Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Nikusia na szczęście mamy odkurzacz przemysłowy 🤪 wciąga wszystko 😁 ale i tak trzeba pomóc sobie octem. Jednak ten odkurzacz to cudo! No i teściowa ma nas wspomóc 🙂 Bo ja wczoraj troszkę, nie dużo, ale tylko troszkę posprzątałam to potem pół dnia leżałam 😠 wkurza mnie taka bezradność jak nie wiem co 😠
37 tydzień to pięknie 🙃 czas tak leciiii. Ciekawe, która pierwsza się rozpakuje 🙃 🙃
Moniko jeszcze tylko sufit w dużym pokoju wyszlifować......... co wiąże się znów z potworną ilością syfu 😞 i można malować także i ten pokój 😁
i tak jak ten kuzyn mówił... do świąt będzie zrobione 😁 ale bez jego paplaniny i pomocy 😠
Acha się zapowiedział (zresztą co tydzień to słyszę..), że przyjedzie za tydzień i wszystko zrobi 😁 tylko nie wiem co on będzie chciał robić a poza tym za tydzień generalne świąteczne porządki i wcale go widzieć nie chcę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha my zaczelismy malowanie pokoju i do dziś się przeciagnęło, tak to jest z remontami 😉
Nikusia właśnie te 2400g to Ty miałaś, z tym mi sie pomyliło 😎 Ale z tym rodzeniem to poczekaj jeszcze do stycznia, nie rodź jutro 😜
Monika udało mi sie dać ci oklaska, dziękuję za Twój dla mnie 🙂
Co do torby dla maluszka to mam tak jak Ty, chyba sie boje, ale w końcu trzeba bedzie spakowac 🙃

A zrobiłam bałwanka, ozdobe na okno, taki prosty, podpatrzony w gazecie, zaraz Wam pokażę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia poszukaj tej maści bo serio może trochę śmierdzi ale bardzo łagodzi, dla maluszka tez się przyda 🙂

Wiedziałam, że z tymi lipcówkami coś nie halo , chyba żyją w błogiej nieświadomości, bo widzę, że już sierpień się dopisał 🙂

Kacha szczerze współczuje takiego poremontowego bałaganu, ja to przechodziłam na początku ciąży... ufff jak dobrze, że już mam porządek 🙂 korzystaj z pomocy ile się da 🙂

Byłam właśnie na spacerku bo tak słonko zachęca ale cholerka Młody tak mnie rozciąga tam na dole, ze po 10 minutach maiłam już dosyć 😞 Za to wstąpiłam do sklepu i kupiłam sobie zapiekankę xxl- normalnie zachcianka jak nic, gdyż normalnie to takie rzeczy omijam 🤪 no ale tym razem to zapiekanka krzyczała do mnie ZJEDZ MNIE ZJEDZ MNIE ZJEDZ MNIE!!!!

Skoreczka ja też mam w chwili obecnej oczy w mokrym miejscu i wzruszam się na zawołanie. Wystarczy jedno słowo albo obrazek i gotowe. Ryczę normalnie nawet na reklamach i serialach. Ostatnio leciał odcinek "pierwszej miłości" gdzie jedna panna poroniła- o fuck ryczałam jakby to opowiadała to przynajmniej moja przyjaciółka.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka bałwan fajowy 🙂 Super że chce Ci się działać 🙂 ja natomiast zwariowałam bo co tydzień wymieniam tulipany w wazonie 🙂 tym razem mam różowe:0 także u mnie w domu wiosna 🙂

nikusia twój syncio ważył i mierzył dokładnie tyle co ja 🤪 🤪 🤪 🤪jak się urodziłam 🤪 🤪 🤪 53cm i 3300g 🙂 a byłam dzieciorem o 8 dni przenoszonym 🙂
Co do wielkości brzuszka to wcale jeszcze nie musi on świadczyć o tym że Emilka będzie mega duża, może ma po prostu większy basenik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta mnie dać kredki, klej, nitki, bloki i mnie nie ma 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 To mój świat 😁 😁 😁 Miałam kiedys prace na świetlicy z dziećmi. Nie pamiętałam o bozym świecie bo tak lubiłam tego typu zajęcia 🙂

Fajnie ze można kupić tulipany w grudniu 🤪 Kiedyś ludzie nie mogli umilać sobie tak zimy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia jeszcze jadę jutro,bo we wtorek muszę badania zrobić i egzamin mam 😞 i jeszcze mam nadzieję,że odbiorę indeks i będę miała wpisy 🙂
Autko kupione 😁 i nawet Andrzej zabrał mnie do KFC 🙂 pojadłam 🙂 jedziemy do domku 🙂 na jakąś 18,może 19 będziemy 🙂 jutro powrót do ZG...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Adzia ja nie wiem ale ja słyszałam ze teoretycznie kobiete w ciązy i do porodu mają obowiązek przyjąc do szpitala nawet bez waznego ubezpieczenia i nie ponosi sie kosztów ale jak ja jechałam statnio to sie pytali i chcieli dokumet jak bedziesz dzwoniła do szpitala to zapytaj...

Skoreczko nie przemęczaj sie uwazaj z tymi pracami...

Nikusia czujesz jakies zmieny po odstawieniu tabletek czy nic???

Moja mała tez od jutra bedzie uzawana zea donoszoną 😉 trZeba by jakąs imperzke z tego powodu zronbic 😉 i stuknąc sie szklaneczką mleczka 😉

A ja mam mniejszy brzuch niż z synkeim przytyłam tez duzo mniej a podobno wód mam duzo no i mała wcale do najmniejszych nie nalezy wiec nie wiem o co chodzi...
Maz sie smieje ze z tyłu to wcale nie widac ze w ciązy jestem 😉 z drógiej strony tez powtarza ze mam przestac jesc bo mi brzuch peknie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja nocka z soboty na niedzielę w porównaniu do poprzednich dni nawet w miarę 😉 Ale to pewnie ze zmęczenia po całym dniu obserwacji prac remontowych, podawaniu śrubek itd. 😁 Pokój już w końcu ma wygląd o jaki mi chodziło 😆 Łóżeczko też już stoi, muszę tylko dokupić przewijak. A od wtorku zaczynam wielkie pranie rzeczy dla Małej 😆 O spakowaniu torby też już powoli myślę, ale muszę jeszcze dokupić kilka rzeczy. Dziś dzień od rana mija nam leniwie i fajnie mi z tym 😉 Staram się nie myśleć o jutrzejszym kontrolnym USG ale jest to silniejsze ode mnie 😞 Mam nadzieję, że parametry będą prawidłowe!
skoreczka bałwanek 1 klasa - takie własnoręcznie wykonane ozdoby i kartki mają swój urok 🙂
Kacha łączę się z Tobą w bólu w kwestii gładzi bo przed nami łazienka 😁
Monika fajnie, że impreza się udała i że zaspokoiłaś smaki 😉
Nikusia współczuję akcji zgaga i tym podobnych dolegliwości - ale już wkrótce będzie jak ręką odjął 😉 A co do kołnierza u mojego psiaka o który pytałaś musi go nosić od dnia zabiegu przez 10 dni aby nie lizać gojącej się rany i nie wyrwać szwów. Ogólnie Młody czuje się dobrze, ale nadal jeszcze uderza głową o napotkane przedmioty, bo zapomina o "kloszu" który ma na karku. Mąż sobie żartuje i woła na niego "satelita" 😉
Kasiulka wizyta w KFC - ale mi smaka narobiłaś 🤔
magditta ja też teraz szybciej się wzruszam i wybucham płaczem 😉

Spokojnej nocy Wam życzę. Odezwę się jutro po wizycie w szpitalu. Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior nasz pies, który był z nami ok 20 lat tez miał kiedyś operację na łapkę. I rzeczywiście wyciągał szwy. Trzeba pilnować. Niech wiec będzie satelitką 😉

U nas juz pomalowane, teraz pozostaje mi poukładac wszystko ale nie mam siły więc być moze jutro skończę. Ciężarna może sobie odpuścić 😉

Postaram sie teraz Was oklaskac i zmykam 🙂 Dobranoc

P.S. chyba dawno Was tu nie było bo każda dostała oklaska, tzn. cofnęłam się do wczorajszego wieczoru 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki pojadłam, poprasowałam i teraz zasiadam przed tv 🙂 dziś będę oglądać "głęboką wodę" bo mam spory sentyment do tego serialu, gdyż kręcili go koło mojej pracy w starym psychiatryku oraz na moim podwórku i w bramie 🤪 🤪 🤪 🤪 dlatego można powiedzieć ze przez jakieś pół roku zżyłam się z ekipą 🙂
Kobziorek niech psinka dochodzi do siebie szybciorekiem 🙂 moja już do mnie wraca 🙂
A więc mamuśki miłego wieczorku życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka super bałwan! Ja nie mam zdolności plastycznych, dlatego gratuluję talentu 🙂

Nikusia współczuję tej zgagi, mnie też męczy często.

magditta zachcianka na zapiekankę była niezła - jak przeczytałam to "zjedz mnie" to się uśmiałam 😁

Mój mały dziś nieźle buszuje w brzuchu 🙂 Cały czas brzuchol mi faluje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A zapomniałam wam przypomnieć 🙃 😁 😜 że jutro też mam wizytę i już się nie mogę doczekać oglądania i ważenia Makiego 🙂 szkoda, ze to już ostatnia wizyta , ale z drugiej strony już niedługo będę tulić te małe rąsie 🙂
Kobziorku trzymam kciukasy za twoja wizytę, bądź dobrej myśli bo ja jestem przekonana, ze będzie wszystko ok. Dzidzia się ślicznie ułoży i podda grzecznie prawidłowym pomiarom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha z takim odkurzaczem to na pewno lepiej, ale sprzątać to i tak macie co. No, ale jak już malowanie to powoli do przodu. Jeszcze trochę i będzie gotowe.
Monika to sobie podjadłaś na urodzinach. 😜 A co do torby to moja już dość dawno spakowana i chodzę. Tylko tak sobie dziś uświadomiłam, że w środę do lekarza i mam nadzieję, że nic mi nie wymyśli. Już się zestresowałam.
A mąż ani nie chciał słyszeć o myciu okien, tylko w syna pokoju z zewnętrznej strony to już pisać by można było taka warstwa kurzu. U nas dach robili a ja potem nie miałam możliwościowy umyć i tak zostało do dziś. 😉 Dzięki za oklaski 😘
Kacha mi też się ciężko przyzwyczaić, że to co uważałam za zwyczajne tego nie potrafię zrobić np pójść na spacer czy wymyć podłogę. Pocieszam się, że jeszcze trochę. 😉
Skoreczka ja nie zamierzam jutro rodzić, ale 37tydz to już jest bezpiecznie. Już trochę odetchnęłam 🤪 a bałwanek słodki 😉
Dzięki za oklaski 😘
Magditta już nie mam tej maści, zaraz jak napisałaś to poszłam szukać. Albo ją komuś dałam albo była po terminie i wyrzuciłam. Szkoda, bo teraz by się przydała. 🙂
A syna urodziłam dzień po terminie. Co do wielkości brzucha to ja myślę, że teraz jest większy bo brak mi ruchu, no i co chwilę szukam czegoś do zjedzenia 🙃 😮
Uwielbiam tulipany 🤪
Kasiulka dasz radę, jeszcze raz i potem już odpoczynek. Pomyśl jaka nagroda będzie za te męczarnie. W domu razem a potem jeszcze z bobaskiem. 😉
Co do KFC to w pierwszym trymestrze za ich kurczaka bym się dała pokroić, ale teraz już mi przeszło. 😁 😁
Anabel ja mówiąc szczerzę, jak mi się skończyły tabletki to się lepiej czuję. Nie chciałam o tym pisać, bo się boję, że jak napiszę to się odmieni, ale tak na dwa dni zanim skończyłam tabletki zaczęłam mieć mniej skurczów. Mam je jeszcze, ale mniej. Teraz jakbym taki nawrót sił miała. Wyczytałam w necie, że jak się ilość hormonów o organizmie zmienia (przed porodem) to ma się przypływ energii, ale ja u siebie wyraźnie to wiedzę. No, ale brzuch wysoko, czop też nie odszedł więc się nie martwię. Trochę tylko wizyty u lekarza, bo nie wiem czy coś podczas badania nie wyskoczy.
Kobzior odpalamy kciuki za jutrzejsze USG i napisz co i jak. 😘 Co do zgagi to minie jak tylko brzuch zejdzie niżej, ale to będę płakała że do wc biegam 😁 😁 😁
Beata moja córcia też dość aktywna, ale już się przyzwyczaiłam. Już mi dzisiaj tak tyłek wypinała, że się cała prostowałam i stwierdziłam do siostry, że wysocy to mają lepiej bo mają dłuższy tułów i dziecko może się rozciągać. Siostra się śmiała i stwierdziła, że ciekawe co ona za teorię będzie wymyślać w ciąży. 😁 😁
Magditta to powodzenia na wizycie i napisz co i jak. 🙂

A mi koleżanka oddała cześć ubranek, które miała pożyczone i znowu mam pranie i prasowanie. Wiem, że prała, ale ja mam inny środek dla niemowląt i wolę w jednym, że w razie uczulenia nie będę miała wątpliwości. I jadłam kawałek ciasta z bitą śmietaną 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magditta i Nikusia dzięki za słowa wsparcia 🙂 a co do serialu "Głęboka woda" to ja też oglądam - ale z uwagi na fakt, iż od 2002 pracuję w zawodzie "pomagacza" i chciałam się przekonać jak pokażą naszą codzienną pracę... Po 1 odcinku jestem lekko rozczarowana - ale zobaczymy co będzie dalej 😉 ps. magditta czy możesz mi zmienić termin w tabelce na 18 styczeń? Chociaż i tak w związku z cesarką będzie wcześniej...
Beata dzięki wielkie za wiadomość na FB - dopiero dziś mi się wyświetliło, że mam coś w skrzynce 😮 (zresztą to już nie pierwszy raz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zajrzałam do Was.

Kobzior
przepraszam za moja sklerozę ale też mialam napisać o twoim jutrzejszym usg - trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikusia gdzie Ty te wszystkie ubranka poukładasz? Fajnie ci ze tak daja i rozdają 😉
Magditta udanej ostatniej wizyty 🙂 🙂 🙂

U nas nieciekawie, podejrzewam nieprzespaną noc 😞 Mikołajowi idą ostatnie ząbki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka teraz to koleżanka oddała to co ja jej pożyczyłam. A pewnie za jakiś czas znowu pożyczy na rozmiar 68 bo teraz ma jeszcze trochę na 62 i mój kombinezon też oddała, bo nie wiadomo kiedy mi się zacznie a na wyjście potrzebuję. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

mnie zgaga ostatnio to prawie co noc dopada ale jakoś da się przeżyć 🥴
wizytę mam w środę tylko szkoda że to usg u tego lekarza nie pokazuje wagi maluszka 🤢 chociaż jest bardzo niedawno kupione 🙃
na szczęście my remontu nie robimy jedynie czas by było ogarnąć kącik Mikołajka 🤪

miłego dnia Brzuchatki 😁

ps. oklaski dodane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
Jakoś już jestem wyspana 😮
Oklaski znikają 😮komu mogę to dodam z samego rana 🙂 Teraz wiem kto mnie wyprzedził Urszulka dziewczyny musicie poczekać 😁
Nikusia popatrz jak długo jesteś z nami więc jeszcze trochę wytrzymasz 🙂 Wierzę,że chciałabyś zobaczyć małą na Usg więc za to trzymam kciuki 🙂
Kacha zdaj relacje czy faktycznie teściowa pomogła czy tylko przeszkadzała 😜 Doczytałam pomogła więc super cieszę się 🙂 A gładź to najgorsze co mogłoby być 😠 sprząta się a końca nie widać 🤢
Skoreczka ja tez na zgagę nic nie biorę ratują mnie zawsze migdały 🙃 🙃 🙃 a bałwanek super 🙂
Magditta ty tęsknisz za wiosną a ja chcę trochę zimy 🙂 🙂
Monika same plusu dobrze,że poszłaś trochę się rozerwać było wesoło,pojadłaś 🙂 🙂
Kobzior sprawnie wam to poszło wiesz inaczej przy takim pomocniku nie mogło być 😉 Trzymam kciuki za wizytę będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki
w nocy w piatek trafiłam do szpitala 😞((
odszedł mi czop i miałąm skurczole więc mnie zatrzymali, okazało się że mam 1 cm rizwarcia jestem załamana . Przepisali mi leki po 100 ktg wypuscili do domu i muszę leżec plackiem. zmieniłam zdanie o szpitalu w którym chce rodzic , opieka była super warunki tez także wiem juz napewno gdzie mnie mąz zawiezie . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie!
Dawno się nie odzywałam, ale to nie znaczy, że z wami nie byłam. Zaglądałam co jakiś czas, żeby sprawdzić co u was, ale natłok obowiązków nie pozwalał mi się nadto rozpisywać i być cały czas na bieżąco.
Gosik wytrzymasz jeszcze jakoś te 3 tygodnie. Martw się zbytnio. Ja w poprzedniej ciąży chodziłam ze skurczami i 3 cm rozwarcia przez tydzień i akcji nie było.
U mnie trochę się pozmieniało. Będę rodzić w innym szpitalu niż zakładałam. A dokładniej w klinice położniczej w Łodzi, czyli jakieś 70 km od domu. Trochę mnie to martwi, ale po moich poprzednich perypetiach okołoporodowych muszę rodzić w szpitalu specjalistycznym a nie powiatowym, bo poród na miejscu wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem dla mnie. Stanęło na tym, że mam wytrzymać do 38 tyg i jechać do Łodzi. Także 9 stycznia stawiam się na oddziale i może jak się z badaniami uwiną i wszystko będzie ok to 10 będę już mieć przy sobie Borysa 🙂 Tak jakoś to na mnie mobilizująco podziałało, że znam jakąś realną datę, że wpadłam w szał przygotowań. Pranie, prasowania szykowanie dla maluszka..... A tu jeszcze święta idą, wigilia w tym roku u nas, normalnie chwili wytchnienia nie mam. Jutro jeszcze do gina lecę. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i jakoś wytrzymam do tego 9 stycznia, bo trochę się boję, że będę ze skurczami 70 km jechać i w końcu urodzę w aucie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Dziewczyny
Noc mi minęła średnio, nie umiałam spać, ale to już norma. Wędrowałam do wc itd.
Kacha super, ze masz taką teściową na którą możesz liczyć. 😘
Urszulka ja też mam wizytę w środę. Nawet nie wiem jaki sprzęt ma mój lekarz i czy mi USG zrobi. To ja trzymam kciuki za Twoją wizytę a Ty za moją. 😉
Dziękuję za oklaski 😜
Kruszyna masz rację, straszyli mnie przedwczesnym porodem od 6 m-ca a już 37tydzień 🤪 Może do stycznia się dotoczę 😁 😁 😁
Gosik poczekaj jeszcze z tym rodzeniem. Pociesz się, że szybko wykryte i dostałaś leki to jeszcze trochę dasz redę, tylko leż, leż i jeszcze raz leż. To dużo daje.
Kahira spokojnie, na pewno w 38tyg Ci się jeszcze skurcze nie zaczną. Pojedziesz sobie do Łodzi i tam pod dobrą opieką zrobią cc. Zazdroszczę Ci, że znasz datę. To mnie najbardziej denerwuję, że nie wiem kiedy 😜 bo ja lubię mieć wszystko poukładane. Zmienić Ci datę w doliczaniu na 10.01?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...