Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Nikusia Ty nie zakładaj swetrów, chyba że bardzo obcisłe, a niech każdy widzi ze ma doczynienia z ciężarną 🤪 Dziś jakaś pani chciała mi się wepchac do kolejki na poczcie, a ja rozpiełam kurtkę, ręka sie podparłam za boczek i stoję twardo. I co: mi sie nie wepchała ale ja odeszłam i weszła facetowi pod nosem 😜

Pytasz o picie na imprezkach u dzieci, tez mi się to nie podoba i jeszcze nie było alkoholu na urodzinach czy imieninach mojego syna. To jest jego przyjęcie, więc goscie pija kawę, soki, herbatę i bezalkoholowy szampan 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Wam za wszystkie słowa pocieszacze 😘 To moja pierwsza ciąża i myślałam, że jak dziecko zaczyna kopać to czuje się to po prostu jako kopniak 😆 A ja jedynie co czuję to coś w stylu baniek powietrza w brzuchu, jakby eksplodowały co jakiś czas (i nie wydaje mi się, aby były to problemy z jelitami bądź jak czasem burczy nam w brzuchu z głodu). Czasem miewam też głośne odgłosy z brzucha, że słychać na cały pokój 🤨 Ale nic jeszcze nie przypominało ewidentnego kopniaka 🤔 Pozostaje mi cierpliwie czekać - ale o tą cierpliwość trudno... 😲
skoreczka moje zamówione ciuszki mają dojść do moich rodziców w tym tygodniu więc zdam Wam relację czy są w tak idealnym stanie jak były opisane i prezentowane i wówczas polecę Wam sprzedających 🙂

ps. ja też wspominam traumatycznie swoje fryzury z dzieciństwa 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka jak u mnie dziś pada deszczyk i zimno to musiałam ubrać sweter. Już zamiast kurtki wzięłam parasolkę 😉 😉
Kozbior te bański to też bobas. i u mnie najpierw dzidziuś się przewracał a dopierto potem zaczął kopać. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia u nas tez zrobiła sie jesień, wczoraj duchota a dziś pada. Powiem ci że ja kilka lat temu kupiłam ponczo i leżało, a teraz wskoczyłam bo jest jak ulał 🙂
WielkaB to daj znać jak sie akcja porodowa zakończy 🙂 I ile sztuk urodziła twoja Pekinka 😉
Kobzior pewnie czujesz córcię z tego co piszesz tylko nie jestes pewna czy to sa ruchy 🙂

Mój mały dzis szaleje, ale potrafi tez mieć śpiace dni i martwi swoja matkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki własnie weszłam na mamusie październikowe a tam juz dziewczyny rodzą 🙂 Aż łezka mi się zakręciła, ale dzieciaczki się spiesza! Tak myślę ze u nas też zacznie sie w grudniu. ciekawe, która pierwsza? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam dwa koziorożce w rodzinie - 8 styczeń moja siostra, 19 styczeń mój tata 😆 Mam nadzieję, że nie trafię z porodem w żadną z tych dat 😁 Fajnie by było zrobić rodzicom prezent na dzień babci i dziadka 😉 Ja byłam prezentem dla mojego ojca bo urodziłam się 23 czerwca więc wypadało by się zrewanżować 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Ja jestem z 16 stycznia i ta data pasowałaby i na poród 🙂 Koziorozce nie sa takie złe Kobzior 😉 😉 😉


Ależ skoreczko nie twierdzę, że koziorożce są złe tylko nie chciałabym zdublować daty urodzin w mej rodzinie 😆 Znam wiele osób spod znaku koziorożca i każda ma inną, interesującą osobowość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka ja też dziś z rana tam zaglądnęłam i miałam tą samą reakcje co ty czyli łezka w oku heh 🙂...

No cóż coraz bliżej nam do spotkania z maleństwem 🙂

u nas też pochmurno i zimno się zrobiło, a ja co chwilę latam do wc 😜 dobrze że szefa nie ma bo by mnie zabił 🙂 nie mamy toalety swojej i musimy wychodzić do toalety w markecie, a żeby wyjść muszę zamknąć biuro :P... a dziś to juz 4 raz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a właśnie dziewczyny, ostatnio zastanawiałam się jak to jest, z urlopem tacierzyńskim, od 2012 roku ma być wydlużony do 14 dni... no ale zakładając że dziecko urodziłoby się jeszcze w grudniu to ojcu przysługuje wtedy tylko tydzień? bo nie wiem jak to rozumieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
Macie rację, że już niedługo zobaczymy nasze maleństwa. Teraz to już szybciutko zleci. Pewnie niektóre z nas już w grudniu urodzą i wtedy dzieciaczki będą rocznikowo o rok starsze od styczniowych maluchów. Z Gabrysiem też miałam termin na styczeń i pamiętam jak świętowaliśmy sylwestra i byłam zadowolona, że maluch do nowego roku doczekał. Zresztą ja tak jak i kilka z was styczniowa jestem. Urodziłam się 26 stycznia, ale raczej prezentu urodzinowego mieć nie będę bo termin na 21 stycznia a mam mieć planowaną cesarkę, więc pewnie do 21 synek będzie z nami. U mnie w rodzinie też jest 2 koziorożców - babcia i siostra. Wodniki 2- ja i starszy synek.
A co do nocnych wizyt w wc jestem mocno zdziwiona. W poprzedniej ciąży po 3 razy wstawałam. Teraz często mi się zdarza, że całą noc (tzn. do 6) prześpię bez biegania do wc, a jak już mnie pęcherz obudzi to gdzieś tak o 4:30-5:00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami to jest tak z tym urlopem: do końca 2011 roku faktycznie jest 1 tydzień, a od 2012 będą 2 tygodnie. Można go wykorzystać najpóźniej do czasu ukończenia przez dziecko 12 miesięcy, a 12 miesięcy dziecko będzie miało na koniec 2012 albo początek 2013. Więc w naszym przypadku tatusiowie będą mieć 2 tygodnie, i mogą je wykorzystać w tym samym czasie co my macierzyński.
No chyba, że któraś urodzi ok 14 grudnia i jej mąż od razu pójdzie na urlop, więc wtedy 1 tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha dziękuję za odp 🙂 się zastanawiałam, czy jezeli w grudniu przyjdzie nam rodzić to tato z tego tytułu tylko tydzień dostanie czy dwa, wydawało mi się że tydzień, jeżeli liczy się to od daty urodzenia dziecka... czyli by wtedy przepisy przechodziły ze względu na datę urodzenia, no ale właśnie miałam nadzieję że jednak będą to dwa tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pęcherzem u mnie najgorzej było na początku. Teraz jak się obudzę to raz lub dwa razy idę, chyba ze spać nie mogę to co mi się chce to wędruję 😉
Co do daty urodzenia to ja bym chciała tylko, żeby to styczeń był. A jak już grudzień to nie święta i nie sylwester.
Pami18 jeśli chodzi o urlop tacierzyński to nawet jak urodzisz w grudniu to mąż może wsiąść dwa tygodnie, ale wniosek musi złożyć od stycznia (na 7 dni przed planowanym urlopem) i ma rok czasu na wykorzystanie go bo potem przepada. tu to znalazłam http://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/urlopy/126960,0,Urlop-ojcowski-wydluzony-do-dwoch-tygodni.html 😉
Mój mąż się też tym interesował wcześniej, 😉
na razie jadę do teściowej ale jeszcze zajrzę 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 😉

Znów dwa dni nie było internetu grrrrrr

Vespera to rzeczywiscie u was ceny straszzne az sie wierzyc nie chce 😮

Marta May no to chyba pisana jest wam Helenka 😉 chociaz mi osobiscie Gabrysia o wiele bardziej sie podoba 😉

Co do pan i panów ginekologów to ja w pierwsej ciązy chodziłam do pani i naprawdee byłam zadowolona teraz chodze do pana i tez nie narzekam przeniosłam sie dlatego ze moja pani gin nie pracuje w szpitalu a ten facett do którego teraz chodze pracuje chce miec w razie czego mozliwośc wezwania go do porodu zobaczymu jak to pójdzie ...

mra co za poród hehe rzeby kazda z nas tak szybko rodziła jak ta twoja kolezanka 😉

Nikusia 😉 moje malenstwo tez tak bryka jak Twoja córcia i nie martw sie bo mój syneka jak był w brzuchu to tez tak brykał ze ja sie zastanawiałam kiedy on spi bo bez przerwy fikał i jedyne co sie okazało to to ze on nawet jak spi to co chwila jest w innym koncu łózka dlatego ostatnio mam zarwane nocki bo albo wstaje siusiu albo przykryewac Jakuba do niedawna spalismy w jedynm pokoju to bylo tak jakos inaczej bo było ciepklej a poza tym to był momet wstac i go przykryc teraz spaceruje po całym domu zeby sprawdzic czy jest przykryty i sie rozbudzam przez to chyba bedziemy musieli zaczac troszke grzac bo małemu nie mozemy katarku wyleczyc ...

Vespera mam nadszieje ze juz sie lepiej czujesz ;/ ?

Skoreczko ale zazdroszcze tego ze masz blisko Jure ja byłam kiedys na obozie wedrownym na jurze krakowsko-czestochowskiej to znaczy szlismy z krakowa do czestochowy na nogach i super wspominam te wakacje i te widoki ehhh i wogóle kiedy to było.... cudownie tam jest 😉

Myszka jest taka opcja z pomyłka w 22tc bo moja sasiadka tak miała dopiero na ostatnia wizyte poszła do innego lekarza i jak ten powiedziała ze wedłóg niego bedzie dziewczynka to nie chciała mu wierzyc no i okazało sie ze urodziła sie dziewczynka 😉 a juz pokupiła wszystko dla chlopca ;0

Nikusia i u mnie nie ma alkocholu na imprezkach synka no poza chrzcinami a u nas zawsze cos tam jest u mnie w domu rodzinnym to długo nie bylo wogóle alkocholu teraz jak ktoś kupuje to rtylko piwo tylko jak sie spotykamy z rodzenstwem to cios mocniejszego stawiamy a teraz to juz nawet nie bo i ja i siostra w ciązy jesemsmy młodsza siostra to jeszcze małolata a z bracmi rzadko sie tak spotyklamy 😉

U mnie tez dzisiaj dzien ciezki mulący w pracy to jak na chwile usiadlam i zronbiłam sobie herbatke to bym sie zdzemła az kolega sie ze mnie smiał ;/ Mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej bo jestem sama z uczniami wiec ktos im musi zarzadzac hehehe oni to pwenie by sie ucieszyli jak bym sobie kimneła 😉
ide powiesic pranie i troszke polezec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka ja dziś wszystkie zaległości z 1,5 tyg nadrabiałam, więc mi się nie nudziło. Tylko się za dużo nachodziłam i mnie podbrzusze pobolewa.
Anabel ja z tym moim łobuzem w brzuchu też się tak pocieszam, że to przez sen tak kopie 😁 😉

Chciałam Wam jeszcze napisać, ze jak się składa na zasiłek rodzinny to on nie jest wypłacany wstecz. A mówiąc po polsku dziś mi babka powiedziała, że jakbym urodziła w grudniu (na koniec) to oni praktykują coś takiego, że tatuś przyjeżdża po papiery i one dają dla mamy do szpitala. I wtedy zasiłek jest jeszcze za grudzień, bo jak wszystko się złoży w styczniu to za styczeń ale za grudzień już nie. Tak samo jakbyśmy złożyły w lutym to styczni już nie liczą i bez znaczenia, że maleństwo urodziło się w styczniu. Może komuś się przyda.
Oprócz tego mówiła, że od stycznia wchodzą nowe zasady przyznawania becikowego. To już pewnie cześć z Was wie, ale napiszę. Potrzebne będzie zaświadczenie od lekarz, że ciężarna była pod opieką ginekologa od 10tyg ciąży. Czyli 1 wizyta nie później niż w 10tyg. Becikowe 1000zł i jeśli ktoś ma niskie dochody i będzie należało się rodzinne to wtedy dostaje jeszcze dodatkowa 1000zł. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...