Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
obdarzona: moja babcia pochodzi z Wilna, stąd u nas te pierogi. Raczej nie są znane w Polsce, choć restauracje zacięcie uszka z mięsem nazywają kołdunami. Kołduny muszą być z najlepszej wołowiny i farsz musi zawierać łój. Mięso w pierogu jest wtedy soczyste, wytwarza przepyszny sosik. Podaje się je w rosole, a ja już nie raz się spotkałam z tym, że restauracje serwują je w barszczu czerwonym 😠 Do tego mięso jest suche, normalne jak w uszkach 😠 To zupełnie nie to samo.
Oczywiście nie pojem ich za wiele, bo będę potem zdychać, ale nawet niewiele sprawi mi ogromną radość 😁 Jeszcze pewnie mama zapakuje nam wałówkę na jutro 🙂

Co do książek to z tym obrzezaniem czytałam \"Łzy na piasku\"
http://czytelnia.onet.pl/0,4494,0,1,nowosci.html
Naprawdę wciągająca książka. Przeczytałam ją w dwa wieczory. Polecam jeszcze o tych Angielkach, które jako nastolatki wywieziono do Jemenu (ich ojciec był Arabem, matka Angielka i je normalnie sprzedał dziadyga okropny). O pomocy dla jednej z nich Nadii trzeszczał cały internet swego czasu. Ale nie chcę zdradzać za wiele szczegółów by Ci czytania nie popsuć 🙂
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/52676/sprzedane

Przeczytałam też sporo książek z serii Zwykłe niezwykłe losy. Najbardziej wciągająca:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/93123/perska-ksiezniczka

To o haremach natomiast to \"Sny o wolności\". Podobało mi się, choć nie ma tu żadnych przygód, bardziej opisy tradycji i kultury. Na początek może tyle tytułów wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i po Mikołaju, Maja za bardzo z Mikołam nie chciała obcować więc tata przejął prezent, wylała na siebie kawe, ale tatuś przezorny miał ubranie na zmiane brawo 🙂 a potem zostawił ją na chwilke bo się bawiła z innymi dziećmi i poszedł na ciasto a jak wrócił to Majunia płakała bardzo i siedziała w katku, Michał mówi że aż mu serce stanęło bo był to okropny widok ale podejrzewa że jakiś dzieciak musiał coś jej zrobic bo ona sie bawiła przednio cały czas. Jak dzwonił to własnie zasypiała w foteliku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Też spadam poczytać.

a Ty Lady co czytasz?? co to za czytelnie pootwierałyscie??
ja tylko jezdzca miedzianego czytałam z zapartym tchem i rozlewisko,wszytskie czesci,a tak to nie mam weny jakos... i czasu 😞


Dzień dybry 😉
Ja wciąż tkwię w literaturze o uciemiężonych kobietach :> Naszło mnie na początku ciąży i postanowiłam cały regał z biblioteki pokonać. Teraz zaczęłam czytać o pierwszym chińskim rozwodzie 😉 Wcześniej leciałam przez haremy w Maroku, o dwóch Angielkach które wywieziono do Jemenu, perypetie jakiejś Somalijki (przy tym temat obrzezania dziewczynek w Somalii 🤢) dużo tego było. Te były najciekawsze. To wszystko dokumenty na autentycznych faktach.
Teraz jeszcze pożyczyłam jakąś książkę Korczaka o dziecku ze szkoły rodzenia. On tak pięknie pisze o rodzicielstwie i dzieciach 🙂

Co do problemów żołądkowych to mnie pewnie po ciąży będzie czekać gastroskopia 😞 Problemy z trawieniem miałam i przed ciążą, ale ciągle się bałam zrobić to badanie. Jestem obciążona genetycznie jeśli chodzi o choroby układu pokarmowego 😞


nie martw sie dasz rade LADY, ja miałam gastroskopie 4 razy, ale za to mój maz wie ze musi zrobic, ale za nic sie nie da zaciagnac 😞 a jego tata zmarł na raka zoładka wiec jest obciazony i powinien o to dbac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Dzień dobry 😘
Przyznaję się bez bicia, dopiero co się obudziłam 😁


to Wy tak mozecie spac?? !!??? buuuu, u mnie jzu druga noc z rzedu niespana,a jak przysypiałam to mi sie takie głupoty sniły, ze siostra poszła na randke zz jakims fagasem i on ja skrzywdził, zgwałcił. musiałam chyba duzo o niej myslec, bo akurat była na randce z nieznajomym.,,
nio a rano maz wstał do zuzi, ja miałam wstac, ale Zuza jakies szopki odstawiała, krzyczała, ze az sie maz denerwował i same wiecie jakie to spanie, kołdra na głowe i przykimałam jeszcze do 9:30, ale nocy nie da sie tak odespac w dzien, ja nie umiem za groma sie w dzien połozyc, a mzoe by sie przydało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, dzięki za linki 😁 te z tymi angielkami na pierwszy rzut oka brzmi nieźle, pojdę do biblioteki miejskiej i się zapytam koniecznie o te tytuły. Bo się nudzę wieczorami nie raz, a teraz będę jeszcze bardziej bo moj M w pracy a po pracy remontuje stryszek nasz i nie ma dla mnie czasu 😞

Co do tych kołdunow, to ta nazwa jakby mi się kojarzy 🤨 muszę mamę zapytać. No skoro Twoja rodzina robi je wg tradycji to tylko Ty wiesz jak smakują prawdziwe kołduny a jak ja zamowie w restauracji to się nie dowiem bo będą oszukańcze trochę;/ 😜
Lepiej rzeczywiście się nie objadaj, jutro zjesz jeszcze trochę;D bo będziesz miała wieczor nieciekawy i zniesmaczony 🥴

Mulant, no nie kasuję no 😜

Sztunia, kurde jak tak czytam o tym Twoim Michale to aż zazdroszczę 🤨 jaki to jest inteligentny i czuły przede wszystkim tatuś. O wszystkim pomyślał i o wszystko zadbał 😁

Ewcia, wyspać się nie jest Ci dane chyba 🤢 nie umiesz w dzień spać? może masz za dużo spraw na głowie, że w dzień nie umiesz odespać. Ja właśnie od tygodnia boję się chodzić spać na noc, bo mam trochę stresow i łeb mi pęka od rozmyślania. A w dzień mogę spać 😁


Ja już po obiadku 😞 czaicie, ostrugałam dużo ziemniakow, tarłam ich tyle na tarce, potem je ugniatałam i tulałam aby były kluseczki, mama zajęła się proporcjami składnikow. A kluski się rozleciały 😞 ryczałam jak dziecko, bo tak mi się ich chciało i tak się narobiłam przy nich. Ostrugałyśmy więc 10 ziemniakow i 4 torebki ryżu aby uratować jakoś sytuację 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Dzień dobry 😘
Przyznaję się bez bicia, dopiero co się obudziłam 😁


to Wy tak mozecie spac?? !!??? buuuu, u mnie jzu druga noc z rzedu niespana,a jak przysypiałam to mi sie takie głupoty sniły, ze siostra poszła na randke zz jakims fagasem i on ja skrzywdził, zgwałcił. musiałam chyba duzo o niej myslec, bo akurat była na randce z nieznajomym.,,
nio a rano maz wstał do zuzi, ja miałam wstac, ale Zuza jakies szopki odstawiała, krzyczała, ze az sie maz denerwował i same wiecie jakie to spanie, kołdra na głowe i przykimałam jeszcze do 9:30, ale nocy nie da sie tak odespac w dzien, ja nie umiem za groma sie w dzien połozyc, a mzoe by sie przydało 😞


ewcia ja w tym zapyziałym szpitalu śpie non stop, smiejemy sie ze tu się spi i je 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Też spadam poczytać.

a Ty Lady co czytasz?? co to za czytelnie pootwierałyscie??
ja tylko jezdzca miedzianego czytałam z zapartym tchem i rozlewisko,wszytskie czesci,a tak to nie mam weny jakos... i czasu 😞


Dzień dybry 😉
Ja wciąż tkwię w literaturze o uciemiężonych kobietach :> Naszło mnie na początku ciąży i postanowiłam cały regał z biblioteki pokonać. Teraz zaczęłam czytać o pierwszym chińskim rozwodzie 😉 Wcześniej leciałam przez haremy w Maroku, o dwóch Angielkach które wywieziono do Jemenu, perypetie jakiejś Somalijki (przy tym temat obrzezania dziewczynek w Somalii 🤢) dużo tego było. Te były najciekawsze. To wszystko dokumenty na autentycznych faktach.
Teraz jeszcze pożyczyłam jakąś książkę Korczaka o dziecku ze szkoły rodzenia. On tak pięknie pisze o rodzicielstwie i dzieciach 🙂

Co do problemów żołądkowych to mnie pewnie po ciąży będzie czekać gastroskopia 😞 Problemy z trawieniem miałam i przed ciążą, ale ciągle się bałam zrobić to badanie. Jestem obciążona genetycznie jeśli chodzi o choroby układu pokarmowego 😞


nie martw sie dasz rade LADY, ja miałam gastroskopie 4 razy, ale za to mój maz wie ze musi zrobic, ale za nic sie nie da zaciagnac 😞 a jego tata zmarł na raka zoładka wiec jest obciazony i powinien o to dbac...


U mnie raka żołądka miał dziadek i prababcia :/ Czyli wystąpił pokolenie po pokoleniu. Jedyny plus jest taki, że dostali tego raka po 70tce. Dziadek przed tym żadnych problemów z trawieniem nie miał, wręcz przeciwnie. Moja mama za to też już gastroskopie przeżyła w wieku 25 lat (wtedy to jeszcze taką bardzo grubą rurę wkładali przez usta do żołądka) i ma wrażliwy żołądek tak jak ja. Może jak stękamy tak całe życie na ten żołądek i tym samym uważamy na to co jemy to może jakoś się ustrzeżemy najgorszego. Choć w przypadku raka to to w ogóle nie ma znaczenia.

Wróciłam z kołdunów. Nie mam zgagi i czuję się znakomicie 🙂 Dobrze, że Nikusia nie wnosi sprzeciwu do tej potrawy (bo za mięsem za bardzo nie przepada). Wiadomo już, że z tej rodziny jest i wie co dobre 😁
Pokazywałam babciom moim filmik z ostatniego USG. Ale się cieszyły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia, ☺️ ☺️

Lady, uuu to u was coś nie tak z żołądkami 🥴 to nie dobrze. Przynajmniej teraz Ty i rodzina dbacie chociaż o te żołądki to was ominie na pewno choroba, zresztą nawet do was nie przyjdzie przecież 🙂

kurde wykąpałam się właśnie, pipe sobie goliłam z poł godziny 😞 nie no kurcze ja jej nie widzę i tak głupio trochę. Jak jeszcze jutro gin ją zobaczy to pęknie ze śmiechu 😞

Kurcze, jutro jak będę u ginka bo idę prywatnie, to spytam się czy ma 3d funkcje. A jeśli ma to się zapytam ile kosztuje, jak powie w miare rozsądną cenę to powiem, że chce dziś czyli jutro, a jak powie wysoką to powiem, aaa tak się chciałam dowiedzieć bo na następnej wizycie bym sobie u pana zrobiła 3d 😉
w sumie ja bym bardzo chciała 3d tylko chwilkę, że jakby mały był dobrze głowką odwrocony, to żeby fotkę pstryknął i mi wydrukował... marzy mi się taka foteczka 😞
no i oczywiście 2 d 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie co tu tak cicho, pewnie lenicie się po obiadku wszystkie 😉 zresztą i dobrze;D

Mulant, łoo chyba lepszy ginekolog niż zębolog;/ hehe ale bynajmniej zlikwiduje Ci bol;D
ja bym bała dać się ogolić mojemu M, ten to by mnie chyba niechcący obrzezał, bo ja muszę być wszędzie ogolona, w zakamarkach też a tam skora jest delikatna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady ja właśnie takie chciała i chcę dalej 😞 tylko że kremowe i bardziej te końcowki zaokrąglone 😁 buciki super 😁

a ja jestem wkurzona 😠 moj M nie dość, że teraz rzadko się widzi teraz ze mną to jeszcze się spoźnia, miał być godzinę temu, ale oczywiście woli gadać z wujkiem 😠 jeszcze zadzwonił,że będzie za 15 min bo pojechał psa kupić bo jest tania okazja. Już mi te psy z miesiąc temu pokazywał , coś jakby husky, nazywają się malamute czy cholera wie jak za 300 zł. Eh.. już widzę, na bank jak podrośnie nie będzie się nim zajmował, zresztą i tak w marcu do mnie się wyprowadza, a psa dziadkom zostawi 😠 no i oczywiście ma ważniejsze wydatki 😠 jak mu powiem , że chciałabym jego ok. 300 zł wydać jeśli byłaby możliwość usg 3 d to by powiedział ' wykluczone!!' ale na psa przeznaczy tyle:/ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...