Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ola73 napisał:
... w gazetce mam dziecko ,ze już nie ma potrzeby pielęgnacji kikuta pępuszka 70% spirytusem wystarczy tylko osuszać


Właśnie wczoraj na szkole rodzenia położna też o tym mówiła i jednocześnie podkreśliła że jednak warto spirytem bo się osusza lepiej i nie ma bakteri, a tak może się strasznie mazać pępuszek. Ciekawe z czego wynikają te nowości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
elwira2811 napisał:
ola73 napisał:
... w gazetce mam dziecko ,ze już nie ma potrzeby pielęgnacji kikuta pępuszka 70% spirytusem wystarczy tylko osuszać


Właśnie wczoraj na szkole rodzenia położna też o tym mówiła i jednocześnie podkreśliła że jednak warto spirytem bo się osusza lepiej i nie ma bakteri, a tak może się strasznie mazać pępuszek. Ciekawe z czego wynikają te nowości...


pewno jacyś mądrzy amerykańscy naukowcy coś wymyślili jak zawsze zresztą :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly ale szaleje w brzuszku 😁 ałłłłłł az boli...
no tutaj diety nie ma :P
jedza wszystko i tyle...ale z drugiej strony moze to i dobrze? bo kurcze moja siora do dzis nie moze wszystkiego jest a Mala ma 9miesiecy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kikut sypia pudrem jakims specjalnym....tez dziwne do mnie...a w aptece aby chusteczki nasaczone 70% mozna kupic i babka w szoku jak powiedzialam ze to do pepowiny.
No wiecie skoro amerykanki twierdzac ze coca cola dziala jak srodek antykoncepcyjny do czego sie tu spodziewac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie, ja dzisiaj dostałam powera!!!! Wyprałam wszystkie rzeczy dla maluszka i kocyki. Posprzątałam i teraz idę na obiadek. A muszę się Wam pochwalić że kupiłam wanienkę i leżaczek do niej, wogóle to już mi nie wiele brakuje do pełnej wyprawki 🙂 A bałam się że nie dam rady wszystkiego ogarnąć :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już wypiłam 3 kubki czerwonej herbaty nie wiem jakaś chętka mnei wzieła na tą herbatę dziś 🙂

A propo pepka i kikuta koleżanka która urodziła w piatek używa OCTENISEPT w sprayu - tak jej lekarka w szpitalu poleciła. Preparat jest bez recepty sprzedawany.

Poniżej przesyłam link do tego preparatu:

http://www.flandria.pl/oscpremium/octenisept-spray-250ml-p-729.html?osCsid=sdzxnzzfs

Właśnie robie sobie listę co musze kupić w aptece 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś obiadem się nie przejmuje. Mąż je w firmie podczas jakiegoś spotkania... A ja sobie warzywa na patelnię z cukinią i sosem maślanym wrzuciłam, i zaraz będę wcinać. Bo od śniadania też tylko słodkie i już mnie mdli...
Montusia, mi tak nie smakuje czerwona herbata... A tylko ona pozwala spalać tłuszcz... no ale nie mogę. Jakoś od 2-3 miesięcy piję tylko herbatę z cytryną. Żadna inna mi nie podchodzi 😞
Idę zobaczyć jak tam moja wyzerka :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anulab84 napisał:
A potem grzecznie przywitam księdza :laugh:
Chyba mi dzisiaj skrzydła wyrosną... i aureola :laugh:


anula u nas ksiądz w piątek na kolędzie nawet nie zauważył ze jestem w ciąży 😉 był zdziwiony ze pytam o chrzest indywidualny bo nie wiedział dla kogo ? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tak teraz myślę,że u nas ksiądz też nie poruszył tematu ciaży i tego,ze czekamy na dziecko - choć to przecież z punktu widzenia Kościoła główny cel małżeństwa...
Sama jakoś na koniec zagadałam,że teraz to się zobaczymy jak przyjdziemy prosić o chrzest. No i podpytywałam czy zezwoli, by mój brat, który jest tylko po ślubie cywilnym, został chrzestnym...
Idę jeść 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie jak to wygląda sprawa z chrztem maluszka - bo dla mnie to czarna magia 🙂

Myśle że u nas ksiądz przyjdzie w przyszłym tygodniu na necie czytam ogłoszenia parafialne i ciągle nie ma naszego osiedla - pewnie na konicie zostawiał sobie nas.

Karka smacznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to dostałam okropne kazanie jak był u nas ksiądz po kolędzie. My mamy na razie tylko ślub cywilny więc oczywiście ksiądz miał jakieś tam "ale". Dodam że to proboszcz który zna mnie od dziecka i nie wyobraża sobie że nie mam jeszcze kościelnego... Całą kolędę powtarzał że musimy to załatwić jak najszybciej i po Bożemu, a zacznijmy od tego że mój Mąż nie ma bierzmowania:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
montusia octanisept jest dobry - u nas stosuje sie go na oddziale jako środek myjący on sie nawet lekko pieni działa oczywiście bakteriobójczo i grzybobójczy itd. ale nie wysusza więc nie wiem jak sie sprawdzi przy pępuszku ?my stosujemy go przed cewnikowaniem i przed jałowym pobraniem moczu do posiewu , a i wspaniale działa na gardło i anginę w rozcieńczeniu -wszystkie pielęgniarki juz u nas stosowały :laugh:

my raczej będziemy prosić o chrzest indywidualny nie taki w grupie w niedziele , bo chrzestnym ma być brat męża a on mieszka w Anglii i nie wiemy kiedy będzie mógł sie zjawić w Polsce wiec musimy sie jakoś do niego dostosować . Wtedy taki chrzest odbywa sie po jakiś mszy w dzień powszedni np. Moj brat w zeszlym roku tak chrzcił tez synka ale to ze względu ze nie chciał aby wszyscy widzieli ze oni nie mogą przyjmować komuni -brat jest rozwodnikiem a bratowa jak to mówi ksiadz jej na spowiedzi żyje z grzechu z nim i nie dostaje nawet rozgrzeszenia i ona ma byc tez chrzesna ciekawe czy beda jakies kłopoty z tym bo nie ma innej alternatywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kinia, to widzę jak się garnie, by to bierzmowanie nadrobić 😉 Mój brat ma cywilny i nie chcą kościelnego. Mają 2-letnią córeczkę, razem mieszkają i to im wystarcza. Jest mu tylko przykro teraz jak mu mówię, ze nie bedzie mógł być chrzestnym. 😞 No i mi przykro, bo mam tylko jednego brata i zawsze wiedziałam, że to on bedzie chrzestnym, tak jak ja jestem chrzestną jego córeczki... A teraz to ja nie wiem gdzie mam szukać chrzestnego...
Pyszna ta moja mrożonka :laugh: Chyba zjem to co zostało jeszcze. A na opakowaniu napisane, ze to na 3 porcje. Haha, powinni dopisać - lub 1 dla ciężarnej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...