolna europa ,bez przerwy!a do tego zwija buzie w trąbke i tak śmiesznie wyje jak mały wilczek,jest coraz lepsza ,polewam z niej bez przerwy:P fajne te nasze beboki sie robia ,ale Pudzianek i tak przebija wszystkich,jak go zobaczyłam w tym chodziku ,no zacznie biegać w wieku 8 miesięcy! 🙃 jest THE BEST!!!!!!!!!kwiat dla niego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane.
Oj Margherita to ja ostatnio mam takie przejscia w nocy jak ty. A tak dobrze bylo. Sofia zasypiala o 20-tej, o 23 dostawala ostatniego cyca i tak wytrzymywala zazwyczaj do 7 rana. A tu ostatnie dwie noce nie wiem co sie porobilo. budzi sie co 3,4 godziny i chce jesc...a potem mi wymiotuje... Eh...mam nadzieje,ze to nie znowu jej gardziolko.
Za to ja jestem totalnie zakatarzona. nienawidze kataru. u mnie trwa 7 dni, leci jak z kranu i zapycha sie,ze nie moge oddychac. Doprowadza mnie to do szalu...a zadnych kropelek nie moge uzywac...zostala tylko witamina C.
Zosienko. Ja tez trzymam kciuki, zeby operacja nie musiala sie odbyc. Wierze mocno i modle sie za Kamilke. Trzymaj sie dzielnie kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki.
Słuchajcie mam pytanko do Was. Mój mały jednak podłapał ode mnie i jest zakatarzony a jak pewnie wiecie nie dośc że mam mieć szczepienia w środę to jeszcze 12 lecimy do Polski więc musi być zdrowy. Żadnych leków nie biorę tylko sporo witaminy C, polecany przez Aurelkę sok pomarańczowy i kapsułki czosnkowe. Nadal karmie piersią i jak myślicie czy ta " kuracja" pomoże małemu szybciej dojśc do siebie bo ja się juz lepiej czuje a jeszcze wczoraj umierałam a dzisiaj tylko reszta kataru. słyszałam ze czosnek nie jest wskazany dla tak malutkich dzieci ale chyba bardziej może mu katar zaszkodzić niż czosnek, co o tym myślicie? Aha stosuje tez Fridę i Sterimar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ,ostatnio tak mam troche wyrzuty sumienia ,nie zebym chciała byc Matka Polka i uzywac tetry ale co dwa dni wynosze taką wielką papierową torbe zuzytych pampersów i wrzucam je do zielonego śmietnika 😞 z tego co mi wiadomo nie ma specjalnych pojemników n a pampersy ,a przeciez możnaby było je jakoś utylizowac i pomyslec ile takich pampersów dziennie wyrzycanych jest na całym świecie to aż ciarki przechodza ,kiedys po prostu utoniemy w zużytych pampersach 😞
A wy gdzie wyrzucacie pampersy???????????
co o tym myslicie???????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagirka
ja tez byłam przeziebiona ale te kapsułki czosnkowe sa zabronione przy karmieniu piersia ,bo przedostaja sie do mleka i zmieniaja jego smak a czosnek jest niewskazany poniżej 2 roku życia tak jak miód zresztą 😞
Na katar stosujesz wszystko co mozesz Sterimar i odciagaj wydzieline z noska ,żeby nie zeszła na oskrzela i płuca, oprócz tego mozesz smarowac małolata na klatce piersiowej i stópkach mascią rozgrzewającą -coś jak dla nas WICK Vapo Rub,-jast odpowiednik dla dzieci po 2 miesiącu bo ja tu kupiłam ,u ciebie tez bedzie 🙂 Aha ,i widziałam jeszcze ostatnio takie cosik do gniazdka jak te bzyki na komary tylko własnie z takimi Tabsami Kamforowymi na polepszenie oddychania małym dzieciom,i włacza sie to blisko łóżeczka na noc,mam zamiar to zakupić.bo teraz pora przeziębień.Wykurujecie się ,katar to nie koniec swiata,a nad szczepieniem sie zastanów ,mozesz zaszczepić nawet 2-3 tygodnie póżniej,nie wolno szczepic przeziębionego dziecka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał:
ok goś, to w takim razie nie kupuj, bo rzeczywiście z przesyłką to drogo. kumpela z LOndka mi przywiezie przy okazji.
byłam na basenie i troche ozyłam, teraz oglądam porażkę polskich siatkarek 😞


no widzisz ,a tam sa te same ,bo Aurelka jak pisała to podobnie wychodzi i sklepy tez podobne,wiec wtedy napewno ci sie opłaca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goś napisał:
Bagirka
ja tez byłam przeziebiona ale te kapsułki czosnkowe sa zabronione przy karmieniu piersia ,bo przedostaja sie do mleka i zmieniaja jego smak a czosnek jest niewskazany poniżej 2 roku życia tak jak miód zresztą 😞
Na katar stosujesz wszystko co mozesz Sterimar i odciagaj wydzieline z noska ,żeby nie zeszła na oskrzela i płuca, oprócz tego mozesz smarowac małolata na klatce piersiowej i stópkach mascią rozgrzewającą -coś jak dla nas WICK Vapo Rub,-jast odpowiednik dla dzieci po 2 miesiącu bo ja tu kupiłam ,u ciebie tez bedzie 🙂 Aha ,i widziałam jeszcze ostatnio takie cosik do gniazdka jak te bzyki na komary tylko własnie z takimi Tabsami Kamforowymi na polepszenie oddychania małym dzieciom,i włacza sie to blisko łóżeczka na noc,mam zamiar to zakupić.bo teraz pora przeziębień.Wykurujecie się ,katar to nie koniec swiata,a nad szczepieniem sie zastanów ,mozesz zaszczepić nawet 2-3 tygodnie póżniej,nie wolno szczepic przeziębionego dziecka!

Sama nie wiem, gdzieś czytałam ze ponoć niektóre maluchy nawet lubią małego o czosnkowym posmaku, mój nie narzeka, chyba ze jakoś negatywnie wpływa na organizm to rozumiem.
Co do szczepień to już powiedziałam mojemu ze nie dam go zaszczepić ale jak znam życie jak zadzwonimy żeby przełożyć termin to będzie wielkie halo ze to tylko katar...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katar to infekcja w organizmie, nie szczepic! niebo wam mowi i wie co mowi/...

swoja droga to Bichito powinna paracetamol połykac, nie szkodzi dziecku...w szpitalu dawali kilogramami i kazali jesc jak bedzie jakas infekcja zeby sie nie rozłozyc i antybiotyku nie brac...ja juz mam antybiotyk za soba i musialam brac,bo bym umarła z bolu ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihi to ja jestem expert od katarku - dobrze Goś pisze wydzielinę z noska maluszka trzeba wyciągać bo pójdzie na oskrzela, nawet mozna zakropić wodą morską albo solą fizjologiczną - z apteki i to ułatwia wyciąganie
z mlekiem i czosnkiem jest tak ze przechodzi smak do mleka matki - nasze dzieci jeszcze nie maja tak rozwinietych kubkow smakowych ze to czuja(tak kolo 6miesiąca się już tak rozwiną) albo gdyby mama od urodzenia podawala takie czosnkowe mleko to przyzwyczaja sie wiec niby nie jest zalecane jedzenie czosnku ale raczej katastrofy nie będzie. Jeśli chodzi o podawanie czosnku naszym maluszkom mi lekarka zaleciła żeby pokroic czosnek i machać dziecku takim przed noskiem, wokół łóżeczka rozwiesic taki pokrojony czonek włożony do gazy - chodzi o wąchanie go.
Ten Vigvapur czy jak mu tam mozna stosowac - mi babeczka polecila amol - ma ponoć łagodniejszy zapach i maść majerankową do smarowania wokól nozdrzy dziecka( to jest bardzo tani sposób a też dobry - masc kosztuje 2,7zł)

sorki że zaśmiecam forum moimi radami ale może wam się to przyda 😉 oby nie 🙂 - więc możecie się na mnie wkurzyć za zaśmiecanie 🙂
a właśnie smarze placki ziemniaczane - tak mnie wzięło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak tak, właśnie o tym smaku czytałam ale moj n to nie reaguje wiec jest ok. Hehe jak bym rozwiesiła czosnek to sama bym nie usnęła ;D Amolem skraplam pościel i śpioszki wiec trochę wdycha 😉 Maścią majerankowa smaruje nosek i chyba troche pomaga, czyli wszystko robie dobrzę 🙂 Oby były dobre efekty. Teraz idziemy na spacerek sie dotlenic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ MY WRÓCILIŚMY 🙂

ZNOWU CHATA WOLNA BO JESSI U DZIADKA,A MAŁA JUŻ Ł KARMI I ZARAZ PÓJDZIE LULU BO TEŻ DZISIAJ WYMĘCZONA PO TYM GALERIACH 😞

OCZYWIŚCIE SOBIE KUPIŁAM TYLKO JEANSY I 2 PARY PODKOLANÓWE W CALZEDONI,ALE SPODNIE TAKIE JAK CHCIAŁAM Z GUMKAMI NA KOSTKACH RURKI,HEHE NA TĄ MOJĄ GRUBĄ DUPĘ:P :P

MĘŻUŚ SOBIE TEŻ KUPIŁ JEANSY I NIKE 🙂A MAŁEJ KUPIŁAM TĄ CZAPKĘ OCZYWIŚCIE CO RADZIA BO NIE MOOGŁAM SIĘ OPRZEĆ JEST MEGA SŁODKA 🙃 I JESSI TĄ CO WAM POKAZYWAŁAM PILOTKĘ A I MAŁEJ JESZCZE DRES,ALE WZIĘŁAM JUŻ NA 6-9 M-CY:

http://allegro.pl/item757562811_h_m_jesien_09_hello_kitty_dres_welur_roz_80.html O TAKI ALE DAŁAM W SKLEPIE 59,90:P

NIO I TYLE I ZNOWU PARE STÓW MNIEJ 😞NA KONCIE.

RENI O JA PIERDZIELĘ SZYBKO MAŁEMU ROSNĄ TE ZĄBKI 🤪 JA WCZORAJ SPRAWDZAŁAM KIEDY JESSI MIAŁA PIERWSZEGO TO MIAŁA PRAWIE 7 MIESIĘCY 🙃

ZOLTRI SŁOŃCE CZYTAMY CIĘ 😘 😘 😘 A PUDZIANEK JEST THE BEST!!!!I WYGLĄDA ZAJEBIŚCIE W TYM CHODZIKU:laugh:

DZISIAJ PATRZAŁAM W SKLEPIE NA TO KRZESEŁKO Z CHICCO CO TAK SIKAŁAYŚMY TO NIE DOŚĆ,ŻE PRAWIE 800ZŁ TO GOŚ MIAŁA RACJĘ OBOK STAŁO ZWYKŁE Z CHICCO ZA 400ZŁ I PRAWIE SIĘ NIE RÓŻNIŁO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...