Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Adzia - masz oklaska za kanapki 🙂 super, ze mozna cos ze soba zabrac na porod do Twojego szpitala 🙂
Nikusia - widzisz, jednak co szpital to obyczaj 😉 😁 😁 kraj porodu nie ma znaczenia...

Adzia82 napisał(a):
Aha, przypomniało mi się że u nas w szpitalu podobno można jest 🙂 ja zabieram kanapki bo ja co chwile głodna jestem wiec bym raczej nie wytrzymała rodzić na głodniaka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Skoreczko miło słyszec ze sa jeszcze osoby chetne do pomocy i to obce 😉
A co do zabawek sama jestem ciekawa ale napewno Jakub bedzie bardzo zainteresowany lalkami 😉 bo przciez sam nie miał 😉

Nikusia ja tez porzadne sprzatanie planuje na po porodzie teraz to było tak na wieszku wszystko ale przyznaje ze jak otwieram szafki to mi sie cisnienie podnosi bo taki bałagan jedynie u Jakuba i u małej jest porzadek a reszta to az strach patrzec ...

Marta may porady ciekawe o tym ze dziecko jak jest ułozone tyłem do naszego pepka to nie słyszałam ale to moze byc prawda bo mój mły był ułozonu odwrotnie i miał probleem z wstawieniem sie w kanał rodny
Co do batonów i napoi energetycznych to osobiscie sie nie zgadzam.
No a sport napewno jest dobry jak sie nie złego nie dzieje a jak juz sie pojawiaja jakies skurcze itp to trzeba odpuscic ja juz tez sie zastanawiam jaki bedzie ten porud skoro ja jestem taka zastana no ale cóz lepiej niech mała jeszcze posiedzi w brzuszku a poród bedzie musiał jakoś przejsc

Andzia ty uwazaj jak ci tak brzuch twardnieje nie ryzykuj ...A co do wagi Twojego malenstwa to ja nie mam cukrzycy a mała jak dotrzymam do terminu to moze miec wage zblizoną do 4 kg




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzia piszesz, że na mamy glukometrze masz wyższy cukier. A mama nie ma glukometru Xido? One mają tendencję do zawyżania. A jednorazowe 140 to nie jest źle.
Co do mlaskania czy pluskania w brzuchu to ja też ostatnio miałam. Nawet sobie pomyślałam, że dziwne, bo przecież brzuch jest pełny wód płodowych i nie ma tam miejsca na powietrze. Bo, żeby był odgłos pluskania to musi być powietrze. Więc chyba to po zjedzeniu czegoś. 😉
Jak Ty Ada masz cukrzycę to będziesz mogła zjeść, albo Ci glukozę z insuliną podłączą.
Marta masz rację co szpital to obyczaj. Nawet do innego kraju nie trzeba jechać. 😉 😁 😁
A za rady dzięki. Mnie zainteresowała ta, że jak leżymy przed telewizorem to dziecko się w złą stronę obraca. Muszę to przeanalizować a dla Ciebie oklaski. 🙂 (chyba jednak jutro, bo nie mogę Ci teraz dać)
Anabel ja nie wiem czy mój syn był w kierunku pępka ułożony czy nie. A poród był ciężki. U mnie znowu okna, firanki, kafelki, szafki kuchenne itd. Takie generalne porządki. No, ale cóż z brudu raczej nie umrę 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
Ja tak z samego rana wyspana i wypoczęta 🙂wczoraj padłam już 20.30 więc rano szybko wstaję 🙂
Nikusia paranoja tak jak piszesz 😲 NFZ pewnie liczy,że odstraszy połowę ludzi i nie będą przychodzić po pieczątki a tam dopiero będą kolejki bo emeryci,renciści i osoby przewlekle chore musieli by za dużo dokładać. Teraz tylko chodzi o kwestię dojazdu nie wszyscy mają taką możliwość. Nasi debilni przedstawiciele narodu namawiają młodych do zakładania i powiększania rodziny a jednocześnie chcą wpędzić połowę społeczeństwa o kilka lat za szybko do grobu 😞
Andzia ja też odczuwam takie właśnie niby mlaśnięcia,stukanie sama nie wiem jak to opisać więc wam wcześniej nie marudziłam!!!
Miłej niedzieli życzę Dwupaki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

ale zimno się zrobiło... u mnie 3 pranie samych ubranek najpierw białe potem niebieskie a teraz kremowo-żółte 🤪 bardzo dużo tego ale na pewno się przyda 🙃

dzisiaj obiad u teściów - przynajmniej nie trzeba nic wymyślać 🙃

miłego dnia dwupaczki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamm kochane,ja na chwilkę przywitać się wpadłam....


Szok co oni wymyślają, u nas najbliższy nfz w opolu!? i że co ja mam nibby jeździć do opola każdą receptę na leki potwierdzać!? porąbało ich ... muszę się zaopatrzyć w leki już w tym miesiącu chyba...

Masakra 😞... Polska... ciekawe co jeszcze wymyślą... a póxniej się dziwią że ludzie za granicę uciekają...

Miłej niedzieli Brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Kruszynka z receptami to chore jest, ja mam nadzieję, że to tylko chwilowy chory pomysł. czy odpowiedź na to jakie leki mają być refundowane. Nie wyobrażam sobie jeździć do NFZ-tu podbijać każdą receptę. I moją i syna.
Urszulka to wczoraj robiłaś "wielkie pranie", a ja tylko na ostatnio automat czekam i potem prasowanie. Z tym, że musi mi pościel przyjść. Facet z allegro obiecywał, że jutro wyślą, aż jestem ciekawa czy faktycznie. Już bym porobiła a potem pościel ubrała 😉
Pamii18 ja bierzesz jakieś leki to zaopatrz się teraz, nie ma co czekać do stycznie, bo nie wiadomo co będzie. Ja dla siebie mam malutki zapas, ale z synem będzie trochę problem. Muszę spróbować na wizycie zagadać, żeby przepisała więcej a żebyśmy nie musieli jechać za 6 tyg tylko jakąś przerwę zrobiła. Tyle, że z tego co wiem, że NFZ lekarzom też na ręce patrzy.
Urszulka, Adzia, 32072010 i ja przeszłyśmy do "na ostatnich nogach" w odliczaniu

Miałam ciężko noc, znowu miałam skurcze. Czasowo tak zbliżone, że zaczęłam mierzyć. Były co 15min, potem zrobiły się co 20min. Z tym, że tym razem spokojnie czekałam a nie wpadałam w panikę. Tylko doszłam do wniosku, że jak tak dalej pójdzie to ja nie będę wiedziała kiedy na porodówkę jechać. A teraz ledwo na oczy patrzę taka jestem niewyspana. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

MartaMay na pewno rady twojej położnej są dobre dla osób, których ciąża jest zdrowa i silna pod każdym względem. Dobrze ze są takie osoby i że nie muszą ciągle się oszczędzać 🙂

Co do mnie to obudziłam się z potwornym bólem ręki, a teraz jest mi nie źle, kręci mi sie w głowie i mam mdłości. Pewnie minie za jakis czas.

Życzę udanej niedzieli w rodzinnm gronie dla każdej z Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja też się dołączam do grona niewyspanych.
Za dużo wypilam przed snem no i budziłam sie co chwile z twardym brzucholem i nie umiałam nawet sie dźwignąć. Do tego taki dziwny ból w pachwinie ze nogi nie umiałam wyprostować. Coraz to nowsze bóle sie ujawniają i to mnie stresuje bo te które juz znam to norma 😉ale te nowe to nie wiem co sie dzieje i tylko czekam wtedy czy sie powtórzą czy może wody odejdą. Teraz to już chyba tak będzie.
Do tego obudziłam się z takim paskudnym humorem że już zdążyłam się pokłócic z mamą i mężem 🤢 ide na kawe moze wtedy mi przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki czy wy tez macie problem z wklejaniem zdjęć na naszym wątku??? Chciałam Wam pokazać troszke fotek i nie mogę 🤢 wklejają się ale są takie małe ze nikt nic nie zobaczy. a przecież wklejam tak jak zawsze i niegdy wcześniej nie było problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka ja wklejam po jednym. Bo do odliczania też codziennie nowe wklejam.
Z tym, że jak wejdę w przesyłanie multimediów to klikam "Can\'t Upload? Try This" i potem jedną fotkę. Może spróbuj w ten sposób.
Fajny avatarek 🤪
Adzia ja też myślę, że teraz już tak będzie z tymi dolegliwościami. No, ale coraz bliżej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dwupaczki 🙂 ja też coś się nie wyspałam 😞 ale czuję się teraz dziwnie,bo jakoś tak mały się wierci i uciska mi na pęcherz i wszystko w środku ściska 🤢 🤢 Boli troszkę z prawej strony w pachwinie 😞 i w ogóle boję się,żeby dotrzymać do 16 😞 żeby zaliczyć wszystko i spokojnie do domku wrócić 😞 miłej niedzieli Kochane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie!
Ja dziś znowu wyspana, kilka razy się budziłam żeby wyprostować lewą nogę bo jak cały czas śpię na tym boku to aż mnie biodro boli i w ogóle cały lewy bok. Siusiu tylko raz i to już po 7, więc ok.
U mnie w szpitalu też można sobie podjeść, ale nic kolorowego, w sensie jak się zwymiotuje żeby krwi nie przypominało i plam nie robiło.
Martamay, ja właśnie zauważyłam, że po nocy jak śpię na lewym boku to dupkę mam wypiętą(Dzidziuś ma 😉), a jak w ciągu dnia siedzę prawie na leżąco to mam nóżki widoczne. Chyba coś w tym jest. Oklask dla Ciebie 🙂
Skoreczka, znowu się powtórzę, ale inaczej się nie da 😉 Masz przecudny awatarek ☺️
Nikusia, a ja chciałam się Ciebie spytać, czy te Twoje skurcze to przypominają takie jak np. w łydkę chwytają, czyli czy są bolesne?
Ja na szczęście nie biorę żadnych leków na receptę, ale moi rodzice mają ich mnóstwo 😮 Tata jest po dwóch zawałach i ma takie sprężynki w żyłach żeby się nie zwężały, no a mam znowu ciśnieniowiec. Najbliższy NFZ w Poznaniu, czyli ponad 80km. Zapowiada się ciekawy rok. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Ale pogoda u mnie pada..

Nikusia to u ciebie widze to moze tak byc ze lada momęt a Emilka bedzie z Toba ani sie nie obejrzysz takie skurcze jak bierzesz leki to co bedzie jak odstawisz trzymaj sie jeszcze dobry tydzien 😉

Skoreczko śliczny avatarek 😉 i wiesz co wcale nie widac zabys jakios szczegulnie przytyła tak notrmalnie wiec co ci sie mama czepia Twojej wagi wyglądasz swietnie 😉

Chyba przy tym deszczu niskie cisnienie jest bo jestem zmulona a chciałam kawke zostawic na popołudnie bo chyba siostra wpadnie no cóz wypije teraz to pózniej herbatka zostanie..

Miłej niedzieli wam zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulka spokojnie dotrzymasz do 16. 🙂 nie stresuj się dodatkowo. 😉
Skoreczka oglądałam fotki, więc widzę że już wiesz jak je wrzucać. 😜
Monika ja nie śpię na jednym boku, jak nie mogę zasnąć to co chwilę na inny. A co do moich skurczy to są bolesne. Brzuch się robi twardy jak kamień, a do tego taki narastający ból, szczególnie w dole brzucha.
Anabel mój mąż dziś powiedział to samo co Ty. Rano mu powiedziałam skurczach w nocy (bo sama sobie czas sprawdzałam a jego nie budziłam, bo po co), i mąż stwierdził, że on myśli, że jak skończą mi się tabletki to w ciągu kilku dni urodzę, jak tylko poziom hormonów w organizmie spadnie. No zobaczymy jak to będzie, ale to będzie prawie 37tydz więc bym się nie martwiła.

A u mnie się hemoroidy odezwały. A te tabletki, które biorą jeszcze nasilają problem.
Mam też wzdęcia, rano mnie mdli tak po pierwszym śniadaniu (ale bez wymiotów) no i skurcze. Za to omijają mnie jak na razie bóle kręgosłupa, nóg. A jakie Wy macie dolegliwości?

Z fajnych rzeczy to kupiłam sobie staniki do karmienia, chciałam najpierw takie jak Anabel, ale wczoraj się aukcja skończyła a nie ma nowej. Wzięłam inne i zobaczę jakie będę. Nie kupowałam drogich więc w razie draki nie będzie żal. O kupiłam synkowi grę pod choinkę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, jeśli chodzi o dolegliwości to jak wstaje rano z mężem to mnie mdli, a dawno tego nie miałam. No i znowu przeszkadzają mi niektóre zapachy i nie mogę za długo mieć pasty w buzi bo od razu chce mi się wymiotować, więc znowu wspomagam się płynem do płukania ust 🤢 Plecy od jakiegoś czasu już tak mocno nie bolą, prawie że wcale 🙂 i to mnie cieszy, ale za to pachwiny jak za dużo pochodzę to strasznie bolą, wtedy jak kaczka chodzę. No i w nocy lewy bok, ale chwilę kładę się na plecy, prostuję nogi i znowu na lewy bok. Póki co jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...