Skocz do zawartości

Dziewczyny,ktore zawsze ze soba pisaly:) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

hehe Monisiu super fotka, Julka to mała modelka, ale ta dziewczynka obok Niej też jest śliczna 🙂 Monisia a ile Julka średnio pije mleka na dobe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no moja malutka równiez ma te nieszczęsne problemy ze zrobieniem kupki...strasznie marudzi przy tym i niby robi je bardzo rzadkie a zachowuje sie jakby co najmniej zatwardzenie na max miała...szkoda mi jej bardzo bo do póki nie uda sie jej wycisnać tej kupki to nie może biedactwo spokojnie usnąć czy chociażby pogaworzyć...bo kto by chciał gaworzyć w trakcie zatwardzenia? 😮teraz tez lezy na macie i sie gimnastykuje w sumie to jest najskuteczniejsza metoda...espumisan podawałam ale było jeszcze gorzej teraz podaje infacol od dzis rana zobaczymy czy cos pomoże ...moja dieta no cóż... jem ciagle bułki z masłem i krupnik bo cokolwiek nowego dodam to katastrofa jeszcze większa...plus że szybciej zgubie ten tłuszczyk po ciąży...na dodatek ostatnio mam kryzys laktacyjny ale walcze jak mogę...bo bardzo mi zależy na karmieniu piersią jak najdłużej...w drugim miesiącu najczęściej tak jest że mleczka brakuje bo dzidziuś więcej potrzebuje..cały dzień mam mleczko ale wieczorem łakomczuszek je zdecydowanie więcej no i wtedy jest problem...poza tym w nocy budzi sie tylko raz więc dzięki temu mleczka mi sie wtedy nazbiera że rano samo mi z cycków leci 😜...no do momentu aż sie mała pirania nie dossie...ale wam juz dziewczyny porosły...a twoja Monisiu to juz wogóle ...a tak malutka sie urodziła...no edi to zajęta bo chyba wróciła do pracy...tj.do paznokci i swoich klientek...jeszcze Salamandrę trzeba zwerbować...no i wogóle było nas chyba więcej na tych regularnych tygodniach... 🤔

ile ważą wasze córunie...bo moja 5900g...mały klusek się robi i długi na dodatek ale to dobrze niech ma wzrost po tacie bo mamie zawsze brakowało tych paru centymetrów i musiłam obcasami dorabiać... 😁

wieczorem wrzucę wam zdjęcie mojej kluseczki...bo chyba właśnie produkcja kupki dobiegła końca i muszę zmienić jej pieluszkę...

no i oczywiście drugi zazdrośnik też swoje 5zł musi dołożyć bo chce mu sie nagle płatków na mleczku także posiedzieć dłużej juz nie dam rady ...buziaki dla was i waszych maluszków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku capslocc jak ona podrosla 🙂 🙂I te wloski 😁 A Julcia wazy juz 5,31.Calkiem niezle biorac pod uwage fakt,ze wychodzac ze szpitala wazyla 2.6kg 🙂My jutro idziemy na szczepienie5w1 i pneumokoki.I troche sie boje,bo dzieci czesto po tym placza.Jak narazie mielismy juz gruzlice miesiac temu,ale to Julka dzielnie zniosla i zadnego marudzenia nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja szczepiłam mała tez szczepionka skojarzona i po niej przespała cały dzień i noc...budziła sie tylko na jedzenie i ponownie zasypiała...także mam nadzieje że następna też tak zniesie ...szczepisz od pneumokoki ja tez sie zastanawiałam ale w końcu postanowiłam nie szczepić...ale ciągle sie zastanawiam czy nie zaszczepić jej od rotawirusów?sama nie wiem...synek idzie do przedszkola od września i boje sie że zacznie przynosić mi do domu różne paskudztwa wirusowe..ale chyba to raczej nieuniknione jest...no to nasze panienki ważą całkiem podobnie a myslałam że twoja malutka to juz raczej większa będzie...taka spora na zdjęciach juz jest...a mam do was dziewczyny pytanie ile u was trwało to krwawienie poporodowe...bo u mnie bedzie juz prawie dwa miesiące a ja nadal mam jakieś plamienia i zastanawiam sie kiedy to cholerstwo w końcu odpuści? 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie jestem na etapie przygotowywania sie do chrztu malutkiej...ale powoli...data juz wyznaczona 24lipca...teraz szukam zaproszeń...i chciałabym zamówić je oczywiście na allegro ale nie potrafie sie zdecydować na kolor...spójrzcie i pomóźcie który wzór jest waszym zdanie najładniejszy...ja stawiam na wzór nr 5 lub 14...ale nie potrafię zdecydować ...tu macie link http://allegro.pl/zaproszenia-na-chrzest-roczek-urodziny-ze-zdj-i1584548545.html

a oddzielnie dla rodziców chrzestnych http://allegro.pl/zaproszenia-chrzest-sw-dla-matki-chrzestnej-i1604525700.html bo mi sie bardzo ten tekst podoba... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalenko mala wypija tak jak normy kaza,czasem troche mniej.Tu jest zalecane 750ml dziennie.Capslocc swietne te zaproszenia.Tez bede musiala cos takiego zamowic,tyle,ze tu.My mamy chrzciny 10.07 w Polsce,ale musze miec czas,zeby zaproszenia rozselac.Narazie mamy ksiedza zalatwionego i restauracje wynajeta.Wybralam juz wszystko jak ma wygladac,obrusy,kwiaty i jedzenie.Teraz jeszcze tylko zostaly zaproszenia i ubranko dla malej..Capslocc u nas pneumokoki sa obowiazkowe,tak jak 5w1 i gruzlica.A rotawirusy mi 3 lekarzy odradzalo,bo podobno jest wiele szczepow,a a szczepia na jeden no i podobno efekt po szczepieniu moze byc taki,ze dziecko dostanie rozwolnienie..Z reszta ja i tak mam zamiar z mala siedziec dopoki nie skonczy 3 lat,wiec sobie to podaruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do krwawienia to mi trwalo jakies 1,5 miesiaca.Potem jeszcze z 2 tygodnie mialam plamienia i spokoj.Ale jeszcze od czasu do czasu mam lekko brunatno zabarwiony sluz.A okresu dalej nie dostalam,a przeciez piersia nie karmie.Az sie boje,co to bedzie,jak juz sie pojawi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capslocc ja też jestem za 14 🙂 Niunie masz śliczną. Moja Mała waży 5200g. Więc Twoja Martynka to duża panna, a ile miała jak się urodziła? A co do krwawień to miałam 5 tygodni, teraz dostałam normalny okres...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Monisia super Julcia,
Monisia chciałam się zapytać, bo Ty teraz mieszkasz w Londynie, dawno tam wyjechałaś? Pojechałaś tam do pracy? Sorka że pytam, jak nie chcesz to nie odpowiadaj 🙂 bo ja tez myślałam kiedyś żeby zacząć nowe życie za granicą...ale wyszło inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalena 4 dni temu minelo 6 lat jak tu mieszkam 😉Moja siostra z mezem przyjechali rok wczesniej.Ja mialam wyjechac tylko na 2 miesiace-na czas wakacji,bo dostalam sie na studia.Na poczatku bylo ciezko,bo pracowalam na fabryce na nockach po 12h.No i mialam obawy,zeby sie po ang odezwac,bo mowilam z innym akcentem i czesto mnie nie rozumiano.Wtedy jeszcze w Southampton mieszkalam.Po 1,5 roku przenioslam sie do Londynu.Na poczatku jeszcze mowilam,ze jeszcze rok i wroce,ale teraz juz moge smialo powiedziec,ze zostajemy tutaj.Tu juz sobie zycie ulozylismy,ammy prace,ja w tym roku szkole koncze.Wszyscy moi znajomi mieszkaja tutaj.W zasadzie w Polsce zostala nam juz tylko meza rodzina,wiec po co mialabym wracac.Wiem,ze to glupio zabrzmi,ale do Polski mi sie fajnie na urlop jedzie i tyle.Bo tak naprawde to ja juz wroslam tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i przede wszystkim pod wzgledem finansowym tu jest duzo lepiej.Bo nawet z 2 minimalnych pensji czlowiek jest w stanie wynajac mieszkanie,utrzymac sie i na urlop odlozyc.Nie trzeba sie martwic o prace,bo jak nie ta,to inna.Wiem,ze moge sobie spokojnie z mala do 3 roku w domu siedziec i nie bede musiala sie martwic za co przezyjemy.Nasze dochody sa na poziomie sredniej krajowej,a i tak dostaje szereg doplat.I teraz siedzac z mala w domu dostaje wiecej kasy niz jak pracowalam.Wiec po co wracac do pracy po tych 9 miesiacach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mowiac o utrzymaniu dziecka,bo wbrew pozorom tu jest taniej.Z reszta szczepienia tu sa darmowe,Do 16 roku zycia Julka ma darmowe recepty,przejazdy i wiele innych rzeczy.Ja po porodzie przez rok tez wszystkie leki czy wizyty u specjalistow mam za darmo.W sumie to jest,,tylko potrzeba bylo czasu,zeby sie odnalesc.No,ale poczatki faktycznie byly ciezkie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilysmy.Julka byla dzielna,tylko krzyknela przy kluciach i po 2 minutach byl spokoj.I od razu zasnela 😁 A ja sie poplakalam jak glupia.Pani od razu stwierdzila,ze to moje pierwsze dziecko,ze tak panikuje 😉Poszlam z nia jeszcze na spacer do parku,zeby sobie pospala,ale zimno sie zrobilo.I jak nigdy nawet sie na schodach nie obudzila,tylko spi dalej.Ale i tak maz prosil,zebym na wszelki wypadek do szkoly nie szla.A teraz lece robic obiadek,bo rano nie mialam do tego glowy.U nas dzis spaghetti.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzisz i po szczepieniu...ja tez mało brakowało a zaczęłabym płakac zrazem z Martnka jednak powstrzymałam się ale pamietam że jak pierwszy raz synka szczepiłam to wyłam jak bóbr razem z nim... 😉...dzielna dziewczynka z tej twojej Julci... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 moja malutka przy porodzie ważyła 3950g więc raczej spora była...teraz jest nie to że grubsza bo raczej z niej chudziarek co dłuższa...jak sie urodziła to miała 53cm a teraz ma juz 69cm więc rośnie w górę że ho ho 🙃no ubranka na 3-6mc sa ok inne juz dawno za małe 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny.U nas juz na szczescie ok.Wczoraj ok 22 mala dostala goraczke,38stopni i ja wybudzilam i dalam syropek,przebralam i poszla spac dalej.I jak padla tak spala do 5,wtedy zjadla i zasnela dalej do 7.I wlasnie sie obudzila.Goraczki nie ma i znowu sie do mnie usmiecha 🙂Ja nie wiem,jak ja nastepne szczepienie przezyje.A myslalam,ze nie ma nic gorszego niz klocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj kochane 🙂
Eh co za noc...nie wiem czemu Mała budziła się w nocy co 2 godziny, zjadała po 60ml...zasypiała i znowu wstawała. Najgorsza moja noc po porodzie. Mam nadzieję że dziś będzie lepiej bo oczy mam na zapałki. Monisia te szczepienia są okropne, wiem co czułaś, mimo, że ja nie płakałam jak kłuli Nikolę, to jak byłam z nią w szpitalu (tydzień po porodzie) to siedziałam pod drzwiami gabinetu gdzie zakładali jej welfron w nóżkę, to była masakra, mąż ją trzymał a ja wyłam siedząc na podłodze - nigdy tego nie zapomnę chyba, i nikomu tego nie życzę 😞 A co do szczepień to my dziś mamy szczepienie pnemokokami, tydzień temu miałyśmy rotawirus i 6w1. Mam nadzieję że Nika zniesie to dzielnie, zobaczymy...
Monisia rzeczywiście tam gdzie jesteś to zupełnie inne życie jest z tego co piszesz, eh...szkoda że się nie zdecydowałam na wyjazd, teraz z dzieckiem to już za późno... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wczoraj Edi się odezwała, pytała jak nas znaleść... Postarałam się jej wytłumaczyć w którym miejscu na forum jesteśmy, mam nadzieję, że nas znajdzie i się odezwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...