Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

skoreczka napisał(a):
Nikusia jaki automat? AAAAAAAAAAAAAA pralka? Upsss 🤢

Tak pralka. Nie chciała prać, przekręciłam na inny program też nie chciała potem na innym mi tylko wypłukała i wywirowała. Dobrze, że chociaż wykręcać tego nie musiałam, bo na dwór też nie powieszę, bo pada. Psuje się już dłuższy czas i chyba będziemy musieli nową kupić. No ale tą kupiliśmy prawie 11 lat temu. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Nikusia no to czas na nowa pralke zeby słuzyła teraz dla malenstwa 😉
A co do stawiania sie brzyucha ja tez w pierszej ciązy miałam takie coś ale chyba w na dalszym etapie ii po pare razy dziennie miałam wtedy brac magnez przeciwskurczowy
A moze to poprostu zaczynaja sie skurcze przepowiadajace bo to ch6yba tak jakos od połowy ciązy było 😉 a my juz w 20 tc przecoez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie i brzuszki! Znowu miałam sporo zaległości, ale już nadrobione 🙂
Skoreczka cieszę się, że już w domku jesteś i że już lepiej. Tylko dużo leż i się nie przemęczaj. Test super, dzidzię znalazłam 🙂
Ciocia_Boja mam nadzieję, że Ci się poprawi, nie wiem czy nie doczytałam, ale czy Ty w szpitalu jesteś? 😲
Nikusia- ale się naśmiałam z tą pępowiną 🙂 fajny ten Twój syn 😁
Co do chrzestnych to u nas nie ma problemu. Obje mamy brata i siostrę(starszych od nas). Starsze rodzeństwo było świadkami na ślubie- moja siostra i brat męża. A chrzestnymi będzie młodsze rodzeństwo, czyli mój brat i siostra męża. Chociaż co do siostry męża to jeszcze nie tak na 100% bo oni starają się o dziecko. W styczniu Gosia straciła maluszka i z tego co mówili to mieli się starać o kolejne. Oni mieszkają w Anglii i póki co nic nie mówią, ja myślę, że nie chcą się spieszyć z powiadomieniem rodziny, no albo jeszcze im się nie udało. No ale gdyby dzidzia była w drodze to chrzestną będzie kuzynka męża.
A ja dziś wysprzątałam całą kuchnię. Wszystko wyjęłam z szafek, pomyłam półki i w ogóle takie generalne sprzątanie. A teraz leżę i odpoczywam.
16.08 mam wizytę u gina i po wizycie jedziemy na wakacje. Laptopa zabieram więc będę do Was zaglądać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie przyszle mamusie! 🙂 jak sie miewacie?
mam nadzieje, ze u wszystkich wszystko dobrze! 🙂

pytanko - duzo juz przytylyscie? bo u mnie, mimo, ze brzuszek i piersi o wiele wieksze, to waga taka sama jak na poczatku ciazy... Jak to wyglada u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia pralka zasłużyła na emeryture 😉
Monika leżę ile się da, aż w głowie się kręci jak wstaję!
MartaMay ostatnie ważenie wskazywało na to ze przytyłam 2kg. Zagladaj częściej do nas.

Zauważyłam ze tabelka stycznióweczek jest bogata ale tylko kilka osób pisze....Piszcie dziewczynki co u Was 🙂 🙂 🙂

A ja wymiotowałam, chyba dzidziusiowi coś nie smakowało 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka

Odpoczywaj jak najwiecej!

A ja zagladam do Was codziennie 🙂 tylko ze rzadko pisze - wydaje mi sie ze moja ciaza biegnie innymi torami niz Wasze - bo:
1) nie dekoruje jeszcze domu, bo go nie mam 🙂 mamy zamiar kupic cos w listopadzie, wiec dopiero wtedy zaczniemy dekorowac, teraz nawet jeszcze nie chce nic wymyslac, zeby sie nie rozczarowac 😉
2) ubranek i pieluch jeszcze nie kupuje, bo czekam do USG polowkowego zeby miec pewnosc, ze wszystko z dzidzia OK. Z jednej strony pisze pamietnik, rozmawiam z dzidzia, moj maz tez kazdego wieczoru gada do brzuszka 🙂 a z drugiej strony nic nie kupuje - na ubranka jest jeszcze czas...
3) imienia dla dzidzi jeszcze nie mam (nie mowiac juz o wyborze chrzestnych 🙂), jak na razie zartujemy tylko i wymyslamy co smieszniejsze imiona tak dla zabawy. Ale to jest fajne, bo przynajmniej dobrze sie bawimy wszyscy w trojke 😉

Ale lubie byc na tym forum. Zawsze odpowiadacie jak mam pytanie 🙂 Juz za 2 tygodnie przyjade do Polski - i dowiem sie czy nasza dzidzia to chlopczyk czy dziewczynka - zabukowalam sobie USG 3D/4D, tak zeby upewnic sie ze wszystko OK i zeby dostac CD na pamiatke. W Anglii mamy tylko 2 USG i zero wizyt u ginekologa, wiec nie mam za bardzo o czym Wam pisac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay każda ciaża biegnie innym torem 😉 Ja też nic nie kupuje bo ubranka mam po synku, pokoj dla dzieci bede urzadzac po remoncie poddasza, ale to jeszcze przed nami. A teraz robię NIC leżę.

Dziewczyny co się dzieje z CiociąBoją???? Ja nie doczytałam bo nie moge za duzo siedzieć 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay Hej, też jestem w Anglii Północno-Wschodniej 🙂 Podobnie jak Ty nie kupuję jeszcze pieluch i ubranek, bo pod koniec września wracam do Polski i nie chcę mieć dodatkowych bagaży (trochę szkoda, bo wiele akcesoriów dziecięcych jest tu tańszych...). Mieszkania swojego też nie mamy 😁 wynajmujemy do końca września. Także nie masz się co szczypać i pisz na forum 🙂 Co ciężarna to tak naprawdę inne doświadczenia i podejście do Maluszka. Pytałaś o wagę... Moja chyba oszukuje, ale ważąc się na niej zauważyłam +3kg od początkowej wagi jakieś 2 tygodnie temu (czyli do ok. 16 tygodnia) a od kilku dni jestem lżejsza o kilogram. Mam większe piersi o 4cm, talię o 10 cm, brzuch o 11 cm i biodra o 4 cm. Wszystkie pozostałe obwody - szyja, ramiona, uda, łydki takie same lub o 0,5-1 cm mniejsze. Ja nie wiem! A jem na potęgę, nawet słodycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka mamy te same myśli, bo ja się też zastanawiam co jest z Ciocią_Boja. Była w szpitalu teraz cisza. Ciocia_boja jak nas czytasz to się odezwij.
Monika dobrze, że masz laptopa to na wakacjach będziesz miała kontakt z nami 😉
Marta my podaliśmy imiona, bo rodzina nas magluje. Szczerze to nawet nie wiemy jak dzidziusia nazwiemy i jakoś nie śpieszy nam się z wymyślaniem. Kupuję różne rzeczy, żeby wydatki rozłożyć w czasie. Pokój już mam, bo syn w nim mieszka i na razie nie zamierzam nic zmieniać. Każda z nas postępuje według sytuacji w jakiej się znajduje. 😉
A my już mamy upatrzoną pralkę. Pojeździliśmy po sklepach i znaleźliśmy taką która nam się spodobała. Chyba jutro ją przywiozą 😉
Brzuch znowu mi się dziś twardy zrobił. Jak to się powtórzy to jutro zadzwonię do ginekologa. Z tego co czytałam w necie to lekarze przepisują nospę, magnez, jeszcze jakiś lek (chyba na wyciszenie skurczów), zalecają leżenie, odpoczywanie itd w najgorszym wypadki szpital 🥴
Anabel wydaje mi się, że na skurcze (szykujące do porodu) to za wcześnie, ale nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem 🙂 weekend miałam odpoczywający 🙂 już lepiej 🙂 Teraz tylko mnie wypłata przestraszyła 😞 o my God tylko 800zł za lipiec. To jakaś porażka, mówię Wam,aż mi się ryczeć zachciało. A moje zdrówko dobrze. Trzymam się dostałam leki na podtrzymanie oddychania i jest dobrze teraz. Więcej nie będę chyba Was już straszyć. Ale Koty proszę trzymać zdala ode mnie 🙂 a jak tam Panienki się trzymają? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia wyobraź sobie,że ja pralkę wczoraj kupiłam 🙂

Co do wagi to od 19maja do 21 lipca 700g przytyłam a teraz to już za bardzo nie wiem bo lekarza waga pokazuje inaczej, moja inaczej a teraz jestem u mamy więc porównać nie mogę. Tak to swoją tarowałam do lekarskiej i wiedziałam jak to wygląda 🙂Na wizytę idę 18sierpnia to wtedy będzie wiadomo jak to mi się [przytyło przez 3 miesiące 🙂 No ale brzunio tydzień temu to konkretny mi wyskoczył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia_Boja super, że już lepiej 😉. Wypłata faktycznie porażka. 🤢 . Odpoczywaj i dbaj o siebie i oczywiście pisz co u Was 😁
Marta ja przytyłam w sumie 800gram. Każda waga wskazywałam inaczej więc stosuję to od ginekologa i tą mam też w karcie ciąży. Już tak się zaczęłam zastanawiać czy mi nie powie, że za mało. Brzuszek dalej mało widoczny, sąsiadki się jeszcze nie zorientowały, że w ciąży jestem (a są takie plotkary, że zaraz pytania by były 😁 🙃 🙃:silly 🙂.
Magditta to chyba sezon na pralki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pralkami... mąż zasugerował, żebyśmy rodzicom kupili nową, kiedy się do nich wprowadzimy 😁

Ciocia_Boja dajesz, dajesz 🙂 dobrze, że masz się lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CiociaBoja no dobrze ze się odezwałaś!!! 🙂 Zaczynamy się o siebie martwić i przywiazywać 🙂
Nikusia masz rację lepiej zapytac o brzuszek bekarza, czym predzej tym lepiej.

Dobranoc mamusie.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry mamuski, wczoraj moj A dostal szoku. Lezelismy na wersalce na dole ( jak lyżeczki zlożeni) i ogladaliśmy tel. moj A trzymal reke na brzusiu. Nasze malenstwo kopie juz od dwoch tygodni ale do tej pory tylko ja go czulam, a wczoraj male kopnelo tak mocno ze moj poczul, az przestraszony cofnal reke , jak na niego spojrzalam to smialam sie chyba z kwadrans bo mial takie okragle oczy i usmiech od ucha do ucha 😁, niesty mimo ze male kopie czesto tylko ten jeden raz je wyczol ale teraz ciagle przyklada mi dlonie lub policzki i czeka jak kopnie, a musze Wam zdradzic ze oboje z moim A jestesmy rozwodnikami i on z pierwszego malzenstwa ma dwoch synow i wydawalo mi sie ze nie bedzie sie tak zachowywal bo juz to wszystko przezyl z eks, a tu prosze 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny 😉
Anetkamm to super, że przeżywacie to razem. Jak się czyta Twój post to taka dawka pozytywnej energii z rana 😉
Mój też kopie, ale syna częściej niż męża. Chociaż dużo razy też tak jest, że ja czuję a oni nie. Syn najczęściej rano po śniadaniu się "przykleja" do brzuszka. A maż wieczorem jak już leżymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Naszą noc można nazwać koszmarem, cała nasza rodzinka nie spała ...a powodem była jedna mała komarzyca 😠 😠 😠 Mikołaj jest pogryziony i śpiący. Musimy ją jakoś znaleźć w dzień bo znów noc zarwiemy. A ranek nie był lepszy, bo zemdlilo mnie i wymiotowałam. 17 tydzień ciaży a ja wymiotuję 🥴 🥴 🥴
Anetkamm fajnie ze tak razem przeżywacie kopniaczki 🙂

Mam stracha przed jutrzejszym lekarzem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉
Skoreczka trzymam kciuki nza tego lekarza i oby brzusiu sie uniusł i było juz wszystko ok 😉

Ciocia boja zaglądaj do nas i trzymaj sie 😉 a czyżbyś łapneła tokso??

co do tycia ja od poczatku ciązy 800 gr lekarz sie troszke martwił ale w poprzedniej ciązy miałam tak samo za to szybko nadrobilam pózniej i na koniec było prawie 14 na plusie 😉 wiec teraz sie nie ztarwie 😉 tym mbardziej ze jakies 3 kg i taok przed ciąza byłam do przodu 😉

Co do komarów to u nas tez strasznie gryza mnie i Jakuba a
Daniel ma spokuj ;/ Maały ma na samej buzi chyba z 8 ugryzien a juz o raczkach i nózkach nie mówie ... a co zaswieciłam swiatło zeby zrobic polowanie to pustka zadnego komara nie widac .....grrrrrr

Fajnie ze wasi faceci zwracaja uwage na wasze brzuszki mój tio tylko nie rób tego nie bierz Jakuba itp a zeby przytulic csie do brzusia to niee no ale to taki typ w pierwszej ciazy tez tak było a jak mały sie urodziła to szaleje za nim wiec tyeraz tez bedzie podobnie choc mnie to denerwuje to nic na to nie moge zrobic ;/ ja sie smieje ze wierzy tylko w to co widzi na własne oczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel ja się z mojego śmieję, że on to by chciał przyłożyć rękę i już ma go kopnąć. 😁
A Ciocia_Boja chyba masz negatywne tokso? Bo wtedy musisz unikać kotów, kuwet, myć jedzenie itd. żeby się nie zarazić.
Skoreczka trzymam kciuki, żeby jutro u lekarza wszystko ok było &&&&&&&
A ja muszę dziś odebrać wynik a maż jedzie do mojej mamy drzwi wstawiać , więc szykuję się wyprawa z siostrą. 🤪 Po sklepach sobie pobiegamy, poplotkujemy i już się cieszę 😉 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...