Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jezu drogi marta 😮 ja bym chyba zawalu dostala 😲
aleksandra fajnie ze sie zdecydowalas na te szkole rodzenia ,uprosci ci to i owo,moj maz niby kapujący ale w panice zapewne kapci zapomni 😁 😁
nie wiem jakie dokumenty macie ja biore karte ubezp,ksiazeczke matki i dziecka i karte a ambulatorium,powinno wystarczyc,19grudnia mam kolejne usg 3D i wyzyte wiec pewnie mi napisze co mam zabrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezu drogi marta 😮 ja bym chyba zawalu dostala 😲
aleksandra fajnie ze sie zdecydowalas na te szkole rodzenia ,uprosci ci to i owo,moj maz niby kapujący ale w panice zapewne kapci zapomni 😁 😁
nie wiem jakie dokumenty macie ja biore karte ubezp,ksiazeczke matki i dziecka i karte a ambulatorium,powinno wystarczyc,19grudnia mam kolejne usg 3D i wyzyte wiec pewnie mi napisze co mam zabrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta widze, ze dalas nowe zdjecie Natalii, sliczna dziwczynka. Fajnie, ze bedziesz tak krotko. ja minimum musze siedziec 4 dni. Ja nie wiem jak bede maial daleko do lazienki i czy sa przy pokojach. Bylam tylko na korytarzu na porodowce. I bylo tam pelno drzwi jak do wc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a teraz pytanko z innej beczki 🙂
Zastanawiałyście sie nad termometrami? Jaki? Bo kurcze jest ich bardzo duzo.
Czy taki zwykły - ale tam trzeba czekać do 15 sek na pomiar czy do czoła czy do skroni czy do ucha czy jakis zbliżeniowy aha i czy w smoczku ....... 😮
🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu, a to mąż Cię będzie wiózł przez szpital, czy personel szpitalny? A co jak bedziesz w zaawansowanej fazie porodu? W stresie i bólu to zapomnisz najprostszą drogę. W szpitalach chyba nie pozwalają krążyć pacjentom samym, szczególnie przy porodzie, gdzie liczy się czas, a przynajmiej tak mi się wydaje.

Agnese, ten kombinezon podaruj sobie, ciepła czapka i jakiś sweterek/bluza, kocyk i rożek starczą. Przecież nie będziesz jechać autobusem, z drzwi szpitalnych wejdziesz do auta i pojedziesz do domu. Chodzi jedynie o zakrycie dziecka od wiatru, aby nie zawiało. Poza tym 4 dniowy maluch leje sie przez ręce, więc ten kombinezon to będzie tylko kłopot, a zarazem wyzwanie dla Ciebie. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz 🙂

Ja przez szpitalną recepcję przejechałam na wózku, na który usiadłam od razu z samochodu. Zawiezli mnie na salę porodową na sprawdzenie i zaraz przeszłam na przedporodową w oczekiwaniu na pełne rozwarcie. W tym czasie mąż załatwiał formalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marto wiem że u mnie mąż jest cały czas ze mną od wejścia do szpitala aż po sale porodową nawet pod prysznic moze wejśc i przytrzymać mnie itp.
Jednak ja bede mieć cc wiec nawet nie mam zielonego pojęcia czy będa mnie ciąć od razu jak przyjade do szpitala czy mam miec jakies tam rozwarcie bo wtedy łatwiej o mleko...
O cc będziemy mówić na 5 chyba spotkaniu i tam sie wszystkiego dowiem. ale wiem ze mąż mnie rozpakowuje w sali gdzie bede leżec a on potem czeka pod zabiegowym i gdy ze mnie wyciągną Szymona to mnie zszywają a dziecko zabierają bo badania i później mąż dostaje dziecko aż mnie nie zszyją.
To jest tylko to co wiem na temat cc :/




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie, USG szpitalne - serce i żołądek ok., ..., to się człowiek dowie. I to jest własnie polska słuzba zdrowia. 🙃
Malwina wypoczywaj, z wcześniakami nie jest tak różowo po urodzeniu. dzieci donoszone mają mniej dolegliwości typu kolki i inne. Trzymam kciuki za jak najszybszy powrót do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rany Ola i Ty to zapamietasz co i jak. Tak się zastanawiam czy ma to jakiś sens tak ludzi przygotowywać, bo w tym stresie, tempie, bólu matki i rozdygotaniu ojca to o wielu rzeczach sie zapomina. Przygotuj męża na więcej niż powinnaś i zastrzeż sobie, żeby nie panikował, bo na niego liczysz, bo jak juz zaczyna sie akcja porodowa to kobieta jest mało aktywna intelektualnie 🙂 Ból calkowicie wytrąca z myślenia.

Mój na szczęście się spisał od poczatku do końca. Tym razem też stwierdził, że za nic nie da mi rodzić samej, bo to dla niego jest bardzo wazne. Oby tylko tym razem pielęgniarka nie pokazywała mu główki i włosów w kanale rodnym 😮 bo już drugi raz tego nie zniosę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉troche mialam czytania 🙂 ja tez dzis bylam na glukozie 75g bleee, cale szczescie wcisnela mi troche soku z cytryny i nawet nie bylo tak źle, gorzej z kłuciem, bo u mnie nie widac zyl i musiala po 2 razy wkoncu z przegubu dloni;( po 2 godz. bylo mi jakos niedobrze, czulam ten plyn w zolądku.... a póxniej juz w domu po badaniu jakos bylam dziwnie poddenerwowana, jakbym w srodku sie trzesla 😞 zjadlam sniadanie, zaczelam ogladac magde m i zasnelam-chyba dzis niskie cisnienie, bo chodze caly cza snieta 😉A wyniki mam jutro 🙂 marta wspolczuje tych trzesien.... Ja do szpitala jeszcze nie mam nic przyszykowane, ale tez naszykuje dwie torby i klapki pod prysznic na pewno 🙂kolezanka dala mi jakis wykaz ze szkoly rodzenia, to musze zerknac na kartke 🙂 A w piatek chyba wybiooer sie do lumpa, bo jest podobno u nas taki dal maluszków od 0-5 lat i w piatek ma byc dostawa malenkich rzeczy-juz nie moge sie doczekac zakupów-mam nadzieje,ze uda mi sie cos fajnego dostac 😉pozdrawiam was cieplo 🙂 Cos jestem dzis nie do zycia, chyba znow sie poloze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zobaczcie co znalazlam :
31tydz
Jak teraz wyglądam?

Moja podskórna tkanka tłuszczowa jest wyraźnie grubsza i nie widać przez nią naczyń krwionośnych. Skóra przybrała ładny odcień i wygląda po prostu zdrowiej. Czuję, że jest ona bardziej gładka, zwłaszcza na mojej twarzy, która stała się okrągła i pucułowata. Tłuszcz stanowi już 3,5% wagi mojego ciała. Moja tęczówka kurczy się i rozszerza, pod wpływem światła. Ważę już 1,5kg i mierzę w pozycji skulonej 29 cm.

Zgadnij, co robię?

Coraz bardziej reaguję na bodźce, które do mnie docierają. Jestem bardzo aktywny, zwłaszcza wtedy, gdy słyszę dźwięki albo inne ruchy. Powinnaś wyczuć, jak ruszam się około 10 ruchów na dobę, choć przecież mam coraz mniej miejsca w Twoim brzuszku i nie jest mi za bardzo wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, na pewno nie będziesz szła sama. Jak przyjedziesz do szpitala to nikt naocznie nie oceni fazy porodu, a chodzenie może zaszkodzić w końcowej fazie, więc nikt nie pozwoli Ci zrobić kroku, bo to zbyt duża odpowiedzialność szpitala.
Poszukaj na necie forum szpitalnego, bo ludzie piszą o takich rzeczach. A jak nie to może w szpitalu zapytaj, a może uda Ci się zamienic słowo z jakąś pacjentką, kto wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,fajna ta stronka 🙂
Jak mi się dzisiaj nic nie chciało.... 🙃 Zero konstruktywności 😁 Byłam w pracy,musiałam zebrać materiały do napisania pracy,a najlepiej zbierać na żywych modelach ;-)
Babki zachwycały się jak ślicznie wyglądam i że od razu widać,że to chłopak. Szczerze mówiąc wydaje mi się,że wyglądam paskudnie,ale jak mi tak mówią to chyba coś w tym jest ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzić nie rodziłam,ale w szpitalu byłam parę razy i za każdym razem z izby przyjęć ktoś mnie odprowadzał na oddział, nie ważne z jakiego powodu miałam leżeć, więc na pewno ktoś z personelu będzie z wami, a jeśli będziecie się słabo czuć od razu mówicie,że chcecie wózek i was zawiozą, nie ma z tym problemu.
Ja kombinezonu nie kupuję w ogóle, bo na niecałe 2 miesiące po prostu mi się nie opłaca i nawet nie wiem jaki rozmiar, bo niby się duża lala szykuje, więc na wyjście ciepła czapeczka, body, pajac polar i w śpiworek taki ciepły zawinę i do autka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny szalejecie znowu - miałam do nadrobienia 11stron 🙂
Wróciłam przed chwilą, w kinie fajnie i tak jak Karina polecam bardzo "Listy do M." dla mnie super film, wzruszyłam się i nawet 3razy łezki w oczach stanęły - to taka romantyczno-obyczajowa komedia bym powiedziała.
Potem połaziłam z koleżanką po sklepach dla dzieci i kupiłam dziś jeden komplet pościeli (poszewek) z ochraniaczem taki seledynowy w misie i pod kolor frotowe prześcieradło na gumce oraz 2 pieluszki flanelowe kolorowe i 2 czapeczki do szpitala. Zakupy udane jestem zadowolona i padnięta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...