Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam 🙂 Melduje się dzienna zmiana 😆
Dziewczyny wy szalejecie w nocy. Co prawda ja dziś też po 3 się pbudziłam niby wyspana i chciałam zajrzeć na brzuszek ale położyłam się i po paru minutach spałam jak dziecko.
Dziękuję za komplementy dotyczące Japoneczki 😆 Lalkę robiłam mojej Oli do przedszkola.
Dziś uszyję jeszcze prześcieradełko do wózka i odstawiam maszynę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki i mamusie. 🙂 🙂 🙂 🙂
Fajnie jest nocna i dzienna zmiana. Moja siostra tez w nocy nie mogla spac, napisala na gg, ze chyba rodze o 4 rano. Ona w wiekszym stresie za mnie przed tym porodem. Maz jak wstal powiedzial, ze dzis byla pelnia i daltego nikt nie spal.
Monisa twoj synek to taki kasztan, dziwewczyny beda walic dzrzwiami i oknami. Pamietam jak bylam na wycieczce w Kairze, nasza przewodniczka miala ojca Egipcjanina a mama byla polka. Dziewczyna byla sliczna jak laleczka. 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja jak zadzwonie do m to rzuca wszystko i w 10 minut bedzie w domu. A jakby cos sie stalo, ze musze natychmiast jechac to na dole mieszka sasiadka ona ma auto i jest caly czas w domu.
Monisia a jak te babki robia zakupy. Ty im mowisz co maja kupic, czy one same decyduja co bedzie na obiad. 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z moim porodem będzie tak:

dzwonie do m. on leci do domu.
w zależności jak sie będę czuła to albo z nim zawożę lalę do teściowej lub szwagierki, albo on zawozi lalę a ja w taksówkę i do szpitala.
NAstepnie on do mnie dojeżdża.
a wszystko okaże się w praniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki i mamuśki 🙂
Ale pięknie u mnie świeci słoneczko aż chce się żyć 🙂 🙂 🙂 co prawda za oknem mróz ale przez okno super i ptaszki ćwierkają ahhhh 🙂 Chociaż co do tych ptaszków to od soboty ćwierkają mi non stop bo Kuba zrobił im karmnik i ciągle ich jest mnóstwo 🙂
Monia to mówisz że 12 godzin może jakoś dam rady 🙂 Chociaż u nas podobno 24 zobaczymy.... Aha Monia anie bolała Cie głowa??
Nie martw się to dopiero pierwsza nocka ale na pewno szybko załapiesz o co mu chodzi i będziesz wzorową mamą 🙂
Ja też dzisiaj coś wyjątkowo nie mogłam spać ale nie wstawałam z łózka wogóle tylko się tak tłukłam i męczyłam aż gdzieś kolo 6 zasnęłam!!!
Kurcze no z tymi cytrusami to naprawdę ciekawa sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znając życie to będę chuchała na zimne i cytrusów nie ruszę ale latem jak pojawią się truskawki to na pewno nie wytrzymam 😆
Siostra jako doświadczona mamusia właśnie oceniała wózek Hani :"ZAJEBISTY" 😆
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/546/wzeki.jpg/][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/3729/wzeki.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konefka wózek bardzo ładny 🙂
Snakerka przygotuj się,że po porodzie będzie boleć jeszcze gorzej.traktuj to jako małą rozgrzewkę 😉
Monisiaj Może to cytrusy powodują,że małemu mleko też nie pasuje i z lubością wcina modyfik. które jest słodkie? Odstaw te rzeczy na bok, z resztą one najbardziej uczulają ! Uważaj na to.
A Azizek wie co dobre (lżejsze dla niego),czyli ssie z butli co idzie bardzo łatwo. Z cyca trzeba się napracować. Nie martw się tym !
Mojego też kuli w stópkę,ale to pod kątem Mukowiscydozy,sprawdzają to w całym kraju. Wątpię żeby Polskę stac było na badanie każdego noworodka pod kątem 17stu chorób genetycznych,więc wszystkie mozemy Ci cholernie pozazdrościć takiej opieki ! 🙂
Ja wczoraj zwątpiłam... Siedział mi przy cycku od 18stej do 21. co zasnął,odbiło mu się to znowu ryk. Nie wytrzymałam i dałam ok 22 mleko modyf. Spał do 1 w nocy...
Niestety będe to kultywować dalej,bo nie mam siły (fiz i psych) żeby znowu na to pozwalać. Teściowa wariuje,że może cos mu jest i żebym coś zrobiła. No co mam do cholery zrobić?! 🥴 Dziecko przecież mi nie powie co mu dolega. Może boleć go brzuch,ugniatać metka,być głodny, mieć mokro albo.. tak jak mnie już powoli dobijać obecność teściowej 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olcia157 wózek jest na pewno lżejszy niż tako. Wszystko bez problemu i siły się przepina, reguluje itd. Tapicerka wygląda na nie najgorszą (trochę się tych wózków namacałam 🙂 ) Myślę, że posłuży, a jak będzie to się okaże... Mąż oceniał amortyzatory i też ok. Ogólnie jestem baaardzo zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemano 🙂 zapieralam sie ze nie usne z Mlodym przy cycu ale jednak... podzialalo. Bite 3 godz snu z Synkiem na klacie. BEZCENNE 🤪 🤪 🤪
Cyce nabrzmiale, ciagnie ladnie, juz w dzien go mamy nie dokarmiac tylko w nocy. A ta to ciezka praca- na zadanie 🙂
Olcia glowka mnie nie bolala 🙂 jak przelezysz bite 12 godz to nie ma prawa bolec 😉
Agnes, one dostaja gotowke ode mnie, mowie co maja kupic, i wracaja z rteszta i paragonem.
Byla dzisiaj pani, zbadala sluch Azunkowi, wszystko w porzasiu, i pobrala krew z pietki. 18 chorob (nie wiem dokladnie jakie, bedziemy dzisiaj sprawdzac tlumaczenie) i dodatkowo zgodzilam sie wiedziec jakie choroby moze przekazac swoim dzieciom 🙂 w szoku dalej jestem. Polozna teaz juz byla, brzuch ok, rana sie goi, macica w porzasiu. Tutaj nnawet mi te wklady poporodowe sprawdzaja, mam wrzucac do reklamowki i one kontroluja czy dobrze sie wszystko oczyszcza. Fuj.
Konefka wozek masz wypas!!!!!!! Tzn Hania ma. Snakerka ma racje- lans bedzie jak ta lala 😉
w nocy zaczelam opisywac porod no ale Synek sie obudzil i juz pewnie sie dlugo nie zbiore.
Azuniek to faktycznie kasztanek. Tatus sie cieszy ze bedzie mial Synek branie. Nie ma problemu u niego. Jakby byla coreczka to by byl dopiero rygor 🤪
A wlasnie, co do cytrusow. Wczoraj zjadlam kilka plasterkow. Problem Synek mial ze spaniem samemu cwaniaczek. Polozna powiedziala ze sie teraz bedzie przestawial bo amieta z czasow ciazy ze w dzien lulanie a w nocy harce. Zobaczymy. On po prostu lubi piersi 🤪 a tak na serio jak zobacze ze kupka nie ta i bedzie mu cos dolegac to od razu sie przestawiam. Tutaj nawet czekolade pozwalaja jesc. I jak najwiecej owocow. Wiem na pewno ze nie tkne smazonego i pikantnego dluuugi czas. Mimo ze tez troszke mozna. Z tym sie wstrzymam. 🙂
a wlasnie i on nie je z butli 🙂 ssie najmniejszy palec jak cycorka i wstrzykuje sie mu mleczko strzykawa. A w szpitalu jak go dokarmiali to mini kubeczkiem. Smokow tez odradzaja dawac. I naprawde nie ma problemu ze ssaniem cyckow. Tyle ze ta laktacja nie mogla mi ruszyc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane 🙂
Mały przy cycu a mi się udało was z nocnej i dziennej zmiany nadrobić...
Też mi synek dał dzisiaj popalić...
A teraz zachłannie je cyca...
Gabryś ma zimnego noska,rączki i stópki...Masakra teraz z dnia na dzień się malutki zmienia 🙂
Przesłodki sie robi 🙂
Właśnie patrzę na FB i chyba Martaer się rozpakowała synek Daniel Okan 8.02.2012 r.waga 2840,długość 48 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek 🙂
moj malutki nareszcie zaczyna sie regulowac ,musze wam powiedziec ze butelki z tommee tippee to porazka-mleko ucieka bokami i dziecko łapie powietrze 😞 niestety, 😠 marcelek od 3 dni jest na mleku modyfikowanym wiec praktyke juz jaka taka mamy ,wczoraj polecialam kupic butelki z avent i sa o niebo lepsze !!!!!
moj maly szkrab ma raczki zimne i stopki ale ja zakladam zawsze 2 pary skarpetek w spod i na rajstopki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za komplementy dotyczące fury córki 😆 mam nadzieję, że jej też się będzie pojazd podobał 😆
Zobaczcie zrobiły nam się dwa obozy mamusiek:
I martwi się czy dotrze do szpitala jak będzie wyglądał poród itd.
II (Bardziej zaawansowany :cheer 🙂 martwi się czemu dziecko płacze, czy mu ciepło itd. 😆
Co do karmienia piersią u nas położne mówią, że dziecko przy cycu powinno być najdłużej godzinę, gdy zaśnie podczas jedzenia należy je delikatnie wybudzać. Zobaczymy jak to wyjdzie u mnie w praniu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wchodzę na FB a tam informacja Marta Erdoğan - synuś Daniel Okan - 08.02.2012 (2840gr./48cm).
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/32/40255629511469054448910.jpg/][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/6291/40255629511469054448910.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Czy ja coś wczoraj pominęłam? Bo już głupia jestem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...