Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
wielkaB i Nikusia no już znalazłam artykuł i faktycznie ma być wzrost podatku od 2012 roku, ale na ubranka i obuwie dziecięce. O innych artykułach, np. wózkach nie ma słowa, dlatego jestem ciekawa, bo nie wiem czy w grudniu kupować wózek czy w styczniu 🥴

http://podatki.wp.pl/kat,9231,title,Podwyzka-VAT-na-ubranka-dla-dzieci-od-2012-roku,wid,13168503,wiadomosc.html?ticaid=1d584
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta ja widzę, że wyprawka na końcówce. U mnie też tak, jeszcze parę rzeczy i będziemy gotowi. Cześć przerzuciłam na czas po urodzeniu np laktator.
Co do lipcówek to jeszcze nie patrzyłam. Ostatnio czytałam porodu październikówek i mi się trochę mój przypomniał. Na razie jestem na etapie, że bardziej się boję, że się szybciej zacznie niż myślę o samej akcji porodowej.
Kruszynka mi też fajnie zleciał, była siostra, potem mąż wpadł na chwilkę i już się nie czułam taka samotna 🙂. A o tej górze prasowania to nie chcę myśleć, tylko tak się zastanawiam kto to za mnie zrobi. 😮
Monika mnie najbardziej swędzi brzuch, czasem jeszcze nogi, ale to sporadycznie. Kruszyna dobrze radzi zmień kosmetyk a do wizyty będziesz wiedziała co i jak. Dobrze, że masz wizytę blisko. A ja dzień po Tobie bo 15.11
Beata ja kojarzyłam sam fakt podwyżki vat-u ale nie pamiętałam szczegółów. Cieszę się, że WielkaB przypomniała, co do wózka to już postanowiliśmy że kupimy pod koniec tego miesiąca. Nie będę czekała do stycznie, bo jak się okaże że jeszcze coś podniosą a jak przeoczyłam tą informację to potem będę żałowała. Dodam jeszcze, że termin mam na 02.01 więc jak wózek będzie w grudniu to też będzie ok. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hajo
Ja zrobiłam już tort ze spodów biszkoptowych, bitej śmietany z wanilią, malin, brzoskwini, i galaretki truskawkowo-waniliowej 🤪 Chłodzi się w lodówce 😉 Postanowiłam zaszaleć ze słodkim na początku tygodnia, bo w przyszły poniedziałek mam badanie z glukozą i muszę sobie dać chwilowo na wstrzymanie 😁
Dziewczyny co do tego VATu... to ja sobie myślę, że owszem podwyższa ma dotyczyć ubranek i obuwia ale znając naszych "kochanych" polskich sprzedawców ceny podniosą na wszystko i się będą głupio tłumaczyć lub zasłaniać tą właśnie ustawą 🤢 A przecież nie będziemy wchodzić w sklepie w polemikę, że "w grudniu ten wózek był tańszy i miał nie zdrożeć" 🙃 Dlatego ja kupuję wózek w grudniu, bo lepiej dmuchać na zimne...
Kacha wybaczam 🤪 😁 😉
Nikusia ranny ze mnie ptaszek z przymusu - potem i tak dospałam 😜 aha - i wysłałam prośbę o więcej zdjęć tych dwóch wózków które nam się podobają - jak mi odeślą to dam Ci znać 🙂
Monika skóra w ciąży bywa bardzo wrażliwa i bardzo przesuszona więc myślę, że nie powinnaś się martwić na zapas! Głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszynka też tak myślę, starczy że paliwo pójdzie w górę a potem już wszystko. Więc stwierdziliśmy, że nie czekamy. 😉
Kobzior to czekam na wieści od sprzedawców, ten nowy matrix jest ciekawy, ale też bym go chciała w całości zobaczyć. Na razie nie szukam informacji o wózkach tylko odpoczywam a pod koniec m-ca się zabieramy z mężem 😜
Narobiłaś mi smaka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o wyprawkę to już też raczej mam wszystko, dziś przyszły moje koszule i stanik do karmienia 🙂 Kupiłam też kosmetyki dla maluszka.
Tak jak Nikusia laktator zostawiam na styczeń, bo nie wiem czy będzie potrzebny. Na styczeń też ewentualne nakładki na sutki, gdyby mały mnie pogryzł i jakieś maści do wyleczenia ewentualnych ran. 🤢
A wózek na początku grudnia będziemy zamawiać- w imieniu moich rodziców 😉 Muszę im przypomnieć, że to już czas 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikusia dzisiaj znow nie porobie foteczek bo juz mi sie szczerze nie chce

beata a napisz mela do jakiegos kolesia z allegro i niech ci powie na ile procent jest vat wozek chyba 23 % ale jak ma drozec to bedzie wszystko
u nas paliwo kosztuje tyle prawie co w norwegii tylko my zarabiamy 1300zl a norweg 20 000 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna123 napisał(a):
Dziewczyny a która słyszała o podawaniu noworodkom witaminy K i D??
Prawdopodobnie podaje się do 3miesiąca życia zwłaszcza dzieciom karmionym piersią


Ja slyszałam w szkole rodzenia 😉 Na razie bylo tylko wspomniane, że się podaje, a szczegółów dowiem się na którymś spotkaniu. Na pewno po urodzeniu położna, która będzie nas odwiedzać też o tym przypomni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Mam sajgon. Moja corka caly zeszly tydzien chora,wiec nie chodzilam do pracy. W domu z kolei nie mialam internetu przez caly tydzien, bo remontujemy i musielismy poprzekladac kable itd... Poza tym mnie zlapala grypa zoladkowa i 3 dni w kibelku i na diecie... wrrr...

Czuje sie dobrze, ale martwie sie, bo wczoraj gin zrobil mi usg i wyszlo,ze maly ma tylko 1360gr. Wg lekarki powinien wzyc okolo 1500,albo i wiecej nawet... Martwie sie, zeby tylko nie mial tego zespolu spowolnionego wzrostu... Wielka B... widzialam ze i Twoj maluszek maly dosc... Ile wazy? Co Ci lekarz powiedzial?

U nas remont. Pokj dzieci juz gotowy i Sofia spi w nowym pokoju i lozku...wciaz duzo pracy,ale widac swiatelko w tunelu...

Pozdrawiam was wszystkie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bichito napisał(a):
Hej dziewczyny. Mam sajgon. Moja corka caly zeszly tydzien chora,wiec nie chodzilam do pracy. W domu z kolei nie mialam internetu przez caly tydzien, bo remontujemy i musielismy poprzekladac kable itd... Poza tym mnie zlapala grypa zoladkowa i 3 dni w kibelku i na diecie... wrrr...

Czuje sie dobrze, ale martwie sie, bo wczoraj gin zrobil mi usg i wyszlo,ze maly ma tylko 1360gr. Wg lekarki powinien wzyc okolo 1500,albo i wiecej nawet... Martwie sie, zeby tylko nie mial tego zespolu spowolnionego wzrostu... Wielka B... widzialam ze i Twoj maluszek maly dosc... Ile wazy? Co Ci lekarz powiedzial?

U nas remont. Pokj dzieci juz gotowy i Sofia spi w nowym pokoju i lozku...wciaz duzo pracy,ale widac swiatelko w tunelu...

Pozdrawiam was wszystkie!!!!


no ja byłam 30tc i wazył 1200g za tydzien mam wizyte i wtedy wiecej sie dowiem czuje ze mnie polozy do szpitala i da malemu cos na wzrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie
Moniko nie przejmuj się na wyrost swędzącą skórą. Ja też tak mam od czasu do czasu, w poprzedniej ciąży też tak miałam. Swędzi mnie głównie dekolt i dłonie i czasami nawet na czerwono mi się skóra płatami zabarwia a na dłoniach wychodzi wysypka. Mój mąż prawie lekarz mówi że jest to skutek nadmiernego wydzielania się histaminy w ciąży. Pamiętam że w poprzedniej ciąży też tak miałam. Także nie panikuj i po prost skonsultuj to z lekarzem.
Kruszyna tak noworodkom podaje się witaminy K i D nam w szpitalu dali receptę i powiedzieli jak podawać. Można te witaminki kupic w kroplach lub podzielone w takie fajne kapsułki plastikowe. My synkowi taka witaminę K podawaliśmy. Odrywa się zawleczkę i wciska zawartość do buzi. Witaminę D mieliśmy w kroplach wychodzi taniej ale jest to dość kłopotliwe, bo najpierw trzeba mleko na łyżeczkę wycisnąć dodać kropelkę i dopiero do buzi.
Bichito i wielkaB nie przejmujcie się za mocno, że maluszkom niska waga na usg wyszła. Aparat usg ma też pewną granicę błędu, więc to nie jest tak na 100%. Ja tydzień przed poprzednim porodem miałam usg 2 razy robione na jednym 3700g na drugim 3800g a syn się 4250g urodził. No to chyba w 2 dni pół kilo nie przybrał 😜 Spokojnie maluszki mają jeszcze czas przytyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! 🙂

Magditta - moja dzidzia byla spokojna na fajerwerkach 🙂 za to wczoraj i przedwczoraj tak sobie znowu upodobala moj lewy bok, ze az podskakiwalam.

Mam urlop, pogoda typowo angielska, tylko jeszcze mgly brakuje 😉 ale fajnie jest - nadrabiam braki na moim blogu 🙂 i wgryzam sie w tutejszy biznes slubny, aby miec lepszy start z fotografia juz po porodzie i juz nie musiec wracac do tej nudnej pracy w ksiegowosci 🙂

Lozeczko i komoda poskladane, jeszcze tylko czekamy na szafe a dodatkowo wczoraj zrobilam kolejne zakupy... wanienka, mata do przewijania, torba na pieluchy i pare innych rzeczy. Juz malo zakupow zostalo - mam nadzieje skonczyc w tym tygodniu. 🙂

Dzis bylam na wizycie u poloznej - dzidzia rosnie prawidlowo, ja nie mam anemii ani bialka w moczu, wyniki badan krwi tez super - jedynie zauwazylam ze cisnienie mi sie lekko podnioslo.

Dziewczyny - jak tam u Was z cisnieniem? Wszystko OK? Macie jakies sposoby na obnizenie? Chyba bardziej musze uwazac na weglowodany w mojej diecie, zapomniec o soli i nawet tej slabej herbatce oraz wiecej sie ruszac... Ide jutro na basen a potem zrobie sobie delikatna Zumbe + zielsko i zdrowe jedzonko i powinno mi cisnienie spasc, co nie? 🙂

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, hej!

Wózek – wybór wózka jest tak samo ważny jak wybór dobrego samochodu 😉 w końcu to pierwsze 4 kółka.

Magditta – mój pies linieje cały okrągły rok. Szkoda, że tej sierści się nie zbiera na np. wypchanie poduszek 😉

Monika – może faktycznie uczulił Ciebie żel? Albo jakieś cytrusy? Proszek? Mnie proszki raz po raz męczą, mimo, że nie zmieniamy ich... Wtedy kilka prań z dodatkowym płukaniem bez płynów muszę zapodać...

Kobzior – zwabiłaś mnie podstępem na to forum 😉 mam nadzieję, że czeka na mnie jeszcze kawałek tortu?

MartaMay – z ciśnieniem u mnie to w drugą stronę... Mam dość niskie, ale to chyba przez to, że w ciąży nie wypijam 8 kaw dziennie 😉 hmmm, ruch dobry zazwyczaj na wszystko. Tylko z głową 😉

Poza tym - boli mnie żebro jak cholera, idę na koncert wieczorem.... Wczoraj cieszyłam się jak cholera, teraz na kilka godzin przed - jestem zmęczona okrutnie, że chyba bez kimy przed wyjściem nie dam rady 😉 Ach ta jesień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja Wam napiszę, że dziś kompletnie nie wiem co mam ze sobą zrobić........................ ech 🥴
Już prawie na pamięć znam aukcje na Allegro 😁
na TV patrzeć nie mogę i chyba już wszystkie wątki na forum przestudiowałam 😁
aaaaaa zwariuję 🙃 Chcę do domuuuu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂!! Nie miałam internetu od wczoraj z rana .. i dopiero przed godzinką udało się go odpalić 🙂... no ale ważne że jest 🙂... cóż chciałam podzielić się tym już wczoraj... poszłam do tego lekarza z samego rana... (do rodzinnego) i powiedziałam że jestem zmęczona, że mam coraz częściej nieprzespane noce i do tego boli mnie kręgosłup ... a babka do mnie ze zdzwieniem ,,dlaczego Pani jeszcze nie dostała zwolnienia?? przecież w tym tygodniu ciazy to już powinno się je mieć" no i mi je wypisała bez mrugnięcia okiem... co prawda mam je do 16.11 (boo wtedy mam wizytę u gin) no ale liczę że mój ginekolog mi je przedłuży 🙂... I co muszę dodać, że od wczoraj mam wolne a prawie w ogóle nie ma mnie w domu... Dziś w dodatku zadzwonili z pracy z prośbą żebym w czwartek przyszła na pierwszą zmianę... więc jeszcze czwartek popracuję 🙂... no i jutro chrześniak męża do nas przyjeżdza 🙂 więc kolejny atrakcyjny dzień się zapowiada 🙂... '

Co do swędzenia to mnie od paru dni swędzi brzuch i piersi ;/ a się smaruję...

Marta jezeli chodzi o ciśnienie, to ponoć normalne że kobiety w ciązy mają wyższe niż zwykle, ale jeżeli już jest za wysokie to na pewno dadzą Ci leki... bo takowego ciśnienia ciążowego ponoć (tak powiedział mój poprzedni gin) nie da się zbić naturalnie... bo ono przez coś tam wynika...

No i to tyle chyba.. przeczytałam was ale nie pamiętam do czego chciałam się jeszcze odnieść, jeżeli coś mi się przypomni to nappiszę 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...