Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ewci@ to zobaczymy czy uda nam się w tym samym czasie urodzić ;-) mi na zaparcia pomagają jabłuszka albo kapucha kiszona 😉 mi brzuch nie twardnieje, ale jak kicham albo kaszlę to mam takie uczucie jakby mi się coś rozrywało zwłaszcza w prawej pachwinie :/ a jak chodzę to kuśtykam na tą nogę bo mnie napierdziela ostro z tej prawej strony,lekarz powiedział, że to normalne bo wszystko się rozciąga itp itd. więc nie pozostaje mi nic jak tylko mu wierzyć, a do tego dochodzą jeszcze bóle krzyża, masakroza :/ chciałam już widoczny brzuszek, to mam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
obiadek zjedzony
warzywny krupniczek, kluski z miesem i czerwona kapasta było pycha 🙂
i nawet miejsce na czekoldae mam 🙂 hahha ale poczekam chwile niech sie jedzonko ułozy

robie zakupy przez neta fajne ubrania kupiłam dla Majki i dla Poli- pomimo ze mam w cholere to nie mogłam się powstrzymać w 5 10 15
i w tchibo kupiłam kilka prezentów pod choinke no musze jakos działac bo chyba nic nie kupie w skepie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde właśnie nadrobiłam posty od wczoraj...
Astra trzymaj się! Będzie z małą dobrze, to tylko 3 miechy 😉 Leż, wypoczywaj, dbaj o siebie i korzystaj z błogiego lenistwa 😉
Kasia dziwne, że tamten lekarz nie zrobił Ci jakiś badań po 1 poronieniu, ja miałam od razu szereg... Rozumiem, że teraz bardziej martwisz się o kruszynkę, też tak mam, ale trzeba myśleć pozytywnie 😉
Sztunia oj Ty, leż w szpitalu grzecznie nie rozrabiaj tam 😉 Musisz teraz myśleć tylko o Poli 😉 Ważne, że masz neta i możesz z nami popisać no! 😜
Ja się czuję dobrze, w ogóle to zachwalałabym nawet ciąże gdyby nie te plamienia i bóle podczas chodzenia 😜 I tyję 0,5 kg na miesiąc lekarka mówi, że jestem jej najmniej tyjącą pacjentką, a jem nawet żre 😁 Mała chyba wszystko wchłania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
ewci@ to zobaczymy czy uda nam się w tym samym czasie urodzić ;-) mi na zaparcia pomagają jabłuszka albo kapucha kiszona 😉 mi brzuch nie twardnieje, ale jak kicham albo kaszlę to mam takie uczucie jakby mi się coś rozrywało zwłaszcza w prawej pachwinie :/ a jak chodzę to kuśtykam na tą nogę bo mnie napierdziela ostro z tej prawej strony,lekarz powiedział, że to normalne bo wszystko się rozciąga itp itd. więc nie pozostaje mi nic jak tylko mu wierzyć, a do tego dochodzą jeszcze bóle krzyża, masakroza :/ chciałam już widoczny brzuszek, to mam ;-)


ni zobaczymy, choc ja swoja córcie urodziłam 3 tyg przed czasem. tez miałam etrmin an marzec a wyszła 13 lutego, w piatek. takze nie łudze sie ze dotwam do terminu, ale mzoe choc w marcu sie uda hehe.
mi na zaparcia nic nie pomaga, bardzo duzo jem owoców, jabłka zażeram, bo zawsze uwielbiałam je. ale to wina wiekszej dawki zelaza w witaminach i nie wiem co robic, bo kupiłam je na 3 miesiace (90tabl) i teraz lipa odstawiac. mzoe sie jakos unormuje.
nio a u mnie pachwiny to po prostu wiadome ze bola, mam bardzo nisko dzidzie ułozona, serduszko na przy kosci biodrowej i jak boksuje to albo bardzo bardzo nisko przy ujsciu pochwy, albo wyzej ale nie wysoko. i płci nie znamy, bo widze ze u ciebie dziewczynka. tym sie tak nie martwie bo przy pierwszje ciazy Zuzia była źle ułozona (posladkowo, za spojenie łonowe głeboko wpadła) i pokazała sie przy porodzie. teraz popzrecznie, czyli tez żle i pewnie czeka mnie drugie cc. a Ty na jaki poród sie nastawiasz?? dobrze leży twoja córcia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):


Love, hehe noo myślę, już nawet raz mi się śniłaś 🤪 🤪 dobrze, że sprzątasz bo w syfie leżeć to źle, choć czasem trzeba 😁 co do kubka to koło mnie wiecznie stoi kubek z herbatą i kubek z mlekiem i też piję cały czas od kilku miesięcy;D
Ty to masz przerąbane, ciągle Cię coś boli 😞 ja bym jebca dostała;/
ja jak siedzę w domu to mnie mało co boli tak dokuczliwie ale jak wychodzę na miasto i chodzę to pęcherz boli, siku mi się chce, stopy mnie bolą, pachwiny no i pipka i ten wzgorek i podbrzusze. Dlatego siedzę w domu 🤪 🤪 a Ty siedzisz i też Cię boli 😞 ale Ty masz podwojny ciężar, choć w sumie za to do porodu masz jakoś tak bliżej chyba 😁

hehe no ładnie 🙂) ciekawe co ci się śniło 🙂
ja jakos na stopy itd nie narzekam ale krzyz...
a co do moich boli to rano odwiedzilam lekarza i w sumie dobrze zrobilam bo sie okazalo ze skraca mi sie szyjka czy cos tam.... no i znowu czeka mnie lezenie... dobrze ze nie musialam w szpitaku zostac... ;/




ale wy sie rozpisujecie ;/ a mi sie nie chce czytac
pozatym dopiero sie skaplam ze nowa kasia jest heheheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
przecież dzidize jeszcze maja dużo miejsca i moga walić fikołki że hohoho
wiec jeszcze się obrócą na pewno
w dupie amm czekolade chyba się drzemne,bo dzisiaj już 3 raz brzuch stanął


moja tez miała duzo miejsca w pierwszej ciazy ale jak wpadła na sam dól to lekarz mówił ze moge stawac na głowie, ale sie pewnie nie odwróci juz. nio a teraz pokazywała mi gin na usg ze siedzi na dole dole, smaym dole,a na górze pustka, tak sobie upodobała, niedobrota jedna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ kochanie ja się nastawiam na poród naturalny, ale co z tego wyjdzie to nie mam pojęcia, malutka jak byliśmy miesiąc temu u doktorka to była ułożona dobrze, główką do góry, ale chyba też niziutko gdzieś siedzi bo mam tak skopany pęcherz moczowy, że masakra ;-) ale wybaczam jej to 🙂 jutro powinniśmy iść na wizytę, ale nie pójdziemy, bo akurat na jutro wyznaczyli mi obronę pracy dyplomowej i dupa, może umówię się na poniedziałek, bo chciałabym żeby zbadał mnie lekarz i żeby zajrzał do Marysi i zobaczył czy u Niej wszystko w porządku. A na zaparcia są takie tabletki ziołowe, lekarz mi je polecił jak cierpiałam na te cholerne zatwardzenie, 🙂 nazywają się Boldaloine czy coś takiego. Może zapytaj się swojego ginka czy możesz je zażywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
o jacie dziewczyny ale mam nadrabiania,a jeden dzien mnie nie było. wczoraj na wieczór i w nocy tak mnie bolał brzuch i twardniał i w ogole. zaparcia mnie morduja, amcie jakies sposoby??

polecam to co dostałam od swojego ginekologa na zapracia wdecia i inne różne objawy brzucha 🙂
Maaloxs to jest bez recepty typowo dla kobiet ciężarnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love, już nie pamiętam co i się tam śniło hehe 😜
Kurcze dobrze, że poszłaś do tego lekarza. Szkoda mi Cię, będziesz musiała jakoś to przeleżeć;/ dobrze, że wczas żeście się skapli. Co wy macie z tymi szyjkami 🥴
ja idę do gin w poniedziałek i tak planowałam same usg żeby mi zrobił ale jak wy macie te szyjki skracające i takie rożne, to jednak też wolę aby mnie na samolocie przebadał.

Idę, nażarłam się. Dziś miałam fasolową od wczoraj i uszka ze szpinakiem , z serem , tłuszczem i bułką tartą 😁 mniam mniam;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
ewci@ kochanie ja się nastawiam na poród naturalny, ale co z tego wyjdzie to nie mam pojęcia, malutka jak byliśmy miesiąc temu u doktorka to była ułożona dobrze, główką do góry, ale chyba też niziutko gdzieś siedzi bo mam tak skopany pęcherz moczowy, że masakra ;-) ale wybaczam jej to 🙂 jutro powinniśmy iść na wizytę, ale nie pójdziemy, bo akurat na jutro wyznaczyli mi obronę pracy dyplomowej i dupa, może umówię się na poniedziałek, bo chciałabym żeby zbadał mnie lekarz i żeby zajrzał do Marysi i zobaczył czy u Niej wszystko w porządku. A na zaparcia są takie tabletki ziołowe, lekarz mi je polecił jak cierpiałam na te cholerne zatwardzenie, 🙂 nazywają się Boldaloine czy coś takiego. Może zapytaj się swojego ginka czy możesz je zażywać.


Kasienko, główka do góry to nie jest dobrze?? bo dziecko w brzuszku mamy układa sie główka w doł, głowa wychodzi. moja jak siedziała pupka do dolu to wpadłą nia za spojenie łonowe i musiałam miec cc bo bym naturalnie od pupy nie urodziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
ewci@ kochanie ja się nastawiam na poród naturalny, ale co z tego wyjdzie to nie mam pojęcia, malutka jak byliśmy miesiąc temu u doktorka to była ułożona dobrze, główką do góry, ale chyba też niziutko gdzieś siedzi bo mam tak skopany pęcherz moczowy, że masakra ;-) ale wybaczam jej to 🙂 jutro powinniśmy iść na wizytę, ale nie pójdziemy, bo akurat na jutro wyznaczyli mi obronę pracy dyplomowej i dupa, może umówię się na poniedziałek, bo chciałabym żeby zbadał mnie lekarz i żeby zajrzał do Marysi i zobaczył czy u Niej wszystko w porządku. A na zaparcia są takie tabletki ziołowe, lekarz mi je polecił jak cierpiałam na te cholerne zatwardzenie, 🙂 nazywają się Boldaloine czy coś takiego. Może zapytaj się swojego ginka czy możesz je zażywać.


Kasienko, główka do góry to nie jest dobrze?? bo dziecko w brzuszku mamy układa sie główka w doł, głowa wychodzi. moja jak siedziała pupka do dolu to wpadłą nia za spojenie łonowe i musiałam miec cc bo bym naturalnie od pupy nie urodziła 🙂


Na tym etapie zawsze siedzi główką w górę. Dopiero później zmienia pozycje. Do 30 tygodnia jest to normalne. Głową w dół odwraca się w 32-34 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love no właśnie 🙂 w sumie fajnie tak razem w wigilię, romantycznie.. tzn naoglądałam się na filmach amerykańskich 😎 ale z rodziną to z rodziną, pozytywny chaos, prezenty, dużo żarcia. Ale nawet jeśli, to przecież jedną wigilię być może będziesz miała inną i spokojną 😁 ale oby Twoje plany wypaliły 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niekoniecznie, jak robisz usg w12c to zazwyczaj masz połozenie dowolne, nikt nie wpisuje, bo dziecko zmienia non stop pozycje, figluje w brzuszku, natomiast w20c na połówkowym juz lekarz wpisuje bo dziecko przyjmmuje juz pozycje, owszem mzoe ona ulec zmianie, ale juz bardzo wiele dzieci układa sie główka w doł i to jest prawidłowa pozycja wg mnie, inne (tak jak piszesz), posladkowe, czy popzreczne jak u mnie sa to pozycje niewłasciwe. moja zuzia juz od 20tc przyjeła posladkowa i tak sie musiała rodzic, bo juz nie zmieniła. a teraz z tej popzrecznej ciekawe co bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja skitrała się dokładnie za miesiąc głową w dół, fakt wydaje mi się że wczesniej siedziała wyżej niz teraz dzidzia, a potem tylko przechylała się na lewo i na prawo.
czyli majgnęła się gdzieś w 28tc
ewcia nie szerz tu wizji połozeń posladkowych bo dziewczyny oszalaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...