Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć mamuśki 🙂
jejku pomału się uspokoiłam ale jak wy piszecie:...mam nadzieje, że dzidzi nic nie będzie... to mam ogromne poczucie winy, że mogłam coś zrobić dziecku 😞 wiem, że takie myślenie jest irracjonalne bo dziecko chronione jest nie tylko przez moja skórę, ale obawa, że TO JA coś takiego zrobiłam...brrr... Błagam uważajcie na siebie dziewczęta bo stres okrutny !
nikusia co do sudocremu u dziewczynek to nam położna kilkakrotnie powtarzała, że u dziewczynek to dopuszczalny jest TYLKO Linomag.
Teraz poczytam dokładnie co pisałyście wczoraj i wypije kawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
wielkaB dokładnie to nie wiem,jakie są zasady drugiego świadczenie na dziecko,ale tam muszą być określone dochody czy coś. Ja nie mogę się starać o drugie świadczenie,bo moi rodzice przekraczają tą granicę dochodów,a nawet jakbym była żoną Andrzeja to też byśmy nie dostali,bo na niego przepisana jest gospodarka i też inaczej to się liczy... więc tylko becikowe dostaniemy i Andrzej dostanie ok.1500zł ze swojego ubezpieczenia z racji urodzenia się dziecka 🙂 więc jakoś to się wyrównuje 🙂 troszkę pieniążków będzie,ale pewni pójdą jak błoto 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrzuciłam trochę info w wątku o szkole rodzenia 🙂
WielkaB najlepiej iść albo zadzwonić do MOPSu i się wszystkiego dowiedzieć bo tam właśnie ubiegamy się o becikowe. Wiem jedno, że najpierw trzeba zarejestrować dzieciaka i wyrobić mu pesel a dopiero wtedy możemy się ubiegać o świadczenie. Więc wcześniej niż miesiąc od urodzenia dzieciaka /przynajmniej we wrocku/ nie ma szansy dlatego ja ten temat na razie odkładam i zostawiam go mojemu mężowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta dopiero teraz doczytałam o twoim poparzeniu 😞 Powiem ci ze nauczyłam sie juz ze skóra matki jest gruba i ciażko dotrzec do dzidzi, więc na pewno u ciebie jest dobrze z dzidzia. No i to nie jest Twoja wina tylko przypadek!

WielkaB ja tez nie pomogę, bo nic nie wiem na te tematy, dopiero po Nowym Roku będę za wszystkim chodzić.

Pojde dziś do apteki to wybiorę sobie jakis prezent z katalogu, Prezent za wydane w ciagu jakiegos czasu pieniadze w aptece. Sama nie wiem czy to dobrze ze akurat tam zostawiam kasę 😉 Byłoby wiecej tylko mój maż zaopatruje nas w innych aptekach niz ja 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 😉

Elka no to widze ze przygotowania pełną para 😉Ja tez mam zamiar rodzic sn mam nadziej ze sie uda

Ja wczoraj dokupiłam jeszcze dwa kompleciki jeden 56 drógi 62 kaftanik i śpioszki zebym miała nowe do odbioru dzidzi ze szpitala 😉 Jak przyjdzie to wypiore reszte rzeczy i zostanie skrecenie łózeczka 😉

Nikusia ja zwrociłam uwage dlatego ze przty mmoich klekach nie mozna a ze nasze leki maja podobne działanie to u ciebie moze byc podobnie

Pami bephanten i tak warto miec bo jak nie do brodawek to zurzyjesz do pupci malenstwa 😉

Skoreczko ja w poprzedniej ciązy przed porodem to moze zobaczyłam pare kropelek siary a pózniej było suchooo do porod i po porodzie przez pierwsze dni walczyłam zeby naprodukowac mleczka a teraz co chwile mam jesies plamiki na koszuli lub biustonoszu mysle ze jak sie brzuch napina to jest tego wiecej

Magditta mysle ze maluszek jedynie sie zestresował razem z toba ale nic poza tym mu sie nie stało 😉

Urszulka jak po wizycie???
Ja tez czekam na paczke ze stanikami 😉
i drógą z ciuszkami
i trzecią z grą dla synka na mikołaja 😉

Kasiulka rzyczenia dla męza 😉

A ja sie dzis wyspałam wstawałam tylko 2 razy o 2 i o 6 😉 o s6 to juz w sumie wstałam na dobre ;0

Wielka b to nie wstyd ze uzywasz mydełka bambino jesli ci słuzy to czemu nie tu nie ma powodu do wstydu

Gosik mam nadzieje ze lekarz ci cos da i nie martw sie teraz to juz nie ma takiego zagrozenia dla dziecka jak na poczatku ciązy wiec nie stresuj sie dodatkowo tym ze bedziesz musiała jakie sleki brac

Andzia ale zawiało pozytywnym mysleniem z Twojego postu 😉

Uciekam troszke polezec wpadne pózniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wielkab ja też już oddałam kluczki mężowi po ostatnim kursie było już mi nie wygodnie i te ruchy były już nie pewne więc nie ma co ryzykować a po trzecie to kierownica wpija się już w mój brzuch


kochana ja brzuchem nie dostaje bo ja jerzdze na poł lezonco moja mama zawsze krzyczy czy ja co kolwiek widze ale tak sie nauczyłam a po drugie mam bardzo niskie autko wiec kto wsiada do niego ma wrazenie ze jedzie po asfalcie wiec najlepsza mam pompe jak wysiadam z niego u mamy pod blokiem bo nie daleko jest technikum liceum tam dzieciaczki przechodza na papieroska ja wierdzam na osiedle muzyka mi dudni bo jerzdze tylko z głosna muzyka do tego mało mnie widac za kierownicy wszyscy sie ogladaj przygladaja a tu nagle wysiada pana z brzuchem załujcie ze nie widzicie ich min 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik zdrówka życzę, może w dzień nos sie odetka i poczujesz sie lepiej 🙂
WielkaB ja ostatnio dostałam wysypki na rece i to dość dużej, wróciłam do zwykłej Ziajki i uczulenie znika. Pamiętasz kiedys pisałyśmy ze to co tańsze moze byc lepsze 🙂 Bambino mydełko też leży u mnie w kuchni do mycia rąk 😉
Anabel to u ciebie tez teraz poczta pracuje dla Ciebie. Pochwal się zakupami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB ale się teraz uśmiałam z tego wysiadania przy głośnej muzyce 😁 heh musi to fajnie wyglądać jak podjeżdżasz autem z muza na full i potem trudno wysiąść 🙂 ja też ma problem ostatnio z wysiadaniem,więc wiem, jak to jest niestety 🙂 taka duuuża się czuję 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB właśnie czytałam o tym KRUSie i muszę porozmawiać dokładnie o tym z Andrzejem 🙂 nie wiem czy będzie nam przysługiwało,ale fajnie by było 🙂

Dziewczyny trzymajcie kciuki za moje koło 😞 boję się!!!! po 15 powinnam być w domu to dam znać 🙂miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka trzymam kciuki za koło 🙂

Przepięłam informacje o higienie noworodka to wątku o higienie bo i taki mamy 🤪 🤪 🤪

No i stało się, moja sunia dostała cieczki!!!! fuck, teraz będzie kolorowo bo nie wiem jak będą wyglądać spacery 😞 Generalnie to do tej pory nie było żadnego problemu bo Luna łazi sobie bez smyczy, ale teraz przy cieczce ... ja z brzuchem... mhhh... nieciekawie!!!

Czekamy na informację po wizytach dziewczęta 🙂

Dobrze teraz czekam na kuriera, zrobię ostatnie pranie i dziś będę odpoczywać z dala od kuchni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusię
Skoreczka Wy to faktycznie ranne ptaszki jesteście 😁
Kasiulka z tą czekoladą dla Andrzeja to miły gest, mój na dzień chłopaka w pracy dostał batonika i się cieszył 😁 😁 wszystkiego najlepszego dla Niego 😉
WielkaB dlaczego to wstyd, że używasz mydełka Bambino? Ja tam myślę, że wstyd byłby jakbyś się nie myła 😁 😁 😁 (tylko się nie gniewaj to taki niewinny żart). Udanej wizyty i napisz po co i jak.
Gosik ja też nie przypuszczałam, że mnie lekarz uziemi w łóżko, myślałam, że będę biegała do końca ciąży tak jak z synem, No cóż, najważniejsza teraz jest Emilka 😉
Adzia większość lekarzy traktuje cukrzycę jako wskazanie do cesarki. Dlatego ja biegam po okulistach, diabetologach itd i zbieram papierki, że mogę rodzić naturalnie. Raz mi się udało i liczę, że teraz też się uda. Oni się boją wahania cukrów podczas porodu, bo mało który szpital dysponuję takim sprzętem żeby Cię pod ciągły pomiar glikemii podpiąć a ich wiedza pozostawia wiele do życzenia. Ja biorę męża na poród rodzinny i on będzie pilnował mojego mierzenia tzn czasu i będzie mi mierzył jak poród będzie bardziej zaawansowany. Mam też naszykowany soczek "kubuś" jakbym szybko musiała podnieść cukier (przy poprzednim porodzie mi bardzo poleciał w dół) a potem jeszcze zrobię sobie kanapkę z serem żółtym, żeby ew spadek nie powtórzył się. (ser jest tłusty i "trzyma" dłużej). Tak jak pisałam wcześniej jakbym chciała mieć cc to mogę jechać do innego szpitala i mi bez problemu zrobią.
WielkaB jeśli macie niskie dochody to możesz się starać o drugie becikowe tzn zasiłek z tytułu urodzenia się dziecka. Nie możecie przekroczyć 504zł na osobę w rodzinie , a 583 jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawna. Dokumenty są te same. poczytaj http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/becikowe/256495,Becikowe-bez-wzgledu-na-dochody.html
Kruszynka jak ostatnio jechałam to też stwierdziłam, że mi niewygodnie. Tylko ja rzadko jeżdżę.
Magditta to nie jest Twoja wina, że się oparzyłaś a dziecku nic nie będzie. Domyślam się, jednak że cokolwiek byśmy napisały Ty i tak będziesz miała wyrzuty sumienia. Pamiętaj jakie miałam ja jak mój syn zachorował i rozum też wiedział, że to nie moja wina a nie umiałam sobie z tym poradzić. Pocieszające jest to, że jeszcze trochę i się urodzi i sama naocznie się przekonasz, że nic mu nie jest 🙂
Anabel leż i odpoczywaj. 😉 a grapefruitów na razie nie kupuję, lepiej dmuchać na zimne. No i teraz mam już po nich zgagę. 🙂
Kasiulka kciuki odpalone 🙂
a ja wczoraj siedziałam do 23 ale jak się położyłam to nawet szybko zasnęłam. Nad ranem obudziłam się do wc i myślałam, że mi pęcherz rozerwie. Jak zawsze chodzę po 5 razy albo więcej a tu raz. 😮 ale za to pospałam sobie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM Kochane 🙂

Noc spokojnie mineła 🙂... wstałam dopiero o 10 xD... no nie licząc o 6 pobudki bo mąż wstawał do pracy 🙂... i śniadanko z nim zjadłam i o 8 dopiero się położylam bo jeszcze książkę trochę poczytałam xD

Skoreczka, dziękuję za oklask 🙂...

Magditta, nie martw się oparzeniem... dzidzia na pewno ma się dobrze 🙂

WielkaB no faktycznie fajnie musi to wyglądać jak wysiadasz z brzucholem w takich okolicznościach 🙂

Nikusia... oni tak z tym becikowym mieszają że człowiek już sam się za głowę łapie... ja stwierdziłam że pójdę i się wszystkiego dowiem... ale to dopiero w styczniu 🙂...

Kasiulka... mój to też Andrzej 😉... ale ma samych facetów w pracy... no prawie... więc zazdrosna nie mam być o kogo :P... na szczęście 🙂 a jak twój dostanie tak czekoladek to póxniej tobie da 😁 i będziesz miała co podjadać 🙂

wczoraj o 19 pojechaliśmy do moich rodziców bo mama flaki zrobiła 🙂 zjadłam całą miskę!! mmm taką ochotę miałam 🙂 no i dostaliśmy dwa wiadereczka do domku 🙂 i boczek pieczony z warzywami (własnej roboty) 🙂... opłacało sie xD...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 ja się wypytywałam o to becikowe jak byłam rodzinne na syna załatwiać. W sumie to ona sama zaczęłam mówić, jak powiedziałam że jestem w ciąży. I o tych nowych przepisach z 10tyg, o progu dochodowym jakiego nie można przekroczyć, żeby dostać to świadczenie z tytułu urodzenia się dziecka tzn drugie becikowe itd. Tylko teraz skoro nie będę miała zaświadczenia od lekarza to nie będzie mi się żadne należało. Jedynie z ubezpieczenie z męża pracy.
Wszystkiego najlepszego dla Twojego Andrzeja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej,

doczytałam posty wczorajsze i dzisiejsze 😎
Zacznę od siebie - pojechałam wczoraj na to usg (obiecane 3d twarzy) i... lekarza nie było. Mogłam zadzwonić, ale że miesiąc temu powiedział w jakie dni przyjmuje i kiedy mam przyjechać, to wzięłam to za pewnik. Biedak zrobił sobie coś z kręgosłupem i na kilka dni jest wyoutowany z pracy. Zadzwonię w poniedziałek, może będzie już przyjmował.
Potem skorzystałam z okazji, że hurtownia dziecięca tuż obok szpitala i dokupiłam ostatnie drobiazgi, o których zapomniałam - podkłady poporodowe, patyczki higieniczny dziecięce, termometr do uszu i czoła (kurna, droższe niż na Allegro i żałuję, że nie kupiłam przez net), 2 staniki do karmienia, chusteczki mokre do pupy. 1 średnia siata 😉 wsiadłam w tramwaj i pojechałam do mamy. Wysiadając na przystanku poczułam kłucie w brzuchu i Rita jakoś się wypinała, zbytnio się tym nie przejęłam, tylko zwolniłam kroku. Jak powiedziałam o tym tacie, to do ktg mnie podłączył i... wyszło, że mam skurcze i to, co brałam za wiercącą się Ritę bądź dziwnie mnie uciskającą to to napięcia mięśni są 😮 Przestraszyłam się i na razie mam brać magnez z potasem, w piątek powtórka ktg i zobaczymy, czy mam więcej napięć. I teraz myślę, że to co brałam za ból żołądka to też były skurcze... 🤢

Skoreczka wcześniej miałam więcej siary, ale nie ciekła jakoś za bardzo; teraz pojawia się co 2-3 dni, widzę ją zaschniętą przed kąpielą (kąpię się codziennie 😜).

Magditta takie poparzenie było raczej powierzchowne, z tego co piszesz szybko zareagowałaś, więc Makusiowi raczej nic się nie stało 🙂 dzięki za info o linomagu, może się przydać, bo faktycznie sudocream jest dość ciężki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dziękuję dziewczyny 🙂 przekaże mu życzonka 🙂...

mmmm zajadam się drugą połową granatu xD...

zadzwoniła do mnie babka.. z allegro w sprawie tej mojej paczki... okazało się że im się szczotki do butelek skończyły i pyta czy może być jakaś obrotowa... xD bez dopłatyoczywiście... no więc ok. szczotką sobie myślę przejmować się nie będę 🙂... no i jeszcze co do pieluch flanelowych to im zabrakło wzorów i cy może inne dać xD... cóż powiedziałam niech daje w końcu to tylko pieluchy xD...no i mówi że jutro paczka u mnie będzie 🙂 więc się cieszę z drugiej strony :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie 🙂
Ja też się dziś w miarę wyspałam- tylko jeden raz na siusiu wstawałam 🙂
Nikusia, to Ty się w nocy na chodzisz- ja się właśnie dziwię dlaczego ja tylko raz chodzę, a tylko czasami dwa.
Wszystkiego najlepszego dla Andrzejów!
WielkaB gratulacje- spory ten maluszek 🤪
Kasiulka kciuki już trzymam&&
Magditta, moja laba jakiś miesiąc temu miała cieczkę. Oj, co to był za czas- pod bramą mnóstwo "kawalerów", nocne szczekanie. Na przeciwko nas mieszka męża kuzynka i też mają laba-samca, to on nawet wył całymi dniami. 🙃 A moja sunia- zupełny brak zainteresowania:silly
Gosik, oby zdrówko szybko wróciło i nosek się odetkał 🙂
U mnie już też rano był listonosz- w końcu dotarł prezent dla mojej chrześnicy 🙂 Przynajmniej raz w tygodniu mam listonosza lub kuriera 😉
Skoreczka, ja jakiś czas temu pisałam, że też dostałam wysypki na rękach i brzusiu, oj strasznie swędziało. I pomogło mi zwykłe, szare mydło. Teraz kupiłam nowy żel i póki co jest dobrze.
Ja brzuszek często chlapię podczas mycia naczyń- mam zlew narożnikowy i jakoś tak coraz dalej mi do niego 😉
Magditta, maluszkowi na pewno nic się nie stało na skutek oparzenia- jest szczelnie zapakowany w brzuszku 🙂 Pewnie tylko się wystraszył jak Ty się wystraszyłaś. Nie zamartwiaj się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...