Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jasna. Mi też się imię podoba 🙂)) Nie znam nikogo o takim imieniu, ale to chyba dlatego, że jest jakieś wyjątkowe.
mulant- Kurcze, ja dzisiaj w ogóle nie spałam. O 12 się położyłam żeby chociaż 2 godzinki się przespać i nie zsnęłam. Dopiero w samolocie 15 drzemałam bo nie było możliwości dobrze zasnąć. Mam nadzieję, że tej nocy się lepiej wyśpię.
obdarzona faktycznie lepiej odpoczywaj i się tak nie przemęczaj, a będzie wszystko ok.

Co do ciuszków to się okazało, że teściowa wie i dostałam od niej jakieś śpiochy... Nie wiem po co... nawet nie chciałam tego brać hee 😁
Teraz boję się tego co zobaczę jak do kuzynek dojadę. Pewnie wielkie walizy tego.... A u ubranka to ja też chcialam kupować w 62, ale jak sobie przypomniałam, że bliźnięta mojego kuzynostwa miały po 45-50 cm to chyba lepsze będą te całkiem malutkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

naprawde dzieki za mile slowa 🙂 co do ciuszkow to uwazam podobnie najpierw tez kupowalam ciuszki 62 ale one takie duze mi sie wydawaly a np ja jak sie urodzilam 54 cm mialam maz podobnie dlatego watpie zeby dziecko mialo wiecej niz te 56 a tak podwijac ciuszki to tez tak nie bardzo to juz lepiej kupic kilka ubranek mniejszych 🙂 dziewczyny uwazcie na slodycze winogrona banany i arbuzy itp bo ja kurcze jak w 27tyg glukoze pilam to okazalo sie ze cukrzyce ciazowa mam ale naszczescie obeszlo sie bez insuliny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiek01001 napisał(a):
Dziewczyny a wy macie juz jakies imiona na uwadze czy jeszcze zadnego?


mi osobisie dla dziewczynki podoba sie Oliwia, Weronika, Maja a dla chlopca to Oliwier i Daniel 🙂 ogolnie bylam pewna ze synek bedzie i wlasnie zastanawialam sie nad imieniem Oliwier 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ja już mam listę. 🙂)) Hehe... Od kiedy ciąża się potwierdziła dostałam od męża jego 'ulubione'. Nie wiem co z tego wbiorę, bo takie średnio w moim guście, ale złe nie są. Np. dla dziewczynek : Dalia, Nina, Mara, Michalina, Sofia... jeszcze kilka było ale to już całkiem odpadły, a dla chłopców: Olaf, Amadeo, Fabio, Marceli... tutaj też już kilka odpadło. 🙂)) Ja nad swoimi jeszcze myślę... decyzja na moje jedna z pierwszych, najważniejszych, więc chcę też aby było to imię wyjątkowe, ale piękne a nie jakieś co akurat modne w tym 'sezonie'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

love napisał(a):
Jasna. Mi też się imię podoba 🙂)) Nie znam nikogo o takim imieniu, ale to chyba dlatego, że jest jakieś wyjątkowe.
mulant- Kurcze, ja dzisiaj w ogóle nie spałam. O 12 się położyłam żeby chociaż 2 godzinki się przespać i nie zsnęłam. Dopiero w samolocie 15 drzemałam bo nie było możliwości dobrze zasnąć. Mam nadzieję, że tej nocy się lepiej wyśpię.
obdarzona faktycznie lepiej odpoczywaj i się tak nie przemęczaj, a będzie wszystko ok.

Co do ciuszków to się okazało, że teściowa wie i dostałam od niej jakieś śpiochy... Nie wiem po co... nawet nie chciałam tego brać hee 😁
Teraz boję się tego co zobaczę jak do kuzynek dojadę. Pewnie wielkie walizy tego.... A u ubranka to ja też chcialam kupować w 62, ale jak sobie przypomniałam, że bliźnięta mojego kuzynostwa miały po 45-50 cm to chyba lepsze będą te całkiem malutkie.


Ania gratuluje blizniakow 🙂 ciekawe czy bedziesz miala dwie coreczki dwoch synow czy moze coreczke i synka 🙂 u mnie w rodzinie zawsze kazde pokolenia ma blizniakow heh myslalm ze moze i ja bede miala ale nie, moze nastepnym razem blizniaki beda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

love napisał(a):
Oj ja już mam listę. 🙂)) Hehe... Od kiedy ciąża się potwierdziła dostałam od męża jego 'ulubione'. Nie wiem co z tego wbiorę, bo takie średnio w moim guście, ale złe nie są. Np. dla dziewczynek : Dalia, Nina, Mara, Michalina, Sofia... jeszcze kilka było ale to już całkiem odpadły, a dla chłopców: Olaf, Amadeo, Fabio, Marceli... tutaj też już kilka odpadło. 🙂)) Ja nad swoimi jeszcze myślę... decyzja na moje jedna z pierwszych, najważniejszych, więc chcę też aby było to imię wyjątkowe, ale piękne a nie jakieś co akurat modne w tym 'sezonie'.


dokladnie, potem klopot np dziecko na dworzu wolasz np Julia to kilka dziewczynek mysli ze to je sie wola heh masakra 🙂 a tak jak ma sie imie zadko spotykane klopotu nie ma 🙂
3majcie sie dziewczyny uwazajcie na siebie i wasze dzidzie 🙂 3mam kciuki za was zeby ciaza wam bez komplikacji minela 🙂 buziak w brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):

hehe,a myslałam ze tylko my nasza Zuzie nazywamy zulcia 🙂 fajnie ze u Ciebie wszytsko oki. ja od wczoraj mam straszne bole brzucha, ale to pzrez siedzaca prace za biurkiem i mój okropny 8 tydzien. wtedy tez zaczeły sie problemy w tym czasie. ciekawe czy wytrwam do wtorku do wizyty 😞 narazie jade na nospie jak mnie boli. ale wczoraj wieczorkiem sie wczesniej połozyłam spac i przeszło. narazie póki co jest dobrze. mam nadzieje ze nie bede musiała isc znów na zwolnienie jak wtedy, i ze nie bedzie zadnego plamienia tfu tfu.
a jak wyglądał twój pierwszy trymestr w poprzedniej ciazy mamaliszka?? bez problemów??


ewci@ ja z natury mam krótką szyjkę macicy, z badań ginekologicznych 1cm, z usg 3cm - i to na początku ciąży 🙂 pierwszej i obecnej. więc obydwie ciąże od początku prowadzę z luteiną pod językiem 😉 i bez pracy. w pierwszej ciąży z niespodzianek mieliśmy jeszcze pępowinę dwunaczyniową i cukrzycę. Ale Zu urodziła się zdrowiutka, dostała 10pkt a teraz jest okazem zdrowia 🙂 W obydwu ciążach mega mdłości i zgaga - zuzia od pierwszych dni miała mega czuprynkę. Tak więc ciąże z przejściami ale mam nadzieję, że tak jak przy pierwszej - z wielkim happy end'em 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio oby oby nam sie wszytskim udałoo bez jakis tam przebojów pzrebrnac, urodzic. i byc szczesliwymi mamusiami.
Nasza tez jest niezła aplegerka. Twoja to jeszcze mniejsza, ale moja jzu konczy w sobote 2,5 rojku, jest przemądra, tylko sie wymądrza, kłóci jak cos nie pasuje, nawet pobiła 5-letniego chłopca w piaskownicy "bo się źle bawił" mówie Ci, Zuzanny to charakterne dziewczyny, tak mi kiedys powiedzieli jak byłam jeszcze w ciazy i teraz widze ze sie sprawdza. ale na szczescie juz odetchnełam, bo juz nie sika w pieluszke, udało sie tez odzwyczaic od ssania paluszka, i tak całkiem jzu taka rozumna jest, rozumie ze na brzuszek juz siadac nie mozna i skakac, ze mama jest zmeczona i musi odpoczac, pospac troszke itd. ciesze sie ze teraz dopiero te dzieciatko sie urodzi, bo tak jak twoja Zuzia to ja sobie nie wyobrazam byc w ciazy. bo nasza od małego była szalona ze hohho, wszedzie jej pełno. a inne dzieciaki takie spokojnoty, a nasza narwana, byłam pewna ze ma ADHD. Ale w gruncie rzeczy to wole taką zywą fajna dziewczynkę niz jakiegos mruczka siedzącegow kącie, z dala od innych dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewci@ pytam się z ciekawości 🙂 ja swojego nie planowałam:P
Tak co do waszych imion to mi się też Dalia podoba, ale moja corcia będzie miała na imię Lilianna, a chłopiec Filip 🙂 albo może Alan, ale to jeszcze nie wiem:P chociaż dla dziewczynki też myślę nad Laurą, Dianą, Klarą:P Klementynka też fajne:P ale takie niieee..mogę tylko okaleczyć takim imieniem:P moja mama chce Walentynę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne imie Laura, ma to cos w sobie. Ladne jest tez Oliwia. Mnie akurat maz daje wolna reke co do imion, chyba jemu jest wszystko jedno. A mnie co chwila zmienia sie zdanie. Jum mialam wybrane i to przez pare miesiecy ostro trzymalam sie tamtych imion. Ale jakos zmienilo mi sie zdanie. Ja chce takie imie ktore bedzie proste w innych krajach tzn. ja mam na imie Katarzyna i za cholere nikt np w niemczech nie potrafi wypowiedziec tegi imienia nawet skrotu Kasia. nie chce aby moje dziecko jak kiedys wyjedzie za granice mialo tren sam problem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona ja tam mam na to zlewke. Zabrałam co miałam zabrać... na 5 minut się usiadłam u niej i poszłam dalej... :/ I tak widząc sposób w jaki je daje to szkoda gadać.

Kurcze co do imion to mi się mnustwo podoba. Np dla dziewczynki Konstancja- ale nie dam tak bo trudne jest i może bym nawet krzywdę dziecku tym zrobiła. Dalej.... Estera, Emira i Hager- miałam kiedyś koleżanki w agencji Emirę i Hager, były arabkami i były tak śliczne... ładniejszych dziewczyn nie widziałam. A dla chłopca też jedno arabskie imię mi się podoba: Hajeder- ale chyba też zbyt trudne. Dalej.... Ignacy, Stasio, Maxymilian, no i Natan.
Pomysłów duuuuuużo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia tez fajne imie, ale ja juz tak dac nie moge bo nasz wujek ktory jest tez naszym sasiadem tak dal na imie swojemun pieskowi. wiec jak by to wygladalo, on wolal by swojego psa a moja corka by myslala ze wujek cos od niej chce i ze to ja wola. Masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widziałam moją fasolkę i słyszałam serduszko aż łezka poleciała
no i lekarz potwierdził mam zakażenie przepisał mi Pimafucin i zobaczymy czy pomoże 🙂
a teraz ide na badania na 25 będzie dokładniej badał mierzył i jeszcze coś robił mojej \fasolce a jakurosła ma już `18,8mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obadarzona tzn się... ona ogólnie jest w pożądku... ja bym ją nawet lubiła ale nie chcę jakoś się pchać tam gdzie mnie nie chcą... Ona mnie nie lubi i w sumie mam to w nosie... na niej mi nie zależy.
Hehe jest dużo ładnych imion hehe 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
widziałam moją fasolkę i słyszałam serduszko aż łezka poleciała
no i lekarz potwierdził mam zakażenie przepisał mi Pimafucin i zobaczymy czy pomoże 🙂
a teraz ide na badania na 25 będzie dokładniej badał mierzył i jeszcze coś robił mojej \fasolce a jakurosła ma już `18,8mm


mi PIMAFUCIN pomógł - brałam 6 globulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...