Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Bichito ale się ubawiłam jak przeczytałam, że mam płaszcz od mamy pożyczyć. Moja mama jest bardzo drobna, waży ok 45kg i weszłam w jej ciuchy przed ciążą, ale w czasie to na pewno nie 😁 😁 😁, już nie mówiąc, że jest niższa niż ja, więc ubierają np jej spodnie mam "wodę w piwnicy" 😁 😁 😁. Ale też zamierzam coś pokombinować, bo szkoda mi kasy na coś czego nie ubiorę potem. Na 100% będę musiała kupić buty, ale i tak bym musiała więc nie ma problemu. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Wiecie co przypomniało mi sie ze ktoś pytał o przepisy na zaprawy ja mam pare 😉 ( Skleroza ciazowa 😉) jak coś to moge podac 😉

co do ciuchów ja tez nie mam zamiaru za bardzo w nie inwestowac No i kurtki od mamy tez nie pozycze ;0 bo ona jest szczuplutka predzej od siostry 😉 bo miała troszke nadwagi a teraz schudła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bichito; miodu nie wolno bo bardzo uczula. Poza tym nie możemy pić nic rozgrzewającego np. herbatek z malinami. Ale słyszałam, ze są specjalne leki dla ciężarnych, na pewno też jest coś na kaszel.

Oglądałam wczoraj wstępnie próbki farb i powiem wam, ze nie mogę znaleźć swojego wymarzonego zielonego groszkowego do pokoju groszkowo - fioletowego. Wszystkie zielenie są albo brzydkie albo bardzo blade. A ja mam wizję soczystych owoców; zieleni w rodzaju zielone jabłuszko. i jednak będę kupować wykładzinę; grubiutką, zieloną 🙂 jak nie znajdę farby, to może zmienię kolor na inny. fioletowo - złoty? fioletowo - beżowy? bo fioletowo- różowy to byłaby żarówa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel o przepisy pytałam ja, tzn do słoików. Mam jeszcze buraczki i cukinię oraz resztę ogórków (cześć zjadłam 🙂.
U mnie i mama i siostry szczupłe i drobne. Może od teściowej, ale zobaczę, bo ja mam tylko 155cm 😉a ona jest wyższa.
Vespera są specjalne leki dla ciężarnych, tylko nie wiem czy tak je w aptece dostaniesz czy lekarz musi przepisać-wiem bo koleżanka brała i mi pokazywała.
Jeśli chodzi o farby to u nas jest taki sklep gdzie mieszają. Wybierasz z wzornika-tam jest tysiące kolorów i potem z jakiej firmy białą farbą chcesz to pomieszać. I do maszyny się wstawia, jak Ci zabraknie to bez problemu dokupisz ten sam odcień. Poszukaj u siebie takiego sklepu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera!!!Ja mam dokladnie taki pokoik mojej corki!!!bo zawsze bylam antyrozowa i anty niebieska jesli chodzi o podzial plci i td... ja tam lubie rzeczy uniwersalne...I z ta mieszalnia kolorow to dobry pomysl...

A na kaszel to chyba wiele nie ma...bo zawsze mowia,ze dobrze jest dokaszlywac wydzieline i nie ma lekow na kaszel, tylko leki lagodzace objawy,zeby moc spokojnie spac i funkcjonowac...

No tak...moja mama tez szczupla... dlatego mam kurtke od mamy kolezanki... a rozipeta kurtka to chyba nie jest zly pomysl... w koncu jakis szal na przod sie zalozy i juz...wielkich jakoch spacerow nie bedziemy chyba juz urzadzac... j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie na kaszel jest syrop malinowo owocowo- czosnkowy, to jakiś wyciąg. Brałąm go pomógł mi. Ale i tak syrop z cebuli Dziadziunia jest najlepszy 🙂
Ja też poproszę o przepisy na ogórki. Uwielbiam ogóry i mogłabym je ciągle jeść w każdej postaci 🙂 A jutro imieninki i szalejemy z brzusiem. Idę na basen 🙂 potem do kina na baję 🙂 z siostrą i Jej małą córeczką 🙂

Vespera ja się szykuje na fioletowy kolor pokoju 🙂 też ładny jest kolor zielonego jabłka,ale zależy czy Dekoral czy Dulux 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepis na buraczki 😉
2 kg buraczków ugotowac z łyżka soli
zalewa
2 szklanki wody
1 szklanka octu 10 %
1 szklankicukru
6 listków laurowych
6 ziarenek ziela angielskiego
6 pieprzów 😉
6 gożdzików
1 cebula 2 ząbki czosnku

Starte buraczki zalewa sie zalewa po 24 godzinach wkłada w słoiczki i pasteryzuje 20 minut 😉 polecam 😉 przepis mojej mamy 😉 sama tez tak robie 😉

Cukinie polecam albo w oceyt jak ogórki albo lesco pyszne 😉
Do leczo z cukini mozna wzucic wszystko papryke pomidorka pieczarka ogórka kiszonego oczywiscie cebulka zaczynamy od podsmazanie cebulki dodajemypieczarki pózniej po kolei papryke + cukinie+ ogórek+ pomidor do tego przyprawy sól pieprz ziele angielskie i lisc laurowy wszystkiegio do smaku odrazu w słoiczki i pasteryzacja 20 minut i gotowe 😉
po wyjeciu ze słoiczka mozna dodac podsmazona kiełbaske lub filecika z kurczaka albo pulpeciki mozna podawac samo lub z ryżem a po dodaniu mieska mielonego nawet z makaronem 😉

Hmmm z ogórków to mog podac przepis na sałatke makuje mojemu mężowi wiec musi być dobra ;0
ogórki 4 kg
Cebula 0,5 kg
marchew 0.2 kg
natka pietruszki
20 ziaren ziela angielskiego
20 pieprzy
5 gożdzików
! szklanka octu 10%
1 sklanka oleju
1 szklanka cukru
3 łyżki soli

Ogórki i cebule zetrzec na tartce od kapusty lub pokroic w plasterki marchewke zetrzec pietruszke posiekac zalac zalewa i po 24 godzinach włożyc do słoiczków pasteryzowac 10 minut 😉

Niestety nie podam przepisu na ogórka w occie bo co roku testuje inny w tamtym roku trafiłam w taki przepis ze mi smakowały ale go nie zapisałam wiec w tym roku znów bede testowac 😉

Ja lubie miec coś w słoiczkach tak na wszelki wypadek i nie biegac do skelp[u bo sie okaze ze mam na coś ochote albo nagle goscie wpadną a ja mam coś zawsze w skrytce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ostatnio wielkiego smaka na ogórki. i na banany 🙂

ale się zrobiłam teraz głodna od myśli o ogórkach 🤢 chyab coś na wynos kupię bo zanim dojadę z pracy do domu, to padnę z głodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie miodu to oprócz tego, że czytałam iż uczula dziecko w brzuszku, znalazłam taki artykuł:

Czy mogę jeść miód w ciąży?
Redakcja mamazone.pl odpowiada:
Raczej tak. Nie ma dowodów na to, że miód może w jakikolwiek sposób zagrażać dziecku. Nie zaleca się jedzenia miodu dzieciom poniżej 2. roku życia, ponieważ ich niedojrzały jeszcze układ pokarmowy nie jest w stanie poradzić sobie z bakterią zawartą w miodzie i wywołującą chorobę o nazwie botulizm. Twój organizm jednak bez trudu ją pokona. Odradzamy jedynie jedzenie miodu niepasteryzowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera Flugger próbowałaś? Mają mnóstwo kolorów i odcieni; http://www.flugger.pl/

Hah, jak się uda, to też nie kupię kurtki/płaszcza - mam jeszcze ciuchy snowboardowe, te wierzchnie były luźne 😁 i mam jeszcze kurtkę puchową z liceum, kiedy to ważyłam prawie 70 kg :P także mam nadzieję, że okryć wierzchnich mi starczy. Zresztą - będę zimą meldować.

Byłam w Newcastle dzisiaj. Kupiłam paczkę kabanosów wieprzowych (3/4 zjadłam sama :P), wczoraj rzuciło mnie na... bułkę z dobrze wypieczonym bekonem. A ja przecież z tych, którzy nie lubią mięska 😁 I zjadłam kolejną przepyszną zupę-krem szpinakowo-groszkową. Bąbel wie co dobre.

I czas mi się nie dłuży, ja nie wiem co ja robię z czasem wolnym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na kaszel dostałam syrop Hedelix (dla kobiet w ciąży), a o miodzie to nie słyszałam, że nie wolno. Lekarka sama do mnie powiedziała, że mam pić mleko z miodem i czosnkiem, więc nie wiem skąd macie takie informacje, że miodu nie można w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lekarz to trochę inne zalecenia 😉 mój nie ma nic przeciwko piciu herbaty z miodem, piciu herbaty malinowej czy miętowej. Konsultowałam to potem jeszcze z 2 innymi lekarzami i powiedzieli mi, że mam wrzucić na luz i pić, jeśli chcę bądź nie, jeśli nie mam na nie ochoty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel aż żałuję, że nie mogę zrobić jakiś zapraw domowych! jesienią będzie już za późno i pozostaną kupne, wrrr. A jeszcze niedawno babcia robiła ogórki < rozmarzona >.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie mamusie!
Ja ciazowy stroj kapielowy tez juz zakupilam, wiec wkrotce pewnie pojde na ten basen. Musze, bo zaczynam tyc i mi niewygodnie 🙂 staram sie cwiczyc zumbe w domu, ale czasem, jak wracam z pracy, po prostu mi sie nie chce.
A jak tam u Was mamusie z cwiczeniami/ruchem?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tycia - przed ciaza mialam pare kilo nadwagi i teraz, jak dzidzia rosnie, to mi ten tluszczyk, co byl schowany w brzusiu, wypycha 🙂 a najgorsze, ze mam ochote na batony i pierniki hahahha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay Dzidzia wie, co dobre 😉 jeśli o ruch pytasz to... godzina szybkiego marszu w dni, w które pracuję + trochę łażenia w dni, w które nie pracuję.

Dostałam gazetę "M jak Mama" i umieszczono tam zestaw łatwych, rozciągających ćwiczeń. Zrobię je przed snem.

Od jutra basen... od października raz po raz rowerek stacjonarny (jak się uda, to codziennie, ale to się dopiero okaże). A, i dojdą spacery z psem. I tyle :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel oklaski za przepisy, czytałam mężowi i już się na buraczki szykuje 😁 😁
Ja jednego roku zrobiłam sałatkę z ogórków i wyszła super a w zeszłym roku z tego samego przepisu i jeść się tego nie da-nie wiem od czego to zależy. Mój mąż robi rewelacyjną paprykę w occie i grzyby. Ostatnio zrobił 3 słoiki papryki i już dwa zjadłam 😁 😁 😁
Marta i Mra u mnie z ruchem ciężko. Teraz ostatnio trochę więcej, bo maluję u mamy, ale to i tak jeszcze mało. No nie mam nadwagi, ale już szukałam w necie jakiegoś zestawu ćwiczeń.
Jak byłam na wczasach to się okazało, że w jednoczęściowym kostiumie wyglądam koszmarnie i miałam swój stary dwuczęściowy, tylko trochę z biustem był problem-a raczej facetom oczy wychodziły 🙃 🙃 🙃
A ja dziś byłam w Centrum Handlowym i chciałam znowu w Smyku wózki pooglądać a tam były 3 spacerówki 😞, ale to nie to centrum w którym byłam ostatnio. Jeszcze pytam grzecznie ochroniarza czy jak mam zamknięte picie z rurką to mogę wejść a on do mnie z "gębą", że NIE. To ja do niego super uprzejmie, że przecież tylko zapytałam 😜
Kupiłam sobie bluzeczkę taką co na ciąże i po ciąży będzie pasowała i jestem zadowolona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
... tylko trochę z biustem był problem-a raczej facetom oczy wychodziły 🙃 🙃 🙃
to mnie rozbawiłaś 😉 co zobaczyli to ich 😉 😉 😉 🙃

zdradzę, że w moim stroju czuję się jak (niebieska) żaba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczyny,

jako że Ciocia Boja ma dzisiaj imieniny, zacznę od życzeń:

Wszystkiego najlepszego, mnóstwa miłości, radości i szczęścia; żeby ciąża spokojnie przebiegała a Maluszek zdrowo się rozwijał! Żeby spełniały się Twoje marzenia 🙂


Kończę śniadanie i spylam na basen, mam nadzieję przeczytać tu trochę postów, gdy wrócę.

Buziaki!

Dodaję jeszcze kawałek muzyczny od siebie na ten poranek: http://youtu.be/ryKjPcTCLLI Miłego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny 😉
Co u Was słychać?
Mra ale super, że idziesz na basen. Zazdroszczę 😉
Ciocia_Boja przyjmij ode mnie także najlepsze życzenia 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Vespera Flugger próbowałaś? Mają mnóstwo kolorów i odcieni; http://www.flugger.pl/


Mam zamiar się tam wybrać 🙂 ale najpierw znajdę wykładzinę, poproszę o jej próbkę i udam się do flugger, żeby wymieszali mi dokładnie taki sam kolor. dzięki temu będę miała taki sam odcień.

miłego dnia dziewczyny, dziś piatek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry...
Ale wam zazdroszcze z tym basenem... Ja nie mam czasu... miedzy praca ( 8 godzin), dojezdzaniem do niej 35km w jedna strone i odebraniem corki ze zlobka i potem calym zestawem zajec z nia zwiazanych. ... nie mam kiedy=/
Jak tylko sie da to staram sie chodzic... kilka razy w tygodniu spacery- 30,40 minut... w pierwszej ciazy duzo wiecej chodzilam i duzo wiecej mialam czasu...

Z tym miodem to faktycznie nie wiem jak w koncu jest... Ja wczoraj zrobilam syrop z cebuli i dzis smierdze jak skunks.. Dzis moj ostatni dzien pracy przed wakacjami. Moja corka ma ostatni dzisn w zlobku. niestety wciaz kaszle fatalnie,a na domiar zlego zaczelo sie to samo u corki sofii... =(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bochito kurujcie sie dobrze ze bedziesz miała teraz wolne musicie cie z małą wyleczyc tezymajcie sie w cieple

Nikusia ja chetnie poprosze o perzepis na papryke bo coś nie moge trafic zawsze wychodzi gorzkawa i ostatnio przestałam ją robic 😉 wiec chetnie skozystam juz ze sprawdzonego przepisu 😉

U nas dzisiaj pogoda wieczorem mam gości znowu tym razem znajomi na ggrila przyjda 😉 a jutro jade do rodziców bo tam siostrzyczki wyprawiają swoje imieniny wiec cały czas coś 😉

Ciocia Boja i my życzymy ci duuuuzo zdrówka dla ciebie i dzidziola 😉całuski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...