Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Dzień dobry 🙂

Dobrze, że się wyspałyście 🙂
Kobzior ty to prefekujesz typową śląską kuchnię, tak jak ja. Podejrzewam że jak dopadłybyśmy się do tego bigosu to cały zjadłybysmy.
Nikusia nie śpię, byłam odebrać z poczty rożek i prześcieradło, bo awizo zastałam w skrzynce pocztowej.
Rożek jest grubiutki i w sklepie o wiele droższy niż ten z allegro. Jestem bardzo zadowolona! Prześcieradło też fajne. Same pozytywy.
Na rynku jak byłam to kupiłam jeszcze dwie pary malusich skarpeteczek 🙂

Dziewczyny po mojej opuchliźnie ani śladu. W ostatnich dniach odstwiłam wodę i na kilka dni femibion2. Buzia jest juz ok, nawet siostra zauważyła 🙂 Duphastonu nie odstawiłam bo to bardzo wazny lek. Musze jednak powrócić do femibionu, ciekawe jak to bedzie???
Vespera udanych wakacji i smacznych gofrów!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny (Kobzior i Skoreczka) teraz mi smaka na bigos narobiłyście, tylko bo mam problem z wzdęciami więc może lepiej poprzestanę na marzeniach. Kuchnia śląska jest ciężka, ale przyznam, że ja też lubię. Taki obiad: kluski, rolady i kapusta-pycha.
Skoreczka ja sobie od Twojego sprzedawcy pościel do łóżeczka upatrzyłam i byłam ciekawa jak Ci przyjdzie rożek i prześcieradło jak wygląda jakościowa. Super, że jesteś zadowolona. Jak będziesz miała chwilkę do dodaj fotki 🙂
Fajnie, że już nie masz opuchlizny, 😉
Vespera ja mam w domu gofrownicę, ale powiem Ci, że te gofry to i tak nie to samo co kupne, moje nie są takie sztywne. Więc najedź się i z nas 😁 😁
Mra to wczoraj marzliście? jak nie było ogrzewania? Życzę Ci, żeby dziś zrobił, bo wszystko spoko ale jak jest zimno to ciężko. Chociaż mnie teraz to chyba dzidziuś albo tłuszczyk grzeje, bo ciągle mi ciepło i okna otwieram, a mój mąż marudzi, że mu zimno 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia twarz żadnych nie pamiętam,ale było dużo więżniów oczywiście towarzystwo mieszane kobiety i mezczyżni razem .Pamiętam tyle,że obie miałyśmy po 9lat ,ale za co to nie wiem.Każda z nas bała sie jak to nasi faceci poradza sobie z maluszkami w domu bez nas 🙂 Dobrze,że to tylkosen !!!!
Dziewczyny a to jeszcze raz robicie badanie na Tokso czy pierwszy??
Mnie czeka badanie na awidność toksopazmozy. Ktoś już to robił? Wiem tyle,że czeka się na to 2 tygodnie i kosztuje 90zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sny ciazarówek są bezcenne 😁
Mnie się dziś śniło, że poleciałam do ameryki i jadłam piękną, kolorową rybę tropikalną 🤪
A wczoraj że przyszła lekarka do grupy cieżarnych i powiedziała ze teraz zabiera kto chce na cesarkę, a ja się rozpłakałam bo przecież jestem dopiero w 22tyg i nie moge rodzić - a tak bardzo chciałam mieć cesarkę 🙃 Głupi sen.
Nikusia wstawiam fotki na twoje życzenie, choć wiem że nie lubisz zielonego heheh i mam nadzieje ze to Cię nie zniechęci do twojej upatrzonej pościeli 😉

Mra
to miłego dnia w pracy, a potem wieczorku bardziej ciepłego niż wczoraj!!!

Kruszyna
ja robiłam na toksoplazmę i miałam to zadarmo, bo wtedy jeszcze chodziłam na nfz. Jednak kiedys jak nie byłam w ciaży robiłam prywatnie i ok 20 zł płaciłam ( 2 lata wstecz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszynka to w snach czasem tak jest, że wiesz że ten ktoś to ta osoba, ale twarzy nie widzisz.
Badanie na toksoplazmozę robię drugi raz, pierwszy w pierwszej ciąży i dlatego, że wyniki były ujemne to teraz też muszę zrobić. Najpierw mi lekarz mówił, że 70zł a potem że 50zł już sama nie wiem. Też słyszałam, że się na wynik czaka, więc już nie zrobię przed wizytą.
Skoreczka sen z cesarką zabawny 😁 🙃 to przez te nasze rozmowy, do tego jeszcze jakieś filmy, reklamy itd a potem co jedna ma lepsze 😉
Twoje fotki mnie zachęcają a nie zniechęcają, Ty sobie wybierz zielony a ja sobie kupię żółtą lub różową, najważniejsze że jakościowo dobre.
Co do badań to ja chodzę na kasę i też muszę płacić to lekarz decyduje ile mu jeszcze funduszy z NFZ-u zostało i czy mu do grudnia starczy. Tak mi to ostatnio tłumaczył jak zapytałam (dodam jeszcze, że się wkurzył na moje pytanie 😁 😁 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia cieszę się że Cię zachęcają moje fotki 🙂

Moje dziecko nie chce iść na drzemke, więc pląsamy sie po domu, a jak miałam plany zrobić sałatkę jak pojdzie spać. no nic bede ją jakoś musiała zrobić.
Sama mam ochotę sie położyć no ale póki co to nic z tego.

Wiecie co denerwuje mnie podejście ludzi do kupowania ubranek dla niemowlęcia. A po co ci nowe? Przecież masz po starszym dziecku????? Itp. No a tak w ogóle to młodszy ma zawsze wszystko po starszym, bo z reguły tak bywa. No i to troche niesprawiedliwe. I kilka rzeczy postanowiłam kupić, ale juz widze jak moja mama sie krzywi. Jej to jest moja i mojego męża sprawa! Wy tez tak macie ze rodzina się wtrąca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły moje butelki!!! 🤪 ale jestem zadowolona. 😉
Skoreczka zawsze lepiej kupić od sprawdzonego sprzedawcy niż potem płakać, że jakość tego jest marna. A skoro mąż stwierdził, że jego córeczka będzie miała baldachim (bo syn też miał) to ja mu tylko wg siebie aukcje podsunę 😉
U mnie rodzina się nie wtrąca bo nawet nie wiedzą co kupuję. Mama mieszka na drugim końcu miasta i odwiedza mnie dwa razy do roku na moje i syna urodziny o ile nie jest w tym czasie za granicą. Teściowa, jak przyjeżdża to ogląda i podziwia. Wiem, że jak jej pokażę kombinezon i powiem, że wylicytowałam go za 20zł to będzie chwalić., czy nowe butelki. Ona mnie za gospodarną uważa i nie krytykuje. Siostry nie mają dzieci i jak oglądają ubranka to się cieszą i uważają, że są śliczne. One zupełnie się nie orientują ile czego trzeba, zresztą tak jak każda z nas zanim urodziła pierwsze dziecko lub zanim się tematem zainteresowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znowu sama z synem w domu siedzie, już powoli mam dość. Wczoraj moja mama zadzwoniła, żeby mąż jej jakiś regulator to pieca c.o. zamontował i po obiedzie pojechał.
Dziś był w domu wcześniej tylko na godzinę, bo szef mu zlecił jechać na przeprowadzkę. I niedawno pojechał. Jeszcze ma w planach jechać do szwagra pociąć płyty na meble, bo będziemy nowe do pokoju robić a oprócz tego musi drzewo pociąć, bo już leży i czeka. A pisałam jakich mam sąsiadów, więc za długo leżeć nie może. Jeszcze niedawno dzwonił od teściowej facet, żeby podjechał i mu radio SB(czy jak to się piszę) podłączył. A ja cięgle z synem w domu, bo chory to nie wyjdziemy. Już mnie powoli trafia.
Dodatkowo kolega (co pisałam, że jego żona urodziła) chce w niedzielę pępkowe zrobić, ale jak ona wyjdzie ze szpitala. To już powiedziałam, że my nie pójdziemy, bo syn nie będzie na tyle zdrowy, bo nawet jakby przeszło to kaszel zostanie a nie pójdę z kaszlającym dzieckiem do domu gdzie noworodek jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, wpadłam na chwilkę, zeby się pożegnać bo zaraz jadę na wakacje. Możliwe, ze będę wpadać bo zabieramy laptopa ze sobą (bo pewnie trzeba będzie pracować wieczorami) ale najpewniej odezwę się za tydzień . trzymajcie się cieplutko 😘 😘 😘

ps. gdzie jest ładna pogoda??? 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera napisał(a):
Dziewczyny, wpadłam na chwilkę, zeby się pożegnać bo zaraz jadę na wakacje. Możliwe, ze będę wpadać bo zabieramy laptopa ze sobą (bo pewnie trzeba będzie pracować wieczorami) ale najpewniej odezwę się za tydzień . trzymajcie się cieplutko 😘 😘 😘

ps. gdzie jest ładna pogoda??? 😠


My Ci życzymy, żeby u Was była ładna 🙂
Wypocznij, zrelaksuj się i porób dużo fotek 🙂) pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baw się dobrze Vespera 🙃
Byłam już na badaniach oczywiście wszystko odpłatnie. za tokso IgM 25zl a za CMV Igm 29zł. Bardzo tanio bo większość laboratoriów we wrocku ma ceny za badanie ok 50zl. Ja miałam zrobić jeszcze raz toxo i CMV klasy IgM bo na poczatku ciąży wyniki były ujemne 🙂 Liczę, ze nadal takie pozostaną 🙂
Potem poleciałam do pracy jakieś zaległe papiery po podpisywać i trochę poplotkowałam 🙂 Generalnie wszystkie babki zachwycały się moim wyglądem, jedna starucha tylko powiedziała mi , ze grupa juz jestem 🙃
No i jeszcze mnie dziś mila niespodzianka spotkała bo na ulicy w centrum miasta jakaś dziewczyna podeszła do mnie pytając się czy w ciąży jestem 🙃 Powiedziałam, ze i owszem 🙃 wiec ta dala mi siatkę z gazetami, ulotkami, próbkami kosmetyków i kremów 🙂 Podobają mi się takie akcje promocyjne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam weekend z dzieciatkiem i z bejbikiem w brzuszku 🙂 Mąż wyjeżdża na zawody. Będę pewnie troche zmartwiona, bo nie lubie sie z nim rozstawać. Postaram się jednak dużo usmiechac 😉

Vespera nie może się z nami rozstać hihihi Brzuchola moze w końcu pokaże jak wróci z wakacji, bo będa nowe fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka wyczytałam, że zatrzymanie wody w organizmie jest normalne w ciąży, ale lekarz musi wykluczyć zatrucie ciążowe. Poczytaj sobie http://www.medserwis.pl/?p=4097,890,10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ!!!! 😆 🤪
Już miałam zacząć do Was pisać jak wróciliśmy ze szpitala i... wywaliło nam prąd w domu 😮 🤨 Jak wrócili teściowie, to mój mąż jakimś cudem podpiął nas mega długim przedłużaczem do ich gniazdka - no i chwilowo tak funkcjonujemy 😠 Oby jutro rano zjawił się jakiś elektryk 🥴
A co do USG - to wyniki są bardzo dobre. Dzidzia była bardzo aktywna i nie chciała się dać zmierzyć 😁 Zdaniem lekarki ma 20cm, wszystkie skanowane narządy wewnętrzne są prawidłowo rozwinięte, wykluczono też tzw. zajęczą wargę (widzieliśmy też pompujące krew serce w kolorach). No i najważniejsze.... na 90% mamy córcię 🤪 🤪 😆 😆 😎 Jestem przeszczęśliwa!!!! Z wrażenia natychmiast pojechaliśmy na zakupy bo chciałam kupić dla mojej malutkiej cudne różowe smoczusie i... wyszłam ze sklepu z turkusowymi 🙃 🤪 😁 istna matka wariatka 😉 (zaraz dodam ich zdjęcie) Co do zdjęć z usg są fatalnej jakości i dopiero w domu zerknęłam, że wszystkie z tego samego ujęcia więc niestety nie dodam 😞 Może lepsze uda mi się pozyskać po USG w Polsce w październiku 😆
Idę coś zjeść i ochłonąć 😜 a potem poczytam Wasze posty (wybaczcie mi moje zakręcenie)

BUZIAKI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia to jednak jest w tym prawda, ja już tak dużo nie piję wody, częściej herbatkę. Dzięuję za artykuł. Brawo!
Kobzior no Ty wiesz że gratuluje Wam córy!!!!!! 🤪 Najważniejsze zdrówko, a duzo się zapewne dzis dowiedzialaś!
Smoczki turkusowe zamiast różowych- to twoje hormony takie wybrały 😁
Zrobiłam sałatkę, i się obijam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior gratuluję Ci córeczki, dziewczynki zaczynają się ujawniać. 😁 😁
rozumiem Twoją radość, bo ja też tak po USG zakręcona chodziłam, a mąż z rogalem od ucha do ucha 😁 😁
Skoreczka tak sobie czytałam i zaraz o Tobie pomyślałam jak o tym zatrzymywaniu wody w organizmie przeczytałam 🙂
a do mnie zaraz koleżanka przyjedzie, zadzwoniła i się zapowiedziała, jakby wiedziała,że ja Wam marudzę, że sama z synem w domu siedzę. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusta napisał(a):
Dzień dobry 🙂 Byłam wczoraj u gin. i dowiedziałam się, że będziemy mieć córeczkę 🙂

Gratulację, zaraz dopiszę do naszej listy 😁
Super, że ujawniają się dziewczynki.

A jak witam z rana, tylko na chwilkę bo zabieram się za sobotnie porządki 😉 😉
Miłego dnia Dziewczyny!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Kochane !!

troszkę mnie nie było ale nie rozpisywałyście się za bardzo... znów weekend?! 🙂
Po pierwsze gratuluję córeczek Kobziorowi i Duście

ja poprostu się załamałam po wczorajszej robocie... właśnie się dowiedziałam że skoro jestem w ciąży to nie podpiszą ze mną umowy (ale niczego innego się nie spodziewałam) tylko również powiedziały mi że przez to dostanę więcej drugich zmian ;/... ja chyba naprawdę muszę poprosić lekarza o L4... mam już tego dosyć. A w dodatku oni sobie lecą na wakacje w ciepłe kraje... festt...

No i dodam jeszcze że dzidzia kopie coraz mocniej 🙂 co mnie cieszy :]... a wizytę u lekarza mam przesuniętą na 14.09 a 13.09 mam glukozę....

pewnie coś jeszcze będę pisać bo dziś mam na 14 do roboty więc do 21 się będę nudzić...

POzdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 a w przepisach chyba jest tak, że muszą Ci przedłużyć umowę do porodu? Nie wiem jak to jest ze stażem, ale dopytaj, bo prawo chroni kobiety w ciąży. Nie wydaje mi się, żeby tak mogły nie przedłużyć.
A ja wracam do sprzątania 🙂)

chyba jednak nie muszą przedłużyć, znalazłam to:
http://praca-kobiet.wieszjak.pl/ciaza-i-prawo/215221,Staz-z-urzedu-pracy-a-ciaza.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...