Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Kasiula ale to musiałaś ją robić drugi raz (tzn glukozę)??
Pamii18 jest paskudna, bo bardzo słodka i czasem, żeby się rozpuściła dają ciepłą wodę a Ty ją musisz wypić i to na czczo. Bleeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia a ty miałaś dziś usg? Zastanawiam sie czy twoj dzidzius ujawnił płeć 🤪
Moze masz racje półmetek za nami, jakoś trzeba wytrzymać i uwiazać hormony 🙂
Kasiula współczuję picia glukozy. Ja sie boje, bo nadal mnie mdli 🥴
Ja jutro mam wg usg równe 20 tygodni, no a wg miesiączki 19 🙂 Pytałam się pani doktor która date mam uwazac za słuszną, a ona powiedziala ze żadną. Zasugerowała zebym dotrzymała 37 tygodnia. Boję się tego co powiedziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka dziś jechałam po wyniki i są niezbyt a do ginekologa jutro. Też czekam na USG z wielki utęsknieniem. 😉
co do słów lekarki to też myślę, że dotyczą każdej ciąży, że najbezpieczniej urodzić po 37tyg. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii wiem, wiem ze 37 to juz bardzo dużo 🙂 Tylko mój synek chciał urodzic sie juz w 29 tygodniu i udało sie go przetrzymać do 37 na lekach i lezeniu. Dlatego moze tak zaasugerowała patrzac na przeszłość. Poki co trzeba pozytywnie mysleć 🙂

No to Nikusia moze jutro wielkie odkrycie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia to szybko daj nam znać jak tam wizyta 😉 już się nie mogę doczekać twoich relacji 😉 ciekawi mnie czy będziesz mieć 3 faceta w domu 🙂 czy może wyrówna wam się i będzie was po 2 😉

Skoreczka pozytywne myślenie to 1 podpunkt w drodze do sukcesu 🙂 tak dodam od siebie moja kuzynka urodziła 1 dziecko w 31 tygodniu, a drugie (gdzie straszyli ją że urodzić może też przedwcześnie bo jest duże prawdopodobieństwo) w 42 tygodniu 🙂 także przenosiła ciąże, a małej wcale nie chciało się jeszzcze wychodzić, musieli wywoływać poród 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka 🙂 życzę CI tego z całego serca 🙂 oby tylko nie za długo ;]

ja chce dobic do 40 i mogę rodzić hehe 🙂 w sumie to nie wiem na co się szykuję ale mam nadzieję, że nie będzie bardzo bolało i że maleństwo będzie całe i zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Skoreczka 🙂 i również życzę dobrej nocy 🙂

Kobzior będzie dobrze z tym cukrem 🙂 3mam kciuki 🙂

No mi zostało pól godziny w pracy i jadę do domku w końcu, jutro miałam mieć wolne, ale bratowa męża poprosiła żebym za nią w sklepie postała do 14.. więc moje wolne zacznie się od 14, cóż bywa heh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior jak masz cukrzycę ciążową to nawet odstawienie słodyczy i nie słodzenie herbaty przez 6 dni nie pomoże. 😜 dostajesz glukozę i sprawdzają czy organizm sobie z taką dawką radzi. A jak wyjdzie za dużo to diabetolog, dieta a jak jeszcze będą za wysoki wyniki to insulina. Ale czego nie robi się dla zdrowia dzidziusia.
Skoreczka ja mam nadzieję, że jutro wielkie odkrycie 🤪
Pamii18 cała rodzina liczy na dziewczynkę 😁 😁

a co do żelaza, to brałam w poprzednie ciąży (zresztą jak nie byłam w ciąży to też, często mam lekką anemię). Tylko w poprzedniej ciąży nie miałam mdłości dopóki żelaza nie brałam. A teraz mnie mdli bez żelaza, więc nie chcę myśleć co będzie jak będę musiała je brać 🥴
Co do terminu porodu to lekarz przewidywał, że urodzę w 38tyg bo już rozwarcie miałam itd tak jak już pisałam mąż wziął urlop i 2 tygodnie urlopu minęły a ja dalej chodziłam. I urodziłam dzień po terminie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem Nikusia102 że jak wyjdzie cukrzyca, to czeka mnie diabetolog... póki co jestem od początku ciąży z wagą na minusie o 4,9kg - jem małe porcje, bo więcej nie jestem w stanie w siebie wcisnąć a jak mi do tego dorzucą dietę - to może będę jedyną ciężarną która nie przytyje w ciąży 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior to dlaczego tyle na minusie jesteś? Aż takie mdłości? Aż się dziwię, że Cię do szpitala nie skierowali 😮 bo to dużo jest.
Ja miałam ostatnio na wizycie 800g na plusie a teraz już pewnie więcej będzie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
evelcia właśnie zauważyłam Twojego posta i zastanawiam się jak to jest możliwe, że Ty będąc w ciąży o tydzień dłużej niż ja masz termin na 8 lutego - a ja na 30 stycznia
ps. współczuję upałów

😁 😁 kochana to bylo tak : przy pierwszej wizycie lekarz wyliczyl termin na 2lutego (co by sie zgadzalo z moimi obliczeniami) przy drugiej zaś wszystko odwolal i wpisal 24 stycznia,malo tego przy badaniach w szpitalu(obowiazkowe w austrii) obliczono mi termin na : wg usg 02.02.2012 wg rachunku na 05.02. 😁 😁 😁 😁 hmm sama nie wiem kto ma racje ale licze na szpital bo oni maja super sprzet a moj lekarz nie koniecznie,licze ze za miesiac sie wszystko wyklaruje 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobzior_wifeevelcia właśnie zauważyłam Twojego posta i zastanawiam się jak to jest możliwe, że Ty będąc w ciąży o tydzień dłużej niż ja masz termin na 8 lutego - a ja na 30 stycznia
ps. współczuję upałów

😁 😁 kochana to bylo tak : przy pierwszej wizycie lekarz wyliczyl termin na 2lutego (co by sie zgadzalo z moimi obliczeniami) przy drugiej zaś wszystko odwolal i wpisal 24 stycznia,malo tego przy badaniach w szpitalu(obowiazkowe w austrii) obliczono mi termin na : wg usg 02.02.2012 wg rachunku na 05.02. 😁 😁 😁 😁 hmm sama nie wiem kto ma racje ale licze na szpital bo oni maja super sprzet a moj lekarz nie koniecznie,licze ze za miesiac sie wszystko wyklaruje 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do glukozy to bylo to 6 lat temu i do dzis nie wspominam tego zbyt przyjemnie 😁 😁 😁 😁 najwazniejsze jest zabrac z soba kogos kto nas podtrzyma gdy juz nas ta glukoza do "głowy uderzy " 😁 😁 😁 😁 ,nie wiem jak badanie przebiega w polsce ale u nas trwa okolo 3godz 😮 🙃 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce to zależy. Ja musiałam pojechać do laboratorium, tam mi panie wymieszały glukozę, wypiłam i czekałam 2 godz. Nawet nigdzie iść nie mogła. Ostatnio koleżanka robiła w innym laboratorium i wypiła glukozę w domu i poszła po czasie do laboratorium na pobranie krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam z ranka 🙂 🙂
czyli glukoza podobnie jak wszedzie ,zastanawiam sie czy tylko dla mnie byla tak traumatycznym przezyciem 😁 😁 😁

dzis jestem nie wyspana ale szczesliwa ,jutro wraca moj maz z montazu i znowu bedzie normalnie a i upaly od soboty maja ustac 🙂 dzis spalam w salonie na kanapie i choc za nia nie przepadam to to bylo jedyne miejsce w domu gdzie bylo chlodno 🙂 milego dnia mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki ja tak na szybciocha, caly czas leze w szpitalu, mam zator w jednej nerce plus robi mi sie kamien, no i mam aktywna ta bakterie, dostaje teraz kroplowke, licze na jutrzejszy wypis choc nie jestem pewna czy mi pozwola, od wtorku kazdego dnia przybywa mi jeeden kilogram heh dobra zmykam, buziale brzuchatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZEŚĆ BRZUSZKI 😆
u mnie noc przespana bez problemu 🙂 zdążyłam już zjeść gigantyczne śniadanie 🤪 😁 no i jakoś nastrój mam lepszy 😉
anetkamm trzymam kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia no i jutrzejszy wypis! 😘

Dobrego dnia MAMUŚKI - bez mdłości, upałów i stanów przygnębienia 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Kobzior
piekne powitanie, bardzo optymistyczne, łap oklaska 🙂
Anetkamm życze zdrówka, lez spokojnie i odpoczywaj 🙂

Nas o 6.30 obudziła burza, była krótka ale intensywna. Tak waliło z nieba ze sama zaczełam się bać. Dziecko przyszło do mnie z poduchą i leżał cichutko.

Jak rano wstałam to zauważyłam ze mam taki duzy brzuch jak i wieczorem 😉 I maluszek sie wierci tak cudownie 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 😉
Skoreczko witam w klubie u mnie tez straszna burza tylko chyba dłuższa niz u ciebie ale nareszcie jest czym oddychac na dzien dobry zronbiłam wietrzenie mieszkania musze powiedziec ze porzadki po remącie skonczone no to znaczy jeszcze tylko łazienka ale to juz takie normalne sprzontanie wiec w koncu jestem w czystyk mieszkaniu jej jaka to ulga po takim bałaganie wczoraj było u mnie siostra pomyła mi okna i wyprała dywan chciała sobie zarobic pare groszy bo dzis ma jakis wyjazd do Wrocławia 😉 broniła sie ze nie chce piewniązków ale wiem ze potrzebuje a ja za samo czyszczenie dywanu bym musiała zapłacic tyle co zaplaciłam jej ze wszystko 😉 wie c obie strony zadowolone ;')

nadrobiłam to co mnie nie bylo i rzeczywiscie tekst z córeczka i ptaszkiem mnie rozsmieszył 😉 no ale dobrze ze synuś zdrowy 😉

Nikusia o której masz wizyte????

Ja chciałam dzis zrobic badania ale prtzez tą burze zostałam w domu kazałam męzowi wziasc samochód bo by biedaczek na nogacjh przemukł pojde jutro a wizyta w poniedziałek 😉 😉 😉 nareszcie 😉 moze i ja w koncu sie dowiem co tam siedzi w moim brzuszku 😉

Anatka usciski dla ciebie ;+

Kobzior mam nadzieje ze jak nastrój sie poprawił to i troszke bół przeminoł 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...