Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nikusia u tego sprzedawcy możesz skompletować taki zestaw jak chcesz 🙂 a ja do niego napisałam czy przewiduje opcję ochraniacza na całe łóżeczko i teraz czekam bo ten zestaw byłby dla mnie wyśmienity http://allegro.pl/posciel-15el-120x90-posciel-wozek-2-gratisy-i1903100944.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Prosze pisać bo ja lubie czytać co tam u mamusiek się dzieje jakie są nowinki i co kto kupił 🙃 🙃 🙃
Ja wróciłam od lekarza no i zaś mam kolejne tablety przypisane 🤨 🤨 🤨Biorę antybiotyk na taokso i teraz tabletki aby mi ręce nie drętwiały i żeby opuchlizna z nóg zeszła!!! Powiedział,że po tych tabletkach zejdzie mi trochę wody z organizmu i będe miala lepsze krążenie!! Mam brać leki zrobić wyniki i za 2 tyg. na przegląd i mnie lekarz nastraszył,że może to być początek zatrucia ciążowego 😞 😞.No i w aptece zostawię 150zł.bo leki musze póżniej odebrać a już pytałam się o sumę 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszula ja już wybrałam sprzedawcę, a raczej znalazłam tego, którego wcześniej sobie upatrzyłam, chcę kupić komplet pościli, prześcieradło pod kolor i stelaż na baldachim.
http://allegro.pl/4el-zestaw-120x90-poszewki-ochraniacz-baldachim-i1915497203.html
Kruszynka kurcze to Ty tak jak ja fortunę w aptece zostawiasz.
Jak sobie ostatnio przeanalizowałam ile ja leków mam, to się za głowę złapałam:
7godz: żelazo: co 2-3dni
9: witaminy dla ciężarnych, magnez, cordafen i 2tab luteiny dopochwowo
15: magnez i cordafen
21: magnez, cordafen, 2 tabl luteiny dopochwowo.
do tego 2x dziennie o 9 i 21 insulina długodziałająca i ok 5-6 razy dziennie insulina do posiłków. 😮
no, ale jeśli dzięki temu Emilka będzie zdrowa to mam motywację 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Nikusia to faktycznie sporo!
Cordafen? Serio? Mi ginekolog to przepisał, ale chyba pokręcił dawkę i w aptece babka powiedziała, że mi nie sprzeda bo nie ma takiej dawki. A na drugi dzień jakoś byłam umówiona do internistki, która się za głowę złapała i powiedziała, że interniści są przeciwni temu i że daje się tylko w ostateczności. I zgłupiałam 😮 Tyle, że u mnie to faktycznie była przesada z tym cordafenem. A Tobie pomaga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia to ciężko nawet z domu wyjść, bo wówczas przyjmowanie lekarstw dość uciążliwe...
na prawdę przestaje marudzić na swoje dolegliwości chodź czekam na wyniki posiewu i okaże się jak dużo będzie leczenie kosztowało.... ja to mam z moczem problemy od początku ciąży dobrze, że morfologię mam wzorcową...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka ja nie mam wychodzić z domu tylko leżeć i odpoczywać. I większość tak robię a o 9 i 21 zawsze w domu jestem, o 14:30 wraca mój mąż z pracy więc 15 to u nas pora obiadu. A insuliny noszę ze sobą w torebce i daje tam gdzie jestem i akurat jem. Jak już się gdzieś wybieram to w porach pomiędzy i jadę autem żeby nie chodzić.
Kacha ja ten cordafem dostałam w szpitalu jak byłam pierwszy raz, miałam brać 2 tab dziennie. Potem dzwoniłam do gina, żeby się na wizytę poszpitalną umówić i mi kazał odstawić. Luteine miałam brać nadal, na wizycie poszpitalnej było ok ale jak poszłam na kolejną za dwa tyg to znowu szyjka skrócona i skurcze. Znowu byłam w szpitalu i dostałam cordafen i dalej luteine, a że przez 4 dni leżałam plackiem i nic się nie poprawiło to po badaniach mnie wypuścili ale kazali zwiększyć cordafen na 3 razy dziennie i luteine dalej 2 razy dziennie ale po 2 tabletki. Teraz mam kontrolę 15.11 i zobaczę co powie. Mój mąż mówi, że mam pakować torbę, bo znowu mnie do szpitala skieruje.
Ja tam nie czuję się jakoś lepiej, poza tym, że to cordafen ma skutek uboczny czyli uderzenia gorącą o których kiedyś pisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Urszulka mam niską awidność toksoplazmozy i według tego zakażenie jest z sprzed 4miesięcy no i biore antybiotyk i jutro zaś idę zrobić awidność i odczyn Sabina Feldmana(łączny koszt 150zł) 🤨
i jak wszystko się zmieni to przestanę brać antybiotyk!!! Masakra i skąd tu kasę brać na to wszystko 🤨
Na poprawę humoru robię sobie spaghetti 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jeszcze trochę a nie będziemy na sobie , na leki i badania wydawać tylko będziemy miały dzieciaczki i na grzechotki, smoczki itd 😁 😁
tematy też się zmienią od porodów, poprzez karmienia, kupki, ulewanie, zaparcia, kolki, leki itd 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedactwo 😞 Ale lekarze chyba wiedzą co robią! Chociaż na własnym przykładzie wiem, że każdy coś innego mówi.... Ja biorę luteinę 2 razy dziennie po 2 tabletki, czasem na noc no spe bo brzuch mi twardniał no i standardowo ciążowe tabletki (Femibion 2).

Czy któraś z Was bierze "Pregna med"? Bo mi lekarz przepisał... ale nawet nie powiedział czy Femibion odstawić, czy nie... a przecież jakbym dołożyła pregnamed to podwójna dawka kwasu foliowego, a tak nie wolno. Co wiecie na ten temat???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂
Właśnie dotarłam do domku i muszę się chwile ogrzać tak wiec przy kawce nadrobię brzuszkowe zaległości. Poradźcie mi czy macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę pieluch tetrowych i flanelowych?? nie chciałabym w ciemno szmatek kupić a dziś muszę zamówić!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel ten wózek, do którego dałam linka jest czarny tylko na pokazówce - pod spodem są koloryu do wyboru 🙂

Nikusia faktycznie mało dałaś za te zdjęcia 3D 😲 Też bym tak chciała, ale u mnie nie ma takiej możliwości, dlatego w czwartek jadę na USG 3D/4D - będzie kosztowało 200 zł, ale chcę mieć koniecznie pamiątkę, bo jak już Wam kiedyś wspominałam nie mam żadnego zdjęcia Maluszka.

Miłego dzionka! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata bo ja miałam normalne USG na kasę chorych a jak poprosiłam o fotkę to lekarz przełączył na 4d i mi zrobił. 😉
Magditta i Kruszynka ja kupowałam pieluszki tetrowe białe i kolorowe i tego sprzedawcy. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4222926
po praniu ok, nie wiem jak w dalszym użytkowaniu 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Beata bo ja miałam normalne USG na kasę chorych a jak poprosiłam o fotkę to lekarz przełączył na 4d i mi zrobił. 😉
Magditta i Kruszynka ja kupowałam pieluszki tetrowe białe i kolorowe i tego sprzedawcy. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4222926
po praniu ok, nie wiem jak w dalszym użytkowaniu 😁 😁


przynajmniej taki pożytek z Twojego lekarza 🙃

a u tego sprzedawcy też kupiliśmy pieluszki ale jeszcze nie są prane 🙃
ponieważ bardzo dużo ich sprzedaje (jak byliśmy w jego hurtowni to pakowaniem pieluch zajmowała się non stop jedna pani) to raczej nie mogą pozwolić sobie na reklamacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha_84 napisał(a):
Biedactwo 😞 Ale lekarze chyba wiedzą co robią! Chociaż na własnym przykładzie wiem, że każdy coś innego mówi.... Ja biorę luteinę 2 razy dziennie po 2 tabletki, czasem na noc no spe bo brzuch mi twardniał no i standardowo ciążowe tabletki (Femibion 2).

Czy któraś z Was bierze "Pregna med"? Bo mi lekarz przepisał... ale nawet nie powiedział czy Femibion odstawić, czy nie... a przecież jakbym dołożyła pregnamed to podwójna dawka kwasu foliowego, a tak nie wolno. Co wiecie na ten temat???


o przedawkowanie kwasu foliowego bym się nie martwiła - ja biorę kilka kilka razy większą tj 1,5mg zamiast 0,4 mg a przed ciążą brałam 15 mg. Lekarz powiedział, że nadmiar tej witaminy jest usuwany z moczem i nie można go "przedawkować". Ale inne witaminy można i to moze być niebezpieczne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikusia jak bym mieszkała bliżej to bym wpadła na pogaduchy i herbatkę bardzo chetnie

co do pieluch tetrowych to kupiłam ale usiebie na miescie płaciłam 2 zl za sztuke i są dobre

nie kupiłam wanienki bo nie było w tej hurtowni mam jechać w poniedziałek co tylko zrobiłam to kupiłam dwa koszyki do szuflady na skarpetki i czapeczki i obciełam włosy juz nie pamietam kiedy miałam takie krotkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna, Nikusia i Kacha współczuję wydatków na leki i oby Wam się polepszyło jak najprędzej 😆
Nikusia w linkach które wkleiła Kruszyna jest też najnowsza wersja MATRIXA model 2011 który jest super!!!! Waga wózka głębokiego ze stelażem to jedynie 11kg i można skomponować własną wersję kolorystyczną 🤪
Kacha nadmiar witamin w ciąży szkodzi więc zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj czy możesz łączyć obydwa preparaty, albo zapytaj jakąś mądrą farmaceutkę w aptece 🙂 Poza tym sama możesz sprawdzić na necie skład danego preparatu bo są dostępne ich ulotki online. Porównaj na co który jest, jaką ma zawartość i też Ci to coś powie 🙂
Urszulka ja kupiłam jakiś czas temu przez allegro ochraniacz na całe łóżeczko 30cm wysokości, 360cm długości - duńskiej firmy i do tego można było skompletować pod kolor matę, dywanik pod krzesełko do karmienia (wyszło mnie to znacznie taniej niż gdybym kupiła tutaj - a firma sprawdzona) popatrzę u tego sprzedającego czy jeszcze ma w ofercie i jak jesteś zainteresowana to daj znać - podeślę Ci linka 😉
- co do pieluch tetrowych to ja dostałam w prezencie więc nie polecę żadnego sprzedającego z allegro
- co do wanienki to ja zakupię dopiero po usg w grudniu gdy potwierdzę na 100% płeć 😁 a stelaż dostanę od koleżanki więc kolejny wydatek zaoszczędzony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha ja też słyszałam, że nie można przedawkować kwasy foliowego, ale doczytaj w necie. Witaminy można i tego jestem pewna na 100%, więc ostrożnie. 😉
WielkaB to szkoda, że masz do mnie tak daleko. Ja za nastolatki byłam w Twoich okolicach na wakacjach 😁
Kobzior znalazłam rano tego Martixa, bardzo mi się podoba. teraz jeszcze zdanie męża. Już postanowiliśmy, że pod koniec m-ca kupujemy. Tylko musimy się dogadać w końcu jaki chcemy wózek, bo za duży wybór 😜
Wanienkę dostałam od koleżanki, bo tą co miałam po synku to w piwnicy postawiłam na gwoździu a potem się z nią szarpałam, bo nie dała się wyciągnąć. Jak doszłam do tego dlaczego nie idzie to już miała wielką dziurę 😁 😁 😁
Monika to faktycznie masz spore zaległości 😁 😁 a mi się wydawało, że mało piszemy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dla mnie ten wózek Matrix jest okej, tylko nie podoba mi się wizualnie jako spacerówka, jest tak za bardzo do przodu wysunięty, koła tak wystają 😉 No, ale to już kwestia gustu 🙂

Spadam do szkoły rodzenia - dzisiaj będziemy ćwiczyć z mężem pozycje do 1 fazy porodu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam fajne opisy do każdego tygodnia ciąży:
http://fajnamama.pl/32-tydzien-ciazy/

Dzidziuś w 32 tygodniu:\"Wyglądam teraz jak nieco mniejsze wydaniem „mnie” po urodzeniu. Jestem nadal bardzo delikatny. W okolicach górnej części moich ud i na ramionach już teraz zaczynają się pojawiać fałdy ze zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej. Rosną mi włosy na głowie. Jedynie tylna część barków i zewnętrzna część moich ramion pokryta jest wciąż delikatną warstewką meszku. Ważę około 1,8 kg i mierzę w pozycji skulonej 30 cm, a aż 41 cm z wyprostowanymi nóżkami.\" 😁 😁

]Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...