Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane wieczorne KTG wyszło dobrze 🙂Zero skurczy 🙂
Ordynator powiedział,że mówił od razu,że będzie synek i,że po zapisie wieczornym widzi,że się przez te dni ładnie uspokoił i,że jutro mnie zbada "tam na dole"(jak to określił)i,że nie ma na razie przeciwskazań i jak jutro na badaniu będzie oki to wychodzę do domku no ale będę musiała dużo odpoczywać a na dworze mogę siedzieć zero chodzenia 🙂
Ale jestem szczęśliwa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Malwina super,cieszymy się,że sytuacja w pełni opanowana, dbaj o siebie 🙂

agnese ja nie używam musteli tylko ziajkę,a chciałam tylko się dowiedzieć czy już teraz trzeba,ale jak nie tylko po porodzie to spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina Wiola dobrze, że już z Wami wszystko dobrze... Oby już do końca nic niepokojącego u żadnej z nas się nie działo 🙂
Popołudniu się dzisiaj masakrycznie czułam -mdłości i ból brzucha jakby mnie zaraz miało przegonić w wc... nie wiem czy coś mi zaszkodziło... w sumie wcześniej jadłam tylko Berliso (ryż na mleku) a potem mielone z ziemniakami... może cebula z mielonego.. ehh .. w każdym razie zwijałam się w końcu zasnęłam i tak 2 godz. minęły potem już było trochę lepiej choć dalej mnie mdli...
a może dziecko uciska na żołądek i stąd to wszystko? myślicie, że to możliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i ta moja koleżanka o której Wam wspominałam, która od początku miała straszne problemy zdrowotne w ciąży, ostatnie 6tyg spędziła w szpitalu a w sumie chyba z 4m-ce w ciąży właśnie ... wczoraj ... 3 dni po terminie... urodziła przez CC zdrową córeczkę ok.2900 waga i 53cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Jestem pierwsza 🙂 Mąż się zebrał do pracy a ja oczywiście 1-sze śniadanko bo już mnie ssało z rana 🙂 Dziś dzień lenia.. nic nie muszę, bo obiad mam, załatwień żadnych nie ma, jedynie co to ze 2 prania puścić 🙂 I powiem Wam jeszcze, że wydaje mi się, że mam więcej siary.. tzn. wcześniej mogłam zaobserwować 1kropelkę z lewej piersi z prawej rzadko, a od kilku dni tak ze 3 krople i są większe...Będę musiała niedługo sięgnąć po wkładki... Miłego dnia , zmykam jeszcze do łóżka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
My z małym nie śpimy od 5:20 już 😞
Oddziałowa przyszła zmierzyć mi ciśnienie no i temperature...
O 6 musiałam wziąć leki a po 6 podłączyła mnie do KTG.Skurczy nie ma ale pewnie do końca ciąży będę musiała łykać tabletki ale czego sie nie robi dla własnej pociechy 🙂
Już się umyłam bo o kąpieli to pomarzyć można...Woda jest ale jedynie wrzątek 😞
Teraz czekam na śniadanko i na obchód.
Wracając do tego KTG to oddziałowa stwierdziła,że dawno nie widziała takiego rozbrykanego malucha....Tak się kręci podczas zapisu,że szok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co chwila w szpitalu jakieś maleństwo płacze 🙂
Jakie te dzieciaczki są słodkie 🙂
Wczoraj pielęgniarka się nade mną zlitowała i wyjęła mi wenflon bo ręka mało co mi nie odpadła 😞
Dzisiaj też czuję,że jeszcze boli ale chociaż wygodniej się spało.
Wczoraj w dzień była pani z poronieniem w 13 tygodniu u mnie w sali...Masakra jak płakała po zabiegu...A dzisiaj przed 2 w nocy przywieźli do mnie kolejną laskę z poronieniem tym razem w 6 tygodniu...Tyle,że ta ostatnia w poniedziałek z krwawieniem wypisała się na własne żądanie do domu a dziś w nocy miała robiony zabieg....
Wrócę do domu to pierwsze co zrobię to pójdę się wykąpać i spać....Dzisiaj wciągniemy na obiad jakąś pizze bo nie mam zamiaru stać przy garach 🙂
Ciekawe czy dzisiaj znowu maluch ordynatorowi kopa zasunie....Jakoś nie przepada za tym lekarzem :P Innych nie kopie tylko jego....Co wejdzie do sali ordynator to mały kopać zaczyna:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny
Malwina trzymam kciuki za ciebie mam nadzieję, że już dzisiaj będziesz w domku.
Macka A co tam z Twoim narzeczonym?
Aleksandra Odezwij się też jak u ciebie po lekarzu?
Ja dziś w nocy goniłam męża do sklepu po puszkę coca-coli 😆 Kupił 4 na zapas a ja zrobiłam 2 łyki i zadowolona poszłam spać 😁 Dziś zamierzam ruszyć tyłek i ogarnąć troszkę mieszkanko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny, jak ja rok temu leżałam w szpitalu z powodu poronienia to powiem wam jedno byłam w głębokim szoku,jak u nas personel dba o psychikę pacjentki, przez cały czas nie leżałam i nie miałam kontaktu z ciężarnymi,tak układali grafik sal,żeby właśnie te po stracie nie musiały z bólem serca obserwować ciężarnych i znowu żeby te ciężarne nie musiały patrzyć na tragedię i same się nie denerwowały, bo wiadomo jakie to człowiek ma od razu myśli
dobrze,że już sytuacja u Was Malwina i Wiola opanowana 🙂
ja dziś idę popołudniu na USG takie dodatkowego,dla własnego spokoju,a z rana byłam na badaniach i kurde na wynik posiewu trzeba czekać aż tydzień, nie wiedziałam,że tak długo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super,że tydzień 😮 Ja myslałam,ze przed czwartkową wizytą zrobię co najwyżej w poniedziałek badania a tak 😮 Jutro rano zawiozę mocz do lab.
Boże,jakie mi się durnoty śnią. Masakra 😮 Bobas coś za spokojny dzisiaj,może się zaraz ruszy jak żołądek po śniadanku się ruszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znowu czuję,że Mała rośnie jak na drożdżach z dnia na dzień coraz mocniejsze ruchy i się taka tancerka z niej zrobiła,że brzuch to mi tylko skacze w dzień i w nocy, kiedy ona śpi to nie wiem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konefka a też masz wyniki zwykłe nie takie jak trzeba,że ci dali na posiew? ja na początku ciąży miałam zapalenie pęcherza, potem niby zaleczone,ale znowu coraz gorsze wyniki i dostałam na posiew,a do łykania póki co żurawit i provag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

My zaraz się szykujemy i idziemy się przewietrzyć obydwie. U mnie zresztą jest godzina później.
Dzisiaj mam lenia 😞

Snakerka, dziecko na pewno uciska Ci na żołądek i niedługo będziesz musiała zmniejszyć porcje posiłków, mniej a częsciej. A ogólnie na kilka tygodni przed porodem mdłości wracają.
Mi jak coś zaszkodzi, to zawsze zamykam oczy i sobie myślę co jadłam i jak na którąś rzecz mnie wzdrygnie bleee to już wiadomo, co mi stanęło na żołądku. Rzadko się to zdarza, ale ten sposób działa.

Malwina, trzymam kciuki za szybkie wyjście.

Martunia, ja miałam całą ciąże z Natalią bekterie w moczu. Lekarz próbował je wytępić dwukrotnie, bezskutecznie. Powiedział mi, że o ile dziecku to nie zagraża, to u mnie może skończyć się to uszkodzeniem nerek i późniejszymi dializami. Na szczęście teraz z moczem jest ok, ale cukier nie. Z dwojga złego wolałabym mieć problem z tym pierwszym, bo przy cukrzycy to wszystkie dobrze wiemy co się dzieje.

A ja dzisiaj miałam iść znowu na glukozę, setkę tym razem, ale powiedziałam męzowi wczoraj, że musze zjeść coś slodkiego, bo już nie wyrabiam, a ograniczyłam się do 1-2 herbat dziennie z 1 łyżeczką cukru. Znalazłam na zdrowej żywności czekoladę i batona bez cukru i ciastka zbożowe też bez cukru i wszystko pożarłam wczoraj wieczorem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś współczuję Ci tej cukrzycy, bo masz rację,że z dwojga złego to gorsze :/ a ja mam ten sam system,że jak coś mi stanie na żołądku to myślę,co jadłam i od razu wiem co mi zaszkodziło :P ja zauważyłam to co mówisz,że muszę jeść mniejsze porcje, czyli coś w tym ucisku na żołądek musi być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉 ja odebralam wyniki glukozy jest chyba ok 84 na czczo a po 2 godz. 106 norma od74-100 to chyba dobrze nie?pozdrawiam was cieplo 🙂 ja powoli szykuje urodziny oliwi-robimy w niedziele -jedziemy zaraz na zakupy do marketu, a mieso i wedliny juz w sobote.. tort juz zamowiony, lista przystawek przygotowana, dekoracje kupione 😉 razem z dziecmi bedzie 20 osob(14 doroslych i 6 dzieci) i to najblizsza rodzina, dziadkowie i rodzenstwo+chrzestny z rodzina i tyle sie uzbieralo-takze bedzie wesolo 😉na szczescie mama ma mi troche pomos, upiecze ciasto, mieso i zrobi salatke 🙂milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mój maluch jest raczej spokojny, mam wrażenie że cały czas śpi tylko kilka razy w ciągu dnia na krótko się budzi-kilkanaście minut... dziś akurat porę "aktywności" zaliczył koło 6 i po 8 🙂 Mam nadzieję, że da się jeszcze matce poczuć bo tak ją to cieszy 😉
Karino to niezła imprezka się szykuje 🙂 Ja to góra na 8osób coś robiłam do tej pory więc podziwiam jak Ty masz 20osób do "ogarnięcia" 🙂 Powodzenia i udanej imprezki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karino masz bardzo dobry wynik cukru 🙂 Bardzo zblizony do mojego 🙂
Ja juz po lekarzu 🙂
Mi stwierdziła lekarka jakiś rok temu że mam astmę oskrzelową - co prawda w dalekiej rodzinie wystepuje ale jej o tym nie mówiłam bo zapomniałam.
Tylko dzięki bogu to nie taka astma ze jak chodze to sie dusze tylko zwiazana z alergią czyli w moim przypadku grzyby, plesnie i przede wszystkim kurz - wtedy sie dusze.
Mam brac niby inhalator ale daje sobie rade bez niego 🙂
I nastepna wizyta dopiero po urodzeniu wiec dobrze ze juz z duzym brzuchem nie bede musiała w zimie jechac do niej 🙂

U nie Szymon po glukozie wariował bez przerwy jakbym żabe połkneła przerwy nie było - a brzuch podskakiwał. ziś chyba już glukoza sie wyrównała bo spokojniejszy 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...