Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Kruszyna może moja ciotka - przeszukiwaczka internetu nie dojrzy ze to Mikołaj na zdjęciu i nie będzie podczytywała. Siebie jakos tez retuszuję 😁 Ta baba juz kiedys mnie gdzies podczytywała i opowiadała rodzinie. Zastanawia mnie : ze jej sie chce 🙃 🙃 🙃 Jednak podobno ostatnio przerzuciła sie na moja siostrę 😁 Jestem bezpieczniejsza 😉

Kruszyna obejrze jak Mikołaj wstanie bo głośniki mam wyłączone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki !! 🙂

Ja noc w miarę przespana... wstałam z mężem już o 7... posiedzieliśmy pogadaliśmy a mąż teraz pojechał na garaż i zabrał psa 🙂 mam wolną chatę!! xD hehehe poodpoczywam sobię trochę... a jak mąż przyjedzie to zabieramy się za łazienkę 🙂... tzn w większości mąż xD no ale ja będę korygować co i jak :p

Nikusia pomysł meldunkowy wydaje się być ok 😉 więc ja się na niego pisze :P

Skoreczka cieszę się że po wizycie wszystko w porządku 🙂 jak zwykle piękne zdjęcie 🙂

WielkaB ty to faktycznie intensywny masz ten czas przedświąteczny 🙂

Kruszyna ja też mam zwiększone upławy... nie żeby tam ciągle coś leciało... ale wkładki idą szybciej niż zwykle 😉... a chłopcy w światecznych nastrojach widać 😁

Monika czekamy na wieści powizytowe 🙂!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Ja juz wczoraj nie miałam siły jak wrociłam od lekarza wykonczyło mnie to ehhh na ktg skurcze mniejsze i nieregularne tym sie nie martwie ale lekarz podejrzewa cholestaze... ;( rano byłam zrobic badania po 14 odbiór i jutro po południu mamm isc z wynikami do niego ... juz jestem zestresowana do tego nie mogłam spavc i rano ledwo synka do przedszkola naszykowałam ...

Elka jak tam dzisiaj? mam nadziej ze juz całkiem sie uspokoiło ? kurcze ja bym spanikowana pewnie pojechała do szpitala
Mi tez lekarz pytał czy upieram sie zeby urodzic w styczniu ale ja powiedziałąm ze nie chce na siłe przetrzymywac dziecka w brzuchu i chce tylko zeby było zdrowe wiec odatawilismy tabletki i czekamy co sie bedzie działo...

Skoreczko a mioze synek po pierwszym zainteresowaniu zostawi choinke w spokoju u nas nie było zadnych problemów z tym jedynie co to niektóre bombki wedrowały 😉
Dobrze ze synek rośnie 😉 choc przy mojej laleczce to mikrusek 😉 no i ze to jednak nie wody 😉

Ja tez mam wiecej upławów i bardziej wodnite jak wczesniej wiec norma..
Chyba od wczoraj znów mi sie brzuch obnizył bo jak dzis zalozyłam spodnie to cały czas mi spadały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka melduję się w dwupaku.
Idę się ogarnąć i rozpalić w piecu a potem poczytam co napisałyście 😉
Jak czytałam wczorajsze strony to zauważyłam, że przez całe 30str ani razu Adzia nie pisała. Czy ktoś coś wie? Może już Mamusią jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😎
Nocka tak fajnie mi minęła dziś, poprzytulałam się z mężem 🙃 🤪
Wczoraj byłam na Wigilii firmowej. Jakoś się dokulałam ale nie żałuję. Taaak miło zostałam przyjęta 😆
Na szybko poczytałam przed co napisałyście bo to teraz gorący okres się dla nas zaczął 😁 wiecie, że oczy forumowiczów są zapewne zwrócone na nas (chociaż na grudniówki jeszcze też bo tam się jeszcze chyba wszystkie nie wypakowały 😁 ). Ale i tak nieźle sobie radzimy bo żadna z nas wcześniej nie urodziła... ups obym nie wykrakała czegoś 🤢

Nikusia jak dobrze, że jesteś!!! I do tego 2 w 1 😘 Koniecznie musimy się telefonami wymienić 😆
Anabel ciekawe co będzie po odstawieniu tabletek. Chociaż w przypadku Nikusi to nic się nie działo, dobrze piszę??? No to czekamy razem z Tobą na jutrzejszą wizytę 🙂
Upławy też je zauważyłam w większej ilości... muszę podpytać lekarza, czy wszystko ok.
Skoreczko Ty jak zwykle zaskakujesz nas super avatarkiem 🤪 I wizyta u lekarza udana 🙂 Rewelacja 😆 Dobrze, że piszesz o tej rwie kulszowej bo mnie cały czas coś z tyłu dokucza... co wstanę to ból 🤨 przetrwam i to... ostatnia prosta nam została 😁
Monika daj znać jak po wizycie, co tam ciekawego się dowiedziałaś 🙂
Magnez Dziewczyny ja biorę od miesiąca i szczerze? Wciąż mi ręce puchną... chyba, że gdybym go nie brała to miałabym bardziej spuchnięte i bardziej obolałe? A teraz są mniej spuchnięte 😮 ciężko wyczuć 😮
WielkaB u Ciebie jak zawsze tyle zamieszania 🤪
Pamii mnie dyrygowanie też ostatnio najlepiej wychodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle... to przez całą ciąże nie płakałam... a ostatnio !? cóż się ze mną dzieje !? szok... mam takie dni że ktoś coś powie a ja już płacze ☺️... jestem zła sama na siebie ale nie umiem nad tym zapanować 😠.. masakra... już się boję co będzie w Wigilię ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry
Również melduję się w dwupaku. Za mną kolejna tragiczna noc... 😮 Nie spałam od 3:00 do 6:30 - potem udało mi się zasnąć do 8:00. Najgorsze jest to, że od kilku dni mam w nocy potworne bóle brzucha 🥴 To gorsze od bólu który miewałam w trakcie miesiączki. Mam wrażenie, jakby mi wykręcało wszystkie wnętrzności 🤔 Ból jest tak silny, że albo nie daje spać albo potrafi wybudzić. Nie wiem co o tym sądzić. Czytałam na necie, że mogą to być skurcze przepowiadające..? Może Wy macie jakiś pomysł? W każdym bądź razie staram się bardzo oszczędzać i dużo leżeć. Bo zeschizowałam się na maksa wizją przedwczesnego porodu.
Cieszę się, że nadal wszystkie jesteśmy nierozpakowane 😁 I że nastroje w miarę dopisują 🙂 Zdrówka dla Was i maleństw - i wytrwałości na tej ostatniej krótkiej prostej 😉

BUZIAKI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieńdoberek 🙂
Też się odhaczam zapakowana 🙂 i dodam, ze pomysł bardzo trafiony 🙂 no a z drugiej strony dziś już 20.12 a my , na to wygląda, że wszystkie w dwupaku 😁 Ciekawe rzeczywiście co u dziewczynek Adzi, CociBoii...
Wczoraj wieczorem szalałam z mężem po sklepach. Taki przypływ energii mnie chwycił, że mój mąż powiedział, że boi się ze mną robić te zakupy bo latam jak perszing 😁 🤪 Opowiem wam jaką miałam wczoraj przygodę w Ikei bo uśmiałam się do łez 🤪 🤪 🤪 Ludzi w sklepie full więc uderzam do kasy pierwszeństwa i na bezczela staję jako pierwsza. Mąż wypakowuje zakupy a mnie jakaś babka stuka w ramię i mówi: "przepraszam, ale ja tu mam pierwszeństwo!". Dopiero jej facet zwrócił uwagę, że ja też w ciąży jestem 🤪 🤪 na co mój mąż się odezwał, że teraz to miesiącami powinnyśmy sobie ustępować 🤪 Ludzie w kolejce zwątpili a ja się ucieszyłam bo chyba nie jest ze mną tak źle skoro babka nie zauważyła ze jestem w 38tc 🙂 a dodam, ze stałam do niej bokiem 🤪 🤪 🤪

Dziewczynki super, że macie bardzo dobre wieści po wizytach, oby tak dalej i oby kolejne z nas przynosiły tylko takie nowinki 🙂

Nikusia naszą mamą forumową- podpisuje się pod tym w 100%

Skoreczka piękny avatarek 🙂 a ciotka mega udana 😁

Elka ja pewnie też bym na chłodno myślała, że to krwawienie po wizycie, ale chyba w chwili obecnej i tak bym wylądowała na dyżurze w szpitalu. Podziwiam Twój spokój bo to generalnie w naszej sytuacji w chwili obecnej to mega sztuka i walor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dwupaczki
melduję się z brzuszkiem 🙂
w3czoraj odebrałąm wyniki i okazało się ze mam gronkowca złocistego 😮oczywiście zaraz pojechaliśmy do lekarza zapisał mi antybiotyk na bazie penicyliny , czopki ...uff jak złączyć leki które biore na skurcze itd to masakra wczoraj rozpiske zrobiłam w notatniku bo jedne trzeba bez jedzenia inne dwie godziny po jedzeniu itd wyszło ze cały dzien jem leki 😞poza tym jest ok ciekawa jestem jak dotrwam do stycznia ...miłego dzionka zyczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosik dasz radę 🙂... jeszcze troszkę 🙂

Magditta heheh no faktycznie się pośmiałaś :P musiało się babce nieźle głupio zrobić hahaha 🙂..

Nikusia forumową mamuśką 🙂 dokładnie tak 😉

Kurccze trza iść się w końcu pozbierać 😜... bo wstyd o tej godzinie być w takim nieładzie ;p...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magditta to i tak miałaś więcej szczęścia w Ikei niż ja bo na mnie i męża sssyczały jakieś babeczki, że pierwsi w kolejkę się wbiliśmy 🤢 one miały wózki zawalone... a my tylko jedną komodę a ja już na prawdę miałam dość stania 😞
Pamii kiedyś te tłumione emocje muszą wyjść 🙂 Mnie też się zdarza popłakać z byle pierdoły.
Gosik leki na pewno pomogą, zobaczysz 🙂

A ja jeszcze śniadania nie jadłam...........
Czy ktoś widział moją kartę ciąży??? 🙃 🙃 Nie mogę jej zlokalizować 🙃 Pewnie siedzi gdzieś i się śmieje 😠 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane jeszcze jestem jakos sie trzymam 🙃 🙃 🙃
dzis rano jeszcze mi lecialy uplawy brazowe, ale to mi mowila ze po badaniu moga byc. 🥴 🥴
juz miałam pare razy na mysli zeby jechac do szpitala, ale jak mnie nic nie boli ani zadnych surczy to boje sie zostawac tam 🥴
ale jak tylko jakies skurcze dostane lub cos mnie zaniepokoi to od razu jade 🤨 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Ja też się melduję, chociaż u siebie to nie przewiduję, że urodzę w grudniu, bo termin mam na końcówkę stycznia 😉

Ja też byłam wczoraj na zakupach, idziemy do kasy - patrzę jest kasa pierwszeństwa, a tam full ludzi. I tak pytam męża czy mam zrobić tak jak któraś z koleżanek z brzuszka (bo mu opowiadałam 😜), a on, że pewnie, że tak. No to wbijam się przed ludzi i jeszcze specjalnie głośno do kasjerki mówię "czy mogę skorzystać z kasy pierwszeństwa?" ona do mnie "oczywiście, że tak!" z uśmiechem. Ludzie zaczęli przesuwać swoje rzeczy na taśmie, żeby zrobić mi miejsce i jeszcze ona wyparowała też na cały głos "dobrze, że pani podeszła, bo ja tam z tyłu nie widzę, ale ludzie to stają tutaj mimo, że kasa pierwszeństwa i udają, że nie widzą!" 😁

Skoreczka ja też biorę magnez + potas, ale to mi raczej pomaga na to, że nie mam skurczów stóp i łydek. Rwę kulszową miałam jakiś czas temu - przesrany (za przeproszeniem) ból, ale faktycznie trzeba przetrwać. A avatarki jak zwykle urocze 🙂

Pamii ja też ostatnio o byle co płaczę, na szczęście mąż czai co i jak i mnie przytula zawsze wtedy 🙂

Kacha ja widziałam! 😁 Ale zapomniałam gdzie 😁

Dzięki za oklaski 😘 Też Wam klaszczę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i dziekuje za oklaszczek komus 🙂powiem Wam ze ja nie moge spac od kilku dni , raczej nocy ;/jak ostatnio bylismy w ikei to zle sie poczułam ale weszlam na wózek i maz mnie woził ha 🤪ludzie schodzili nam z drogi a my szybciej sprawe załatwilismy , oczywiscie kasa pierwszenstwa to suuuper sprawa była kolejka oj długa a panie kasjerki poprosiły mnie 😁reszta ludzi zirytowana odeszla hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka cieszę się, że maluszek podrósł. Mój syn ważył tyle ile Twój teraz (w tym samym czasie) a urodził się z wagą 3300g.
Masz super avatarek, bardzo lubię czerwony kolor a Tobie w nim pasuję bo kontrastuje z włosami. 🙂
Elka dobrze, że się uspokoiłaś po rozmowie z lekarką. I mam nadzieję, że już nie krwawisz.
WielkaB to faktycznie przed świętami macie urwanie głowy. Oszczędzaj się. 😘
Kruszynka o szpitalu mam dobrą opinie, oczywiście są położne które są bardziej sympatyczne, jedna moim zdaniem jest mniej sympatyczna. Sprzęt mają dobry, bo USG już z 4d jest (mam nową fotkę, to ja potem wkleję), gaz rozweselający na porodówce, ale np na znieczulenie w kręgosłup nie ma co liczyć. Oni się zachowują jakby się go bali. Lekarze ginekolodzy też sympatyczni. Cześć kadry młoda a cześć stara. Nie wiem jak jest na oddziale noworodkowym, poza tym, że tam mają wszystko nowe, łóżka, materace itd.
Pytałam koleżanki, która teraz rodziła, to szpital chwaliła jakby miałam jeszcze raz rodzić to by go wybrała, ale nie miała pokarmu i powiedziała, że uznali ją za jakąś "leniwą matkę", która nie chce karmić swojego dziecka. I nie chcieli dawać butelki. Na szczęście laktacja się wyrównała.
Ewelina nie przejmuj się tą złą datą, co szłam na usg i mnie pytali o ostatnią miesiączkę to musiałam myśleć kiedy ją miałam, to szpitale tak chyba działają na mój mózg. 😁 A dużo mężczyzn ma problem z datami.
Kruszynka no właśnie, kto to może Ci podkradać magnez z organizmu 😁 😁 😁
Monika trzymamy kciuki za wizytę i czekamy na wieści.
Anabel trzymam kciuki, że żeby to nie była cholestaza. Mam nadzieję, że nie pojedziesz na święta rodzić, ale masz rację nie ma co na siłę dziecka w brzuszku trzymać, szczególnie jeśli jest donoszone.
Pamii18 może Adzia jest jeszcze w szpitalu a nie mam kontaktu z nami, ja też liczę, że się pochwali. Z tym, że jak ma cukrzycę to mogą jej wcześniej cc zrobić. Napiszę jej maila na brzuszkową skrzynkę i zobaczymy.
Kacha ale magnez to raczej jest na skurcze, żeby ich nie było a nie na puchnięcie. Tak mi się wydaję. A nr telefonu zaraz Ci wyślę.
Pamii18 płaczesz bo hormony. Chociaż ja muszę przyznać, że jak do tej pory to tylko mąż mnie umie tak z równowagi wyprowadzić, że się rozpłaczę. Nawet w szpitalu nie płakałam, ale jak tylko coś mówili to ja jak burak czerwona z emocji.
Kobzior a co mówi lekarz na te bóle? Bo to jest coś strasznego co Ty w tej ciąży przeżywasz. Teoretycznie skurcze przepowiadające nie bolą, ale mnie bolą. 😁
Magditta padłam 😁 😁 😁 dwie przyszłe mamy w kolejce pierwszeństwa 😁 😁 super sytuacja. No i komplement jak nie zauważyli, że jesteś w ciąży 😁 😉
Gosik najważniejsze, że wszystko wykryte a leki jeszcze trochę dasz radę 😘
Kacha moja karta ciąży zawsze jest w torebce, tak jak i legitymacje ubezpieczeniowa. Jakbym na szybko jechała to wtedy nie szukam.

Jeszcze jak byłam w szpitalu to lekarka dała mi fajny pomysł na liczenie ruchów. Codziennie rano jak wstanę to liczę do 10 kopniaczka i zapamiętuję czas, u nas Emilce to szybko idzie.
W czwartek idę do ginekologa, znowu do innego bo tamtego nie mam do 14.01. a jakbym się przetreminowała to mi lekarka powiedziała, że do szpitala podjechać jak będę tak z 7 dni po terminie ale w miedzy czasie podejść do ginekologa na USG (szczególnie, że mam jeszcze problem z cukrem).
Ja też mam więcej wydzieliny z pochwy niż zwykle, ale z tego co piszecie to normalne.
Chciałam Wam jeszcze napisać, że jak teraz była w szpitalu to dużo par przyjeżdżało na poród a potem się okazywało że to fałszywy alarm. Położne już są do tego przyzwyczajone, więc jakby się którejś zdarzyło to się macie nie przejmować.

ale elaborat 🙃 🙃 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie nowe zdjęcie zrobić, bo mnie tak napompowali kroplówkami że brzuch od razu większy.
Dzięki za oklaski i miło mi, że uznałyście mnie forumową mamusią 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nooo Nikusia rozpisałaś się, że ho ho 🙃 ale musisz jakoś nadrobić te dni, w których Cię nie było na forum 🙂
O tym magnezie na puchnięcie to pisały dziewczyny, że niby ma pomóc. Mnie nie pomaga, chyba 🙂
A karty ciąży mam dwie....... a że jadę do tego lekarza, o którym Ci opowiadałam... to musiałam odszukać tą kartę 🙂 I znalazłam 🤪 Nawet się głęboko nie ukryła 😁 A tą właściwą to zawsze mam przy sobie wraz z wynikami badań i grupą krwi.

I magnez wzięłam w końcu... bo wczoraj np. zapomniałam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha ja to mam teczke ciąży :P i tam począwszy od pierwszego usg i badania aż do ostatniego + wszelkie wyniki badań, karta ciąży :P... jak wpadnę do szpitala to się ze mnie pewnie śmiać będą :P no ale ja mam to gdzieś ;p... rzucę im dokumentacją 🙂 i niech sobie szukaja 🙂... nie no aż taka to nie będę i poukładam na górze te dokumenty najważniejsze :P...

Nikusia hehehe się rozpisałaś :P ja też tak mam jak mnie z 1-2 dni nie ma :p... także współczuję :P bo jest tego troszkę 😉...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...