Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
magditta napisał(a):
Wiecie co ja to najwiekszy brzuchol mam rano 🙂 Potem w miare wraca do normy, ale w moich jeansach cisno 🤪 tak więc na bank się powiekszyłam 🙂 a to dopiero 11Hbd 🙂


ja tez tak mam, i wlasnie kupilam sobie pierwsze ciazowe spodnie, bo w dzinsach juz nie daje rady chodzi od miesiaca, a liginsow mialam juz po prostu dosc!! 😉 I zaluje tylko ze tyle zwlekalam z tym zakupem, spodnie sa super i nic juz wbrzusio nie gniecie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Ja już od tygodnia w ciążowych spodniach chodzę, choć to dopiero 8 tydzień. A brzuch mam taki duży jak w 4-5 miesiącu w poprzedniej ciąży. Ostatnio znajomy jak mnie zobaczył to powiedział: "o widzę że drugie maleństwo będzie". Także widać już dość znacząco, ale ponoć w drugiej ciąży tak może być (no chyba że w brzuszku siedzi więcej niż jedno maleństwo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już swoją widziałam 🙂 jak mi napędził organizm stachu 😞. Dzisiaj wybywam na urodziny do przyjaciólki i kupiłam sobie prześliczną sukienkę i będę mogła w niej chodzi długo, bo jest rozkroszowana i zwiewna 🙂 i piękna. Dzisiaj nie mogłąm się wcisnąć w spodnie, bo brzuch mi się zrobił trochę większy. Lecz nie wygląda na ciążowy. :P a raczej na wielki bebzolek jakbym się objadała cały czas a wcale dużo nie jem 🙂 buziaczki Dziewczyny 🙂 miłego sobotniego wieczorku Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie nie było, wyjechałam na kilka dni i nie miałam dostępu do netu.
Izunia00882 bardzo mi przykro z powodu Twojej straty, rozumiem, że nie chcesz wchodzić na nasz wątek, bo wtedy jest Ci jeszcze bardziej przykro.

Kahira witaj,
słoneczko123 fotka super, ja jeszcze czekam na usg, mam dopiero pok koniec miesiąca.

Dziewczyny mam takie dni, że brzuszka wcale nie widać a czasem wieczorem wyskakuje mi piłeczka, szczególnie jak się najem. Akcje z mdłościami mi jeszcze nie minęły, ale już jest lepiej. Jestem zmęczona i mam buzie w pryszczach, a jak to u Was wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 ja mdłości prawie nie miewam, ale zmęczenie dopada mnie okropne. Tym bardziej, że mój synek już trzeci dzień wstał o 5 rano. Po prostu padam na twarz w oczekiwaniu na jego popołudniową drzemkę. A pryszcze też mam fatalne i nawet na dekolcie mi powychodziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie niestety mdli. A pryszcze mam na twarzy, dekolcie, plecach itd. Już nawet rodzina i znajomi zauważyli, że gorzej wyglądam i teraz słucham, że "córka zabiera mamie urodę" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to może faktycznie będzie córka. Ja tak po cichu liczę na dziewczynkę, bo synka już mam, więc byłoby wyzwanie. Choć z drugiej strony dla chłopca mam już komplet ubranek i zabawek. Sama nie wiem co lepsze. Mąż mówi, że jemu się wydaje, że będzie dziewczynka, a ja mam przeczucie, że chłopiec. A wy dziewczyny macie jakieś preferencje co do płci dzidziusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maż uważa, że będzie córka i chce żeby była, synowi jest obojętne byle już było a ja sama nie wiem. Po synku mam ubranka i zabawki, ale jakby była para to też by super było. Jak będzie zdrowe to będę najszczęśliwsza na świecie a jak będzie dwoje to nie wiem co zrobię 😉 (bo ostatnio mam obsesję na tym punkcie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Długo Was nie odwiedzałam bo miałam problemy ze znalezieniem serwera 😞 Ja już miałam pierwsze usg i widziałam jak bije serduszko mojego maleństwa 🙂 wspaniały widok 🙂 mdłości mam prawie cały czas, najbardziej rano przed śniadaniem. Jem bardzo mało, na śniadanko to tylko jedna bułka i pół szklanki herbaty więcej mi nie wchodzi- to dziwne bo jestem okropnym żarłokiem! Moja dzidzia nie lubi pierogów z serem, bo póki co to tylko to zwymiotowałam 😉 na początku miałam strasznie dużo pryszczy, a teraz jakby ręką odjął- a z tego co czytam na forum to by wychodziło, że to chłopiec? Strasznie zaczyna swędzić mnie skóra, zwłaszcza jak się schylam, nawet oliwka nie pomaga 😞 no i do tego jest strasznie sucha!- nie wiem czym ją smarować 😞 czy też tak macie? A najlepsze jest to, że już przytyłam 4,5 kilo! Czy to nie za dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1985
a ja nie przytyłam nic, jest to o tyle dziwne, że biust mi się powiększył i to sporo a jeszcze trochę poszło w tyłek i brzuszek też już jest malutki. Już zaczynam myśleć, że waga mi szwankuje.
a w środę do lekarza 😁 😁 😁
skóra mnie troszeczkę swędzi, ale nawet jak po kąpieli się niczym nie nabalsamuję to nie jest to problemem. Chociaż słyszałam, że u innych przyszłych mam bardziej swędzi.
Tak czytam, to może i dla mnie jest nadzieja, że pryszcze znikną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już jestem po pierwszym USG. Już wiem że bliźniaków mieć nie będę, widziałam serduszko i wszystko jest ok. Następne USG mam 8 lipca i już nie mogę się doczekać.
Monika1985 nieźle Ci się przytyło 4,5 kg i to przy mdłościach. U mnie waga na razie stoi w miejscu. W poprzedniej ciąży przytyłam 17 kg (przy czym synek ważył 4250g) i pod koniec było mi naprawdę ciężko. Tym razem postaram się bardziej o siebie dbać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahira to super, że jedno dziecko. Ja tak sobie myślę, że jak dziś będę serduszko słyszała to może po tym poznam, że jedno 🙂
Monika1985 jak Ci przeszkadza ta waga to zmień np bułkę na pieczywo razowe, jak chcesz coś podjeść to sięgaj po owoce itd wiem, że łatwo się mówi a trudniej robi, ale też się staram zdrowo odżywiać, żeby po urodzeniu nie zostało mi dużo ile kg do zrzucenia. W poprzedniej ciąży dzień po porodzie miałam o 1kg więcej niż przed ciążą i to było w sam raz. tylko nie wiem jak teraz wyjdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Właśnie tak się zastanawiałam jak często można robić usg? Jedno już miałam 19 maja, a jutro znowu mam wizytę i nie wiem czy znowu zobaczę moją dzidzię 🙂 Te 4,5 kg to przybrałam w dwa miesiące, ważyłam się na ostatniej wizycie czyli 19 maja. Ale od tamtej pory to nie czuję żebym znowu przybrała na wadze. Te kilogramy są skutkiem starania się o dzidzię i stresem z tym związanym, jadłam dużo słodyczy- aż wstyd się przyznać 😞 Teraz jak już wiem, że jestem w ciąży to oczywiście jem zdrowsze rzeczy, chociaż nie tyle co bym chciała. Z owoców smakują mi tylko truskawki i arbuzy, jak pomyślę o pomarańczach to aż mnie skręca, że nie wspomnę o mdłych bananach. Na słodycze to patrzeć nie mogę- mąż się cieszy bo gdzieś usłyszał, że tak się dzieje jak synuś rośnie 🙂 ucieszył się także jak inwazja pryszczy ustąpiła 🙂 Piję tylko wodę lekko gazowaną i "kubusia", no od czasu do czasu gorzką herbatę- nic innego mi nie wchodzi 😞 Warzywa to jem chętnie- no a bułeczki to odstawiłam 🙂 ale chleba razowego to nie ruszę, już czuję zapach kwasu. Moja dzidzia ma duuuuuuuże wymagania 😉 Pozdrawiam Was dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też serdecznie witam nowe mamusie. WielkaB to mega wielkie gratulację, my się staraliśmy pół roku i ja już nerwy miała a cóż dopiero dwa lata.
skoreczka gratuluję i napisz na kiedy masz termin.
Ja na 2. 01. Dziś byłam u ginekologa, miałam USG nawet na chwilę to 4D włączył i mam dwie fotki i jestem mega szczęśliwa 😁 😁
Będzie jedno dziecko i machało rączkami ruszało się no cudo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂 Dziękuję za miłe przywitanie. Mam termin na 20 stycznia. Troszkę męczą mnie mdłości i dopada senność, jednak juz mniej niż na początku. No i krew z nosa czasem poleci, myślę ze to z osłabienia.
Mam pytanie. Czy któras z Was chodzi do lekarza państwowego? I czy taki lekarz daje zdjecie z usg? Kiedyś chodziłam prywatnie ale musiałam daleko jeździć, teraz mam domowe obowiazki i chodzę do naszego miejscowego lekarza.
Wszystkim mamusiom gratuluje ich małych szczęściątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...