Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Byliśmy wieczorem z Mężem na "Listach do M". Jeszcze się załapaliśmy na ostatni seans 🙂 Tak odwlekaliśmy,myśleliśmy że kolejna słaba,polska komedia,ale... jestem bardzo mile zaskoczona. Jeśli któraś nie była a ma możliwość,to niech szybko leci na ten film 😉 Wyszliśmy w bardzo fajnym nastroju, Mąż spuentował film słowami " że najważniejsza jest rodzina i cieszy się z tego,że będziemy niedługo Rodzicami". Wzruszyło mnie to,bo nie jest on z tych,którzy godzinami mogą głaskać brzuch i patrzeć się w niego z ciągłym rozczuleniem. Co do sceny z pustym łóżeczkiem dziecięcym. Masakra,myślałam że się tam poryczę 🙂
Wczoraj też dowiedziałam się,że zmarła moja była sąsiadka i muszę ( a raczej powinnam) pójść na pogrzeb. Powiem tak szczerze,że bardzo mi się nie chce. Źle się czuję,ale może godzinę w kościele wysiedzę.Na cmentarz w to zimno i zapewne ślizgawicę się nie wybieram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Ja już na nogach 🙂Mój synuś lubi turlać się od wczesnych godzin rannych więc codziennie wstaję niewyspana 😞No ale niech daje mały czadu chociaż wiem,że u niego wszystko ok 🙂
Wczoraj wieczorem pierwszy raz miał taką mocną czkawkę,że przez 30 minut rytmicznie skakał w brzuchu,ale mi się śmiać chciało 😁
Marta uważaj na siebie kochana 🙂
To fajnie Tynka,że udał się wypad z mężem....
Ja jak na razie nie mam partnera do kina więc nie chodzę...Ale może jak Bartek wróci to jeszcze Listy do M. będą w kinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry mamuski
my dzis znowu po nieprzespanej nocy,natali bol zeba i uciskanie malego dalo sie we znaki 😞 pojechalysmy do dentystki zrobili jej rtg i okazalo sie ze ma zapalenie,wiec nic innego jak znieczulenie,zastrzyk i wyrywanie zeba,k*wa myslalm ze mi serce peknie tak plakala ,ale naszczescie jest juz lepiej zab nie boli ale zostala jakas jego czesc i miejmy nadzieje ze wyleci przy pucowaniu
juz dawno nie bylam tak zmarnowana,czekam na meza naszczescie dzis piatek i konczy o 12,30 jak wroci to odrazu do wyrka spac,a przynajmniej sprobowac jesli synek nie bedzie wojowal
milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
Ja już z powrotem 🙂
I chyba jest to najszczęśliwszy dzień w moim życiu 🙂 W końcu w domu.

Zostałam wypisana z zalecenie oszczędzania się i leżenia :/ jak i braniem leków.
Szyjkę mam już nieźle skróconą :/
Dlatego wizyta kontrolna przed świętami i jak to lekrza powiedział - mam sie nastawić że po świętach czeka mnie juz leżenie do końca ciąży.... wiec nastawic musze sie mocno pozytywnie bo inaczej zwariuje w szpitalu.
Najważniejsze że święta spędze w domu - no chyba że zacznie sie coś znów dziać ale mam nadzieje że nie 🙂

Zaraz ide się połozyć a potem spóbuje Was nadrobić.
Trzymajcie sie dziewczyny :*




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Ola w koncu z nami 🙂 uwazaj teraz na siebie poczwornie albo i wiecej zebys te swieta w domu spedzila. Zycze Ci tego z calego serca.
Marta, ty tez na siebie uwazaj, to pewnie oslabienie po takim dlugim chorowaniu. Oby sie wiecej nie powtorzylo 😉
Evelcia najgorszy chyba widok jak dziecko cierpi a Ty nie mozesz nic na to poradzic 😞 ciezka noc za wami, dobrze ze juz po wszystkim!
a Tobie Tynka zazdroszcze wypadu z mezem, nie pamietam kiedy ost bylam w kinie 🙂
ja uciekam na sniadanie, milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doczytałam Was do 824 strony i padam i powiem tak.
Madziara902 witam Cię 🙂
I masz racje dostałam FENOTEROL i ISOPTIN mam wrażenie że mam okres dostać i wszystko mnie na dole boli/rozrywa.
Na początku miałam problemy z ciśnieniem po tych lekach a teraz to tylko puls mam 130 przy nich i rece mi sie juz tylko troche trzesą.
Mam nadzieje że z biegiem czasu bede sie lepiej po nich czuła....





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na pewno Ola przyzwyczaisz się do nich 🙂
Mi na początku tak serce waliło,że myślałam,że wyskoczy 🙂
A później tak mi się ręce i nogi trzęsły,że ustać nie mogłam ani kubka z herbatą złapać 😞
A później już było wszystko ok i organizm się do niech przyzwyczaił 🙂
Odpoczywaj kobietko:* 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂
Dobrze Ola, ze juz jestes w domu. Snakerka wstawilas fajne informacje na temat karmienia. Moze jakis watek inny zalozymy np. karmienie dziecka i pielegnacja.
Monisia22 widac jak maz jest za toba i synkiem., malo ktory facet kupil by baldachim do lozeczka. U mnie 5 stopni, ale wilgotno. Wczoraj pojechalismy po choinke, ale nie kupilsmy, byly brzydkie i bardzo drogie. W sobote pojedziemy do innego sklepu moze jakas mi sie spodoba. 🙂 🙂
Evelcia wspolczuje przygod z zebem. 🤨
Moj synek nadal lezy jak na hamaku 🙃, nie chce sie przekrecic. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie....wczoraj sie nie odezwalam bo wyladowalam na izbie przyjec ze skurczami na cale szczescie to byl falszywy alarm musze tylo zwiekszyc nospe i wiecej odpoczywac dzidzius rosnie szyjka 38mm wiec jest ok ale wystraszylam sie nie zle Olu jak zle sie bardzo czujesz po tym leku to powinnas zglosic to ginekologowi poniewaz twoje zle samopoczucie tez ma wplyw na twoje malenstwo a ztego co wiem to przy tym leku czasami lekarze przepisuja isoptin taki lek od serca ja tak reagowalam na scopolan w czopkach i moja gin stwierdzila ze nie powinnam go brac i kazala odstawic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnese,mój bobas też leży w poprzek. Tzn tak czuję. Po lewej stronie biodra czuję kopnięcie i zaraz po prawej. Niemożliwe żeby tak rączki daleko sięgały,więc chyba jest hamak :/ W poniedziałek dowiem się na 100 %, bo idę do gina 🤪
Tak sie wczoraj nakręciłam,że pewnie będę miała cc przez to ułożenie, naczytałam się na necie artykułów jak to wygląda i powiem Wam szczerze,że mam nadzieję że urodzę sn. Oby !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu, witaj poszpitalnie 🙂 Obyś donosiła do terminu, życzę Ci tego z całego serca. Moja Natalia z 36tygodnia i 1 dnia. Dostała 10pkt Abg, ale co z tego. Później zaczęły się problemy z bolącym brzuszkiem, czyli niewykształcony układ pokarmowy i w efekcie nieustanne prężenie i płacz.

Madziara i Ty szpital zaliczasz. Sypiecie się Dziewczyny. Więcej wypoczynku.

Widziałam, że do i-jezioro przyleciał ptak z jajkami 😁 Boże dla mnie to aż dziwne, że lekarz może się tak mylić. U mnie worek z jajkami widać jak na dłoni.

Tynka bardzo możliwe, że Twój synek jeszcze jest na hamaku. Ja czułam kopniaki koło kości biodrowych. Teraz ola boga!!! kręcenie głową koło pęcherza, duża góra po lewej stronie koło pępka - pupcia, a syrki 😉 z prawej strony troche dalej od pępka. I nie martw się, jest jeszcze czas na zlot z hamaka.

Co do cesarki, marzę o sn. Ja czytać nie musiałam. Mam koleżanki po koniecznym cc i po cc na życzenie. Żadna nie chciałaby ponownie. Choć różnie organizm reaguje to i tak wolę sn. Ja doszłam do siebie szybko, owszem bolało, ale siadałam na tyłku. Widocznie mam duży próg bólu, albo po prostu nie pieszczę się 😁

Mnie boli głowa cały dzień, dalej jestem osłabiona, nie wiem o co biega. A tak poza tym to jestem mega zła, bo głodna. Polak głodny to zły... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza nie dość,że mam poharatany brzuch po lewej i prawej stronie od pępka (mocno i gęsto..) to jeszcze gdyby mieliby mi to przeciąć skalpelem to bym się zapłakała 🤢 Widziałam po mojej Mamie i kuzynce,że jak się zrobi cc to brzuch nigdy nie wygląda tak jak wcześniej,przecina się mięśnie i tak osłabiona skóra (przez rozstępy) nie trzyma się kupy tylko faluje z każdym krokiem. Fuuuuj 🤨 Bobas przekręć się,błagam !!! 🙃
Dżizas mam jutro zajęcia na uczelni 8-20 i w niedzielę 8-16. Jestem ciekawa jak dam radę wysiedzieć 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka ja teraz tez sie naczytalam o tej cesarce. Znowu moja bratowa sobie robila cesarke na zyczenie. 🤨
I-jezioro ja nie rozumiem jak lekarz na tym etapie ciazy nie wie czy to chlopiec czy dziwczynka. W srode lekarka dokladnie nam pokazywala ptaszka i jajeczka, tak dokladnie widac, ze tu nie trzeba specjalisty. Albo dzidza nie chce u ciebie pokazac co ma, albo gin. ma slaby sprzet. Lekarca co mi robila USG kazala poczekac 5 tygodni, mam zrobic USG dodatkowo i zobaczymy co robic. Sa ponoc cwiczenia by dzidzia sie przekrecila. Lezy sie plasko a pod plecy podklada poduszki i biodra do gory trzeba podnies. Albo druga pozycja, na kolanach jestes jak piesek, biodra wysoko do gory, a glowa do samej podlogi.:silly
Tynka ja cie podziwiam tyle na Uczelni siedziec.
Monisia dobrze, ze twojego meza siostra pojechala do Francji i jej tam szukaja pracy. Niby pieszesz po co sie nakrecalas, ale jak by byla u was to bys miala to czego sie balas. Inaczej jest widziec kogos dwa dni, a inaczej z nim mieszkac. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta to widze, ze wy tez macie problem z wilgocia. U nas 8 stopni dzis bylo, ale strasznie wilgotno i tez slonca nie bylo. Doslownie koszmar. Okna mam tak zaparowane mimo, ze wietrze, w kazdym pokoju pochlaniacz wilgoci i nic to nie daje. Ale widze, przez okno u sasiadow tez maja zaparowane cale jak w saunie, tez otwieraja, wietrza. 🥴 a ty jak sobie z tym radzisz, czy nie jest tak zle u was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja byłam dzisiaj u swojej położnej środowiskowej i posłuchałam serduszka dzidziusia na takim jakby małym ktg 🙂 to takie przeżycie usłyszeć bicie kochanego serduszka.
Ola nie martw się, będzie wszystko dobrze, ja w 1 ciąży po świętach Bożego Narodzenia 28.12 trafiłam do szpitala miałam boleści brzucha nawet nie skurcze, ale mnie zostawili bo miałam już rozwarcie 3cm i brałam lek na podtrzymanie właśnie fenoterol.Wiem jak organizm reaguje na ten lek, masz kołatanie serca, ręce drżą i ja bardzo się pociłam.Ale to taka typowa reakcja do leku, wiem że przepisują lekarze czasem coś na to kołatanie serca ale ja akurat nie brałam nic do tego.
I tak sylwestra spędziłam na białej sali czyli w łóżku w szpitalu, dopiero wypuścili mnie chyba ok 7.01 do domu.W domu duzo leżałam i brałam fenoterol, ostawiłam w niedzielę 21.01 a 23.01 urodziłam, jak pojechałam do porodu to miałam 5cm rozwarcia to lekarz powiedział że połowa porodu za mną 🙂 i nie było źle faktycznie.Także jakis malutki plus jest jak jest wcześniej rozwarcie to później szybciej idzie poród no ale niestety są większe nerwy przed no i trzeba na siebie uważać.
Jeśli chodzi o przewijaki to ja jestem zadowolona że miałam na łóżeczku, schylanie odpadało, tak bolał kręgosłup że masakra, także polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martaer napisał(a):
Olu, witaj poszpitalnie 🙂 Obyś donosiła do terminu, życzę Ci tego z całego serca. Moja Natalia z 36tygodnia i 1 dnia. Dostała 10pkt Abg, ale co z tego. Później zaczęły się problemy z bolącym brzuszkiem, czyli niewykształcony układ pokarmowy i w efekcie nieustanne prężenie i płacz.

Madziara i Ty szpital zaliczasz. Sypiecie się Dziewczyny. Więcej wypoczynku.

Widziałam, że do i-jezioro przyleciał ptak z jajkami 😁 Boże dla mnie to aż dziwne, że lekarz może się tak mylić. U mnie worek z jajkami widać jak na dłoni.

Tynka bardzo możliwe, że Twój synek jeszcze jest na hamaku. Ja czułam kopniaki koło kości biodrowych. Teraz ola boga!!! kręcenie głową koło pęcherza, duża góra po lewej stronie koło pępka - pupcia, a syrki 😉 z prawej strony troche dalej od pępka. I nie martw się, jest jeszcze czas na zlot z hamaka.

Co do cesarki, marzę o sn. Ja czytać nie musiałam. Mam koleżanki po koniecznym cc i po cc na życzenie. Żadna nie chciałaby ponownie. Choć różnie organizm reaguje to i tak wolę sn. Ja doszłam do siebie szybko, owszem bolało, ale siadałam na tyłku. Widocznie mam duży próg bólu, albo po prostu nie pieszczę się 😁

Mnie boli głowa cały dzień, dalej jestem osłabiona, nie wiem o co biega. A tak poza tym to jestem mega zła, bo głodna. Polak głodny to zły... 😠

No niestety martaer ja tez zaliczam szpital tydzien temu wrocilam badania super hemoglobina 13.7 gin malo z krzesla nie spadla a tu wczoraj skurcze trafilam na izbie na jakas rezydentke zbadala mnie ktg usg wszystko ok i pytanie czy chce pani zostac w szpitalu?no ja ze jak trzeba to zostane a to nie to niech pani idzie do domu skurcze ma pani przepowiadajace na tym etapie ciazy to norma dzisiaj zadzwonilam do swojej gin i pytam co mam robic bo dzisiaj dobrze sie czuje no i kazala lezec duzo jak do 20 nic sie nie bedzie dzialo to wizyta i zobaczymy co dalej zmartwilo mnie tylko to ze wedlug wczorajszego usg moj synio przytyl tylko 558g w ciazgu tygodnia bo tydz temu wazyl 1320 a wczoraj mi podala ze 1375 i zastanawiam sie czy troszeczke nie za malo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak apropo usg i plci dziecka moja znajoma urodzila w pazdzierniku co miesiac robila usg z nadzieja ze pozna plec dziecka i za kazdym razem malenstwo tak sie ukladalo tyleczkiem ze do samego porodu nie znali plci od poczatku czula ze bedzie dziewczynka i intuicja ja nie zawiodla ja tez przed usg czulam ze bedzie synio u mnie i jak narazie sie potwierdza zobaczymy po porodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu nie martw się wagą, oni nigdy nie podadzą jej dokładnie tak jak faktycznie jest.Ja w 1 ciąży trafiłam do szpitala jak pisałam na koniec grudnia, dzien wcześniej byłam u swojego lekarza i powiedział że dziecko waży ponad 2kg. a w szpitalu mnie postraszyli że małe dziecko bo ma ok 1,800g co wydawało mi sie niemożliwe.Urodziłam 23 stycznia i synek ważył 2890 nie był duży ale tym nie należy się martwić bo szybko przybierał na wadze.Mi ostatnio powiedział że dzidzia waży ok.1640.Nie martw się naprawdę taką wagę ciężko określić tak dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KingaS napisał(a):
Madziu nie martw się wagą, oni nigdy nie podadzą jej dokładnie tak jak faktycznie jest.Ja w 1 ciąży trafiłam do szpitala jak pisałam na koniec grudnia, dzien wcześniej byłam u swojego lekarza i powiedział że dziecko waży ponad 2kg. a w szpitalu mnie postraszyli że małe dziecko bo ma ok 1,800g co wydawało mi sie niemożliwe.Urodziłam 23 stycznia i synek ważył 2890 nie był duży ale tym nie należy się martwić bo szybko przybierał na wadze.Mi ostatnio powiedział że dzidzia waży ok.1640.Nie martw się naprawdę taką wagę ciężko określić tak dobrze.

no ale sama Kinga widzisz ze u nas jest tylko 1 dzien roznicy a jaka roznica w wadze dzieci w dodatku nie wiem jak wczoraj ale tydzien przekroj glowki odpowiadal 28tc1dz wiec tez mi sie wydaje ze spora roznica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia twoj dzidzius moze teraz przybierac wiecej na wadze i nadrobic zaleglosi. Mi tez sie zdaje ze te pomiary wagi tak mniej wiecej. 🙂
Ja tez po ostatnim USG wiecej sie nastresowalam, teraz wiem, ze dzidzia lezy w poprzek i sie martwie. Moja siostra miala tylko 2 USG w Danii, moze dobrze, bo sie nie stresowala. A ja mialam 5 USG i sie tylko denerwuje. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...