Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, hej,

Skoreczka – moja teściowa lubi się wtrącać. Otóż: jak byłam w sierpniu w Poznaniu to przy odwiedzinach u nich powiedziałam, że całkiem fajnie się składa, że mąż dostał stypendium na ostatnie 3 miesiące życia w Durham, bo dzięki temu ostatnią wypłatę mogę w całości przeznaczyć na wyprawkę + że M. Się zobowiązał, że zaoszczędzi coś ze stypy, żeby też dołożyć na wyprawkę. Dobrze, że nie wspomniałam, że ma tysiaka odłożonego na wózek. Bo teściowa wyleciała mi z tekstem: „a po co on ma dokładać? Przecież dostaniecie becikowe i twoi rodzice na pewno kupią mnóstwo ubranek”. Kopara mi opadła. I się wkurzyłam, bo od samego początku naszego małżeństwa to moi rodzice bez żadnych głupich uwag pomagali nam finansowo, a teściowie unikali tematu. Nie, żebyśmy mieli zamiar ich doić, ale stówa, dwie, trzy ekstra miesięcznie jakby mogli dołożyć to dla nas studenciaków było sporo. No i jak byłam taka wkuta, to teściowa zapytała mnie, czy potrzebujemy jakiś pieniędzy na wrzesień. Bez żenady powiedziałam, że tak, bo latem miałam mało pracy i że poprosiłam mamę, żeby nam coś dołożyła i byłoby fajnie, gdyby oni też nam coś dołożyli. To potem teściowa zadzwoniła do mojego męża i walnęła tekstem „no, słyszałam od Marty, że jesteście w kłopotach finansowych”. Uśmiałam się, serio.
Ha, mój mąż dzisiaj wraca. Muszę jeszcze ogarnąć mieszkanie i pranie zrobić 🙃

Kobzior – turkusowe też dobre, toast herbatowy za matkę wariatkę. No i gratuluję raz jeszcze!

Moja Mała zrobiła się już interaktywna – kopie po tym jak jej zapukam, a gdy przyłożę rękę do brzucha, kiedy wariuje to wypina się, tylko nie wiem czym

Centralnego jeszcze nie mamy – trzeba dogrzewać się herbatą i zupą. Zaraz ciepły prysznic, sprzątando, to się rozgrzeję.

MartaMay – fajny artykuł, oklaski ode mnie. Ha, też słucham sporo Red Hotów, zwłaszcza ostatnio i zauważyłam, że Mała upodobała sobie kawałek „Desecration Smile”. Całkiem dobrze, bo też go lubię – melodyczny, spokojny z dobrym tekstem a klip to miodzio. Mam nadzieję, że córka dostaje sporo endorfin, bo z tego co kojarzę to od początku ciąży chodzę z bananem na ryjku. I dużo się śmieję, więcej chyba niż przed ciążą.

Dusta – gratuluję córki. Jest nas – mam dziewczynek coraz więcej. Ostatnio koleżanka, która również spodziewa się córki (już w październiku) powiedziała, że „bardzo dobrze, że rodzi się tyle dziewczynek – wojny nie będzie” 🙃

Pamii – no to L4, co masz się szarpać.

Znalazłam zatrudnienie na koniec ciąży w Poznaniu, ale spoko, nie napracuję się, najwyżej najeżdżę trochę tramwajami zawożąc dokumenty do NFZu, banków i innych takich. Lub też będę nadzorować zakupy chemii do sprzątania gabinetu taty :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Hallo Brzusie 😆
Witam weekendowo 😉 Widzę, że na forum cisza jak makiem zasiał 😁 Pewnie się relaksujecie, sprzątacie lub wpadłyście w zakupowy szał 🙃 😜 Ja może też wyskoczę dziś na mały tour po sklepach 😉
Ja i mała Kaja dziękujemy za wszystkie gratulacje 😘 ☺️
mra_ co do toastu to może dziś gdzieś upoluję ciemne piwko? takie prawie bezalkoholowe 🙂 mam cholernego smaka!
Mamusie udanego weekendu Wam życzę - oby dopisała dobra pogoda i dobry nastrój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zrobiłam sobie przerwę w pracy, domu już posprzątałam. 😉
Poszłam do męża zobaczyć, bo tnie drzewo na zimę a sąsiadka do mnie: ty nie patrz tylko bierz się do roboty. Domyślam się, że jeszcze nie wie że w ciąży jestem, bo by tak nie gadała, ale ona taka walnięta jest, że wszystko możliwe. 😁 😁 😁
Mra ja z moją też się tak bawię, że pukam w brzuch i ona odpowiada 😉
Dziewczyny jak najczęściej słucham radio, nastawiam na stację z taką spokojniejszą muzyką i jest ok.
Pamii18 ja też bym poszła na L4. Ty się będziesz zabijać, a one Cię wykorzystywać. Umowy Ci i tak nie przedłużą więc co Ci zależy.
Kobzior to czekamy na fotki nowych zakupów 😉
Dzisiaj faktycznie tu spokój. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mamusie 🙂

Ja dziś nie mam humorku, bo meża nie ma w domu 😞 Teraz synus poszedł z ciocia na spacer a ja siedzę i gapie sie w net, choć na forum malutko piszecie.

Mra
miłych chwil z meżem 🙂 🙂 🙂 A teściową to masz niezłą 😮 Chytrusek z niej. Moja mama kupuje naszemu dziecku ciągle coś, ale ja uwazam ze powinna częsciej z nim posiedziec niz kupować prezenty.
Dusta gratuluję córki 🙂
Kobzior smoczki fajne, zobaczysz jak już malutka bedzie na świecie to pół twarzyczki przykryje taki smok 😁 Jednak czas szybko mija i smok zrobi się malutki 😉 Cieszę się Twoim szczesciem, bo po tylu bólach na reszcie jesteś szczęśliwa!
Nikusia ja tak sobie pomyslałam, ze ta sąsiadka moze wie o ciaży i specjalnie to powiedziała zebyś jej oświadczyła, ze ty nie możesz bo spodziewasz sie córci 😉 Takie są niektóre babole 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka alte trafiłaś z tym Chrystuskiem 🙃 no a w ogóle, czekać na tysiaka po urodzeniu dziecka, żeby coś kupić z wyprawki? No i jeszcze teściowa wcześniej mojej mamie mówiła, żebyśmy kupowali wszystko nowe, a nie używane, bo ona wszystko używane miała 😮 gdzie tu logika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mra_ bo jest taka zasada, że pojęcie TEŚCIOWA i LOGIKA się wykluczają 😁 😁 😁 🤪 ja o tekstach i zachowaniach mojej - mogłabym książkę napisać! I cieszy mnie ogromnie fakt, że nigdy nie powiedziałam do niej "mamo" 🙃
skoreczka dziękuję pięknie za miłe słowa 😘
Nikusia faktycznie sąsiadkę masz zakręconą - może tak jak skoreczka mówi liczyła na to, że potwierdzisz jej przypuszczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra moja też ciągle powtarza ze używane trzeba wykorzystać. Dobrze ale trzeba tez coś nowego dziecku kupić, bo niby czemu nie ma mieć swoich rzeczy? 😮
Kobzior 🙂
Pamii Mra ma rację, nie przemęczaj sie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc laski! 😁

Ale dzis fajna atmosfera i w domu i tu na forum 🙂 Jaki fajny dzien!!!!
Gratuluje ujawnienia sie coreczek i synkow! Az milo jest poczytac sobie to forum - bije z niego sama radosc i energia SUPER! 🙂

Kobzior_wife - czytajac Twojego posta o tym, jak to ujawnila sie Twoja corcia, tak mi sie milo zrobilo - przypomnial mi sie dzien mojego skana i fakt jak potem caly czas oboje chodzilismy z bananami na twarzy! Zrobilismy tez pamiatkowe zdjecia - jako dokument do naszego albumu z czasu ciazy 🙂 to bedzie taki pamietniko-fotoalbum 😉 Najlepsza byla moja tesciowa - z okrzykiem radosci rzucila mi sie na szyje a potem sie poplakala ze szczescia (ona ma 3 synow, wiec pewnie marzyla o wnuczce). Moja mama tylko chichotala jak jej powiedzialam, cieszyla sie strasznie, bo jak na razie ma tylko 2 wnukow - wiec juz wszystko szykuje dla wnuczki 🙂
mra_ - dzieki za oklaska 🙂 wczoraj na VIVIE leciala fajna muza - 50 najlepszych 'rockowych' piosenek XXI wieku - co jedna to fajniejsza - no i dzidzi sie podobalo i tak mi sie ten artykul skojarzyl... Najwazniejsze to sluchac muzyki, ktora nas wprawia w dobry nastroj - wtedy dzidzia sie bedzie dobrze bawic 🙂 A Red Hotow wrecz uwielbiam!
skoreczka - pozwolilam sobie dzis obejrzec Twoje zdjecia profilowe na FB - czy Ty przypadkiem nie studiowalas jakichs sztuk pieknych? Super masz te fotki!!! 🙂

I tak sie jakos od rana wprawilam w dobry nastroj, ze zaczelam znow myslec o imienu naszej dzidzi - no i juz chyba na 100% zdecydowalismy. Zostajemy w UK jeszcze przez parenascie lat, wiec musielismy znalezc imie, ktore byloby akceptowalne i w UK i w PL. Moja mama juz zaaprobowala to imie, wiec sadze ze powinno byc OK. Pozwolcie zatem, ze Wam przedstawie mala ELIN MAE (czyt> elin mej). ELIN to skandynawska wersja HELENY (znaczenie: swiatlo), natomiast MAE pochodzi od greckiego bostwa MAIA (MAJA) - bostwo wiosny, jedna z gwiazd w konstelacji Plejad 🙂 Przede wszystkim jednak dodalam to drugie imie - MAE - poniewaz chcialam dodac akcent rodzinny a nazwisko panienskie mojej mamy to MAJ! Uwielbialam mojego dziadka, byl wspanialym czlowiekiem, zreszta moja mama tez jest niesamowita! 🙂

Pozdrawiam wszystkie mamusie i brzusie oraz zycze milego weekendu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay bardzo wyjątkowe imiona a zarazem bardzo ładne 🙂
Fotki możesz ogladać bez " pozwolenia" 😉 Muszę ci jednak powiedzieć, że studiowałam filologie polską, która nie ma nic wspólnego z fotografią 🙃 A ja bardziej kocham zdjęcia niż literaturę 😁 😁 😁 Dziękuję za komplement 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mra_ - jakby co, w Polsce zawsze mozemy uzywac imion Elena Maja a nawet Lena Maja (to samo znaczenie), ale tak bardzo podoba mi sie brzmienie Elin Mae 🙂 Tesciowie mieszkaja w Polsce - moja mama tez i dlatego tym bardziej zdziwilam sie, ze spodobalo jej sie to imie 'od pierwszego uslyszenia' 😁
Najnowszych Red Hotow nie slyszalam jeszcze - zaraz poszperam na YouTubie, dzieki 🙂

mra_ napisał(a):
MartaMay ale fajne imiona, bardzo oryginalnie 🙂 a teściowie też mieszkają w UK?
Ps. Red Hoci wymiatają. Słyszałaś nową płytę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki skoreczka!
Nie myslalas o tym, zeby otworzyc swoj wlasny fotograficzny biznes? Masz prawdziwy talent i widac, ze doskonale dobierasz i kolory i nastroje na zdjeciach - mysle ze filologia polska wbrew pozorom miala duze znaczenie dla Twoich zdjec - bo w zdjeciach chodzi przeciez o przekazanie twojego punktu widzenia swiata - a Twoje zdjecia sa takie pozytywne, przemyslane i ogolnie naprawde bardzo ale to bardzo przyjemne!! 🙂 No i jeszcze jak zobaczylam to zdjecie z Amelii (to z truskawkami na palcach) - i przypomnial mi sie ten film, to juz wogole zostalam sprzedana 🙂

skoreczka napisał(a):
MartaMay bardzo wyjątkowe imiona a zarazem bardzo ładne 🙂
Fotki możesz ogladać bez " pozwolenia" 😉 Muszę ci jednak powiedzieć, że studiowałam filologie polską, która nie ma nic wspólnego z fotografią 🙃 A ja bardziej kocham zdjęcia niż literaturę 😁 😁 😁 Dziękuję za komplement 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ Amelka nie jest moja, ja ja uwielbiam i nie śmiem jej naśladować ☺️ ☺️ ☺️ Obiecuję ze któregoś dnia zrobię zdjęcie i wtedy poczujesz sie sprzedana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byly truskawki, nie czeresnie na jej palcach prawda?
ale mi chodzi o nastroj, ktory oddajesz na swoich zdjeciach - to dlatego zostalam sprzedana, bo Twoje zdjecia sa tak pozytywne jak Amelia 🙂
juz czekam na wiecej zdjec! 😁

skoreczka napisał(a):
MartaMay ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ Amelka nie jest moja, ja ja uwielbiam i nie śmiem jej naśladować ☺️ ☺️ ☺️ Obiecuję ze któregoś dnia zrobię zdjęcie i wtedy poczujesz sie sprzedana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka mój dziś w domu, ale ciął drzewo, jak sobie posprzątałam to poszłam mu trochę do worków popakować, żeby do piwnicy mógł zanieść. Teraz mnie bolą plecy a jego chyba wszystko 😉
Sąsiadka na 100% nie wiem o ciąży, ona ma ponad 80 lat i myśli, że z racji tego jej wszystko wolno, jakby wiedziała, to zaraz by zapytała, po co nam to dziecko. Ona nie ma taktu i pytania o wynagrodzenie, choroby itd. to u niej standard.
Mra teściowa faktycznie wredna. Tyle, że u mnie nie pomagała mi ani mama ani teściowa. Do wszystkiego doszliśmy sami i jak chyba nie jestem przyzwyczajona. Jak studiowałam to po 16 godzin na produkcji zasuwałam, żeby za studia zapłacić. Chociaż na imprezy też chodziliśmy. 😜
Może to też kwestia tego, że ani mama ani teściowa nie miałyby z czego pomóc. 😉
A Twoja teściowa to sobie myśli, że za 1000zł to Ty całą nową wyprawkę dla dziecka kupisz 😁 😁 😁
Ja się zgadzam ze Skoreczką, że dla dziecka mogę byś jakieś używane rzeczy, ale też cześć nowych. I tak jak my-mamy zdecydujemy tak będzie dobrze 😉 😁 😁
MartaMay ale macie przemyślane imiona, a my dalej nie wiemy jak nazwać córeczkę.
U mnie też była radość jak się wszyscy o córeczce dowiedzieli. 😉
a ja odpoczywam i oglądam Top Model, jak słyszę, że jakaś chudzina ma kilkanaście kg zrzucić to w szoku jestem. Takie programy potem powodują, że młode dziewczyny się odchudzają zamiast się akceptować i cieszyć się ze atutów które mają. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MartaMay imiona które wybraliście są PIĘKNE!!! Już dawno wyczytałam, że chcesz dać córeczce na imię Elin i uważam, że to strzał w dziesiątkę 😉 My też robiliśmy burzę mózgów, ale z racji tego że wracamy do PL musieliśmy się zdecydować na polskie imię 🙃 Wybór był trudny, bo te które nam się podobają są albo za bardzo popularne, albo ktoś z mojej rodziny lub z rodziny ze strony męża nazwał już tak córkę lub syna 😞 Ostatecznie stanęło na tym, że mała będzie się nazywała Kaja (a na drugie po mojej kochanej babci Felicja) Imię pasuje do naszego nazwiska i naszym zdaniem brzmi wdzięcznie 😉 😆
Nikusia oglądałam TAP MADYL w środę 😁 i najlepszy tekst jaki zapamiętałam to "bardzo chciałabym wystąpić w reklamówce" / juror "chyba w reklamówce na głowie" 🤪 😁
mra_ proponuję zakupić teściowej pod choinkę używany prezent 😁 pewnie się ucieszy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kobzior_wife! Kaja jest super - tez byla na mojej liscie! 🙂 I fajnie ze nadacie jej drugie imie po babci.

A prezent pod choinke dla tesciowej wymiata! 😁

kobzior_wife napisał(a):

mra_ proponuję zakupić teściowej pod choinkę używany prezent 😁 pewnie się ucieszy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahahha Kobzior rozwaliłaś mnie tekstem o prezencie :P... oj się uśmiałam 🙂 i co do imienia super !! my z mężem też myśleliśmy nad KAJĄ... ale jakoś później spodobało nam się LAUra, za to jak będzie chłopczyk to będziemy mieli nad czym myśleć bo mąż się nie zgadza na moje imiona a sam nie potrafi nic wymyśleć :P...

no ja w sumie pierwszy raz od dawna nie zanudziłam się w robocie 😜... robiłam gazetkę zimową z ofertami od 14:20 aż do 18:20 😜 4 h wycinania wklejania itp :P...

MArtaMay super imiona 🙂 mi humor też już się poprawia 😜 ... bo za 2 h do domciu 😁...

Dziś na obiad zrobiłam łazanki :P trochę zbyt kwaśne ale zjadliwe hahah 😜 mąż jak zwykle powiedział że było przepyszne ale mu nie wierze hehehe ^^ :P i zrobiłam twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, przegryzie się i będzie na śniadanko 😁 mm...

Moja dziecinka dziś ma istne szaleństwo, co 2 h nie śpi i mnie podkopuje :P...

Skoreczka ja się dopisuje do propozycji Marty że powinnaś założyć swoją firmę fotograficzną 🙂 chętnie bym przyjechała z dzieciątkiem na sesje do Ciebie 😁

Nikusia to masz podobną sytuacje do mnie, mi zawsze rodzice kazali chodzić po zakupy sąsiadce która ma ok. 90 lat. Ostatnio jak z mężem poszliśmy do rodziców to zaczepiła mnie i powiedziała że skoro już jestem to moge jej wnieść wszystkie zakupy, a toreb miała co nie miara... (zdziwiłam się że mi o tym mówi, bo moja mama jej powiedziała że jestem w ciąży ale widocznie zapomniała ) na szczęście był mój mąż i obronną ręką pownosił jej te zakupy, za co nie dostał nawet słowa podzięki no ale bywa 🙂...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii jak zainwestuję w mega aparat to otworzę swoją firmę a Wy będziecie mogły gratisowo przyjechać na darmową sesję 🤪
A Ty masz oklaska za to co napisałaś o wzruszeniu na 18-te urodziny. Jestes bardzo wrazliwa. Oklask powinien być też dla twoich rodziców 😉

Imiona Kaja i Laura są bardzo ładne 🙂 Szczerze to podobaja mi się imiona które wybrały nasze stycznióweczki. Przynajmniej te do tej pory, te pewne 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra ja wpadłam kiedyś na szalony pomysł i kupiłam teściowej pod choinkę, czerwone seksi majtki, ale miała minę jak zobaczyła, ale nie wiem czy je nosiła. 😁 😁 😁
Pamii18 takie kwaśne łazanki to brzmi super, 😉 ja bym zjadła.
Co do sąsiadki to u mnie w klatce są dwie starsze, jedna ta wredna a druga całkiem spoko. Oczywiście ma jakieś swoje minusy i przyzwyczajenie, ale ja ją bardzo lubię. Mieszka sama, jest niezależna i bardzo dumna. Ja ją podziwiam, bo jak idzie po węgiel to po schodku wnosi, ale woli sobie sama radzić, jak ja czy mąż ja widzimy to je zabieramy węglarkę i wnosimy ( no ja teraz już nie, ale wcześniej to co tylko słyszałam ją na klatce). Lubi pogadać i jak mnie zagaduję to z nią postoję i porozmawiam, bo wiadomo, że skoro jest sama to nie ma z kim pogadać. I starość nie oznacza, że człowiek się wredny robi. To zależy od osoby.
Skoreczka to widzisz nie tylko ja twierdzę, że masz talent. Przemyśl to sobie, bo może warto pomyśleć o tym na poważnie. 😉
Kobzior mąż zaproponował, że może jednak nazwiemy naszą córcie Emilka skoro mi i synowi się podoba, ale powiedział, że jemu nie, ale pomysłu też nie ma. I mówiłam do brzucha imiona i czekała aż córka kopnie, ale mnie olała 😁 😁 😁

a ja kończę karpatkę 😉 i zapraszam na kawkę i ciasto 😉

Dziewczyny mam prośbę, sprawdźcie na "lista wszystkich stycznówek" czy wpisane terminy porodów są dobre. Jakby coś nie tak to piszcie, zmienię. Bo mam zamiar coś naszykować na koniec miesiąca, ale na razie to niespodzianka 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...