Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Też bym chciała mieć już wozek za darmo jak wy, bo macie po swoich dzieciach. Ale kupić muszę.
Tzn. ja i tak mam za darmooo 🤪 bo teście kupują 😜
ja robię aktualnie na drutach i czekam na obiadek. Jestem tak głodna że szok 😜 potem nie wiem co będę robić ale na pewno coś spokojnego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak będę u babci to jej podwędzę szydełko i też będę coś robić, bo teraz wieczory długie, a moje dziecko z reguły już o 18:00 śpi. Miałam swoje fajne, to mój osiołek nie wiedział, co to jest i mi je wyprostował 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo to taki zwyczaj, że rodzice lub teściowie wózek sponsorują 😉

Ja poszłam na spacer i głowa już mnie nie boli tylko kręgosłup. Dzidzior mi od przedwczoraj siedzi gdzieś na kręgosłupie i nawet słabiej jego ruchy czuć przez brzuch, za to plecy bola jak nie wiem.

Kupiłam sobie jakiś krem Pharmaceris Maternity, żeby mi się rozstępy nie zrobiły, wodę termalną do gęby i pączucha z tofii na tym spacerze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w sumie to wozek to niezły wydatek i fajnie,że rodzice kupują 🙂

tak dziś Tusk wygłaszał to expose i tak robiłam na drutach i słuchałam i zaś zmiana ulg na dzieci i becikowe. Teraz bogatsi nie dostaną becikowego chyba, ale biedniejsze rodziny co zarabiają poniżej 85 tys zł rocznie to dostaną. Rodziną jestem ja i Filipek bo z M nie mam ślubu, to ja będę miała dochodu max 1100 zł w tej niby robocie wiec becikowe dla mnie;D
I już wiem na co wydam. Jakoś rozplanuję tą kwotę na te szczepionki;/ bo to jest wydatek spory 😞 raczej mi nie starczy ale choć trochę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo te szczepionki to masakra. Ja żeby mi dziecka nie kłuli w obie nóżki i w rączkę za jednym razem, to kupowałam szczepionki zespolone, za które trzeba było płacić koło 180zł, jeśli dobrze pamiętam. I to kilkakrotnie. A Tusk to niech se tym swoim expose dupsko podetrze. Nie mam siedmiu tysięcy na miesiąc, więc wow...załapię się na ten śmieszny ochłap od rządu. Kurde, zastanawiam się, jak rząd, który promuje zamianę modelu rodziny z 2+1 na 2+3, może ograniczać i tak już ograniczone do śmieszności ulgi na dzieci, wszelkie zasiłki i becikowe, które jest jednorazowe... 🤨 kij im w oko, ja rodzinnego nie odbieram, bo te 68zł na miesiąc nawet mi się nie chciało iść i łatwić. Ale powiedziałam,ze jak urodzę małą to pójdę. Niczego tym sępom nie należy popuszczać, ani grosza, bo i tak na nas tylko żerują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
lady a to bys chciala pewnie albo niebieski albo roz 😉
kurde chyba ja aby tak mam ze na czarny sie uparlam..;/ tak troche nie zbyt wesole kolory ale mi sie podoba i nic nie zrobie ;/


pomysl jak sie dzieci beda czuły w lecie jak bedzie upał. człowiek nago chodzi sie leje z niego a tu wsadzisz w czarny... odradzam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Izunia: mi mówią, że wyglądam na chłopca i miałam przeczucie, że to chłopiec, ale że wszyscy tak mówią to już nie jestem taka pewna 😉

mi przy zuzi mówili ze chłopiec bo bardzo ladnie wygladałam w ciazy, a tu dziewczynka. a teraz syf na syfie od pewnego czasi i inna ta ciaza wiec nie wiem sama. na dwoje babka wrozyła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noś korali, nie wyglądaj przez lufcik, załóż czerwoną kokardkę na wózek – to tylko niektóre z przykładów przesądów, jakimi prawie każda przyszła mama jest raczona. Nie tylko przez mamy i babcie, również młodzi ludzie często ulegają urokowi przesądów. Czasami jest to urok zgubny, każdy może zwariować zastanawiając się, czy dziecko będzie łyse, bo mama spojrzała na księżyc w pełni...
Z pokolenia na pokolenie

Przyszłe mamy często dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat tego, co im wolno, a co fatalnie wpłynie na zdrowie ich dziecka. I tak, kupienie i postawienie w pokoju łóżeczka dziecięcego to, według przesądów, prosta droga do urodzenia dziecka, które będzie mieć problemy ze zdrowiem. Niektórzy rodzicie do ostatniego dnia wstrzymują się więc z kupnem łóżeczka. „Chociaż jestem osobą wykształconą i nie jestem specjalnie przesądna, to jeśli chodzi o łóżeczko, czekałam z tym do urodzenia. Wszyscy w naszej rodzinie tak robią. Sama nie wiem, czy w to wierzę, czy po prostu to taka rodzinna tradycja. A może coś w tym jest?” Zastanawia się Agnieszka, młoda mama dwójki dzieci.

Coś w tym jest?

Może faktycznie „coś” w tym jest, ale czy jest sens w odkładaniu kupna całej wyprawki? Wcześniejsze kupienie ubranek dla dziecka to przecież nie tylko wygoda, ale także ogromna frajda dla mamy. Tymczasem przesądni twierdzą, że kupienie ubrań, czy jakichkolwiek przyrządów, zabawek dla dziecka przed jego urodzeniem, to murowane nieszczęście.

„Jeśli nie chcesz, żeby dziecko było zaplątane w pępowinę na szyi, nie noś korali ani żadnych naszyjników” – to kolejny przesąd, jednak mniej popularny i przyszłe mamy rzadko się nim przejmują. Są jednak takie, którym i on ”zawrócił w głowie”. Monika, która pół roku temu urodziła synka, przyznaje, że stosowała się do prawie wszystkich zaleceń z przesądów. „Bałam się potwornie, że z małym coś będzie nie tak. Opętała mnie wręcz mania przesądowa! Mąż miał mnie już dość, bo wszędzie widziałam znaki. nie pozwoliłam mu niczego kupić dla dziecka. Dopiero po porodzie dowiedziałam się, że w tajemnicy przede mną kupił wózek i łóżeczko oraz trochę ubranek. Wszystko zostawił u swoich rodziców. I bardzo dobrze, że tak zrobił, bo z wybieraniem tego po urodzeniu byłby spory problem. Dziś się z tego śmiejemy, wtedy byłam śmiertelnie poważna!”
Nie patrz na księżyc!
Kobiecie ciężarnej nie wolno patrzeć na księżyc. Łagodniejsza wersja tego przesądu mówi, że tylko na ten w pełni, jednak niektórzy twierdzą, że w ogóle nie wolno spoglądać w jego stronę. To sprawi, że dziecko będzie łyse. Niektórzy uważają, że nie tylko łyse, ale brzydkie, grube. Strach się bać...
Oparzyłaś się? Możesz mieć pewność, że dziecko będzie w tym miejscu będzie mieć plamę. To kolejny przesąd, który wciąż cieszy się sporą popularnością wśród przyszłych matek. Nie można także wyglądać przez lufcik, czy judasza.

Nie zmieniaj fryzury

Obcinanie włosów w ciąży? Zabronione! Droga mamo, jeśli chcesz, żeby twoje dziecko było mądre, nie powinnaś w czasie 9 miesięcy odwiedzać fryzjera. Obcięcie włosów skróci mu rozum. Niektórzy twierdzą, że dzieciom także nie wolno ścinać włosków zanim skończą rok. Efekt będzie taki sam – będą po prostu głupie.

Przesądów jest o wiele więcej. W każdym regionie Polski są inne, a nawet, co rodzina, to inny przesąd. Większość wzbudza nasz śmiech i mogą być ciekawym tematem do rozmów, jednak nie sposób stosować się do wszystkich, a jedne często wykluczają drugie. Poza tym, rygorystyczne przestrzeganie zasad z wszystkich przesądów może w rezultacie skończyć się nerwicą! Warto więc je traktować z przymrużeniem oka i odpowiednim dystansem.

źródło
haha no to nieźle dziecku rozum skróciłam 😁 do tego uwielbiam patrzeć na księżyc,przez judasza też podglądam, oparzyłam się multum razy... 😁 etc, etc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak byłam po Bartka u babci i też mnie przepizgało nieźle. Wyprasowałam trochę, a teraz mi się cholernie nudzi. Tak se pomyślałam,ze muszę poszukać sobie jakiegoś zajęcia w domu, jakiejś pracy, może coś z chałupnictwa...hmmm..moze coś się trafi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
No, jak byłam po Bartka u babci i też mnie przepizgało nieźle. Wyprasowałam trochę, a teraz mi się cholernie nudzi. Tak se pomyślałam,ze muszę poszukać sobie jakiegoś zajęcia w domu, jakiejś pracy, może coś z chałupnictwa...hmmm..moze coś się trafi 😉



jeszcze troche i bedziesz miec zajecie.Wiec lepiej korzystaj z tej nudy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie wyspałam i jest pieknie hihi 🙂
a ja się czuje bardzo podobnie jak w ciąży z Mają tylko że ona w taki lajtowy sposób nie wyglada, bo kurde był spokój a tu znowu krew na podpasce 😞
w sumie czarny wózek nie jest zły aczkolwiek tez się właśnie tego bałam że będzie się tak cholernie nagrzewał w lato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ czy czarny sie jeszcze okaze... na razie tylko ten mi sie podoba 🙂
ale są jeszcze inne kolory np. w miarę ładny beż 🙂

a co do becikowego to masakra... nie wiem co oni wymyslili i do konca tego nie czaje ale sie zastanawiam czy ja np majac 2 dzieci dostane pojedyncze czy podwojnie.... kurde juz zaczynam sie bac o ta kase jak widze ile to wsyztsko kosztuje... :// no ale oby byly najpotrzebniejsze rzeczy na sam poczatek a reszta na pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...