Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
monika będzie dobrze 🙂 Zobacz mi w 4 miesiącu szyja się skróciła do 2,5cm a teraz elegancko wyciągnęła się do całych 4cm. Musimy na siebie chuchać i dmuchać a dobrze będzie.

Dziewczynki mam ogromna prośbę popatrzcie na aktualna tabelkę i w wątku dane do tabelki powpisujcie dane, których brakuje żebyśmy miały kompletna tabeleczkę[color=purple][/color] 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

witam wszystkie mamusie i dzidziusie 🙂
Dziewczyny - widze, ze nie dajecie za wygrana i piszecie na potege. 🙂 Super! 🙂 Tylko ze ja nie nadazam 😞
W kazdym badz razie tak tylko w skrocie odpowiem - dzieki za gratulacje, dzidzia pieknie rosnie, szaleje w brzusiu, brzusio rosnie i skora sie rozciaga.... masuje sie i smaruje, kiedy tylko moge, mam balsam do skory bardzo suchej oraz olejek a na dodatek pije duzo wody zeby nawilzyc sie 'od srodka' 😉
Ale macie fajne zwierzaki! My tylko rybki mamy 🙂
Chcialam Wam podrzucic jeden artykul - czytalam o 24tym tygodniu ciazy i natknelam sie na cos nowego - przynajmniej ja o tym nie slyszalam - a wy? Nazywa sie to HYPNOBIRTHING - hipnoporod - tutaj macie linka:
http://www.twoje9miesiecy.com/index.php?id=90
Kiedys widzialam program dokumentalno naukowy o dentyscie hipnoterapeucie - zahipnotyzowal pacjenta i robil mu kanalowe 'na zywca' - gdy pacjent sie obudzil, powiedzial, ze mial bardzo mily sen! 🙂 Fajnie by tak bylo przezyc porod co?
no to buziaki i milego wieczoru. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam stycznióweczki!!!
A jak tam u was bo u mnie dzisiaj rzeski poranek tylko 9stopni 🥴
MartaMay moja znajoma rok temu skożystała z takiej mozliwości: http://www.koncept.com.pl/19,a,rodzic-bez-bolu-opole.htm
Zajęcia sobie bardzo chwaliła za taka kase to trzeba je wychwalać tylko problem polegał w tym,że miała cesarkę bo dziecko się nie obróciło!! Jak ktoś ma kase i ochote to skożysta a życie i tak zrobi swoje!!! Na ty spotkaniu wprowadzali ja w hipnoze tzn.była myslami w miejscu idealnie stworzony dla niej opowiadał co jej tam pasuje co iryutuje i na podstawie jej opowiadania z tej hipnozy ułożyli muzykę która ją na prawdę uspakajała. Pózniej bardzo często jej słuchała i miało tez tak być podczas porodu,ale wszystko wyszło inaczej 🙂
Miłego dnia dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane wskoczyłam na sekundę bo jem śniadanie i mykam na targ pomóż tesciowej bo dzisaj u nas targowy dzień ludzi mult potem wróce i za dalsze sprzatanie sie biore wczoraj miałam bardzo płaczliwy wieczór siedziałam i płakałam nawet o to ze zapomniałam ojcu złozyc zyczen urodzinowych dzwoniłam o 22-30 zyczeniami wogole moj m mnie bardzo denerwuje robi mi wszystko na przekur

jeszcze do tego snia mi sie jakies głupoty o dzieciach no masakra
http://gizmodo.pl/gadgets/19626/pas_z_obrazem_usg_do_ogladania_rosnacego_dziecka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny
U mnie też zimno, a bynajmniej tak to wygląda jak się za okno patrzy.
Kruszyna tak to w życiu bywa, że nad niektórymi rzeczami nie do końca panujemy. Nie dałabym 720zł za naukę technik relaksacyjnych itd chyba bym wolała dołożyć i wózek kupić 😁 😁 😁, ale to indywidualna decyzja każdej kobiety. 😉
WielkaB spokojnie, 😉 ja się wczoraj tak zmotywowałam do rozmowy z moim mężem, że na spokojnie mu powiedziałam co mi nie pasuje (a u mnie teraz cokolwiek na spokojnie to ciężko) to potem chodził i mnie przepraszał. Co do snów to wczoraj na forum było poruszany temat seksu i co mi się śniło :seks 🤪, oprócz tego moja ciocia, której już wieki nie widziałam, że byłam u niej z jakąś dziewczynką (ok. 4 letnią), ale to moja córka nie była. A potem też jakiś głupoty. 😁 😁
Do tego w nocy miałam taki skurcz brzucha, że się obudziłam. A nad ranem łydki a najgorsze było to, że mój już do racy pojechał i nie miał mi kto rozmasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
O tak dużo do nadrobienia z wczoraj. Jeden dzień mnie nie było, a czytania jak w gazecie 🙂 Wszystkiego też nie nadrobiłam bo mam chwilkę. U nas w czoraj dzień minął intensywnie i z wrazeniami, a dziś kolejny szary dzień.

Pamii
twój lekarz jest ........................brakuje mi słów............zachował się tak jakby nie zależało mu na dziecku, na pacjentce 😠 Ja tego nie rozumiem. Nawet jak chodziłam państwowo to od razu pytał czy pracuje, bo z moimi dolegliwościami nie mogłabym pracować. Ty długo pracujesz, troszkę mozna powiedziec ze jestes nawet wykorzystywana.....przykro mi kobietko!!!!!!! 😞

Kruszyna gratuluję córci 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

WielkaB ja mam pawera na sex, a nie mogę 😞 😞 😞 Zakaz od lekarzy.
Co do płaczu to przedwczoraj nawet z Wami rozstałam sie wczesniej, bo ryczałam jak bóbr 😞 Jakaś depresja mnie dopadła. Jednak dzis jest lepiej i opby tak zostało.

Magditta piękny twój psiaczek, jak z kartek pocztowych 😉

Resztę doczytam, a teraz ide do sklepu po drobiazgi 🙂

Miłego dnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny przybyła nam kolejna Mamusia i jest nas 40 🤪 🤪
już wiadomo, że będzie 11 dziewczynek i 16 chłopców
ale jeszcze 13 niewiadomych.
Jak Wam poranek mija???
Bo na mnie sterta garów czeka, ale żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry...poranek kiepski... wczoraj wrocilam po 24 do domu i spac nie moglam...dopiero jak moj maz zrobil mi lipowa herbatke to przysnelam... ale nie na dlugo, bo o 7 rano mojej corce wlaczyl sie wyjec. i mimo,ze wstal do niej maz to jednak caly czas byla placzliwa i kaprysna, tak ze spac nie moglam.Zabralam ja do zlobka, a ja do roboty i oczy na zapalkach.Ledwo sie trzymam...ufff...czasem zazdroszcze Wam,ze sobie siedzicie spokojnei w domku i macie na wszsytko czas...

Monika. Nie martw sie. Skoro lekarz twierdziz,e to niec strasznego to tak jest. dbaj tylko o siebie i nie dzwigaj, bedzie dobrze...

Kruszynka.Gratuluje dziewczynki!!!!

No a ja na bezsennosc cierpie i brzuch juz mie tak ciazy,ze pozycje mi ciezko w nocy znalezc...Za jakis tydzien mam badanie na glukoze...

A...ktoras z Was pisala,ze ma wysokie ciesnienie... u mnie na odwrot... mam za niskie.bardzo nieskie. Tak ze czasami mdleje... ostatnio mialam 80/60 =( Juz pare rzy zemdlalam jak bylam na budowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😆
Po zimnym poranku przychodzi lekkie ocieplenie 🙂 Aktualnie 15 stopni i słońce nieśmiało zagląda mi w okna 😉 Ja - można powiedzieć wyspana. Kaja co prawda jeszcze nie kopie, ale w nocy miałam akcję "bąbelki w brzuchu" 😆 Wczoraj upolowałam kolejną okazję na allegro 🤪 😁 ale od dziś daję sobie szlaban na dalsze kupowanie 😉 Ciężko jest nie kupić, gdy patrzy się na takie malutkie cudeńka 😜
Mam nadzieję, że czujecie się dobrze i dziś żadna depresja nam nie grozi 😁

ps. skoreczka co za seksowny avatarek 🤪 ☺️ wyglądasz jak nastolatka 😉

BUZIAKI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia pytasz o poranek, więc ja po zakupach 🙂 Weszłam oczywiście do sklepu dla dzieci i kupiłam podusie do wózeczka i pół śpioszki 😁

Monika
ja też staram się nie dźwigać, czasem rzeczywiście człowiek się zapomni ale wierze w to że dasz radę. Musimy dla dobra synków 🙂
Bichito ja jestem niskociśnieniowcem i miewam 85/50 , śmieją się ze jak trupek jestem. W ciąży lepiej niskie niż za wysokie ciśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech...zazdroszcze wam tych zakupow...A ja nie robie zadnych dopoki nie rozpakuje 3 wielkich kartonow, ktore przyszly poczta wczoraj od siostry meza, i zobacze co tam jest dla Pedro... ale sadzac po wielkosci kartonow to bedzie tego sporo.. juz sie niem oge doczekac ogladania...

A z dzwiganiem... to czasem jest ceizko.szczegolnie jak juz masz jedno dziecko i to jeszcze male. ja Sofie musze wlozyc do krzeselka, do wozka, do samochod, do wanny itd... na kibelek tez trzeba posadzic mimo ze ma stopiem... wiec staram sie ograniczac takie ruchy, ale czasem to niemozliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bichito ja też jestem niskociśnieniowce, jest to o tyle kłopotliwe teraz, że od kawy mnie mdli a bez kawy jestem nie do życia. Ja poproszę trochę z Twojego planu dnia, bo siedzenie w domu mi się tak daje we znaki, że 🥴
Chociaż dziś wychodzimy. Dostaliśmy zaproszenie na imprezę integracyjną dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Syn się bardzo cieszy, mi się nie chce iść, ale jak widzę jego radość to oczywiście pojedziemy.
Kobzior pokaż co kupiłaś, wynajdujesz takie fajne ubranka 😉
Skoreczka avatar rewelacja 😉 normalnie seksi mamusia 🙂

a mi już trochę zły nastrój minął, bo normalnie wstałam lewą nogą. Na początku ciąży byłam radosna jak skowronek, a teraz często mam zły nastrój. Nie wiem z czego to się bierze.
Zaraz sobie kawę zrobię, skoro i tak mam skurcze łydek to chociaż spać nie będę na siedząco 😁 😁 😁 ale z to dom posprzątany. Ostatnio wynalazłam resztę ubranek w piwnicy, poprałam je i tylko mi prasowanie zostało. Jak poprasuję to Wam coś pstryknę i ten śpiworek co go na strychu u Mamy znalazłam-(pisałam o tym), bo miał plamki, ale wszystko zeszło. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia powiem ci że hormon i tak zostaje po takiej kuracji ale w jakiej złagodzonej wersji 😁 😁 😁 😁 😁

Muszę dodać ze mąż porywa mnie jutro na zakupy zby mi coś kupić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobzior_wife napisał(a):
Dziewczyny - spokojnie możecie farbować włosy i robić pasemka 🙂 Aktualna generacja farb nie ma wpływu na ciążę 😉 I nie dajcie się zwariować prehistorycznym zabobonom z serii co wolno a czego nie wolno było robić i jeść w ciąży lata temu...

No ja mam zamiar zrobić 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już się zapisałam na 5 października 😆 do mojego ulubionego fryzjera w Polszy 😁 i mam zamiar pójść na całość - czyli obciąć włosy na krótko i zrobić szałowy kolor ☺️ Skoro teraz zaczęły już wypadać, są lekko osłabione i nie mam siły i czasu ich układać - to tym bardziej nie znajdę go po porodzie. Stawiam zatem na nowy efekt i coś praktycznego 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie nie w sumie wiem ze mozna farbowac ,ale farbami wlasnie bez amoniaku.. czyli te nowej generacji... tez by mi sie przydalo zrobic pasemka....

wiecie dziewczyny cos sie fatalnie czuje i mam skurcze.ale bezbolesne.tylko mi brzuch tak strasznie twardnieje... caly dzien prawie dzis na stojaka... uffff.....jeszcze godzinka i do odmku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewuszki, pierwsze co mi się w oczy rzuciło to SKORECZKA taka laska z Ciebie że tylko pozazdrościć 🙂.... ja nie należę do osób o szczupłej budowie ciała więc mogę tylko pomarzyć, chociaż stwierdzam że po porodzie biorę się za siebie 😜 żeby wyglądać lepiej niż przed ciążą 🙂!! a co!! niech ludzie wiedzą że mnie na to stać o! :P... moja motywacja taka hehe :P.. wczoraj przeszłam ciężką rozmowę z mężem, też troszkę mam dołka, no ale chyba przechodzi powolutku, stwierdziłam że jak ja się denerwuje i nie jestem w nastroju to dzidzia też to odczuwa i mam wrażenie że nie warto 🙂.. Jutro idziemy na urodziny chrześniaka 😜 to już 5 !! jak ten czas leci ... szok, a jeszcze niedawno taki smród mały czworakował i chciał żebym go Danonkiem karmiła bo nikomu innemu się nie dawał 😉... odkąd jestem w ciąży to on przeżywa to niesamowicie 😉.. pyta czy dzidzia boksuje, kiedy już będzie mógł ją wozić, a co najciekawsze kłóci się z mężem że ,, to Cioci dzidzia a nie Wujka bo nie wujek ją nosi " !! :P hehehehe mamy niezły ubaw z niego.

No a mnie czeka... ,,sympatyczny" wieczór w pracy :P...
buziole kochane ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...