Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam dziewczyny, jak już wcześniej wspominałam moja ciąża przebiega bez żadnych objawów, a dzisiaj jak byłam na zakupach zrobiło mi się słabo i zaczęło mi się kręcić w głowie, aż panie w sklepie chciały dzwonić na pogotowie.Teraz już jest ok, przespałam całe popołudnie. Wczoraj byłam u lekarza i kolejna wizyta za 4 tyg i USG połówkowe bo będzie 20 tydz, lekarz powiedział że będziemy mogli już powiedzieć czy będzie chłopiec czy dziewczynka.
Vespera - gratuluję synka 🙂
Marta - gratuluję pierwszych ruchów maleństwa! super że tak szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Monika1985 dobrze myślisz, USG połówkowe to USG w połowie ciąży. Robione najczęściej miedzy 18 a 22 tygodniem 😉

Myszka21 moja pierwsza ciążą była właśnie taka bezobjawowa. Jak teraz mnie prawie codziennie mdli to wspominam, jak to było super. A to, że Ci słabo to też objaw ciąży. Jak chcesz mieć więcej informacji to wejdź w kalendarz ciąży i poczytaj w których tygodniach jakie możesz mieć objawy. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta napisał(a):
Vespera napisał(a):
dziewczyny, na 100% będzie chłopiec. Mam zdjęcia pupci i siusiaka w celach dowodowych 😁

Ale powiem szczerze, że byłam trochę zszokowana bo myślałam, że będzie dziewczynka 😮 a tu takie zdziwienie 😁 No i w ogole wszystko dobrze, ma od pupy do głowy ponad 12 cm 🤪ale ponoć to już nie jest miarodajne bo jest o wiele większy tylko zwinięty. I waży 140 gram 🤪

poweim wam, że po każdym usg czuję się jak w bajce; nie do wiary, że stworzyliśmy życie 😲


Super wielkie gratulacje Syncia 🙂)) Powiedz Kochana który to tydzień?? Ja w tamtym tygodniu wg usg byłam w 17tc i Maleństwo miało 11cm i 125g 🙂


ja jestem w 15 tygodniu 5 dniu 🙂 czyli w trakcie 16 tygodnia. Ponoc rozmiar od 12 tygodnia to sprawa bardzo indywidualna dla kazdedgo dzieciaczka 🙂

swoja drogą bardzo się zdziwiłam, że 140 gram bo w moim pasku jest napisane, że dziecko powinno mieć 28 gram? 😮 to jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera napisał(a):
magditta napisał(a):
Vespera napisał(a):
dziewczyny, na 100% będzie chłopiec. Mam zdjęcia pupci i siusiaka w celach dowodowych 😁

Ale powiem szczerze, że byłam trochę zszokowana bo myślałam, że będzie dziewczynka 😮 a tu takie zdziwienie 😁 No i w ogole wszystko dobrze, ma od pupy do głowy ponad 12 cm 🤪ale ponoć to już nie jest miarodajne bo jest o wiele większy tylko zwinięty. I waży 140 gram 🤪

poweim wam, że po każdym usg czuję się jak w bajce; nie do wiary, że stworzyliśmy życie 😲


Super wielkie gratulacje Syncia 🙂)) Powiedz Kochana który to tydzień?? Ja w tamtym tygodniu wg usg byłam w 17tc i Maleństwo miało 11cm i 125g 🙂


ja jestem w 15 tygodniu 5 dniu 🙂 czyli w trakcie 16 tygodnia. Ponoc rozmiar od 12 tygodnia to sprawa bardzo indywidualna dla kazdedgo dzieciaczka 🙂

swoja drogą bardzo się zdziwiłam, że 140 gram bo w moim pasku jest napisane, że dziecko powinno mieć 28 gram? 😮 to jak to jest?

Są duże różnice, jak wejdziecie w kalendarz ciąży to tam są podane rozmiary dzidziusia w różnych tygodniach i czasem w jednym tygodniu potrafi być spora rozbieżność 😉
np w 17tyg jest od 11 do 17cm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do facebooka - dziewczyny, jeśli nie macie konta to jego założenie jest bardzo proste i szybko się wciągnięcie. Mogę nam zrobić super grupę 😁 tylko musicie się zdecydować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera ja od razu mówię, że nie chcę Facebooka. Chociaż jak chcecie to sobie załóżcie grupę.
Ja zostałam na etapie naszej-klasy i to mi wystarczy. 😉
Jestem trochę przewrażliwiona, bo koleżanki dane ktoś wykorzystał w takie sposób, że nikomu nie życzę-choć do dziś przypuszczam, że to ktoś kto ją znał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Vespera napisał(a):
magditta napisał(a):
Vespera napisał(a):
dziewczyny, na 100% będzie chłopiec. Mam zdjęcia pupci i siusiaka w celach dowodowych 😁

Ale powiem szczerze, że byłam trochę zszokowana bo myślałam, że będzie dziewczynka 😮 a tu takie zdziwienie 😁 No i w ogole wszystko dobrze, ma od pupy do głowy ponad 12 cm 🤪ale ponoć to już nie jest miarodajne bo jest o wiele większy tylko zwinięty. I waży 140 gram 🤪

poweim wam, że po każdym usg czuję się jak w bajce; nie do wiary, że stworzyliśmy życie 😲


Super wielkie gratulacje Syncia 🙂)) Powiedz Kochana który to tydzień?? Ja w tamtym tygodniu wg usg byłam w 17tc i Maleństwo miało 11cm i 125g 🙂


ja jestem w 15 tygodniu 5 dniu 🙂 czyli w trakcie 16 tygodnia. Ponoc rozmiar od 12 tygodnia to sprawa bardzo indywidualna dla kazdedgo dzieciaczka 🙂

swoja drogą bardzo się zdziwiłam, że 140 gram bo w moim pasku jest napisane, że dziecko powinno mieć 28 gram? 😮 to jak to jest?

Są duże różnice, jak wejdziecie w kalendarz ciąży to tam są podane rozmiary dzidziusia w różnych tygodniach i czasem w jednym tygodniu potrafi być spora rozbieżność 😉
np w 17tyg jest od 11 do 17cm 😉


🙂 ale tak wielka różnica 28 gram a 140 gram? pewnie pasek się myli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera napisał(a):
Nikusia102 napisał(a):
Vespera napisał(a):
magditta napisał(a):
Vespera napisał(a):
dziewczyny, na 100% będzie chłopiec. Mam zdjęcia pupci i siusiaka w celach dowodowych 😁

Ale powiem szczerze, że byłam trochę zszokowana bo myślałam, że będzie dziewczynka 😮 a tu takie zdziwienie 😁 No i w ogole wszystko dobrze, ma od pupy do głowy ponad 12 cm 🤪ale ponoć to już nie jest miarodajne bo jest o wiele większy tylko zwinięty. I waży 140 gram 🤪

poweim wam, że po każdym usg czuję się jak w bajce; nie do wiary, że stworzyliśmy życie 😲


Super wielkie gratulacje Syncia 🙂)) Powiedz Kochana który to tydzień?? Ja w tamtym tygodniu wg usg byłam w 17tc i Maleństwo miało 11cm i 125g 🙂


ja jestem w 15 tygodniu 5 dniu 🙂 czyli w trakcie 16 tygodnia. Ponoc rozmiar od 12 tygodnia to sprawa bardzo indywidualna dla kazdedgo dzieciaczka 🙂

swoja drogą bardzo się zdziwiłam, że 140 gram bo w moim pasku jest napisane, że dziecko powinno mieć 28 gram? 😮 to jak to jest?

Są duże różnice, jak wejdziecie w kalendarz ciąży to tam są podane rozmiary dzidziusia w różnych tygodniach i czasem w jednym tygodniu potrafi być spora rozbieżność 😉
np w 17tyg jest od 11 do 17cm 😉


🙂 ale tak wielka różnica 28 gram a 140 gram? pewnie pasek się myli 😁


w pasku jest błąd 🥴 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera - gratuluję chłopca 🙂 masz już imię dla synka?

Myślę, że też pozostanę przy opcji z forum, za facebookową grupę podziękuję.

Dzisiaj wjechała zupa-krem szpinakowo-groszkowo-brokułowa. Jak ja kocham blender 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta napisał(a):
Vespera napisał(a):
mra_ napisał(a):
Vespera - gratuluję chłopca 🙂 masz już imię dla synka?



Maksymilian 😁


Ja też będę mieć Maksymiliana jak bedę mieć synka 🙂 🤪


ale fajnie 😁 sprawdzałaś może kiedy przypadają imieniny? Bo mi to dopiero teraz wpadło do głowy, że nie wiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my to jeszcze konkretnie nie wiemy jak nazwiemy. Każdy mam inną wizję, ale czekami do 25 na USG i może będziemy wiedzieć dla kogo wybieramy 😁 😁 😁
Magditta tabelka super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Następną wizytę mamy18 sierpnia to będzie chyba 21tc- myślicie, że będę mieć wtedy usg połówkowe?? Doktorek obiecał na połówkowym płytkę z filmikiem. chociaż ja filmiki to mam już z 2 ostatnich usg bo mój mąż sprytnie wszystko nakręcił telefonem 🙂
Wiecie co? Chyba uzależniłam się od oglądania Maleństwa na USG 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta ja myślę, że będziesz miała połówkowe. Skoro robi się je miedzy 18 a 22 tygodniem to powinien Ci zrobić, bo przy następnej wizycie to już za późno będzie. Ja też uwielbiam USG, już się doczekać nie mogę 😉 😁 😁
a teraz wracam do sprzątania i robienia słoików 😁 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie! Wczoraj się cieszyłam, że dziś będzie tydzień jak nie wymiotuję a tu rano niespodzianka 😞 Moja dzidzia coraz bardziej jest aktywna. W sobotę jak poczułam pukanie w brzusio, podniosłam koszulkę to zobaczyłam jak unosi się brzusio! To było niesamowite! A wczoraj razem z mężem obserwowaliśmy, no i w końcu zobaczyliśmy 🙂 To było coś pięknego 🤪

Maksymilian to piękne imię 🙂 My dla chłopca nie mamy jeszcze na 100% wybranego.
A tabelka, świetny pomysł. Jest taka przejrzysta i ma wszystko co najważniejsze- oklask za to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam styczniowe mamusie!
Trzy dni mnie nie było, a tu zdążyło się tyle wydarzyć!
Vespero gratuluję synka. Imię wybraliście przepiękne. Zanosi się na to, że chłopaki zdominują to forum 🙂
Witam również wszystkie mamusie, które dołączyły do nas w międzyczasie.
Magditta tabelka jest rewelacyjna. Wreszcie wszystko przejrzyście widać.
Ja na kilka dni zniknęłam, bo miałam weekendowy nalot rodzinny. Wszyscy teraz chcą nas odwiedzać i mieszkanie oglądać, tak więc zaganiana jestem. W piątek byłam na wizycie u gina. Wszystkie wyniki badań mam świetne, maluch rośnie zdrowo. Jedyne co mnie dokucza to niskie ciśnienie i nawracające bóle głowy. Lekarz stwierdził, że da mi zwolnienie, więc i ja siedzę już na L4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika to powinno być połówkowe, tak jak Nikusia mówi.
Wow, aż tak moje dziecko nie jest jeszcze aktywne, chociaż pukania czuję (ale tylko raz po raz wieczorami), ale ich nie widzę jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika super, że już kopie. My też czatujemy co chwilkę przy brzuszku i czekamy na kopniaczki. Żeby zobaczyć jak kopie to u mnie ciężko, szczególnie, że maleństwo upodobało sobie miejsce na moim pęcherzu 😁 😁 😁
Kahira super, że wyniki dobre. No niskie ciśnienie mi też dokucza, ale tak mam już od lat. Teraz jeszcze ograniczyłam kawę więc doszły mi bóle głowy i zaparcia.
Przy gościach nie zapomnij o odpoczynku 😉
a ja samolubnie powiem, że jak masz L4 to odpoczniesz i częściej z nami popiszesz- ale jestem wstrętna 🙃 😁 🤪

a ja stawiam Wam soczek, bo dziś zaczynam 5 miesiąc 🤪
a teraz ryczę nad cebulą, aż musiałam wyjść na chwilę z kuchni 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...