Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej kobiety 🙂 ja wstałam, kolejna noc bez zgagi, aż nie umiem przywyknąć. Coś wspaniałego 🙂 ale za to siku.. ja pierdziele parcie na lanie w nocy mam takie,że mam wrażenie jakby mi miało pipe i pęcherz rozerwać 😞

Kasia, spokojnie. Na pewno się Tobą i dzidkiem tak zaopiekują, że nie zarazi się paciorkowcem. Skoro co 3 osoba to ma a jeszcze tak kiepsko ze skierowaniami na pobranie tego to popatrz ile dzieci by zarażonych było tym i jak głośno byłoby o tej sprawie 🙂
Ja też sobie wybieram daty do porodu, chcę urodzić 8 marca hehe taki prezent na dzień kobiet , trochę bolesny ale efekt końcowy najlepszy, oryginalny i kochany i na całe życie w ogole - mało jakie prezenty tyle wytrzymują 🙂

Oooo kurwica mnie trafi.. telefony, telefony, telefony 🥴 od rana. Idę chyba dziś na spacer, sama . Takie ładne słoneczko 🙂 Pojdę do wsi obok po coś słodkiego:P albo do miasta bo dziś o 3 w nocy zjadłam ostatnią princessę mleczną, muszę takich kolejnych z 5 kupić 😉
Przecież ja mam trochę kasy, może do lumpa skoczę.. zamiast tych princess. Hmm 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, a jak wy robicie/ robiłyście z odbijaniem po karmieniu? Na szkole rodz mówili u nas, że już się nie odbija 😮
Obdarzona ja też właśnie nie mam o dziwo zgagi od paru dni 🤪 Wyłącz telefon, będziesz spokojniejsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulekk napisał(a):
Dziewczyny, a jak wy robicie/ robiłyście z odbijaniem po karmieniu? Na szkole rodz mówili u nas, że już się nie odbija 😮
Obdarzona ja też właśnie nie mam o dziwo zgagi od paru dni 🤪 Wyłącz telefon, będziesz spokojniejsza 😉


Mnie położna na wizycie instruowała, żeby odbijać małą po karmieniu i w trakcie jak zmieniam piersi, albo jak przysypia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde, no właśnie to odbijanie mnie trapi. No bo pamiętam,że dzieci zawsze po karmieniu brało się do pionu, tetrę przez ramię i się czekało aż się odbije. Ale moja mama mowi,że już tak nie trzeba..że wystarczy na boku położyć ponoć. I że już zanikł zwyczaj i nie powinno się dzieci klepać po pleckach jak ma się mu odbić. Ja nie czaję i dlatego boję się pierwszego karmienia 🥴

ta pełnia może podziała, ale nie na mnie 😁

Ggulek, noo chciałabym wyłączyć tel, ale większość na domowy dzwoni:/

Nightmare, myślę że to waga w miarę... nie znam się. Myślę, że po prostu Dawidek będzie malutki 🙂 to 2400 to chyba taka granica normy 😁
Zresztą usg często się myli, może waży 2600 tak na prawdę a to już spora rożnica 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam taka szkołe
po karmieniu nie trzeba odbijać a można
z butli trzeba
Pola śpi i tak po skosie trochę i zawsze na boku, nigdy na wznak
widać czasem potrzebuje beknac wiec ją odbije
ale nie spinam się jakoś specjalnie na to odbijanie
chociazby w nocy mi się nie chce
jak dziecko nie ulewa albo normalnie ssie nie łapczywie mysle że nie trzeba
i ogólnie jesem antyklepiaca czy przy zachłysnieciu czy przy bekaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrrr telefony 😠
Obdarzona to tak, mówili, żeby nie brać do pionu i w żadnym wypadku nie klepać, żeby nie rozbudzać i położyć w pozycji półbocznej do spania podkładając coś pod plecki i pieluszkę pod buzię 😜 Babka też mówiła, że jak dziecko dobrze pije to mu się w ogóle nie odbije, więc nie mam pojęcia ile w tym prawdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nightmare1980 napisał(a):
czesc dziewczyny.wczoraj byloam na usg i lekarz powiedzial ze maly wazy 2400 jak myslicie tomalo czy duzo w 36 tyg??bo mi sie wydaje ze malo

Ja urodziłam Bartka w 36 tygodniu z wagą 2450g i wzrostem 50cm, kruszynka,a le jak na ten tydzień to chyba waga w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez kładę na boku, niezwykle rzadko w pion. Dżony niby je z piersi, ale musze stosować nakładki bo inaczej nie da rady. Cwaniak mały ssał tylko z jednej piersi bo drugiej nie umiał to zastosowałam nakładkę silikonową i tak się w niej zabujał, że teraz na obu muszę mieć. No a przy tym się trochę nałyka powietrza. I tak mniej niż przy próbach karmienia sutem, z ryku tak się nałykał że rzygał potem wszystkim co zjadł :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahha czyli Ty i Sztunia mowicie to samo to teraz wiem 🙂 czyli na bok po karmieniu , ręcznik czy koc zrolować żeby na wznak się nie przewrocił i dobranoc 😁 t dobrze bo rzeczywiście w nocy takie pionowe branie może być uciążliwe a też nie wiadomo czy dziecku się odbije czy nie a jeśli tak to za ile 🥴 🥴

Ale mam dziś lenia, masakra. Nie idę nigdzie na zakupy jednak bo leję co chwilę.
Ggulek,masz może tak teraz że strasznie chce Ci się siku co chwile? tzn. mi się się przez całą ciążę chciało ale teraz czuję jakby coś mi siedziało na pęcherzu i naciskało, wiem że to mały ale np. w nocy miałam wrażenie jakbym miała zapalenie drog moczowych., takie uczucie takie ćmienia po sikaniu i wiecznie czułam 'pęcherz'. Ale teraz tak nie, mam nadzieje że nic nie złapałam. Ale masz tak teraz też od kilku dni , że masz wrażenie jakby zaraz balon z wodą miał z Ciebie wylecieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dziecko nie ulewa albo normalnie ssie nie łapczywie mysle że nie trzeba
i ogólnie jesem antyklepiaca czy przy zachłysnieciu czy przy bekaniu

Też tak uważam. B jak jadł to strasznie potem ulewał, musiałam go odbić, bo inaczej to fontanna... Ale wystarczyło,że na moment tylko po jedzeniu go przytuliłam w pionowej pozie, odbiło się samo czasami jak staremu dziadowi 😁 a potem do łoża na boczek i było spoko 🙂 tylko,że on z butli jadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona napisał(a):

. mi się się przez całą ciążę chciało ale teraz czuję jakby coś mi siedziało na pęcherzu i naciskało, wiem że to mały ale np. w nocy miałam wrażenie jakbym miała zapalenie drog moczowych., takie uczucie takie ćmienia po sikaniu i wiecznie czułam 'pęcherz'. Ale teraz tak nie, mam nadzieje że nic nie złapałam. Ale masz tak teraz też od kilku dni , że masz wrażenie jakby zaraz balon z wodą miał z Ciebie wylecieć?

Ja mam tak non stop, też myślałam,ze to infekcja, ale robiłam mocz i nic nie wyszło. W ogóle czuję jakbym miała ze sto litrów wyszczać, a idę i tylko psiknę jakby z musu 😮 wstaję, a ucisk dalej..
Ech coś czuję,że mnie wzywa ten 8 marca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona ja w ogóle jak na ciążę nie sikam mega często 😉 Wstaję góra raz w nocy, raz mi się może zdarzyło ze 3, ale w tedy dużo opiłam się soku na noc 😁 Ostatnio natomiast czuję jakiś tam dyskomfort, właśnie jakbym coś złapała heh trochę to jest dziwne 😜 Nie miałam nigdy zapalenia pęcherza więc nie mogę porównać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...