Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Urszulka napisał(a):
ja też uważam że badanie glukozy jest przereklamowane 🙂 mój wynik 102 🤪

a ja na allegro zamówiłam rajstopy i leginsy ciążowe kolorowe, tego bardzo potrzebowałam 🤪 🤪 🤪 🤪


Urszulka a mogłabyś dać link, bo ja szukam coś dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Też się podpisuje pod tym co napisała Nikusia, nic nie daja wstecz i każda z nas musi przed 10tyg pojawić się u lekarza aby starać sie o becikowe. No ale my jesteśmy wszystkie uzależnione od naszych brzuszków i lekarzy hehehh i na pewno wszystko będzie zaświadczone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka napisał(a):
ja też uważam że badanie glukozy jest przereklamowane 🙂 mój wynik 102 🤪
:

Gratuluję, jest przereklamowane jeśli wynik dobry wychodzi, gorzej jeśli nie 🤢 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka nie wiem czy spotkałaś się w swoim otoczeniu z mamą, która miała cukrzycę ciążową. Najczęściej taka osoba nic nie wie o tej chorobie i dobrze jest o ile tylko przechodzi na dietę gorzej jak musi włączyć insulinę i robić sobie zastrzyki, przeliczać posiłki, mierzyć itd. a wszystko ze strachem, że za wysoki lub za niski cukier zaszkodzi dziecku. Na szczęście na forum dziewczyny ew muszą tylko na jedzenie uważać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Urszulka napisał(a):
ja też uważam że badanie glukozy jest przereklamowane 🙂 mój wynik 102 🤪

a ja na allegro zamówiłam rajstopy i leginsy ciążowe kolorowe, tego bardzo potrzebowałam 🤪 🤪 🤪 🤪


Urszulka a mogłabyś dać link, bo ja szukam coś dla siebie 🙂


http://allegro.pl/hit-kolorowe-rajstopy-ciazowe-40-den-roz-4-i1810782634.html
mają różne rozmiary a na rynku w ogóle niedostępne kolory 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Urszulka nie wiem czy spotkałaś się w swoim otoczeniu z mamą, która miała cukrzycę ciążową. Najczęściej taka osoba nic nie wie o tej chorobie i dobrze jest o ile tylko przechodzi na dietę gorzej jak musi włączyć insulinę i robić sobie zastrzyki, przeliczać posiłki, mierzyć itd. a wszystko ze strachem, że za wysoki lub za niski cukier zaszkodzi dziecku. Na szczęście na forum dziewczyny ew muszą tylko na jedzenie uważać 😉


słowo przereklamowane użyłam dość niefortunnie, mi chodziło że słyszałam tylko opinie o tym jak to niedobre i straszne do wypicia...
oczywiście też się bałam czy nagle nie okaże się że mam cukrzycę...
ale na szczęście wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki ja zrozumiełam " przereklamowane" jako ciężkie do wypicia, niesmaczne. Mnie to badanie czeka w przyszły poniedziałek. Dam radę, bo juz co raz rzadziej mam poranne mdłości 🙂

Dzięki Urszulka za link 🙂

Chyba już napiszę Dobranoc bo jakoś źle mi i brzuszek kłuje, nie wiem czemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już też powiem dobranoc, bo jutro muszę wcześnie wstać- 9.00 😁 bo jadę do miasta po Femibion. Skończył mi się, a tylko we wtorek między 9.00 a 12.00 można go kupić za 53 zł a tak jest po 69! Co za zdzierstwo!
To dobranoc mamusie i maluszki, słodkich snów życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,
też u Was chłodny wieczór? Zastanawiamy się, czy nie odpalić centralnego 😉

Monika – kopniaczki nad pępkiem się zdarzają; moja też w takie okolice celuje, nawet w tej chwili, jak to piszę. Co do seksu i rozwarcia to nie wiem. Też mnie tak kuło dzisiaj, trochę od boku, ale nie do końca tak jak na okres. Może ma to związek z rozwarciem?

Kassiulka – no nieźle, 830 km.

WielkaB – dobrowolnie wstajesz o 5?

Kobzior – do niedawna niektóre kopniaczki czy ruchy dziecka odczuwałam tak, jakby ktoś mi włożył badyla w brzuch i zawijał jelita. Nie, że bolało, tylko to takie dziwne. To nie było powietrze czy coś tam w jelitach, a ruchy dziecka. W sumie nigdy nie odczułam ruchow tak jakby to rybka mi w brzuchu pływała czy tak jakbym miała motylki. Motylki w brzuchu pamiętam zupełnie inaczej. Sprobuj tak jak Skoreczka radzi – polozyc sie na plecach, najlepiej wieczorem i to po wypiciu np. goracej czekolady 😉

Nikusia – jaaaaa, na szwedkę fryzurę miałaś? Och, jeszcze 2 lata temu chorowałam na takie fryzury, ze szwedki miałam tylko własnoręcznie wyciętą krótką grzywkę. Szwedki takiej jaką chciałam żaden fryzjer mi nie zrobił. Jeśli chodzi o imprezy – alkohol tylko na urodzinach czy imieninach itp. dorosłych. Jeśli celebrujemy jakąś okazję osoby niepełnoletniej to nie mamy problemu z niepiciem alkoholu. Nie ma nawet wina do obiadu, są soki itp. No i z tego co pamiętam, jak byliśmy z kuzynostwem młodsi, to „rodzinne” urodziny/imieniny dorosłych też były bezalkoholowe. Alkohol pojawiał się na imprezach, na których nie było dzieci. Nigdy za to na chrzcinach, komuniach czy bierzmowaniach. Myślę, że to dobra opcja, bo dzieciaki nie widzą pijanych rodziców. Dopiero, gdy z kuzynostwem przekroczyliśmy próg 15 lat wino zaczęło się pojawiać do obiadu i bywało, że 16/17 latkowie dostawali małą lampkę wina na spróbowanie; ale też nie zawsze.

Skoreczka – koziorożce są genialne! Oboje rodziców mam spod tego znaku, wg horoskopów powinniśmy się ciągle kłócić (jestem panną). Na szczęście horoskopy jedno, życie drugie; ale czuję nadzwyczajną sympatię do osób urodzonych w tym okresie.

Anabel – może zapakuj syna w śpiwór 😁

Zamierzam kupić niedługo rajtki i legginsy. Rajtki najlepiej anty-żylakowe, bo zaczęły mnie boleć mocno łydki i mam wrażenie, że żyły też. Puchną mi w każdym razie. W głupiej Anglii trzeba mieć receptę na anty-żylakowe rajstopy i podkolanówki; z braku czasu na wizytę u lekarza kupiłam podkolanówki dla zmęczonych nóg, niby masują i wspomagają krążenie. Na pewno dociskają łydkę, bo czuję ulgę, gdy je zakładam nawet rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31072010 napisał(a):
HEJ 🙂 czy możecie mnie poinformować co mogę zrobić jeśli chcę dodać fotki?? 😞 chciałam pokazać Wam co kupiłam ale nie mogę dodać fotki:/


Hej, masz za małą ilość napisanych postów - napisz tak z 10, wtedy zdaje się będziesz mogła dodawać linki i zdjęcia na forum. Możesz też dołączyć do grupy Super Kobiet na fb, gdzie też pokazujemy sobie zdjęcia. Pamiętaj, żeby podać swój nick z Brzuszka dołączając do nas na fejsie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj wieczorkiem bardzo sie uśmiałam 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 bo juz długo czuje ruchy maleństwa a nigdy nie obserwowałam swojego brzuszka a wczoraj jakoś mnie tak naszlo jak zobaczyłam jak brzuch mi od skakuje to sie zaczełam strasznie śmiać ze moj m powiedział ze mi juz bije na starość 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczyny : 😆 czytam forum od jakiegoś czasu, do tabelki jestem dopisana więc czas się odezwać 😉 byliśmy wczoraj na usg, dzidziuś został zbadany wzdłuż i wszerz i wszystko jest w porządku 🙂 waży już 570 g ! no i prawdopodobnie będzie chłopak..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana!
Salty cieszę się, że u twojego maluszka wszystko jest ok.
A ja dziś na śniadanko 75 gram glukozy miałam 🙂 Jeszcze muszę godzinkę poczekać na drugie pobranie. Muszę powiedzieć, że niepotrzebnie się obawiałam. Wzięłam cytrynkę i naprawdę była smaczna ta glukoza. Nic mnie nie mdli tyle, że strasznie słaba się czuję. Nie wiem czy to przez tą glukozę, czy przez to, że prawie w nocy nie spałam. Wczoraj wieczorem przejechali nam psa ;( Rozbiło mnie to doszczętnie i jakoś do tej pory nie mogę się pozbierać. Niby krótko u nas był ten piesek, ale tak strasznie się do niego przywiązaliśmy. I najgorsze jest to, że rozegrało się to wszystko na naszych oczach, a sprawca wyjrzał tylko z auta stwierdził, że wolno jechał i nas tak zostawił z psem konającym na rękach. Przez całą noc mi się ta scena przed oczami pokazywała.... A dziś od rana synek do pieska woła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was kochane !

Kahira przykro mi, na pewno już się przywiązaliście... jeju co za szkoda 😞 przykro mi... a ludzie potrafią być bezduszni.. i pokazują to na każdym kroku ;/

Salty gratuluję synusia 🙂 będzie z niego chłop..!! 🙂

Ja dziś do pracy szłam na piechotkę... teraz muszę wychodzić pół godziny wcześniej a nie 15 minut 😜 hehe zadyszki mogę złapać :P... nie no wolę się nie spieszyć żeby brzusia nienadwyrężać...

Moja koleżanka urodziła 17.09 chłopca 4100, 58 długi i 10 pkt 😉 już w domciu są, a wczoraj było 1 domowe kąpielisko :P (dodam że mają 1,5 roczną córcie.. ) 😁 wesoło u nich będzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny
Jak syn poszedł do szkoły to się jeszcze zdrzemłam i teraz dopiero było mi ciężko wstać.
31072010 żeby dodać fotkę musisz mieć ponad20 postów, wiec pisz i pisz z nami. A cała instrukcja jak dodawaj jest tu: http://www.brzuszek.net/forum,fotki_naszych_kruszunek,345,861300.html,str=6 to czekamy na fotki 🙂)
WielkaB wstanie o 5 rano bez przymusu to dla mnie czysta fikcja, ja teraz na 9 musiałam sobie budzik nastawić.
Ja swój brzuch też obserwuję, maluch tak się przewraca i kopie, że cały brzuch mi lata 😉
Przykro mi z powodu psa, a teraz jeszcze kolejny problem wytłumaczenie dziecku. 🥴
Kruszyna u mnie pogoda jak u Ciebie. 😉 w domu mam tak ciemno, że aż brak mi słoneczka 🙂
Salty super, że się skusiłaś na popisanie z nami. 😉 Fajnie, że synuś zdrowo rośnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...