Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A mi cukier wywaliło i zrobiłam sobie zastrzyk (korektę). Poszłam się wykąpać, ale dalej jeszcze nie spadł. Muszę poczekać aż zejdzie, zrobić sobie jedzenie i po 2 godzinach zmierzyć. To sobie posiedzę, 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Hej dziewczyny!

Adzia - mam to samo! Moja dzidzia uwziela sie na moj lewy bok - czasem tak wbija piastke, ze az musze wstac 🙂 wiec zawsze wtedy marze o tym, by sie troszke uspokoila. No i sie uspokaja i ja sie wtedy zaczynam martwic, ze cos jest nie tak.... Ehh, tak juz to chyba z nami musi byc 🙂

Mowicie o Kevinie \\\'Samie\\\' w Domu? hahaha, uwielbiam ten film - bez niego nie byloby swiat 🙂 U nas tez lecial ze 2tyg temu (i w wakacje tez 😉)

Tez jestem zmeczona - buty mi ciezko zawiazywac, musze przybierac dziwne pozy by to osiagnac 🙂 Dzisiaj w pracy czulam sie jak taka mucha zasypiajaca na zime - szok! A na dodatek zimno sie zrobilo - czy u Was tez taki lodowaty wiatr wieje?

Dzieki za mile slowa odnosnie zdjec - mam nadzieje, ze w weekend zrobimy wiecej 😉 No i moze wreszcie zakupimy wozek - Gratuluje wozka Kobzior!!! 🙂

Adzia - co do snow, ostatnio maz powiedzial mi, ze musialo mi sie snic cos fajnego, bo glosno smialam sie przez sen i szczerzylam zeby 🤪 ale nie pamietam co to byl za sen... Pamietam inny, w ktorym okazalo sie ze dzidzia miala innego tate 😞 a ja tak bardzo bardzo chcialam, zeby dzidzia byla moja i mojego meza 🥴

Pamii - gratuluje zdania egzaminu! 🙂

Adzia82 napisał(a):

Od wczoraj moje malenstwo mało się rusza i daje mi pospać. Narzekałam że skacze to sie uspokoiła i teraz w sumie martwie sie ze juz tak sie nie wierci 😉 ale czuć ją czuję. Bo szłapkami mi jeździ po żołądku i wątrobie 😉 kochana 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
U mnie noc w miarę przespana ,ale budziłam się za każdym przewróceniem na drugi bok no i coś całą noc tarabaniło mi po parapecie i szybie 😠
A wam jak zleciała nocka???? Dziś mam w planie prasowanie,ale oczywiście wykorzystuję patent z siedzeniem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w okropny deszczowy dzień 🤢
U mnie noc nawet dobrze 🙂 tylko nad ranem już się budziłam 🙂 teraz synuś pcha się jak tylko może w każdą możliwą część brzuszka 😉 ja w planach oczywiście uczelnia 🙂 a potem będę się pakować do domku na jutro 🙂 to najważniejsze 😁 jutro idziemy z Andrzejem na obiecaną pizze,bo w pon. mieliśmy miesięcznicę i chcemy to jakoś uczcić 😁 miłego dzionka;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Mamusie 🙂
Ale dziś zimno we Wrocku 😞 Mialam się rano wybrać na badania, ale ponieważ mogę to zrobić też jutro to dziś zrezygnowałam 🙂
Spało mi się całkiem przyjemnie, no w sumie to całą dobę i całą noc przespałam z przerwami na siku 🙂 Na szczęście dzisiaj jestem jakby mniej spuchnięta, bo wczoraj to była masakra!!!!
Mój plan na dzisiaj to sprzątanie w domku!!! Muszę skorzystać z okazji, że jestem sama w domku 🙂 Pomyję podłogi, poodkurzam kłaki psinki, powycieram kurze i będę czekać na kuriera, który ma mi przywieść zlewozmywak. Mam nadzieję, że pan będzie grzeczny i wniesie mi go do domu bo chcę sprawdzić czy dotrze w jednym całym kawałku 🙂

Miłego dnia Brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😎
U mnie nocka kiepska 🤢 bo raz, że ja wciąż chora... a poza tym całą noc taka zła byłam i w myślach się złościłam i z tej złości spać nie mogłam! Bo ten remont mnie wykończy w końcu! Wczoraj to mi jeszcze wszystko jedno było, ale jak czytałam o Waszych firankach i ozdobach to taaaak strasznie mi przykro było 😞 😞 😞 😞
Sobie wymyślili sufity na stelażu 😠 Jak jak im w śnie nagadałam za te durne pomysły 😠 jakbym jednemu i drugiemu takim stelażem zdzieliła po tyłku to może by zmądrzeli 😠 i mamie też się w śnie oberwało 😁 za framugi, których się czepiła i farbę zaczęła zdzierać 😠 Piękne drewniane te framugi są jak się 4 warstwy starej farby zedrze... ale jak ją się zedrze a nie podziubie 😠 i ogólnie zła wstałam...........
A mąż dziś w domu bo chory 😞
Dzień zaczął się kiepsko 🥴 😞

Nooo Magditta pogoda nas dziś nie rozpieszcza, a ja muszę do sklepu iść bo w lodówce pustki bo wczoraj mąż po pracy się źle czuł i do sklepu nie dotarliśmy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Dziewczyny
U mnie noc średnia, siedziałam długo ale jak się położyłam to w miarę szybko zasnąłem. Teraz się stresuję, bo o 12 mam dzwonić czy u nowego ginekologa mnie na wymaz przyjmą. 😮
Kruszynka ja wieczorem to nawet nie wiedziałam że u nas pada.
Kasiulka to smacznej pizzy 😜
WielkaB ja nie mam wcale energii, daj trochę. 😁 😁
Magdita tylko za dużo nie sprzątaj, żebyś się nie przemęczyła 🙂
Kacha jeszcze trochę i skończycie remont, a wtedy będziesz patrzyła jak ładnie mieszkasz. 🙂Jak też chyba będę musiała pójść do ośrodka zdrowia i już się stresuję.

Dziś już jestem bez tabletek. Boję się tej drogi do ośrodka zdrowia bo nawet jak chodziłam po domu to brzuch mnie pobolewa. Nie wiem czy z nerwów czy z odstawienia tabletek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!
Wczoraj już nie zaglądałam, bo okazało się jak zawoziłam L4 do pracy, że lekarz pomylił coś w druku i musiałam jechać do innego miasta aby to poprawił i wrócić do kadr 😠 Potem był maraton po sklepach w celu zakupienia wykładziny do pokoju, rolet do okien itd. Jak wylądowaliśmy w domu to byłam tak zmęczona, jak koń po WIELKIEJ PARDUBICKIEJ 😮 Aż miałam łydki spuchnięte! Kacha na pocieszenie napiszę Ci, że my w kwestii przygotowania mieszkania jesteśmy w jednej wielkiej rozsypce. Zastanawiam się czy zdążymy do świąt 🤔 Co do nocy - znowu to samo, czyli budzenie co 1,5 godziny, straszne bóle bioder i brzucha, dziwne koszmary... Dziś jadę zrobić posiew moczu i wymaz z pochwy. W moczu wyszły mi bakterie i podejrzewam, że ten ból w podbrzuszu i dziwne uczucie w pochwie to pewnie efekt zapalenia cewki moczowej 🤨
Kruszyna choinka super a kawał PIERWSZA KLASA 🤪 😁 Mój mąż od ok. tygodnia jest "wilkiem" bo po ostatnim mizianku miałam wrażenie, że za chwilę urodzę i sama sobie nałożyłam szlaban 😉
Pami i Kasiulka gratki dla Was 🙂 zdolne bestie 😆 ( ja w swej sklerozie ciążowej pewnie nie dałabym rady się teraz uczyć skoro potrafię zapomnieć PIN do bankomatu 😁 )
magditta dobrze, że opuchlizna zeszła i że jest Ci lepiej - ja swoje badania też kiedyś przełożyłam, bo jak się przebudziłam nad ranem to przegrałam walkę z GŁODEM i zrobiłam napad na lodówkę 😆
skoreczka fajnie, że sama robisz ozdoby świąteczne - uwielbiam rzeczy typu 'hand made'
Nikusia mam nadzieję, że czujesz się lepiej i że cukier się unormował?
Chyba jeszcze chciałam się odnieść do któregoś wpisu ale zapomniałam 🥴 ( muszę za radą mry_ czytać Was z otwartym notatnikiem 😜 )
Spadam na późne śniadanko, a potem na dalszą walkę z próbą doprowadzenia mieszkania do "wyglądu".
Trzymajcie się ciepło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Już myślałam ze bede miała do nadrobienia sporo stron a tu niespodzianka, tylko 3 strony 🙂
Ja juz od 6stej w sumie na nogach, mąż wstawał do pracy a ja na kanapkę bo już burczało mi w brzuchu 😉 no i potem zasnełam do 8smej i to był najlepszy sen tej nocy.
Do tego coś z okiem mi sie zrobiło, w środku z lewej strony jest całe czerwone i bolące i jakies opuchnięte 🤨 super, jeszcze tego mi brakowało.
Mam do was pytanie. Czy wymaz z pochwy trzeba robić w ciąży czy po prostu dobrze jak sie go zrobi? Bo moja gin nic mi na ten temat nie mówiła. Wizyte mam 19stego z tym ze ona sie nastawiła ze juz urodzę do tego czasu a jak nie to ponoć mi da skierowanie do szpitala tak czy siak no i się zastanawiam kiedy miałabym zrobić ten wymaz. Ona go chyba nie bierze w ogóle pod uwagę 😮 a przy moich problemach ciągłych z infekcjami to wydaje mi sie ze powinna tym bardziej mi zalecic takie badanie. Napiszcie mi prosze jak to z tym jest i czy moze sama powinnam isc i zrobic te badanie(tylko gdzie? do ginekologa chyba no nie? )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej,

widzę, że i u Was kiepski dzień, a przynajmniej poranek :/ Kurna, niech to ciśnienie się podniesie, bo oszaleję. Tak jak Magdittę, głowa mi napieprza już od wczoraj. W ogóle - wczorajszy ranek był słaby (deszcz, zimno), zastanawiałam się czy jechać do tej nieszczęsnej Zary i... wyszło słońce. No to sru, ubrałam się na łażenie po galerii handlowej, podjechałam tramwajem (7 min 😎), w godzinę obskoczyłam co chciałam. W Zarze nie dostałam żadnej z koszul, które mi się podobały (norma, one idą chyba tylko do Warszawy). Weszłam do TKMaxx, miałam centymetr ze sobą i wybrałam koszulę. Jeno... głupiam... źle zmierzyłam kołnierzyk o czym przekonałam się w domu przykładając nową koszulę do jednej, którą mąż zostawił... Przyszedł brat, zmierzył i potwierdził, że za mała (mają takie same szyje). No nic. Zjadłam obiad i dotarło do mnie, że od rana nie czułam ruchów Małej. No to schiza. Najadłam się słodyczy i nic. Czekałam, czekałam i nic. No to poszłam na ktg. Na szczęście Mała się rozkulała, serducho pracowało, ale... wyszły mi napięcia, jedno dość spore. Blech. No to resztę dnia spędziłam na kanapie. Wieczorem zrobiło mi się w ogóle niedobrze i nie wiedziałam o co chodzi - zawroty głowy, mdłości i mówić siły nie miałam 😮 Dzisiaj na szczęście lepiej, Mała fika, tylko głowa mnie boli i trochę mi się kręci w głowie.

No dobra, to ponarzekałam 😉

Sexy - ja bym bardzo chciała, ale nie mam z kim 🙃 a jak mąż wreszcie przyleci, to chyba się wstrzymamy, bo chcę przekulać się przez święta. W I trymestrze często byłam zmęczona, więc seks się trafiał tak raz na tydzień, półtora. W II miałam wyższe libido, ale mąż noce spędzał na uczelni, a ja w ciągu dnia pracowałam - nie było okazji do schadzek 😉 No a III trymestr ja tu, a on tam 😞

Ozdoby świąteczne do całkiem niedawna produkowałam różne różności 😉 z czasem zdałam sobie sprawę, że połowa moich wyrobów to koszmarki 😉 😉 😉 😉 niemniej jednak lubię to! W tym roku nie mam siły na nic nadzwyczajnego - tyle co zdobiłam z mamą pierniki, każda z nas udekorowała ok. 50 sztuk. Część pójdzie na choinkę, część na stół. Pozostałe ok. 200 pierniczków będzie nagie 😉 Z ozdób sezonowych mamy koronkowe dzwoneczki i witrażyki, które mama kiedyś kupiła; wieszamy je w oknach. Przed domem ubieramy światełkami jedną choinkę. Jak byłam dzieciorem, uwielbiałam robić gwiazdki z własnego szablonu sztucznym śniegiem. Przeszła mi na nie faza w momencie, gdy przekonałam się, jak ciężko je potem zmyć 😉 No i jemioła będzie, czasem przybieramy ją małymi bombkami. I Kruszyna przypomniała mi, że kiedyś zrobiłam wieniec z gałązek - takie coś mogłabym zrobić w tym roku. Tylko kupić fajową wstążkę i coś do przybrania 🙂 No i wieniec na stół - ale to już mama robi lub kupuje.

Skoreczka jak lubisz haftować, to koniecznie w ramkę i na ścianę lub parapet 🙂 takie cudeńka są przepiękne!

No i dobre dowcipy tutaj powklejałyście.

Uściski dla Was wszystkich Brzuchatki! Mam nadzieję, że Nikusia po wczorajszym długim wieczorze się wyspała i że Kobziorkowi kkondycja i szczęście w łowach będzie sprzyjać. A Kasiulce i Pamii gratuluję zdanego egzaminu i zaliczonego koła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzia jeśli chodzi o wymaz z pochwy na bakterie (paciorkowce chyba), to w wielu szpitalach go wymagają - chodzi o to, żeby określić, czy dziecko przy porodzie może być nimi zarażone. W poznańskich szpitalach, jeśli ródka nie miała wyników wymazu, profilaktycznie podają antybiotyk dzieciakowi. Zatem jeśli wymaz pokaże, że nie jest się nosicielem tych konkretnych bakterii, to bąblowi oszczędzana jest kuracja antybiotykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Ale miałam nocke obudziłam sie o 3 i do 6,30 nie mogłam spac póznej na pół godziny zasnełam i musiałam wstac synka do przedszkola naszykowac połozyłam sie potem spac spowrrotem i chyba po godzine dopiero zasnełam tak ze dopiero przed chwilią wstałam... ehhh

A teraz recezja z wizyty mała wazy 3190 ;0 czyli ok 😉 rozwarcie sie poiwekszyło jest prawie na 2 cm tabletki kazał mi jeszcze brac bo jak to powiedział" duzo juz wytrzymalismy ale bedziemy zachłanni i chemy jeszcze troche " jutro mam sie zgłosic na ktg i od teraz bedziemy sie spotykac po dwa razy w tygodniu na ktg na kase chorych 😉 i na tych spotkaniach ustal;imy kiedy odstawiamy tabsy .Poza tym obstawia ze w ciągi dwuch trzech tygodni powinnam urodzic mówił ze nawet raczej 2 jak 3 ale w mojej sytuacji moze to sie zdazyc w kazdej cxhwili ... a i smiał sie ze co do ruchów to nie ma watpiwosci ze szystko jest ok bo wystarczy na mnie popatrzec i widac jak brzuch skacze 😉

Monika ja przez chyba 2 tygodnie biore fenoterol przeciw skurcza ale lekarz osobisocie nie był za tym zeby zaczynac na koniec ciązy z tymi pabsami tyko ja straszna panikara jestem i w koncu stwrerdził ze da z tego wzgledu zebym ja była spokojniejsza

Kasiulka gratulacje 😉

Kruszynka w sumie to sie ne dowiadywałam o to m opieke tylko wiem ze znajomy brał ale teraz pytanie czy jego zona miała cesarke czy rodziła naturalnie hmmmmm 😮

A ja raczej sie maluje teraz jak jestem w domu mniej ale az domu nie wyjde bez makijazu delikatnago bo delikatnego ale musi byc

Kasiulka to ty masz rozwarcie czy szyjka si sie skrociła ze miałas pesser założony? bo nie pamietam/...

Pami gratul;acje 😉

Adzia u mnie wymaz jest konieczny to jedno z badan które trzeba miec jak sie do szpitala idzie jesli wynik jest pozytywny to na porodówce dostaje sie antybiotyk zeby dzidzi nie zarazic...Moze dlatego ze masz infekcje to nie zrobili ci tego wymazu ale to dziwne ze gin nawst bnie wsppominał o tym...

Nikusia no to jestes bez tabletek kurcze ciekawe co sie bedzie teraz działao jjuz widze stres po odstawieniu...





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior mój cukier już w normie, czasem mi się zdarzają wpadki. Na tym polega problem z tą chorobą 😉 a Ty na spokojnie sobie sprzątaj. 😉
Adzia wymaz pobiera ginekolog z pochwy i odbyty. Szpitale go wymagają. Zapytaj swojego lekarza a tu możesz poczytać więcej na ten temat http://www.paciorkowiec.pl/
Mra jak na to że długo siedziałam to nawet jestem wyspana, albo mam taką adrenalinę przed nowym ginekologiem, że nawet nie myślę o spaniu.
Anabel na razie mam stres przed lekarzem a tabletki to tak średnio. Tak sobie myślę, że brałam ich sporo więc tak od razu poziom hormonów się nie obniży. No ale dziś będę musiała dojść do lekarza -pieszo. A popołudniu pojechać z synem na spotkanie z Mikołajem 😉
Elka albo odstawiasz tabletki i nic. Ja się zastanawiam jak to teraz u mnie będzie 😁 😁
fotografia śliczna 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂
No i na mnie przyszła kolej żeby nocy nie przespać 😠 Ale nie jest źle, bo jak mąż przed 7 pojechał do pracy do do prawie 10 spałam, więc trochę nadrobiłam 🙂
Anabel, jak czytam Twoje posty to budzi się we mnie nadzieja, że do stycznia dotrwam 🙂 Bo Ty z rozwarciem na 1cm ponad trzy tygodnie chodziłaś, a teraz masz na 2cm i jeszcze może pochodzisz 2 tygodnie. A dla mnie 3 tygodnie to już styczeń 🙂 No i gratuluję wagi Maluszka, piękna jest 🙂 I trzymam kciuki za każdy dodatkowy dzień Twojej Dzidzi w brzuszku 🙂
Nikusia, dobrze, że choć trochę sobie pospałaś, też trzymam kciuki za Was, bo te tabletki co odstawiłaś na przeciw skurczom były?
Mra, ale pierników napiekłyście 🤪 Dobrze, że z Małą ok 🙂 Pewnie sobie smacznie spała a Ty się biedna martwiłaś 🙂 Mój Maluch też mi tak czasami robi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika dostałam te tabletki w szpitalu jak miałam zagrożenie przedwczesnym porodem. Wyczytałam w necie, że mają dużo dawkę progesteronu. A to hamuje poród. Przed porodem poziom hormonów spada i się zaczyna. Ciekawe jak to będzie 😜 i co za tym idzie były przeciwko skurczą i przeciwko skracaniu się szyjki. 🙂
Co do ruchów to rano miałam rewolucję w brzuchu a teraz malutka śpi. Tyle, że jak ją znam to chwilę bo zaraz zacznie skakać 🙂
Mra przed południem to ja jak gdzieś idę to przeważnie z buta. Mąż dojeżdża autem do pracy a nie chciałam robić zamieszania że ktoś po niego przyjedzie a ja zadzwonię po 12 o wymaz a oni mi powiedzą, ze nie dziś. Powoli się dotoczę, 😜
Anabel czyli nasze pierwsze brzuszkowe dziecko z wagą ponad 3 kg 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulka jak 19 to masz wizytę tak jak ja 🤪

Nikusia podziwiam, serio. Ja się zrobiłam tak leniwa, że wychodzę jeśli muszę - na spacer z psem, jeśli brat nie wróci na czas ze szkoły, po zakupy, których nie da się zrobić przez net i nie są spożywką, do gina lub na badania, ewentualnie na kawę i ciacho, choć ostatnio tego niewiele, bo przekładam.

W ogóle, idę się położyć, bo znowu kręci mi się w głowie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...