Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Helo 🙂
Ja się zaczynam mam nadzieję uaktywniać ... miałam okropnie dużo pracy i nie było jak, a w domu to już nawet komputera nie odpalam, bo nie mam siły się w niego wpatrywać po 8 godzinach pracy.
Dziewczynki macie śliczne brzuszki 🙂 i jak zrobię zdjątko to je wkleje.
Chciałam też zakomunikować, że dziś przyszła pościel i jak wrócę do domku i ją obejrzą to napiszę co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde no :P ja na tym forum się zanudzę:/
Tak sobie myślę, że te bole wynikają z rośnięcia macicy 😜 tak jak po googlowałam sobie, to to jest norma od 13 tyg .. po drugie boli mnie od 3 dni, a teraz właśnie mniej więcej powinnam mieć okres:P tzn miałam mieć 😜
Kurczę, ale się cieszę! rodzice załatwili mi co prawda bardzo nielegalnie, ale będę miała robotę. Będę duchem w pracy a ciałem w domu:P chodzi o to,że załatwili mi robote w sklepie z firanami i materiałami, i niby będę tam pracować ale od razu pojde na chorobowe. I zawsze pierwszy miesiąc chorobowego płaci pracodawca a potem kolejne miesiące zus, a potem zus będzie mi macierzyńskie płacił. Dlatego moi starzy zapłacą tej babce zus 900 zł a potem już zus będzie mi płacił kasę czyli 80% wynagrodzenia a macierzyńskie 100 % wynagrodzenia. I ja tam będę tylko na papierku 😜 i będe miała u siebie wpisane, że odbyłam staż i itd:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej, mówicie ze forum zamiera?? ja czasami po pracy czuje sie tak okropnie ze po 8h siedzenia przy kompie mysle zeby sie tylko połozyc. wczoraj np bolało mnie nad tyłkiem ze na nospie cały wieczór jechałam. rano robiłam w przychodni cukier na czczo i na szczescie wyszedł 92 czyli prawidłowo. nio ale trzeba to monitorowac, mzoe cukrzycy nie bedzie, ale jak raz wyszło źle to róznie moze byc.
a co tam u Was dzisiaj??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zostałam sama, i nic mis ei nie chce. maz zabrał Zulkę do cioci do Warszawy i wracaja jutro wiec mam niby duzo czasu na odpoczynek, takie lenistwo mnie ogarneło, ale nie wiem co ze soba zrobic, bo taka cisza, nikt nie biega , nie krzyczy, nie bawi się... jednak sie człowiek do dziecka pzrez 2,5 roku przywyczaił. jak jest to czasami wytrzymac nie mozna a jak zabraknie to w pierwszym kwadransie po wyjezdzie juz jej tu brakowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie pamietam niestety 😞chyba sie zorientowałam ze to dzidzi ruchy dopiero ok 20 tyg,a nawet póżniej, one były anpewno wczesniej ale to było takie dziwne ze szok. wydaje sie jakby burczało w brzuchu, takie motyle. a jak jest sie w pierwszej ciazy to wielu rzeczy sie nie wie, i wtedy tego nie zidentyfikowałam jako ruchów dzidzi. ale mysle ze gdzies po 15 tyg juz moga sie pojawic. kazdy ma inaczej. zalezy jakiej jest figury itp. jak sie chodzi do pracy to tez sie człowiek tak nie wsłuchuje w swoje ciało, a inaczej jak siedzisz w domku i nic nie ma do roboty to non stop o dzidzi myslisz i wyczekujesz.
a kopniaczki to juz jak brzuszek widoczniejszy i dzidzia wieksza. dziecko ma mniej miejsca a rusza sie jak wczesniej i wtedy to czujemy juz na własnej skórze 🙂 hehe u mnie tez było inaczej bo ja jako takich kopniaków nie czułam. ona siedziała pupka za moim spojeniem łonowym i miała nózki gdzies tu z boku brzucha wiec sama była ograniczona. jedno co było charakterystyczne, zamiast kopniaczków, to wypychała swoja główke tu zaraz pod piersiami, takiego guza wystawiała jak sie przeciągała czy brakowało jej miejsca, ale nózki miała jakby unieruchomione.
wyczekuj wyczekuj a pewnie wyczujesz, przynajmniej bedziesz wiedziałą ze to to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewci@, no w sumie masz rację, jak się chodzi do pracy to można przeoczyć 🙂 Ja już czekam na ruchy, ale nie spodziewam się ich jeszcze, bo to chyba nie możliwe 🙂 wiem jedno.. na bank bardziej czuję moją ciązę niż np. 2 tyg temu. Bo wcześniej w ogole jej nie czułam, a teraz czuje już , że coś tam jest, jakiś ciężar czuję raz z jednej strony a raz z drugiej. Nie wiem jakim cudem 😜 ale ruchow nie czuję. Boję się,żę je przeoczę. Moja mama powiedziała,że z każdym dzieckiem czuła ruchy rowno w 4 i poł miesiąca.
Mi się wydaje, że ja puźno poczuje ruchy.Bo moja dzidzia na usg w 12 tyg i 4 dniu miała jedynie 5 cm i 3 mm..:/ a norma to od 5 do 7 w tym tyg. czyli ono jest malutkie, tak po najmniejszej linii oporu:/
Love, to do spania:P ja też byłam tak padnięta i spałam dziś jak niedźwiedź 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje samopoczucie kochana to do bani. Teraz szef na nocną zmianę mnie zabrał i troszkę mi się chce spać. No ale nie narzekam, bo wstawac nie musze, dzieci nie placzą, obiadu też robić nie muszę na szczęście- no to sobie poleżę i może jeszcze mi się trochę uda zasnąć.
A no i tak jak sobie leżę i chciałam laptopa na brzuch położyć bo kiedyś zawsze tak robiłam- ale już nie mogę, bo jajkoś mało wygodnie... i za wysoko by było- hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Ewci@, no w sumie masz rację, jak się chodzi do pracy to można przeoczyć 🙂 Ja już czekam na ruchy, ale nie spodziewam się ich jeszcze, bo to chyba nie możliwe 🙂 wiem jedno.. na bank bardziej czuję moją ciązę niż np. 2 tyg temu. Bo wcześniej w ogole jej nie czułam, a teraz czuje już , że coś tam jest, jakiś ciężar czuję raz z jednej strony a raz z drugiej. Nie wiem jakim cudem 😜 ale ruchow nie czuję. Boję się,żę je przeoczę. Moja mama powiedziała,że z każdym dzieckiem czuła ruchy rowno w 4 i poł miesiąca.
Mi się wydaje, że ja puźno poczuje ruchy.Bo moja dzidzia na usg w 12 tyg i 4 dniu miała jedynie 5 cm i 3 mm..:/ a norma to od 5 do 7 w tym tyg. czyli ono jest malutkie, tak po najmniejszej linii oporu:/
Love, to do spania:P ja też byłam tak padnięta i spałam dziś jak niedźwiedź 😁


nie martw sie ze jest mneijsze czy wieksze. ja znam kolezanki, które musiły rodzic dzieci ok 4-4,4 kg. takze ja wole swoja mniejsza dzidzie. a moja zuzia sie urodziła 3 tyg przed czasem wiec nie miała kiedy wyrosnac, bo najwiecej dzidzia przybiera w 9 miesiacu, urodziła sie z wagą 2950 i była najmniejsza na oddziale, a teraz jest taka baba ze jej daja najmniej 3 lata, a ma 2,5. jest bardzo rowinieta, wiec nic jej z malusiej zuzi nie zostało,a wszyscy mówili jaka ona miernota była jak sie urodziła 🙂 takze do rodzenia naprawde mniejsze lepsze 🙂 hehe choc ja i tak miałam cc, ale takie moje zdanie, ze nie ma co hodowac mutanta bo on potem jakos musi wyjsc. a Ty jakie masz wymiary tzn ile masz wzrostu?? wysoka jestes czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
Moje samopoczucie kochana to do bani. Teraz szef na nocną zmianę mnie zabrał i troszkę mi się chce spać. No ale nie narzekam, bo wstawac nie musze, dzieci nie placzą, obiadu też robić nie muszę na szczęście- no to sobie poleżę i może jeszcze mi się trochę uda zasnąć.
A no i tak jak sobie leżę i chciałam laptopa na brzuch położyć bo kiedyś zawsze tak robiłam- ale już nie mogę, bo jajkoś mało wygodnie... i za wysoko by było- hehe 😁

a ty masz umowe o prace czy na czarno?? bo szef w ciazy nie mzoe cie zatrudniac na nocna zmiane. tylko ty jestes za granica wiec nie wiem czy to obowiazuje.
a co do laptopa to dziewczyny starajcie sie stronic od laptopów przy brzuszku, uwazajcie na promieniowanie, lepiej sie połozyc na boku ,z e promieniował nie na wasze fasolki, wiem ze srednio wygodnie, ale znam kilka kobiet, które siedziały duzo pzred kompem i maja chore dzieci. co prawda było to jeszcze zanim komputery miały te rózne filtry idt ale ostrożnosci nigdy nie za wiele.

a co mojego samopoczucia dzis to sie ucieszyłaMZ DOBREGO CUKRUa teraz chyba mnie jakies choróbsko bierze, drapie mnie gardło, w nosie kreci, kicham psikam, kurde....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...