Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DZIECIACZKÓW WASZYCH 🙂 ŻEBY ZAWSZE BYŁY UŚMIECHNIĘTE 🙂

Ja planuję mieć dwójkę i coraz częściej zastanawiam się czy nie zacząć się starać już niedługo 🙂

Karka, moja Paulinka też prawie w ogóle nie śpi w ciągu dnia, czasem zdaży jej się jakaś mała drzemka ale max 30 min i to wszystko. Około 18 zaczyna krzyczeć bo jest już zmęczona także po kąpieli i jedzeniu zaraz zasypia sama w łóżeczku 🙂 także przynajmniej w tym temacie jest spokój.

Kinia, Paulinka już od dawan gaworzy, bardzo wcześnie zaczęła, ale grzechotki jeszcze małą ją interesują, jak ja potrząsam to jest ok, ale jak wsadze jej do ręki to może ruszy ze dwa razy i wyrzuca. Myślę że nasze dzieci mają jeszcze na to czas także się nie przejmuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tymek gaworzy jak opetany 😁 Szczegolnie upodobal sobie rozmowy z mama w kuchni gdy gotujemy obiad 🙂 Domaga sie w ten sposob mojej uwagi 😁 Jego ulubionym towarzyszem do rozmow jest tez karuzelka i czarno bialy mis panda 🙂
Twoj synus tez zacznie rozmawiac i buzia nie bedzie mu sie zamykac. Pochylaj sie nad nim i gdy skupi na Tobie swoja uwage otwieraj szeroko usta i gaworz do niego "ałuuuu" "guuu" itp. Moj odrazu zalapal i teraz czasami nawet przez sen gada 🤪
Co do wciagania raczek... Tymek tez jeszcze nie odkryl do czego one sluza...Narazie tylko wpycha piastki do buzi i chce je zjesc 🙂 Grzechotke potrzyma w raczce jak mu wlozysz ale nie jest jeszcze tego swiadomy. Pare razy walnal sie nia w glowe i wowczas byl krzyk!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula pewnie najlepiej zeby byla mala roznica wieku dzieci to potem lepiej sie dogadają,i beda sie mogly razem bawic . a mam pytanie jak podajecie aluchom witaminki bo ja np mam podawac dziennie wit.d wit.k cebion i cebion multi i zawsze podawalam jej wszystko z jednym razem inie wiem czy dobrze robie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamis ja podaję wit. D i K i lekarka mówiła żeby nie podawać razem tylko np. podczas karmienia jedną i podczas następnego drugą

Asiula, Caarolajna Wasze dzieciaczki są młodsze od mojego i już gaworzą. Zaczynam się troszkę martwić, bo tak jak mi się wydaje to chyba wszystkie tu już gaworzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamiś ja też myślę że oddzielnie lepiej choć tak na prawdę najelpiej spytaj lekarza. Ja podaję poki co tylko D więc nie mam tego problemu.

Kinia, myślę że nie masz co się martwić, zobaczysz Nikoś niedługo zacznie ślicznie gaworzyć. Każde dziecko inaczej się rozwija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog tematów » Niemowlę » Gaworzenie
avatar Re­da­kcja
1715 punktów 105 pochwał 920 pytań
16 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:
Kiedy dziecko powinno zacząć gaworzyć?
tematy: Gaworzenie Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
4 odpowiedzi
Najnowsze | Najwięcej pochwał | Kolejność wypowiedzi
01 gru 2009 ELCIA33 pisze:
KIEDY DZIECKO POWINNO GAWORZYĆ?
zdjęcie do pytania
JESTEM MAMA PIATKI DZIECI W WIEKU 11 9 7 6 LAT ORAZ 3 MIESIACE I MOGE STWIERDZIC ZE KAZDE DZIECKO JEST INNE I MA SWOJ INDYWIDUALNY TOK ROZWOJU NP :NAJSTARSZA MOJA CORKA ZACZEŁA GAWOZYC MAJAC 4 MIESIACE A NAJMŁODSZA MOJA POCIECHA GAWORZY OD 3 TYGODNIA ZYCIA I TERAZ CHOC MA 3 MIESIACE JUZ ZACZYNA SYLABIZOWAC MA-MA BA-BA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeeeeej, naskrobałyście 15 stron!!! Nie mam czasu nawet nadrobić 😁
My po szczepieniu. Mała nawet nie zapłakała, wydała z siebie krótki okrzyk i po wszystkim 🙂
Na dzień dziecko dostała 2 śliczne sukieneczki 🤪 I od babć mnóstwo ciuchów 🙂
Zmykam do niej bo się stęskniłam przez te zakupy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my po spacerku 🙂 nawet deszcze nas nie zlał 😲 😁 kupiłam malutkiej owieczkę z pozytywką i działa na nia ona usypiająco jak tylko włączyłam natychmiast zasnęła 😁
kinia nie martw sie Nikoś niedługo zagada cie na śmierć 😉
Martynka dzielna dziewczynka brawo .
ja tez dzisiaj nakupowałam Majce ciuszków -nie moge sie czasem oprzeć jak wchodzę do sklepu 😉ale co zrobić jak to wszytko takie ładne ? 🤔
a z tymi oklaskami to tu dzieją sie cuda 😲chciałam dodać kamis i komuś jeszcze to nie moge bo podobno juz 120 min. temu jej dałam 😲jak mnie nawet w domu nie bylo 2 godz. temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I znowu dziś tu zaglądam, hehe.
Więc dziś zauważyłam pewien rytm. Cyc i odbijanie 15 min., zabawa 40min., marudzenie i przytulanie 20 min, sen 40-60min.
Może coś się w końcu unormuje u tego mojego szkraba 😉)
Pytanie do Caarolajny i Aski 1988 - bo Wy tez często karmicie swoich chłopców. Jak długo Wasze maleństwa ciagną cyca? Bo mój tak od 5 do 10 minut, po czym zasypia z brodawką w buzi... I tak myślę,że on się chyba nie najada i dlatego jest głodny co 2 godziny - prawie jak w zegarku.
A wczoraj wieczorem nakarmiłam go, po czym ponosiłam do odbicia, dałam witaminkę i dostawiłam ponownie do cycka i spał AŻ 5 godzin... Hmm, dziś znowu tak spróbuję. Zobaczymy czy obudzi się standardowo po 2,5godz. czy uraczy mnie dłuższą przerwą 🙂
Oczywiście dam znać o wynikach eksperymentu 😉
Kinia-mój gaworzy od kiedy pamiętam. Chyba jakaś gaduła z niego bedzie. Ale fakt jest taki, że przez to,że nam nie spał i męczył się z brzuszkiem od początku non stop z nim gadamy. Jak nie ja, to mąż. Najczęściej leżeliśmy z nim na łóżku, masowaliśmy brzuszek i opowiadaliśmy różne historie. I on zawsze żywo na to reagował machaniem rączkami i nóżkami i sapaniem/dyszeniem. Nawet nie wiem kiedy pojawiło się aaauuu, eeuu, grrrr, awr, lee, ooo, agu, egu, buu, nawet okrzyk ktory słychac jak 'nie' wydaje. Pod karuzelą napieprza kończynami tak jakby biegał no i gada po swojemu do maskotek... na macie podobnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cd wcześniejszej wiadomości - nie mogłam skończyc, bo cyc był wzywany 😁

No więc nasz Mały gada po swojemu cały czas, a ja częściej rozmawiam w jego jezyku niż w naszym rodzimym, hehe. Ale Kinia, nie martw się, bo z kolei córeczka mojego brata w ogóle nie gaworzyła. Nic a nic. Zatem tak jak piszą dziewczyny - każde dziecko inaczej się rozwija.
Podobnie z ząbkowaniem i chodzeniem. Jedne z naszych pociech już beda miały ząbki lub będa stawać na nóżki, a inne nie. Więc nie wymyślaj dziewczyno i nie doszukuj niczego nieprawidłowego w rozwoju Małego... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja jestem, chwilę mnie nie było bo byliśmy na obiedzie niespodziance dla Adriana, oczywiście chińskie bo to jego ulubione, bardzo się cieszył tak że prezent oraz niespodzianka się udał.
Nie czytam zaległych ale Kinia mnie zainteresowała bo tylko przeglądnęłam.
Kinia mój Adrian w ogóle nie gaworzył tzn zaczął jak już uczył się mówić a Amelia gaworzy od jakiś 2-3 tygodni wcześniej ani słowa więc nie doszukuj się ułomności we własnym cudownie zdrowym dziecku 🙂
Pamiętam że przy Adrianie miałam koleżankę która urodziła tydzień po mnie i jak dzieci miały po mniej więcej 4 miesiące dopadła mnie i przechwalała się jak to jej Kubuś znów pięknie gaworzy( bo zaczął potem przestał i znów zaczął), pomyślałam sobie kurcze ten znów gaworzy a mój w ogóle, tak sytuacja się powtarzała aż któregoś dnia dzieci miały po kilka miesięcy więcej znów mnie z czymś dopadła i czy Adrian robi a ja jej na to że nie ale za to mnoży i dodaje w zakresie 20, od tego czasu miałam spokój 🙂 😁 😁 😁 😁
Polecam wszystkim mamo zdystansować się do dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...