Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tynka90, to oni jak przebijają ten pęcherz to muszą coś tam do środka włożyć tak, żeby jakoś przebić? No to z tym już się uspokoiłam 🙂
Lepiej jak się ma dziecko ze sobą i się jest samej... ja bym przynajmniej tak wolała, takie odetchnięcie i bycie sam na sam ze swoim maleństwem, potem odwiedziny, a to już nie takie fajne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natalla co do bólu krocza, lekarka mówiła że tak to już będzie w sensie zaawansowanej ciąży, bo się wszystko rozciąga i przygotowuje do porodu.. ja ten ból mam 3 miesiąc...i w sumie się przyzwyczaiłam do niego, ale czasami jak się nasili zazwyczaj na noc to bym kwiczała 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi synek tak naciaga brzuch, nie wiem czy prostuje nozki tuz nad pepkiem cos przeciaga. Musi miec niesamowita sile, bo tak w tym brzuchu jezdzi, az boli i takie wybrzuszenia mi faluja.
Edzia dziekujemy za informacje. Haneczka sama zdecyduje kiedy chce miec urodziny. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde ale zadowolona jestem. Dostalam dzisiaj wiele cennych rad i zalozylam sobie zeszyt do nich 😉 tam tez bede zapisywac karmienie kupki itd. Mleczko leci 🙃 jak z jednej piersi pije to z drugiej tez kapie !!! radosc niesamowita 😉
Jak sie wyspie 😉 to wam napisze kilka z nich 😉 babka jest zajebista, ma byc ta opieka do wtorku. Chyba skorzystam i zaprosze znajoma zeby wpadla jak jeszcze ona jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze co do wagi. Ja po cesarce pozbylam sie tylko 7 kg 😮 sprawdzalam 2 dni po. a brzuch mam do dzisiaj, wiec bede miala co robic 😉 jeszcze sie zlapie czasami na tym ze lapie sie za brzuchol z czuloscia jak w ciazy 😉 tyle ze mam za co zlapac wiec moge sie pomylic 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79400,3855207.html
Dla ciekawskich 😉
Mój książę śpi od 12stej - mogę spokojnie odpocząć na..allegro 😁 Własnie kurier dostarczył mi organizer do łóżeczka.Jednak fajna rzecz,wydawała mi się zbędna,ale porządek jest 😉
Pomierzyłam też swoje ciuchy,na świeżo miałam porównanie z tym jak wyglądałam w ciąży.
Monisiajpatrzę na fotkę Azizka i sama buzia się uśmiecha,jest przeuroczy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalla dokładnie za tydzień w piątek będzie mój terminale do tego piątku to ja mam zamiar ze szpitala z Amelką wrócić 🙂 no też słyszałam że nie boli to przebicie pęcherza tylko ciepłe wody wypływają i tyle.
A w szpitalu każdym jest inaczej u nas po naturalnym porodzie po badaniu dzidzi przewożą na sale normalną i jak się da rady wstać to można wyjść do specjalnej sali dla odwiedzających a jak nie to położna może pokazać mężowi i rodzinie dziecko 😉
Monia gratulacje czyli chyba najgorsze minęło i teraz już tylko z górki dałaś radę!!! 🙂 BRAWO!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas po porodzie Lali było tak:
2 godz na porodówce tam i mąż i dzidzia ze mną 🙂
że urodziłam wieczorem po 2 godz na sale, mąż do domu , dzidzia na noworodki (jakbym chciała to mogłam wziąść ją ale to ostatnia noc odpoczynku)
rano przywieźli mi lalunię i już do wyjścia ze mną 🙂
Odwiedziny na sali odwiedzin (to mi się nie podoba) - chyba że dostanę salę pojedyńczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakera: trzy miesiące z takim bólem się zmagasz? Ja już wczoraj to tak jęczałam... matko, że tyle wytrzymujesz, mnie drugi dzień boli i nic przyjemnego 🤨
Olcia: ja planuję że w przyszłym tygodniu też urodzę mojego księcia, kurcze ile można z brzuchem chodzić haha 🤪
monisia: a ten brzuch Ci został taki jak to nazwać wiotki czy taka kuleczka...? Nie martw się z wagi zjedziesz, trochę ćwiczeń i nawet nie zauważysz 🙂
tynka90: korzystaj z neta póki maluszek śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Dziś byłam u lekarza z wynikami krwi i moczu i zostałam pochwalona przez lekarza że wyniki bardzo dobre,Co do tętna małej i jej ruchów zastrzeżeń żadnych też nie stwierdził.Powiedział mi tylko że jeśli nie urodzę do 20 to mogę zajść jeszcze w ten dzień to mi te 5 dni przed terminem(25) da skierowanie do szpitala.Acha i w środę kończy mi się zwolnienie to też powiedział że już on mi nie może dać tylko że mam iść do rodzinnego i on powinien bez problemu wypisać
..Wy też tak załatwiałyście ze zwolnieniem???
A i muszę zacząć pisać podanie o urlop macierzyński tylko nie bardzo wiem jak mam się do tego zabrać..tzn wiem jak je napisać ale czekam żeby móc wpisać dokładną datę od kiedy..Ale coś czuję że i tym i rejestrowaniem dziecka zajmie się mąż.. 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WiolaGral ja ci nie pomoge. W italli jest tak, ze maciezynski trwa 5 miesiecy a zaczyna sie 2 miesiace przed porodem i konczy 3 miesiace po. Za mnie wniosek o macierzynskie wypelnily kadry i wskazaly Urzad gdzie mam sie zglosic by te dokumenty zaniesc. To taki odpowiednik ZUS. Pozniej tylko mam napisac wniosek o urlop wychowawczy, tu jest platny. Ale w koncu nie wiem ile placa. Bo za urlop macierzyski mieli placic 80% a placa 100%. 🙃 🙃 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia, staram się nie wariować z dietą,ale sama widzę że warto mieć takiego "bata" nad sobą,bo nigdy nie zrzucę tych kg 😉 Wiadomo nie dodaję przypraw ostrych czy tłustych rzeczy nie jem.
Wiola a po co pisać podanie ? Mąż pojechał do mnie do pracy (akurat po druk RMUA aktualny) powiedział,ze urodziłam i babki dały gotowy druk o macierzyński.przy wypisie ze szpitala dostajesz też takie jakby zwolnienie na 20 tyg (czyli macierzyński).
A ze zwolnieniem lekarskim miałam tak samo ! Tyle,że mi się udało,bo lek wypisał mi do 31 stycznia i po tym mialam juz kombinowac u rodzinnego,ale urodziłam 1 lutego i już od tego dnia zaczął mi sie macierzynski 😜 fuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strasznie mecza nasza Kamilke. Dla mnie w ogole bez sensu 🤢 no ale macie juz blizej niz dalej 😉
Natala pytalas sie jak moj brtzuch wyglada.Ja mam jeszcze brzuch jakbym byla w 5-6 miesiacu ciazy. Nie jest flakiem poki co. Teraz cieZko mi chodzic dlatego tak nie zlatuje. Nawet jak teraz zmylam kilka naczyn to mnie zaczal rwac. I musialam polezec.
Ciekawe jak tam Karinka. Cisza u niej.
Dzisiaj tatus uczyl sie kapieli. Nie jest tak zle. Ja pamietam jak przestrzegano kiedys zeby uszek nie zamaczac. A tutaj nie ma problemu, przerazona bylam. 😮 Wacikow do uszu tez mamy nie uzywac. Samym reczniczkiem wycoierac. Zestaw do maniciure poszedl w odstawke bo za wczesnie i pazurki sa za miekkie. Mam uzywac pilniczka papierowego i pilowac w jedna strone. Buzki nie smarowac, tylko oliwka do kapieli, ew mydelko. Pepuszka tez sie tutaj nie smaruje. Azuniek ma scisnietego kikitka klipsem plastikowym i mamy go nie ruszac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...