Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie rozpycha się tylko moja macica osiągnęła wielkość chyba Arbuza i mi się nic nie mieści w środku. A jeszcze do tego dzisiaj duszności mnie dopadły i wylądowałam w szpitalu 😞 Ale z Maluchem jest dobrze 🙂 dostalam leki i skakało wokół mnie chyba z trzech lekarzy 🙂 miałam ubaw jak dostałam czysty tlen mówię Wam. A tak to mnie badały dwie internistki i ginekolog. Muszę być pod stałą opiką,żeby się nie udusić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczyny, jak ja lubie takie poranki jak dzis, slonko pieknie swieci ale jeszcze nie ma duchoty, az sie chce wziasc za robote 😁:d Do pieluszek jednorazowych nie zniechecam , ja tylko opisalam z czego sa zrobone , po krotce czego sie uzywa do produkcji. Moj A powiedzial tak, jakbys nie wiedziala jak sie robi pieluchy to bys od poczatku je uzywala i cos w tym jest bo mam znajoma ktora na produkcji pracuje przy wyrobach z drobiu i nikt jej nie namowi aby zjadla pasztet drobiowy z puszki na przyklad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetka prawda, prawda 🙂 wracając jeszcze do pieluch (wiem, monotonna jestem) policzyłam, ile musiałabym wydać w ciągu pierwszych 2,5-3 lat pieluszkowania (zakładając, że dziecko nadal będzie robiło w pieluchę). I się chwyciłam za głowę. I serio, byłam w stanie kupować te jednorazówki z wyższej półki (bo te znam). Ale jak zobaczyłam, ile takie dziecko produkuje pieluch, ile trzeba będzie na nie wydać, etc... Wielorazówki zwyciężają. Pranie mnie przeraża, no ale i tak zakładam, że przy małym dziecku i tak pierze się z początku codziennie (zwłaszcza, gdy jest co prać... jak pieluchy od ulewania i pieluchy spod pupy), toteż DAM radę 😉 jak nie ja to kto, tak sobie mówię 🙂

Kurka wodna, znowu mi się sen poprzestawiał - padam o 21.30 a wstaję o 6 z minutami. No i siedzę na necie, mam zajęcia ciche aż pozostałe towarzystwo nie powstaje. Zawsze lubiłam czytać książki, ale tak rano to jakoś nie teges 😉 Planuję niedługo wrócić do serii Harrego Pottera - skończyłam ją czytać kiedyś na 5 części - chcę ją poczytać do brzucha.

Ciocia Boja a to jakoś tak strasznie gorąco w Poznaniu? piszesz ze szpitala? jejku, mam nadzieję, że te duchoty przejdą Tobie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia Boja - czy musisz leżeć w szpitalu? lub w domu cały czas pod tlenem? 😲

co do pieluszek to ja jestem zdecydowanie za jednorazowymi. Tetrowe są bardzo niehigieniczne; pamiętam jeszcze jak mój mały (chociaż obecnie wyższy ode mnie) braciszek je nosił; pranie na pewno ich nie dezynfekuje w zupełności i zostają też plamy. Nie mówiąc już o zabawie z praniem, suszeniem i prasowaniem. Poza tym przy jednorazowych łatwiej dobrać odpowiedni rozmiar i lepiej wchłaniają. Mam zamiar kupować w dużych ilościach; wtedy wyjdzie taniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
mra_ napisał(a):
Swoją drogą - czy któraś z Was wie co u Skoreczki?


Tylko tyle co wszyscy, że ostatnio była 23.07 na forum.Miała leżeć i odpoczywać, ale zerkała czasem a ostatnio nic. I nie mam żądnych namiarów do Niej 😞
ale też już o Niej myślałam, mam nadzieję, że wszystko u niej ok.


hmm a można wysłać wiadomość za pomocą tego forum? tj. wydaje mi się, że można wysłać wiadomość prywatną i chyba ma docelowo dotrzeć na jej maila podanego przy rejestracji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetkamm napisał(a):
ale ja dzis zrobilam interes, kupilam 8 sztuk body na allegro ( 4x na 68 i 4x na 74) i wyszlam na tym jak zablocki bo mi wyszlo ze za jedne body place 15 zl prawie gdzie bez szukania w tych rozmiarach do 12 zl mozna znalezc fajne body, ale tak to jest jak sie zacznie licytowac aukcje i da sie czlowiek wkrecic w wir walki o upatrzona rzecz hehe


kupujesz takie duże rozmiary? Ja zaczęłam kupować 62, może za małe?

Byłam ostatnio w smyku i zaszalałam. Nakupowałam z dziesięć różnych komplecików oraz kurteczkę - bezrękawnik bo była taka słodziutka 😁 Na allegro nic jeszcze nie kupiłam bo trochę obawiam się czy kolory będą takie jak na zdjęciach, a materiał milutki. Ja zwykle kupuje na dotyk..
Może, jeśli którejś z nas uda się kupić coś fajnego online i będzie polecać towar i sprzedawcę, wrzuci link na listę zakupów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera napisał(a):

co do pieluszek to ja jestem zdecydowanie za jednorazowymi. Tetrowe są bardzo niehigieniczne; pamiętam jeszcze jak mój mały (chociaż obecnie wyższy ode mnie) braciszek je nosił; pranie na pewno ich nie dezynfekuje w zupełności i zostają też plamy. Nie mówiąc już o zabawie z praniem, suszeniem i prasowaniem. Poza tym przy jednorazowych łatwiej dobrać odpowiedni rozmiar i lepiej wchłaniają. Mam zamiar kupować w dużych ilościach; wtedy wyjdzie taniej 🙂


Jednorazowe też są niehigieniczne jak się nie dba o higienę dziecka. Poza tym niestety nie mogę się z tobą zgodzić, że, że pranie w wysokiej temperaturze nie jest lepszym środkiem dezynfekcji niż chemiczne środki. wiem,że dzieciaki często mają uczulenie na niektóre pieluchy i wtedy lekarz mamie nie odradzi korzystania z jednorazówek ale na pewno będzie kazał zmienić firmę. to wszystko jest związane z tym co opisała Anetkamm więc nie będę się tu powtarzać.
Jedna rada czy przy wielo- czy jednorazówkach na pewno trzeba intensywnie o pupcie, siusiaki i cipki dzieciaków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny
Wiadomość do Skoreczki wysłałam. Na maila dostaje powiadomienie, że ma wiadomość na forum-tak to funkcjonuje. Mam nadzieję, że niepotrzebnie się martwimy i tylko odpoczywa.
Ciocia_Boja ja czytałam w necie, że przy powiększeniu macicy mogą wystąpić duszność, ale u Ciebie chyba dużo bardziej skoro skierowali Cię do szpitala. Mam nadzieję, że Ci pomogą i szybko wyjdziesz.
Vespera jak nie masz żadnych ubranek do zacznij od 62, możesz nawet kilka kupić na 56. Chyba, że poczekasz na ostatnie USG i będziesz mniej więcej wiedziała czy zapowiada się duże dziecko. Wtedy 56 możesz sobie odpuścić, ale kolejne rozmiary też będą potrzebne więc wiadomo, że dziewczyny kupują też 68 i 74 szczególnie jak jest okazja. 😁
Ja z netu na razie kupiłam pieluch tetrowe i te inne drobiazgi o których pisałam. Ubranko wolę dotknąć w sklepie, ale nie boję się kupować w necie. Wchodzę w komentarze i sprawdzam czy nie ma negatywów za niską jakość sprzedawanych ubrań. Tylko nie ma pewności, ze coś nie wyjdzie w praniu 😉
tylko ten sam problem może dotyczyć ubranek kupionych w sklepie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta napisał(a):
Vespera napisał(a):

co do pieluszek to ja jestem zdecydowanie za jednorazowymi. Tetrowe są bardzo niehigieniczne; pamiętam jeszcze jak mój mały (chociaż obecnie wyższy ode mnie) braciszek je nosił; pranie na pewno ich nie dezynfekuje w zupełności i zostają też plamy. Nie mówiąc już o zabawie z praniem, suszeniem i prasowaniem. Poza tym przy jednorazowych łatwiej dobrać odpowiedni rozmiar i lepiej wchłaniają. Mam zamiar kupować w dużych ilościach; wtedy wyjdzie taniej 🙂


Jednorazowe też są niehigieniczne jak się nie dba o higienę dziecka. Poza tym niestety nie mogę się z tobą zgodzić, że, że pranie w wysokiej temperaturze nie jest lepszym środkiem dezynfekcji niż chemiczne środki. wiem,że dzieciaki często mają uczulenie na niektóre pieluchy i wtedy lekarz mamie nie odradzi korzystania z jednorazówek ale na pewno będzie kazał zmienić firmę. to wszystko jest związane z tym co opisała Anetkamm więc nie będę się tu powtarzać.
Jedna rada czy przy wielo- czy jednorazówkach na pewno trzeba intensywnie o pupcie, siusiaki i cipki dzieciaków 🙂


mnie jeszcze przeraża ilość pieluch, jakie dziecko "produkuje". a jak jeszcze przyjąć, że dziecko często może najpierw zrobić siusiu, a kupkę dopiero na świeżą pieluchę... przemawia jednak do mnie fakt, że nie przyczynię się do dorzucania kg śmieci, które mogę i chcę uniknąć. ale... to wyjdzie jeszcze wszystko w praniu, mogę zdać relację za te pół roku ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusieńki 🙂

Od tamtego czwartku do tego poniedziałku byłam w szpitalu. Zaczęłam bardzo delikatnie krwawić. Okazało się ze mam krwiaka na łożysku 😞 😞 😞 Lezałam, brałam leki i umierałam ze strachu o maleństwo. Podobno krwiak już zanikł i teraz musze lezeć w domu az brzusio się podniesie do góry. Płakać mi sie chce ze tak się to wszystko toczy ale jestem dobrej myśli.
Przepraszam ze Was nie odczytuje tzn. tego co piszecie, bo nie moge siedziec przy kompie 😞
Dzis jednak zajrzałam.
Widziałam ze sie martwiłyście, ten mail jest chyba nieaktywny. Teraz podaje Wam moje gg 13932003. zawsze mozna pisac a ja jak tylko odpale kompa to sie odezwe.

Oby juz było dobrze. Napiszcie czy u Was wszystko dobrze, pewnie tak i tak trzymać 🙂

Buziaczki dla WAS i BEJBIKÓW 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Witam mamusieńki 🙂

Od tamtego czwartku do tego poniedziałku byłam w szpitalu. Zaczęłam bardzo delikatnie krwawić. Okazało się ze mam krwiaka na łożysku 😞 😞 😞 Lezałam, brałam leki i umierałam ze strachu o maleństwo. Podobno krwiak już zanikł i teraz musze lezeć w domu az brzusio się podniesie do góry. Płakać mi sie chce ze tak się to wszystko toczy ale jestem dobrej myśli.
Przepraszam ze Was nie odczytuje tzn. tego co piszecie, bo nie moge siedziec przy kompie 😞
Dzis jednak zajrzałam.
Widziałam ze sie martwiłyście, ten mail jest chyba nieaktywny. Teraz podaje Wam moje gg 13932003. zawsze mozna pisac a ja jak tylko odpale kompa to sie odezwe.

Oby juz było dobrze. Napiszcie czy u Was wszystko dobrze, pewnie tak i tak trzymać 🙂

Buziaczki dla WAS i BEJBIKÓW 😘 😘 😘 😘 😘



kochana tak bardzo mi przykro 😞 😞 😞 ale trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mra_ napisał(a):
magditta napisał(a):
Vespera napisał(a):

co do pieluszek to ja jestem zdecydowanie za jednorazowymi. Tetrowe są bardzo niehigieniczne; pamiętam jeszcze jak mój mały (chociaż obecnie wyższy ode mnie) braciszek je nosił; pranie na pewno ich nie dezynfekuje w zupełności i zostają też plamy. Nie mówiąc już o zabawie z praniem, suszeniem i prasowaniem. Poza tym przy jednorazowych łatwiej dobrać odpowiedni rozmiar i lepiej wchłaniają. Mam zamiar kupować w dużych ilościach; wtedy wyjdzie taniej 🙂


Jednorazowe też są niehigieniczne jak się nie dba o higienę dziecka. Poza tym niestety nie mogę się z tobą zgodzić, że, że pranie w wysokiej temperaturze nie jest lepszym środkiem dezynfekcji niż chemiczne środki. wiem,że dzieciaki często mają uczulenie na niektóre pieluchy i wtedy lekarz mamie nie odradzi korzystania z jednorazówek ale na pewno będzie kazał zmienić firmę. to wszystko jest związane z tym co opisała Anetkamm więc nie będę się tu powtarzać.
Jedna rada czy przy wielo- czy jednorazówkach na pewno trzeba intensywnie o pupcie, siusiaki i cipki dzieciaków 🙂


mnie jeszcze przeraża ilość pieluch, jakie dziecko "produkuje". a jak jeszcze przyjąć, że dziecko często może najpierw zrobić siusiu, a kupkę dopiero na świeżą pieluchę... przemawia jednak do mnie fakt, że nie przyczynię się do dorzucania kg śmieci, które mogę i chcę uniknąć. ale... to wyjdzie jeszcze wszystko w praniu, mogę zdać relację za te pół roku ;-)


Ekologiczna strona jest bardzo istotna ale już nawet nie próbowałam tego wątku tu poruszać 🙂 Natomiast zgadzam się z Tobą mra_ w 100% też mnie te kupy w plastiku na śmietniku przerażają i świadomość tego co dzieje się z klimatem dookoła!. wiem jedno że w są sytuacje w których z pieluch jednorazowych na pewno będę korzystać ale stawiam na wielorazówki. Tym bardziej, ze są one w dzisiejszych czasach równie proste w obsłudze co jednorazówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Witam mamusieńki 🙂

Od tamtego czwartku do tego poniedziałku byłam w szpitalu. Zaczęłam bardzo delikatnie krwawić. Okazało się ze mam krwiaka na łożysku 😞 😞 😞 Lezałam, brałam leki i umierałam ze strachu o maleństwo. Podobno krwiak już zanikł i teraz musze lezeć w domu az brzusio się podniesie do góry. Płakać mi sie chce ze tak się to wszystko toczy ale jestem dobrej myśli.
Przepraszam ze Was nie odczytuje tzn. tego co piszecie, bo nie moge siedziec przy kompie 😞
Dzis jednak zajrzałam.
Widziałam ze sie martwiłyście, ten mail jest chyba nieaktywny. Teraz podaje Wam moje gg 13932003. zawsze mozna pisac a ja jak tylko odpale kompa to sie odezwe.

Oby juz było dobrze. Napiszcie czy u Was wszystko dobrze, pewnie tak i tak trzymać 🙂

Buziaczki dla WAS i BEJBIKÓW 😘 😘 😘 😘 😘


nie martw się Mamusia 🙂 Moja koleżanka też przeszła przez krwiaczka, który też ślicznie się wchłonął ! Będzie dobrze tylko odpoczywaj, odpoczywaj, odpoczywaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Witam mamusieńki 🙂

Od tamtego czwartku do tego poniedziałku byłam w szpitalu. Zaczęłam bardzo delikatnie krwawić. Okazało się ze mam krwiaka na łożysku 😞 😞 😞 Lezałam, brałam leki i umierałam ze strachu o maleństwo. Podobno krwiak już zanikł i teraz musze lezeć w domu az brzusio się podniesie do góry. Płakać mi sie chce ze tak się to wszystko toczy ale jestem dobrej myśli.
Przepraszam ze Was nie odczytuje tzn. tego co piszecie, bo nie moge siedziec przy kompie 😞
Dzis jednak zajrzałam.
Widziałam ze sie martwiłyście, ten mail jest chyba nieaktywny. Teraz podaje Wam moje gg 13932003. zawsze mozna pisac a ja jak tylko odpale kompa to sie odezwe.

Oby juz było dobrze. Napiszcie czy u Was wszystko dobrze, pewnie tak i tak trzymać 🙂

Buziaczki dla WAS i BEJBIKÓW 😘 😘 😘 😘 😘


Ojej! To lepiej leż Skoreczko. Uściski dla Ciebie i niech brzucho Ci zdrowo rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny w sprawie pieluszek to każda strona ma swoją rację 😉
Jedno jest pewno o higienę dzidziusia trzeba dbać i tu nie ma znaczenia jakich pieluszek używamy.
Tetrowe:
- kupujemy raz i użytkujemy długi czas.
- nie produkujemy ton śmieci-czyli dbamy o środowisko
- delikatna skóra dziecka jest mnie narażona na uczulenia
ale
- mamy dużo więcej moczenie, prania i prasowania
- potrzebny jest na to czas
- większe rachunki za prąc, wodę itd

Pieluszki jednorazowe:
-wygodne
-nie trzeba prać, tylko kupujemy nowe
-mamy więcej czasu dla maleństwa
-nie mamy większych rachunków za energię i wodę
ale
-koszty zakupu pieluch są spore
-duża ilość śmieci
-mogą uczulać
itd. bo pewnie jeszcze sporo można dopisać

Każda z nas zdecyduje za siebie i każdej decyzja będzie dobra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta klimat klimatem (to długi i szeroki temat 😉 ale też jestem za minimalizowaniem tego negatywnego wpływu na środowisko. Lubię recykling, używać rzeczy i przedmiotów już używanych (wiadomo, z głową 😉 Gdybym mogła, miałabym swój przydomowy warzywniak nawet 😁 chociaż znam ludzi, którzy pomidorki hodują w mieszkaniach - także jeszcze wszystko przede mną.

Też Tobie zaklaskałam 😉 a teraz przeczytałam, że Ty mnie 🙂 dziękuję bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka odpoczywaj.
I odezwij się co jakiś czas, żebyśmy wiedziały, że wszystko u Ciebie ok.
Trzymam kciuki, że krwiak się wchłonie (koleżance też się wchłonął ) a brzuszek podniósł.
Przesyłam uściski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Nikusia - jasne. Nie wojuję tutaj i nie zmuszam do wielorazówek. Każda mama wybiera to, co uważa za najlepsze 🙂


ale ja nie pomyślałam, że wojujesz 😁 😁 😁
raczej podsumowałam to o czym rozmawiałyśmy 😉 i starałam się to zrobić obiektywnie 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż ma dziś wolne i dostałam śniadanie do łóżka 😉
a teraz zabrał syna i pojechali kończyć remont u mojej mamy.

Powiem Wam też ciekawostkę
Mój syn wczoraj kąpał się w wannie jakieś 30-40 min i wyszedł z wanny z brudnymi nogami-to jest mistrzostwo świata-jak on to zrobił 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku ale czas pomykła... już 5 miesiąc rozpoczęty 😁 18.08 mam wizytę u doktorka, więc mam nadzieję, że te 2 tygodnie przebiegną migiem 🙂
Teraz lecę korzystać ze słoneczka bo pewnie zaraz znowu będzie padać 🙂
Buzia Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...