Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No właśnie, jakiś cham, powinien tak zapakować książkę, aby w stanie nie naruszonym przyszła. No i najgorsze, że nic z takim dupkiem nie zrobisz.

Zgaga przeszła, possałam rennie i jak ręką odjął 🙂 i teraz jem palucha z makiem i dżemikiem truskawkowym i popijam herbatkę z duuuuużą ilością cytrynki 😉

Chujowo się tak samemu siedzi w domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Obdarzona oj będę i to strasznie tęsknić... Ale przynajmniej na Wigilię przyjedzie 🙂 Hmm w sumie też bardzo tęsknie za rodzicami, więc chcę z nimi pobyć przynajmniej do tego 29 grudnia.
Moja mała rozbestwiła się na wieczór 😉
Lady to życzę Ci tym bardziej porodu na 30 marca, ze względu na urodziny mamy chrzestnej, ale i dlatego, że będziesz jeszcze mocniej marcówką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):

Kasia, ooo to mnie też bolą pachwiny i cała kość łonowa, ale Ty chyba mowisz o tych pachwinach przy zgięciach kolanowych? bo mnie bolą te przycipne. Wspołczuję bolu tamtych 😞


obdarzona, jaks e radzisz z bólem pachwin i kosci łonowej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Dziewczyny, które mają już dzieci, przydawały się Wam na początku bardziej bodziaki czy koszulki ze spodenkami/półśpiochami? 😜



Wiesz co ja body zawsze ubierałam Niko,bo jednak plecki zakryt i pieluszka sie trzymala.A wiesz jak to z koszulka bywa 🥴Ja mam pare kaftaników,ale o raczej do szpitala tylko.Bo tak to body,spiochy.Uwielbialam Niko ubierac spiochy takie jednoczesciowe.Szybko i łatwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Wiesz niebieski dla dziewczynki to nie tragedia, ale różowy dla chłopca to trochę przegięcie 🙂 Także kupno różowego to chyba największe ryzyko 😉

tak was czytam i czytam, jeszcze tyle zostało.
co do wzóków to ja mam oliwkowy graco i nie bede nic kupowac juz, tak mysle. my kupilismy po porodzie i teraz tez bym tak kupowała. zreszta najbezpieczmnie,bo z tymi płciami to grom wie, my do porodu nie wiedzielismy ale i u sasiadki miała byc dziewczynka a sie jakub urodził i tyle. a moja zreszta bardzo mało korzystała, tylko na spacerki a w domku wcale. wiec ja napewno po porodzie bym kupowała dopiero jakby co. zreszta na poczatku to mysle ze nie jest az tak potzrenbny, chyba ze macie zamiar przywyczajac do zasypiania w wózku bujajac a nie w dzidzi łózeczku 🙂


Ja chcę wziąć ten wzór wózka grafit z czerwonymi kółkami, więc jak co to dla chłopca też będzie ok. Bo tych kółek czerwonych jest mało. Musimy kupić przed urodzeniem, bo to z fotelikiem samochodowym będzie, a nie chcę ryzykować i wieźć ze szpitala dziecko bez fotelika. No i wózek się przyda niemal od początku, bo chcę dziecko "werandować" jak to się mówi.


nio niby jak z fotelikiem to fakt. ja miałam fotelik dostany, tez graco, pasował do wózka. a werandowałam własnie w foteliku, nosidełku, a nie w wózku, nie przywyczajałam do wozenia w wózku. a moje kolezanki co przywyczaiły to ich 3 letnie niemal dzieci spia prawie bujane albo z rodzicami w łózku. paranoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
obdarzona napisał(a):

Kasia, ooo to mnie też bolą pachwiny i cała kość łonowa, ale Ty chyba mowisz o tych pachwinach przy zgięciach kolanowych? bo mnie bolą te przycipne. Wspołczuję bolu tamtych 😞


obdarzona, jaks e radzisz z bólem pachwin i kosci łonowej??


mi juz przeszło z tymi pachwinami tzn.z jedna prawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Kasia jak lubisz słodycze to ci nawet zasmakuje ta glukoza. Tylko z cytryną koniecznie wypij 🙂


nio Kasia tez doradzam cytrynke, jak bedzie mozna w tym labie, bo tylko ona mnie uratoiwała. zebym od razu wzieła to bym moze nie musiała powtarzac. i dobrze ze z Twoja Marysia wszytsko ok i z Toba tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Kasia jak lubisz słodycze to ci nawet zasmakuje ta glukoza. Tylko z cytryną koniecznie wypij 🙂

Ode mnie koleżanka już poszła. Ale mi przyniosła śliczne różowe skarpeteczki i bluzeczkę z Hello Kitty z H&M dla maniuniej 🙂 To będzie jej mamunia chrzestna 🙂 Kto wie czy się Nikusia nie urodzi wtedy co ciociunia, bo ciociunia z 30 marca jest 😉


wez ze soba, bo nie daja, bynajmniej u nas. a jak chodzisz prywtanie i płacisz za badanai to i glukoze tzreba kupic

Lady, ja nie lubię słodyczy, ja je kocham ;-) a tą cytrynkę to mam wziąć ze sobą czy dadzą?:-)
A ja jestem ciekawa czy nasza maniunia kruszynka nie urodzi się 14 marca, bo ja i Michał obchodzimy w tym samym dniu i miesiącu urodziny ;-) a najlepsze jest to, że jak moja mama była ze mną w ciąży to miała termin na 25 marca(tak jak ja teraz) a urodziła mnie właśnie 14 marca, ale to byłaby niespodzianka ;-) ale chyba wolę żeby do końca posiedziała w mym łonie moja maleńka istotka ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Dajcie link do tej zupy brokułowej, bo uwielbiam takie zupki mniam 🙂


http://www.wielkiezarcie.com/recipe8263.html

Tylko ja sama wywar zrobiłam i nie dodawałam kostki rosołowej.

A cytrynkę musisz sama wziąć. Pół wystarczy.


wez cała, mi jakos dali wiecej niz za pierwszym razem i cała wcisnełam, i dociskałam bo jakos ona pływała po wierzchu wiec co upiłam to dociskałam sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Czytałam, że ktoś tu bierze urosept, ale nie pamiętam kto 😁 Też miałam na początku ciąży przepisany, całe opakowanie w tedy łyknęłam 😜 I z tego co pamiętam babeczka mówiła, że to strasznie delikatne, brać i nie bać się.


nio ja nie boje sie, biore, ale ginka raz mówi zeby brac, potem odstawia, potem włacza, jzu chyabz 3 opakowania takie 60 tabl wziełam. i dalej, nio ale jak ma niby pomóc czy czemus zapobiec, nie buntuje sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
ewci@ napisał(a):
obdarzona napisał(a):

Kasia, ooo to mnie też bolą pachwiny i cała kość łonowa, ale Ty chyba mowisz o tych pachwinach przy zgięciach kolanowych? bo mnie bolą te przycipne. Wspołczuję bolu tamtych 😞


obdarzona, jaks e radzisz z bólem pachwin i kosci łonowej??


mi juz przeszło z tymi pachwinami tzn.z jedna prawa 🙂


a mnie bola pachwiny i spojenie jak cholera, teraz w ogole sie juz nie ruszam prawie, nawet sie nie dam rady zuza zajac jak jeszcze tydzien/dwa temu. nie dam rady przy niej siedziec na podłodze czy schylkona na fotelu, ajk siedzi an kolanach to mi jeszcze bardziej cisnie. szok, jzu taka niedołezna jestem. jak tu wytrwac do konca marca 😞 i te swieta pzrezyc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahoj,
baby spi
ja docyztałam
co wys za smaki macie hahaha 🤪
koszmar jaki brzuch spoko 🙂
a u mnie SUPER!!!! moge chodzić spacerowąc, max godzine dziennie, a potem odpoczynek i niebawem prawdopodobnie bede śmigac jak sarenka, nie mogę dzwigać ani się przemeczać ale mogę CHODZIĆ 🙂 Pola waży 810g, ma piekne usta tak pani dokotr powiedziała, zmierzona wzdłuż i wszerz znowu potwierdza datę 24 marezc 🙂 leży dama w poprzek i byłoby dobrze jakby się odwróciła to by mi to ulge przyniosło, mam leżeć wiecej na lewym boku bo tam ma głowę i może to ją wkurzy i się przemieści hahahha, pychol chowała cały czas w rękach,
pokazała mi szyjkę macice, ze absolutnie nie mam macicy przodującej ani nawet zadatków więc kamien z serca mi spadł
ja też mogę brac renni, na wadze giny 8kg do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Dziewczyny, które mają już dzieci, przydawały się Wam na początku bardziej bodziaki czy koszulki ze spodenkami/półśpiochami? 😜


ja juz nie pamietam za bardzo, ja chyba zakłądałam body takie bez nózek, tylko na pupke zbey sie pieluszka trzymała a na to spioszki, chyba kaftaniki nie trzymały pieluchy i ona na tej małe pupci sie pzresuwała czasami, to kupka wypływała jak luzna. ja raczej za body obstaje pod spodem a na wierzch czy pajacyk czy cos innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ahoj,
baby spi
ja docyztałam
co wys za smaki macie hahaha 🤪
koszmar jaki brzuch spoko 🙂
a u mnie SUPER!!!! moge chodzić spacerowąc, max godzine dziennie, a potem odpoczynek i niebawem prawdopodobnie bede śmigac jak sarenka, nie mogę dzwigać ani się przemeczać ale mogę CHODZIĆ 🙂 Pola waży 810g, ma piekne usta tak pani dokotr powiedziała, zmierzona wzdłuż i wszerz znowu potwierdza datę 24 marezc 🙂 leży dama w poprzek i byłoby dobrze jakby się odwróciła to by mi to ulge przyniosło, mam leżeć wiecej na lewym boku bo tam ma głowę i może to ją wkurzy i się przemieści hahahha, pychol chowała cały czas w rękach,
pokazała mi szyjkę macice, ze absolutnie nie mam macicy przodującej ani nawet zadatków więc kamien z serca mi spadł
ja też mogę brac renni, na wadze giny 8kg do przodu 🙂


Twoja Pola lezy tez w poprzek?? kurde tylko moja dzidzia sie nie da zobaczyc, taka skulbaczona ze sie nie chce nijak pokazac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
ewci@ napisał(a):
obdarzona napisał(a):

Kasia, ooo to mnie też bolą pachwiny i cała kość łonowa, ale Ty chyba mowisz o tych pachwinach przy zgięciach kolanowych? bo mnie bolą te przycipne. Wspołczuję bolu tamtych 😞


obdarzona, jaks e radzisz z bólem pachwin i kosci łonowej??


mi juz przeszło z tymi pachwinami tzn.z jedna prawa 🙂


Obdarzona, pytałaś o pachwiny, to mnie bolą te przycipne właśnie, ale na tyle mocno, że mi się ciężko nogi zgina i tym samym ciężko nałożyć spodnie, na stojąco za ch***a ich nie włożę 🙂
Miałam się już położyć spać, ale Kuchenne Rewolucje są i zastanawiam się czy ich nie obejrzeć ;-)
ale chyba nie dam rady, idę do naszego kochanego łoża małżeńskiego 😉 im szybciej pójdę spać, tym prędzej zobaczę Misia ;-)

Dobranoc mamuśki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia dzięki, właśnie myślałam o opcji body + pół śpiochy. No to łykaj urosept dla dobra dzidzi 😉 Chociaż nie wiem jak u Ciebie u mnie z tabletkami jest problem, witaminy jeszcze ok, ale ten magnez co biorę ledwo co przełykam, aż mnie na wymioty bierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...