Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam przyszłe mamusie 🙂 mam pytanie jak często macie robione USG??? Byłam 2 tyg temu u lekarza miałam robione USG genetyczne, i dzisiaj zaś byłam i zrobił mi tylko wymaz, a kolejną wizytę mam za miesiąc, czy te wizyty są po 15 tyg rzadziej? To moja 1 ciąża więc dlatego zadaję tyle pytań 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Myszka na poczatku ciazy wizyty sa co miesiąc chyba ze sie coś dzieje jesli chodzisz prywatnie to lekarz moze robic ci usg przy kazdej wizycie ale jesli chodzisz na kase to w czasie ciazy zazwyczaj sa robione 3 usg w 12 , 20 i 38 tygodniu ciązy (oczywiscie w przyblizeniu n 😉)dopiero po 30 tygodniu czestotliwosc wizyt sie zwieksza co 3 lub co 2 tygodnie w zaleznosci od ciązy i lekarza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel przepis na paprykę konserwową mam z netu. Przetestowaliśmy go kilka razy i papryka wychodzi bardzo jędrna (z innych przepisów wychodziła bardzo miękka)

Paprykę (mięsistą) pokroić na połówki lub ćwiartki ( jak kto lubi), króciutko obgotować we wrzątku, tylko aby tylko lekko zmiękła. Nakładać do słoików dość ciasno, dodać przyprawy. Zalać zalewą, do każdego słoika wlać łyżkę oleju na wierzch .
Zalewa:
1 szkl. octu 10%
6 1/2 szkl. wody
2 płaskie łyżki soli
5 łyżek cukru
kawałek listka laurowego, ziele angielskie, 1/2 łyżeczki gorczycy do każdego słoiczka
1 łyżka oleju na wierzch do każdego słoika.
Słoiczki z papryką pasteryzować, nie za długo aby się nie rozgotowała, tak 10-15 minut zależy od wielkości słoików

myszka21 ja też chodzę na kasę chorych do ginekologa i nie robi mi USG na każdej wizycie. Miałam na pierwszej (bo miałam nieregularny okres i lekarz chciał określić wiek ciąży), potem ok 13tyg a teraz będę miała połówkowe w 21tyg, potem jeszcze jedno na końcu ciąży. Chyba, że coś go zaniepokoi to wtedy częściej lub jeśli chodzisz prywatnie to co wizytę lub co drugą- zależy od lekarza 😉

dodam jeszcze, że serce będziesz słyszała na każdej wizycie, bo lekarz na chwilę przykłada do brzucha takie urządzenie i słychać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszka21 napisał(a):
Witam przyszłe mamusie 🙂 mam pytanie jak często macie robione USG??? Byłam 2 tyg temu u lekarza miałam robione USG genetyczne, i dzisiaj zaś byłam i zrobił mi tylko wymaz, a kolejną wizytę mam za miesiąc, czy te wizyty są po 15 tyg rzadziej? To moja 1 ciąża więc dlatego zadaję tyle pytań 🙂 🙂 🙂


Ja mam robione co 3 tygodnie ale tak chodzę do lekarza, prywatnie. Moim zdaniem możesz wymagać usg przy każdej wizycie. Niektórzy mówią, że usg powinno się wykonywać tylko 3 razy na ciążę ale w to nie wierzę. Mój lekarz na pewno by tego nie robił, gdyby to było szkodliwe. A usg bardzo mnie uspokaja, że wszystko ok. poza tym mam masę zdjęć, a z ostatniego badania nawet film dvd z dzwiękiem serduszka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera możesz wymagać co wizytę USG jak chodzisz prywatnie i płacisz, bo na kasę chorych to lekarz decyduje a Ty możesz mu zasugerować, że być chciała, na co on Ci powie, że nie ma potrzeby 😉 takie są realia 😉
Dziewczyny czy to tylko jak mam tak mało energii czy wszystkie. W poprzedniej ciąży robiłam wszystko a teraz to się muszę zmuszać 😞.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia nie mam takiego porównania, ale... też nie zawsze mam na wszystko siłę, są dni, że muszę się zmusić by np. ogarnąć pokój, etc. Mam takie "fale" czy tam "fazy".

Moja bardzo dobra koleżanka ma termin na połowę września i chciałabym coś sprezentować świerzo upieczonym rodzicom (coś dla dziecka) i... nie mam pomsłu. Myślałam o jakiś fajnych ciuszkach, ale: a) w moim miasteczku nie ma nic ciekawego b) na necie w sklepach ang. nie widziałam nic nietypowego czy ładnego c) nie jestem tak wybredna. Tak myślę - może podpowiecie mi co można kupić w prezencie (któr będę wysyłać pocztą na południe Anglii) nowonarodzonej dziewczynce 🙂 To mogą być rzeczy dostępne w Polsce - mogę to coś przywieźć z PL. Błagam, pomóżcie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra jak do mnie przychodzili goście po urodzeniu syna to dostałam dużo ubranek, w Polsce bez problemu kupisz śliczne kompleciki. Jeśli się zdecydujesz to kupuj już większe rozmiary, bo dziecko migiem rośnie. Dostałam też pampersy, to jest prezent, który jest zawsze na czasie (ale dowiedz się czy ich dziecko nie ma na któreś uczulenia), od koleżanki dostałam też sudocrem i bardzo mi się przydał. Oczywiście zabawki, grzechotki, maskotki (tego ostatniego nie polecam, bo tylko kurz łapały). 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam do Monsoonu, bo byłam ciekawa co mają na przecenach i... kupiłam przesłodką sukieneczkę dla córki koleżanki. Także mam prezent w dobrej cenie i z dobrą metką 😉 Dokupię jeszcze film "Zanim odejdą wody" (Due Date) i mam upominek, który można przesłać pocztą 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zadowolona, bo mąż mnie zaprosił do restauracji/ tzn takie eleganckiej knajpki 😁 😁 😁
Teściowa nam z synek zostanie 😁 😁 😁
już się cieszę, 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB ja też tak ma, że za nic się nie umiem zabrać. też zwlekałam ile mogłam, ale już prawie jestem gotowa.
Jeszcze popołudniu do znajomych, (po drodze kupić paprykę i będziemy do słoików robić) a potem na festyn, bo mój syn już czas odlicza i pieniądze ze swojej skarbonki też 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, na 100% będzie chłopiec. Mam zdjęcia pupci i siusiaka w celach dowodowych 😁

Ale powiem szczerze, że byłam trochę zszokowana bo myślałam, że będzie dziewczynka 😮 a tu takie zdziwienie 😁 No i w ogole wszystko dobrze, ma od pupy do głowy ponad 12 cm 🤪ale ponoć to już nie jest miarodajne bo jest o wiele większy tylko zwinięty. I waży 140 gram 🤪

poweim wam, że po każdym usg czuję się jak w bajce; nie do wiary, że stworzyliśmy życie 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera - super pomysl z Facebookiem - poza tym mozna tam szybciej 'rozmawiac' niz tu 🙂 czekanie na posta tutaj czasem naprawde demotywuje 😉 Ja sie pisze na pomysl z Facebookiem jak najbardziej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera - no i gratuluje synka! 🙂 Ja na swoj skan musze jeszcze czekac miesiac 😞 Ale dzidzia mnie pociesza i zaczyna juz delikatnie kopac (bardzo delikatnie) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera napisał(a):
dziewczyny, na 100% będzie chłopiec. Mam zdjęcia pupci i siusiaka w celach dowodowych 😁

Ale powiem szczerze, że byłam trochę zszokowana bo myślałam, że będzie dziewczynka 😮 a tu takie zdziwienie 😁 No i w ogole wszystko dobrze, ma od pupy do głowy ponad 12 cm 🤪ale ponoć to już nie jest miarodajne bo jest o wiele większy tylko zwinięty. I waży 140 gram 🤪

poweim wam, że po każdym usg czuję się jak w bajce; nie do wiary, że stworzyliśmy życie 😲


Super wielkie gratulacje Syncia 🙂)) Powiedz Kochana który to tydzień?? Ja w tamtym tygodniu wg usg byłam w 17tc i Maleństwo miało 11cm i 125g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera gratulację syneczka. 😉
Ja na pierwszym USG też byłam trochę w szoku jak lekarz powiedział, że syn a teraz bym go nie zamieniła na żadnego innego. Za to teraz po cichu liczę na córkę.
Ja nie mam Facebooka.
Marta gratulację pierwszych kopniaczków. 😉

ale ten czas leci, niedawno się dowiedziałyśmy o ciąży a tu już dzieciaczki kopią i zbliżamy się do półmetka. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie! Nie było mnie tydzień a tu tyle nowych tematów i przyszłych mam, które serdecznie witam 🙂 Oczywiście wszystko nadrobiłam, bo nie lubię zaległości.
Vespera gratuluję synka 🙂
Ciocia Boja- przesyłam spóźnione, ale szczere życzenia z okazji imienin- życzę przede wszystkim dużo zdrówka- dla Ciebie i Twojej dzidzi:*
Skoreczka- Tobie również życzę dużo zdrówka, odpoczywaj i się nie przemęczaj.
Nikusia- ja też musiałam płacić za Tokso, za igg 23 zł a za igm 39, tak już jest z naszą służbą zdrowia... ale się nie denerwuj, teraz najważniejszy jest spokój. Wiem, że łatwo mówić komuś, że ma być spokojny. Ale jak inaczej kogoś wspierać...
Ja już odzyskałam mój aparat, więc jutro wrzucę kilka zdjęć. Rodzice przywieźli mi z Zakopanego malutkie góralskie butki i skarpetki 🙂 Aż się wzruszyłam na ich widok. I jeszcze obrazek z Aniołem Stróżem nad łóżeczko. Jak się okazało identyczny jak ten co całe życie wisiał nad moim łóżkiem, tylko ramka inna 🙂
Od paru dni mam okropne zaparcia. Od dzisiaj jem jabłka- nie przepadam za nimi, ale podobno pomagają.
Aaaa, mam nowy nabytek- żylaki... Jeden spory na wewnętrznej stronie prawego uda, i na prawej łydce całą sieć. Od wtorku noszę podkolanówki przeciw żylakom. Nic się nie zmniejszyły, ale i też nie mam nowych i te co już są to się nie powiększają. Jak je zobaczyłam to oczywiście się popłakałam, na szczęście mąż mnie skutecznie uspokoił. Ale takie niespodzianki trochę mnie przerastają. Boję się co ze mnie zostanie po ciąży... Ale póki co radość z mojej dzidzi zagłusza te myśli. Kupiłam dzidzi trzy książeczki i jak czuję pukanie w brzuszku to czytam 🙂 Pewnie będzie znała na pamięć te bajki.
A, mam pytanie. Bo piszecie o usg połówkowym. Co to w ogóle jest? Mi się to kojarzy jedynie z usg w połowie ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...