Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 🙂
Nikusia 102 ja też liczę że te wypryski mi znikną bo wyglądam okropnie. (wszyscy wkoło mówią że to na dziewczynkę ale ja w to nie wierzę).
Magditta do mnie też nie dociera jeszcze że zostanę mamusią. dowiedziałam się o tym 13 w piątek miejmy nadzieje że to będzie szczęśliwy znak.
Pozdrawiam wszystkie styczniowe mamusie łączmy się 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

magditta witamy na forum 🙂
im nas więcej tym weselej a oprócz tego każdy na jakąś radę.

ja jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży to szalałam ze szczęścia. Teraz euforia opadła, mdli mnie, mam pryszcze, wielki biust (nowe staniki już za małe) ale jednocześnie nie mam brzuszka, jeszcze nie kopie i tak niby wiem, że dzidziuś jest ale to takie nierealne. 🙂
wiecie o co mi chodzi???
wczoraj dostałam kilka ubranek od koleżanki i one takie malutkie są 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje samopoczucie zależy od dnia. Niekiedy nawet nie czuję, że jestem w ciąży, ale niekiedy to mam problem, bo mnie mdli. Do toalety też biegam, na zapachy jestem przeczulona i zmienne nastroje mam. Kupiłam sobie niedawno dwa nowe staniki i zaczynają być za małe, myślałam, że jak mi już piersi urosły to ew jeszcze na koniec ciąży urosną a tu okazuje się, że mnie cisną. Już nie mówiąc, że to spoty problem bo po biustem mam 70-75 a nie ma takiej dużej miski. Babka w sklepie mi 80 zaproponowała, bo one mają większą miseczkę-co też nie jest dobrym rozwiązaniem. A trochę się boję w ciemno na allegro kupować. Macie też takie problemy? I jak z innymi ubraniami? Bo ja sobie teraz na allegro sukienko/tuniczkę kupiłam. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, ja normalnie noszę stanik 80DD wiec zawsze mialam problem zakupem, ale przegladalam ostatnio staniki w dzialach ciezarne - karmiace i mozna znalezc wieksze miseczki z mniejszymi obwodami ale cena wzrasta takiego staniczka dosc znacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko mieszkam w małej miejscowości, w okolicznych to sprzedawczyni mi właśnie tak doradziła, że jak zwiększa się miska to i obwód, co w moim przypadku się nie sprawdza. Musiałabym się jednak wybrać do większego miasta poszukać czegoś bardziej dopasowanego, napisz w jakiej cenie były te które oglądałaś w dziele ciężarne-karmiące?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak średnio od 100 zl do 250 zl, choc wlasnie ogladalam na allegro ciazowe staniki i cos by sie znalazlo w mniejszych kwotach, jednak ja nie przepadam za zakupami bielizny przez internet, mam rożnice wielkosci miedzy jedna piersia a druga wiec czesto takie zakupy byly nie trafione, choc z drugiej strony jesli mam teraz wydac na staniczek minimum 100 a za miesiac kolejny a za dwa miesiace kolejny.... to sama nie wiem czy nie bede szukac na allegro ( widzialam nawet po 20, 30 zl staniczki)...... wolalabym kupic sobie spodnie ciazowe czy bluzke dodatkowa, bo tych ubran za chwile tez nie bede miala przeciez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, stwierdzam ze zrobilam sie strasznie malo decyzyjna, ze placzliwa to nie wspomne ale wogole jakas taka "rrozlazla" delikatna, wrazliwa.... a zazwyczaj baba ze mnie ostra, konkretna i ogolnie taka zolza nawet troche. Moi ostatni pracownicy byliby srasznie zszokowani taka nowa, delikatniutka przelozona hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też tak pomyślałam z tą bielizną. Nie ma sensu teraz dawać nie wiadomo ile skoro za miesiąc czy dwa będzie za mała. Też mam ten sam problem co Ty anetkamm, bo po karmieniu syna jedną pierś mam troszeczkę większą od drugiej.

Ubrania też będę musiała kupić, bo czeka nas przechodzenie lata i zimy. na lato myślę o jakiś sukienkach czy tunikach (szczególnie, że chodziłam wcześniej w dopasowanych bluzeczkach i teraz nie ma tunik) a potem na zimę jakieś spodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, najnowsze wieści: byłam dziś na usg i dzidziuś ma 7,6 mm 🤪 serduszko pięknie bije i wszytsko jest wg doktora "książkowo" 🤪 Śliczne mam zdjęcia małego smerfa, serduszko też był sliczne. jestem bardzo szczęśliwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już musiałam sobie kupić nowe ciuchy bo mi się brzuch nie mieścił lub był ściśnięty.. Na razie kupiłam torche ciuchów w mega wysokim rozmiarze w normalnym sklepie ale za 1-2 miesiące to chyba wybiorę się do sklepu dla ciężarnych bo rośnie tylko/ głównie brzuch a reszta nie (mam nadzieję) więc ubranka muszą być dopasowane.

A wiecie, że mi biust wcale dużo sie nie zwiększył i w ogóle nie boli.. dziwne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuszek mam tak delikatnie zaokrąglony, ale jeszcze normalnie chodzę swoich spodniach. Jak coś zjem to bardziej go widać, ale osoba które nie wie, że jestem w ciąży to nawet w obcisłej bluzeczce nie zauważy. Za to poszło mi bardzo w biust. Zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży pojechałam do sklepu po nowy stanik i z poprzedniego rozmiary żaden nie pasował (wtedy mi to do myślenie dało 😉
a teraz dwa nowe które kupiłam też zaczynają być za małe. Normalnie noszę rozmiar 36 i mam nadzieję, że tak zostanie-poza brzuszkiem oczywiście. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sloneczko123 urosept na pewno pomoże, trzymamy kciuki.
jak Cię to pocieszy to my też biegamy do toalety, a pomyślcie ile będziemy jeszcze biegać na końcu ciąży. Ja pamiętam w pierwszej, że w ciągu jednej nocy potrafiłam wstawać 7 razy. Wszystko przed nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z mdłościami troszkę lepiej (obym nie zapeszyła) o ile jakiegoś zapachy nie poczuję. Tez odlicza czas do końca 3 miesiąca 🙂
to moja druga ciążą, tylko że miałam bardzo długą przerwę. I już dużo z poprzedniej zapominałam, ale wiem że czułam się lepiej niż teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny co tam u Was?? ja jestem po kontrolnej wizycie wczoraj i jestem mega zadowolona, w sumie nie mam z czego, ale zmienilam lekarza prowadzącego i jak tylko zaczal mnie badac to mnie zszokowal bo zapytal sie mnie czy wiem ze mam duzego polipa na szyjce 😮 i byl zdziwiony ze nikt w szpitalu mi o tym nie powiedzial bo to on prawdopodobnie byl przeczyna krwawienia, wiec z jednej strony mnie uspokoil a z drugiej znowu jestem poddenerwowana, ale zobaczymy jakie wyjda badania, a co do badan to bylam 18 maja na pierwszej wizycie u gina i dostalam skierowanie na badania, ktorych w sumie nie zdazylam zrobic ale byly w tym skierowaniu dwa badania (toksoplazmoza i rozyczka) platne za ok 90 zl, a teraz jak zmienilam lekarza znowu dostalam skierowanie na badania rowniez i te ale ze zmienilam lekarza i tym samym przychodnie ( i tamten i ten lekarz na NFZ) wiec zapytalam sie w recepcji ile mam przygotowac pieniedzy jak przyjde na badanie a one do mnie ze wszystkie sa na NFZ!!!
Wiec jak to jest w jednej przychodni sa refundowane a w drugiej nie?? z ciekawosci zadzwonilam nawet do naszej ponstwowej duzej przychodni i tam tez sa platne te badania!!
A co do tego mojego nowego lekarza.....jest taki mlody ze sie przy nim zawstydzam hehehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetkamm ale jak pierwszy nie był odpowiedni to lepiej zmienić jak najszybciej. Mi lekarz proponował toksoplazmozę jeszcze zanim zaszłam w ciążę, płatna 70zł. Bo w pierwszej ciąży miałam dwa wyniki ujemnie. Myślałam, że w ciąży są one bezpłatne. A tu chyba zależy od przychodni. Zobaczymy co powie teraz mój ginekolog. (bo wtedy nie zrobiłam tych badań).
Mój lekarz jest starszy, chociaż i tak zawsze głupio, no ale cóż taka nasza kobieca dola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia00882 napisał(a):
to bedzie moje 2 dziecko....zle sie czuje...niedobrze mi,,,,ehhh...ale po 3 miesiacu mi przejdzie.......praktycznie to moja 3 ciaza ale pierwsza ciaza byla obumarla w 13tyg


Izunia, a w drugiej ciazy i teraz nie masz zadnych problemow? poznalas przyczyne pierwszej straty?
Pytam bo mam identyczna sytuacje, tzn moja pierwsza ciaza tez obumala dokladnie w 13tc ale nie poznalam przyczyny. Teraz jestem w 10tc i czekam az minie ten felerny 13 tydzien 🙂 Dobrze wiedziec ze po podobnych przejsciach co moje urodzilas zdrowego dzidziusia.To dodaje mi nadziei 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe napisał(a):
Izunia00882 napisał(a):
to bedzie moje 2 dziecko....zle sie czuje...niedobrze mi,,,,ehhh...ale po 3 miesiacu mi przejdzie.......praktycznie to moja 3 ciaza ale pierwsza ciaza byla obumarla w 13tyg


Izunia, a w drugiej ciazy i teraz nie masz zadnych problemow? poznalas przyczyne pierwszej straty?
Pytam bo mam identyczna sytuacje, tzn moja pierwsza ciaza tez obumala dokladnie w 13tc ale nie poznalam przyczyny. Teraz jestem w 10tc i czekam az minie ten felerny 13 tydzien 🙂 Dobrze wiedziec ze po podobnych przejsciach co moje urodzilas zdrowego dzidziusia.To dodaje mi nadziei 🙂 🙂


chloe koleżanka też tak miała i ma jeszcze dwójkę dzieci. Więc głowa do góry i nie martw się na zapas i dbaj o siebie. a my będziemy trzymać kciuki, żeby wszystko było ok. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stranalandia napisał(a):
Hej 🙂 To jeszcze ja też jestem na styczeń 🙂 Co prawda jeszcze dokładnie niesprecyzowane, ale powinno potwierdzić się pojutrze... uffa 🙂

Pozdrawiam styczniowe Mamy 🙂


witamy kolejną mamusię 🙂
im nas więcej tym lepiej. Napisz jak się czujesz? w jakich okolicach masz termin? (na kalkulatorze w necie wylicz a po wizycie poprawisz) to twoja pierwsza ciąża?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...