Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Skoreczka a mi jakoś zgaga przeszła (odpukać). Od kuzyna syn po urodzeniu miał bardzo długie czarne włosy. Tak z 3 cm, a jak go ostatnio widziałam to jest ciemnym blondynkiem 🤪
to ja zaraz idę fotki oglądać 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Ja czuje ze znów bede miała owłosione dzieciątko 😁 😁 😁 Mój jest póki co pupcią do wyjścia ułożony 🤢 wiadomo, moze sie jeszcze odwrócic, ale jak nie to bedę sie bać jeszcze bardziej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku co dałam jakiś czas temu pisali, że nawet do 34 tygodnia to my jeszcze mamy dużżżżżżo czasu. A ja wcale nie wiem jak maluch jest ułożony, lekarz napisał "położenie dowolne", ale też najczęściej kopie w okolicach pępka a rzadziej po bokach. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia mój mąż był ułożony pośladkowo i tak tez sie urodził. I to mi tak utkwiło w głowie, a niedaleko pada jabłko od jabłoni 😉
A tak poza tym to ja wychodziłam na świat rączką 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to o zgadze piszą w "mojej" książce: przyczyna: hormony warunkujące ciążę rozkurczają wszystkie mięśnie, między innymi wentyl- mięsień zwieracz, pomiędzy przełykiem i żołądkiem. Może być on nawet taki wiotki, że kwas żołądkowy wpływa do przełyku, gdzie może podrażnić wrażliwą śluzówkę i powodować nieprzyjemne pieczenie. W zaawansowanej ciąży zgagę wywołać może dodatkowo ucisk dziecka na żołądek.
To tyle z przyczyn. Moja siostra zawsze mówiła, że wymioty i zgaga to od rosnących włosów. Ale np moja bratowa wymiotowała do ostatniego dnia ciąży i urodziła łysą dziewczynkę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja tak sobie wbiłam do głowy te zgage i włosy ale przecież nawet jak to nieprawda to całkiem miły przesad 🙂 moge sobie wierzyć do woli 😁
A ja wymiotowałam nawet przy porodzie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1985 napisał(a):
Powiem Ci, że chciałabym żeby zgaga była związana z rosnącymi włoskami- bo marzy mi się taki maluch z czarną czupryną, zwłaszcza, że tatuś ma czarne włosy 😉 I się rozmarzyłam...


Właśnie ja to samo czuję i dlatego tak łatwo przyszła mi wiara w ten zwiazek 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mhhh a mi się wydaje, że będę mieć łysolka a potem blondynka Cherubinka 🙂 Co do ułożenia to moje Maleństwo główka do dołu już sie usadowiło, ale doktorek powiedział, ze to jeszcze o niczym nie świadczy bo może Bryś jeszcze milion razy się obracać natomiast fajnie, że tak leży to znaczy, że ma tendencje do układania główka w dół 🙂
Skoreczka cholernie współczuje tych wymiotów 🙂 Brrrrrrr aż mi źle jak sobie przypomnę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta tak bywa, miłe to nie jest, ale wazne jest zeby ktos przynosił miske, bo wiadomo polozna nie stoi cały czas przy łóżku 🤢

Widzę ze uruchomiłyśmy wyobraźnie i zaczynamy wyobrażac sobie nasze pociechy 🙂

A tam na watku " Potrawy stycznióweczek" mamy prawdziwa znawczynię kuchni, WielkaB jestes niesamowita 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka to Twoje dziecko będzie miała długą czuprynkę 😉
WielkaB tak się rozkręciła, że w szoku jestem. Ja mam zamiar sobie coś wypróbować.
Ja nie wiem jak córcia będzie wyglądała, pewnie będzie miała meszek tak jak syn 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem juz z Wami, choc zniknelam na ponad miesiac.
Przez miesiac bylam na wakacjach w Polsce, u moich rodzicow. 3 tygodnie temu wrocilam i pracuje normalnie. Czuje sie dobrze. W trakcie usg polowkowego wyszo na jaw,ze to bedzie chlopiec. imie-Pedro. Pedro kopie mnie jak szalony juz od 17 tygodnia. Zawsze jest bardziej ozywiony po posilkach.
Poza tym wszystko ok... nie jestem w stanie was nadrobic. Zajrzalam tylko do tabelki i widze, ze jest przewaga chlpocow... no i widze tez,ze nie proznowalyscie i naklikalyscie sporo. Pozdrawiam Was wszystkie i postaram sie czesciej zagladac, choc z czasem to u mnie naprawde kiepsko. Po pracy biegiem po corke do zlobka, potem biegiem pozalatwiac spray, potem ja kapie, gotuje kolacje dla niej, dla nas, klade ja, potem ogladzic mieszkanie i na nastepyn dzien juz o 7 wstaje do pracy i znowu mlyn... moj maz ma bardzo dziwne godziny pracy i czasto go nie ma... wiec jestm sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna123 napisał(a):
I to jaką znawczynią!!!
Pewnie jest organizatorką jakiś przyjęć,aż mi łyso połowę dań na pewno nie uda mi się zrobić 🙃

ty tu tak już mi nie przesadzaj trochę serca i wszystko sie uda wszystkie te dania są banalne nie jestem żadną organizatorką imprez tak sobie dorabiam nie raz po znajomych jak nie miałąm pracy a wszystkie dania testuje na mojej najbliszej rodzinie zanim podam na stół u obcych
dużo piekę tortów na urodziny poprostu uwielbiam gotować jak bede u mamy to przesle sobie fotkę stołu z mojej rocznicy ślubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm...czy wypoczelam... trudno mi powiedziec...zapomnialam wam napisac, ze tydzien przed wyjazdem dopadl mnei jakis wstretny wirus kaszlu i kaszlalam przez ponad 5 tygodniu... juz myslsli o antybiotyku, ale sie ustrzeglam..
W polsce rodzice duzo mi pomagali i mama dogadzala, ale moja corka miala jakies ataki histerii i placzu 8nie wiem czy z tesknoty z ojcem, czy po prasotu ten wiek), przez co byl bardzo absorbujaca. No i moi znajomi powyzjezdzali na wkakacje wiec siedzialam glownie w odmu i potem juz tylko marzylam,zeby worcic do domu...
A co u Was... tak w skrocie???Wszystko dobrze????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...