Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tynka ja tylko ci napisalam, ze ludzie narzekaja, ze duzo jest podrob w internecie i trzeba uwazac. A ty chyba masz racje jak ktos ma popekac to i maslo ze zlota nie pomoze. Ale sobie tak mysle, jakbys nie smarowala to moze by bylo jeszcze gorzej, wiec wyrzutow nie miej bo chcialas cos zrobic dla ciala. 🙂 🙂
Marta i tak maz duzo zrobil, nie wymagaj od niego, ze zrobi jak ty. A co do wyprawiania dla dzieci imprez to duzo zalezy od doroslych. Mojej siostry corcia miala u nianki spotkanie z innymi niankami i innymi dziecmi razem, taka zabawa swiateczna. Kazda matka miala cos zrobic. Dunki nakupowaly zwykle ciastka, moja siostra zrobila sernik na zimno z galaretka i owocami, to ta nianka nawet nie wiedziala, ze z tortownicy sie sciaga opaske i kroji sernik nozem. Dosyc, ze tej opaski z tortownicy nie zdjela to jeszcze wbila w ciasto lyzke. Mikolaj sie spoznil, a jak przyszedl rozdal prezent w 2 minuty i uciekl. A reszta matek najadla sie, wypila kawe i to wszystko na stole zostawily. Nawet dup im sie nie chcialo ruszyc by tekturowe talerzyki wyrzucic. 🥴 🥴
Marta na szczescie, ze tesciowej i ksieznej nie bylo. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

z rozstępami i kremami jest tak,że ile osób tyle pewnie opinii, moja koleżanka dostała ich całe mnóstwo, ma okropny brzuch i nie wiem czemu ale po pół roku nic jej nie zbladły i teraz uparcie twierdzi,że ja też na pewno dostane, bo ona miała, a ja póki co nie mam ani jednego i nie wiem czy to zasługa ziajki czy nie, bo tego się też nie dowiem, ale całe życie się balsamuję, więc kupno balsamu za 13 zł niby specjalnie na rozstępy nie zrujnowało mojego budżetu a poprostu zastąpił on dotychczasowy, którego w ciąży nie mogę używać, więc tylko zrobiłam podmiankę

a z kosmetykami dla dzieci to tak jak marter napisała będzie testowanie, ja mam skóre jak to dermatolog okreslił niemowlęcą i reaguję alergicznie na wiele kosmetyków i drogie kremy np vichy z twarzy robiły mi drożdzówkę, a dziecięcy bambino nie i mimo 26 lat wciąż go używam 😜 na zimę tłusty na lato ten lekki

jeśli chodzi o sudocrem to mam używam go, ale z mojego doświadczenia ja bym go polecił na pojawiające się już zmiany, jakieś krostki, odparzenia itp a nie jako krem profilaktyczny, bo jest on "ciężką" maścią

no to się nawymądrzałam 🙂 a w ogóle znalazłam mega plus ciąży i chciałabym, żeby tak już pozostało, przez te 8 m-cy mam piękną cerę, bez żadnej skazy wy też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zaraz mnie coś trafi 😠 Wiecie co zmówiłam na allegro dzbanek filtrujący bo już mamy dosyć noszenia zgrzewek wody na 4 piętro. Za pierwszym razem przyszedł połamany a tym razem nie taki jak zamawiałam tylko tańszy i bez filtrów 😠
Jak otworzyłam przesyłkę to myślałam, że coś mnie strzeli. Dobrze, że nie mają podanego nr tel bo by sobie dziś ode mnie posłuchali 🙂 Na poczcie jak zrobiłam aferę to listonosz jak mnie spotka na mieście to się w pas kłania i podaje godzinę o której przyjdzie z przesyłką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tymi paczkami różnie bywa. Ostatnio zamówiłam próbkę perfum. Odbierałam list na poczcie bo listonosz zostawił awizo. Otiweram koperte (babelkowa) a moja próbka zgnieciona i czuć mega zapach 😁 To se nawąchałam :P Zostały tylko okruchy szkła i pompka 😎 Dobrze,że kosztowało to tylko 10 zł.
Co do filtrujących dzbanków. Mam Britę i sobie chwalę. niestety nasz model ma drogie wkłady bo jest to 19 zł i tak co miesiąc. Moja mama ma starszy model i kupuje nieoryginalne za niecałe 9 zł...

A sudocrem okczywiscie tylko juz na powazne problemy z dupskiem 😉
Tusiek ja mam cerę ładniejszą niż przed ciążą. Moja Mama nie mogła sie wczoraj nadziwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Egzamin z polskiego na 4 na koniec semestru też 4 🙂
Ale się cieszę....
Siostra przywiozła mi od koleżanki trochę ubranek dla małego(koszulki bawełniane,ogrodniczki takie z pluszu,półśpiochy,czapeczki,bodziaki itd),ręczny laktator,podkładkę taką małą do wanienki ale super rzecz,butelki z Aventu dostałam dokupię smoczusie i będę miała komplet,mam też pielusie flanelowe...
Zadowolona jestem na maksa....Dostałam jeszcze ciążowe ubrania dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki troche opuscilam sie na forum ale chyba przez zle samopoczucie...nareszcie przyszly ciuszki dla Kubusia od tesciowej wiec poprawil mi sie humorek moglabym patrzec na nie godzinami sa takie slodkie dzisiaj robilam badania na tarczyce i niestety proby watrobowe wyniki bede miala po 18 strasznie sie denerwuje tymi badaniami troche skora mnie zaczela swedziec wiec gin kazala mi zrobic proby zeby wykluczyc cholestaze bo jak wyjdzie ze mam cholestaze to swieta w szpitalu no ale wszystko dla malenstwa jak tam przygotowawnia do Swiat jak wasze maluszki pewnie sporo podrosly ja jutro mam wizyte wiec moze sie czegos dowiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mnie wlasnie tez i gin powiedziala ze to moga byc pierwsze objawy cholestazy ciazowej ktora najczesciej wystepuje po 30 tc ciazy i est dosc grozna wiec skonsultuj sie ze swoim lekarzem i zrob proby watrobowe ja w luxmedzie zaplacilam 24 zl i siedze do 18 jak na szpilkach wiesz ja juz teraz jak wiem o tej cholestazie to wogole mnie swedzi w dodatku kolor moczu zrobil sie dosc ciemny wiec dodatkowo zrobilam analize
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, mąż wczoraj stwierdził, że jakby wiedział, że te potrawy sa tak czasochłonne to wcześniej by się zebrał do pomocy, ale pierwszy raz we dwoje robiliśmy razem przyjęcie dla tylu osób, bez żadnych pomocników, jeszcze z małym dzieckiem, a drugim w brzuchu, więc powiedzmy że miał prawo nie wiedzieć. Zaproszę ich jeszcze na herbate raz przed porodem, a później znowu dłuuuuugo dłuuuuuuuuuuugo nic nie będę robiła, żadnych proszonek herbacianych i innych, bo z małymi dziećmi nie będę się zacharowywać 🙂

Evelcia, wracając jeszcze do cukrzycy, mąż przyniósł mi od tego swojego zakładowego lekarza glukometr w sobotę. O ile w sobotę jako tako było ok, tylko ze nie mieżyłam w sobotę na czczo i chyba z ok. 3h po sniadaniu i po obiedzie, to już w niedzielę było srednio fajnie. Na czczo miałam 80, a wieczorem po 22 zjadłam mandarynkę i coś jeszcze, nie pamiętam co, więc mogło być przez to te 80. A po sniadaniu normalnym, bo chciałam sprawdzić, czy jest szansa na zjedzenie normalnego śniadania, więc były to 3 średnie kromki białego chleba - bułki - 1 z serem białym półtłustym, 2 z chudym i 3 z wędliną i odrobiną tłustego białego sera + pomidory, ogórki, papryka (wszystko świeże) i 3 oliwki i herbata owocowa bez cukru, aha i jedno jajko i w efekcie po 80min. miałam o zgrozo 146. Więc tylko utwierdziłam się w tym, że musze jeść przynajmniej dwa jak nie trzy malutkie śniadania. Szkoda tylko, że po małych posiłkach tylko jestem rozwścieczona i rozochocona i dalej głodna, a w żadnym wypadku nienajedzona. Pocieszam się tylko, że podobno po sniadaniu cukier jest najwyższy, po innych posiłkach już tak nie skacze. Już po jedzeniu urodzinowym i kawałka torta nie miałam odwagi mierzyć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martaer napisał(a):
Dziewczyny bez paniki, na cholestazę ciążową choruje ok. 4-5% kobiet w Polsce. Swędzenie może byc też spowodowane chłodem i wysuszoną skórą, nawet nie wiem jak i w jakich ilościach byście ją kremowały i balsamowały.


Takiej odpowiedzi oczekiwałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉)) co tutaj za panika w zwiazku ze swedzeniem skóry??? lepiej nie doszukiwac sie, bo sie okarze,ze wszytskie na cos swedzi 😉)moj bartus dzis kopie niesamowicie, bardzo sie rozpycha 😉)) timekontroll gratuluje zdanego egzaminu i ciesze sie razem z toba z tkiej fajnej paki 😉))ide czytac dalej, bo mam tyly 😉buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek mam pytanko do ciebie bo dluzej sie leczysz wiec moze jakos zinterpretujesz moje wyniki z tarczycy TSH 2,0930ULU/ML NORMA 0,2-3,5 FT3 5,11 PMOL/L NORMA 3,5-6,5 FT4 12,84 NORMA PMOL/L 8,2-24,7 moja endokrynolog opiera sie na podstawie norm jakie podaja w dodatku teraz kontaktuje sie z nia telefonicznie bo jest na zwolnieniu u mie tarczyca pojawila sie w styczniu ale tylko leciutka po uczuleniu na salicylany usg i wszystko ok a od 2 3 dni mam bardziej objawy podobne do nadczynnosci niz niedoczynnosci a ona i tak kaze mi brac te leki bez sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny, ale naskrobalyscie 🙂
Marta, super ze juz po wszystkim, maz pomogl, to najwazniejsze no i tych 2 krow w domu nie mialas wiec tym bardziej mniej nerwow 😉
co do rozstepow, mam kuzynke kosmetyczke i kiedys jej sie pytalam o balsamy na rozst. bo mam od kilku lat pregi na biodrach i udach (biale na szczrescie) i powiedziala ze kazdy balsam na rozst o kant d... mozna, bo takie same dzialanie jak zwykly, wazne zeby tylko nawilzac regularnie bo to uelastycznia skore i tyle. Nie wiem jak to jest z tymi superdrogimi balsamami. W ciazy wiadomo, ze dla swojego spokoju lepiej troche zainwestowac i nie pluc sobie w buzie ze sie nie smarowalo... genetyka tutaj przewaza oczywiscie. Ja narazie nie mam ani jednego na brzuchu a bylam pewna ze bede miala patrzac na moje uda i biodra. No ale do konca jeszcze troche i nigdy nic nnie wiadomo 🙂
cera u mnie byla paskudna w pierwwsszym trymestrze a teraz jest rewelacyjna 😉 nie narzekam
Malwina gratuluje dobrego wyniku, a Tobie Evelcia pomyslnych wiesci z USG 🙂
spadam, milego wieczoru 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziara902 napisał(a):
Tusiek mam pytanko do ciebie bo dluzej sie leczysz wiec moze jakos zinterpretujesz moje wyniki z tarczycy TSH 2,0930ULU/ML NORMA 0,2-3,5 FT3 5,11 PMOL/L NORMA 3,5-6,5 FT4 12,84 NORMA PMOL/L 8,2-24,7 moja endokrynolog opiera sie na podstawie norm jakie podaja w dodatku teraz kontaktuje sie z nia telefonicznie bo jest na zwolnieniu u mie tarczyca pojawila sie w styczniu ale tylko leciutka po uczuleniu na salicylany usg i wszystko ok a od 2 3 dni mam bardziej objawy podobne do nadczynnosci niz niedoczynnosci a ona i tak kaze mi brac te leki bez sensu


więc wg mnie masz idealne wyniki, a pewnie euthyrox będziesz jadła dalej w tej samej dawce do końca ciąży, bo to dzięki niemu masz takie wyniki, ja obecnie badam tylko ft4, bo to jest w ciąży najważniejszy hormon z tych tarczycowych i u mnie teraz po wynikach widać, że mała mi wszystko zabiera, więc dostaję wyższą dawkę,a jeśli chodzi o objawy to po tylu latach leczenia się ja już ich nie zauważam, więc ciężko mi to powiedzieć, jedno co wiem to,że jeśli tarczyca zaczęła szwankować w ciąży to może przeskakiwać z niedoczynności w nadczynność, ale nie masz się czym przejmować, bo wyników można pozazdrościć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście 🙂 Ja dzisiaj kilka godzin spędziłam u babci fajnie mi czas zleciał, teraz zasiadam do Na Wspólnej 😉
Malwina gratuluję zdanych egzaminów
Tynka nie martw się ja mam cały brzuchol zaorany pręgami, piersi wewn. str.ramion, uda, no cóż trzeba z tym żyć 😉
Martaer nie martw się masz to już za dobą teraz na jakiś czas spokój z takimi imprezkami, a rodzinka no cóż, za wiele szacunku dla Twojej roboty niestety nie okazali, ale mam nadzieję, że córeczka się ucieszyła z gości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...