Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Co do termometrów ja kupuje taki zestaw http://allegro.pl/zestaw-termometrow-philips-avent-termometr-smoczek-i1933419895.html. Właśnie dzwoniła moja chrzestna i się pyta jaki kolor pościeli do wózka różowy czy nie 😁 Miłe to jak diabli jak ktoś też ma takiego fioła. U mnie w rodzinie jak na razie to szaleje ja moja siostra i dwie ciotki reszta ostrożnie do zakupów podchodzi zabobony dziwne ale cóż 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
przypomniało mi sie ze u nas jako wyprawke ze szpitala daja paczke z plecakiem w ktorym jest caly zestaw do przewijania,czyli pieluszki tetrowe 3 ,chusteczki nawilzone,probki kremow,podklad z materialu skladany ,koszulka z imieniem ,kocyk 🙂
zmykam po corcie do szkoly a nie chce mi sie bo zimno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelcia,nie dołuj nas. większość rodzi w Polsce, w tych szarych zacofanych realiach 😁 U nas co najwyżej dostaje się "wyprawkę" w postaci reklamówek,mini produktów dla dziecka.Oczywiście każde z innej firmy. Tak przynajmniej było prawie 6 lat temu,gdy urodził się mój brat. Pamiętam,że zrobiło to na mnie wrażenie 🙃 Jeśli chodzi o kosmetyki dla dziecka,to ja zamierzam tylko mieć mydełko i oliwkę Bambino. Mama uświadomiła mi,że tak naprawdę nie jest więcej potrzebne. Zamierzam uraczyć też pupkę bobasa chusteczkami nawilżanymi i pieluchami z Biedronki albo Rossmana ażeby nie przyzwyczajało się do niepotrzebnych luksusów 😁
evelcia Tobie pępek mało nie pęknie,mi skóra. Co raz więcej tych okropnych pasków wokół pępka,ale co poradzić. Najlepszy numer to mi wyciął wczoraj mój Mąż. Siedzimy przed tv, przęłączył na fashion tv a tam pokaz bielizny Victoria's Secret. Pomijając tandetną bieliznę, którą tam prezentują oczywiście wzrok mojego faceta powędrował na zgrabne ciała modelek. 🥴 Nie zrobiłam mu z tego powodu awantury,fajnie że jest zdrowym facetem i podobają mu się inne babki,ale jak spojrzałam na ich brzuchy... Chodzi o brak rozstępów to sie prawie poryczałam 🤔 Coś mi normalnie odwaliło,miałam podobno taką minę i żal w oczach jakby Mąż zrobił mi największą przykrość przykładając się do poczęcia dziecka 😁 Tomek szybko zmienił kanał i stwierdził,żebym się nie martwiła bo da mi na laserowe usunięcie rozstępów 😁 Pewnie nie widział cen,ale niech tak gada 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Wczoraj miałam dokładnie taki sam apetyt jak Wy.Jadłam co chwila,i ciągle byłam głodna 🙂 i słodkie i kwaśne ..hehe chyba taki był dzień 🙂
W nocy nie chodzę już stak często do wc..góra może z 2 razy..ale za to czuję jak się cała w środku rozciągam..i boli i swędzi na zmianę..ale co jak co już mamy bliżej niż dalej 🙂
Dziewczyny a jak tam u Was z tym>Czujecie bóle macicy i jej rozciąganie się?




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurka zjadłam dwie miseczki żurku 🙂 pyszota, jak to nie wiele do szczęścia potrzeba 😁
co do tych przebranek, to moi znajomi kupili dla swojej córki strój pająka z takimi ohydnymi odnóżami po bokach no jak dla mnie porażka, po co to robić z dziecka zabawkę? masakra! 😮
no ja na ten przykład to nie mam żadnego swędzenia i pękania, więc w tym temacie ciężko mi zabrać głos
nie długo śmigam na USG i jak zawsze mam lekkiego stresa ja nie wiem co ja się tak w dniu badania zawsze schizuję 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziś znowu zjadłam na obiad mielone i po godzinie znowu powtórka z wczoraj ból brzucha i mdłości... albo nie powinnam smażonego albo cebuli ...
Wklejam Wam znowu link z pościelami http://allegro.pl/2-el-posciel-dziecieca-135x100-balbina-i1915942294.html większość wzorów się powtarza z wcześniejszymi linkami ale są też nowe, mi osobiście z tych fotek spodobał się pomysł regału z koszykami, ładnie to wygląda i można tam schować np.kosmetyki do pielęgnacji czy np. zabawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
snakerka jeśli chodzi o smażone to też mnie mdliło,więc teraz robiąc na przykład mielone na obiad to dla siebie ich nie smażę tylko gotuję w garnuszku,i teraz nie mam już z tym problemu..wiadomo teraz dzidzia uciska nam na żołądek i cały czas jak nie zgaga to jakieś inne dolegliwości..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka mysle ze nie musisz sie stresowac ,twoj tomek kocha ciebie to i rozstepy pokocha hihi zartuje oczywiscie,zainwestuj w krem i smaruj,smaruj jeszcze raz smaruj a bedzie dobrze
ja jutro na usg ale ten moj lekarz ma takie kijowy aparat ze nie zobacze zbytnio malego,wazne ze mnie zbada i policzy tygodnie 🙂 dopiero 19grudnia mam ostatni zestaw 3d 🤪
ja tez uzywalam dla corki mydelko do kapania i po oliwke,do pupki sudokrem lub bpenaten,na wyjscie w zime krem z penatena z filtrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelcia,no pewnie że nie ma facet innego wyjścia jak zaakceptować ich obecność na moim brzuchu ;-) Co do aspiratorka, jakiś miesiąc temu byliśmy u znajomych- urodziła im się córka. Jej mama też kupiła taki apirator i bardzo chwaliła,w gruszki też się nie zamierzam bawić. Zawsze wydawały mi sie bardzo niehigieniczne,przecież "wszystko" zostaje w środku a gruszki używa się kilka miesięcy 😮 Pomijając inną "zaletę" że dziecko (chyba że noworodek) nie daje sobie tym wyjąć nic z nosa.

Męczy mnie dzisiaj chęć na kino,może wyciągnę Męża na "Listy do M" ? Boże,tak dawno byliśmy w kinie, grubo przed ślubem a kiedyś non stop się łaziło 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina,to normalna waga dla tego tygodnia ciąży.Mój też tyle waży teraz. Nie martw się,nie będzie taki wielki 🙂 U mojej sąsiadki,córka w 30 tygodniu ważyła prawie 2 kg 😮 I faktycznie urodziła się (a raczej wyjęto ją bo było blisko 5 kg ) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka ja nie kupuję do wózka pościeli.Będę miała kocyk akrylowy(moja siostra mi poleciła bo jest najcieplejszy i ona jak kupiła córce 8 lat temu to i jej syn do teraz jest nim przykrywany i kocyk jest niezniszczony mimo prania),a za podusię będę miała flanelkę złożoną i w poszewce na podusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrzę jeszcze na łóżeczka na all. i śmieszy mnie to, że większość ma 12miesięczną gwarancję... ale to chyba wygodne dla producentów.. jak się dziecko zaczyna bardziej ruszać czy stawać i coś się rozwali to mają czyste sumienie... że przecież gwar. była.. to nic że na 12m-cy... ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Ja jestem mamą lutową 2011 🙂 tak sobie was czasami podczytuję (tęskno mi za okresem ciąży chyba he ) i wspominam jak to było u mnie. Przepraszam, że się wtrącę ale z msc temu poruszyłyście temat Fridy do nosa dla dzieci. W mojej opinii jest tragiczna ... Dziecko (przynajmniej w moim przypadku) nie daje sobie tym porządnie noska wyczyścić, boi się jak każdy nieświadomy człowiek co to mu się do noska wkłada, mój Filipek strasznie płakał, wiercił główką, bał się. I jak już dzidziuś da sobie włożyć to do noska ... to sprawdza się wyłącznie przy "wodnistym" katarze gdzie ciurkiem dziecku z nosa leci. Przy suchych i zaschniętych "glutkach" jest ... do niczego. Nie wiem czy w waszych przypadkach będzie tak samo ale ... dla mnie kicha ./.. dałam za nią 30 zł i nie polecam ... w to miejsce możecie sobie mleczko kupić 🙂 jednak grucha lepsza ... szybsz, sprawniejsza tylko bardziej trzeba uważać 🙂 Pozdrawiam i bezproblemowych 10-ciu tyg ( mniej więcej) ciąży oraz szybkiego i bezproblemowego porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam cała szczęśliwa z USG 🙂 🙂 🙂 Nina rośnie jak na drożdżach 🙂 waży 1,2kg i lekarz powiedział,że jeśli się urodzi o czasie to może mieć nawet 4kg lub ciut więcej 🤪 niech ma ile chce,na zdrowie,ale kurde jak to urodzić :P poza tym serduszko, żołądek itp prawidłowe, no i powiedział,że całymi gabarytami jest cały czas jakby o 2 tygodnie starsza, więc kto wie czy się czasem szybciej na ten świat nie wybierze 🙂 najważniejsze,że jest ok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...