Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mulant napisał(a):
a no i zapomniałam wku.. mnie 2 stare baby w sklepie bo do mnie z tekstem że taka młoda a już w ciaży to im powiedziałam że mam 27 lat 2 lata żonata i niech spier..wrrrr
dobra ubieram się do lekarza to jest dobra wiadomośc na resztę dnia dziś zobaczę synusia !!!!


uuuu...odmolodzily Cie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kika82 napisał(a):
a ja się biorę za dokupywanie rzeczy na allegro
choć może być ciężko bo ostatnio jestem strasznie niezdecydowana 🥴
nad "głupimi" osłonkami na piersi się zastanawiam bez końca bo nie wiem które wybrać ☺️
miłego dnia mamusie 🙂


a jalkie wy kupujecie osłonki na piersi?? wkładki?? obdarzona cos pisała ze kupiła nakłądki silikonowe.
u mnei nakłądki sie nie sprawdziły. bo jak je zakładałąm to nie dosc ze pod bluzka wygladały idiotycznie to jeszcze silikon uciskał piers troche i tam leciało niby do nich , bo one miały zbiorniczki, ale debilnie sie w nich czułam. miałam pozyczone wiec czym predzej oddałam. i miałam zwykłe jednorazowe wkłądki, które wywalałam jak sei zmoczyły, a potem ze miałąm duzo mleka zainwestowąłam w wielorazowe z aventu, 6szt i woreczek do prania, super sprawa. i teraz mam nadzieje ze sie przydadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
A jeśli chodzi o niezdecydowanie to ostatnio zaczyna mi się podobać imię Julia, chyba przez ten serial na tvnie 😜 Ale wszyscy już mają zakodowane, że w brzuchu jest Emilia, więc Julia pewnie będzie na drugie 😜


ZACHOWAJ SOBIE NA DRUGA CÓRCIE 🙂 HEHE
A JA TEZ TA "JULKE OGLĄDAM" TYLKO NA NECIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kika82 napisał(a):
ggulekk a to cwaniara z tej Twojej koleżanki
a oddała Ci chociaż pieniądze za te kolczyki? ja tez takiej osobie na pewno nic bym już więcej nie pożyczyła

mam do Was pytanie o pieluszki jakie kupujecie na początek?
bo ja się waham między pampers new baby a pampers premium care



JA MAM PREMIUM CARE. WTEDY MIAŁAM PRZY ZUZI NEW BORN, BO TAMTYCH CHYBA NAWET NIE BYŁO, NIE WIEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Kika ja na razie mam jedną tą najmniejszą z aventu 0+. Jakby była potrzeba to mój po wszystkim dokupi, bo jeżeli laktacja przebiega spoko, to wystarczy chyba jedna. 😉


JA KARMIŁAM 1,5 ROKU, MAŁA MLEKA MODYFIKOWANEGO NIE CHCIAŁA ZA NIC. MIAŁAM TA PIERWSZA AVENTU I POTEM TA I JESZCZE JEDNA BYŁA DO SOCZKU CZY WODY, 1-2 WYSTARCZA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia hehe no w sumie za parę lat może mi się jeszcze Julia odwidzieć 😁 Ja czasem jak nie wytrzymam to też na necie do przodu oglądam, ale tak to staram się wytrwale czekać 🙂 Chyba pierwszy serial polski jaki mnie wciągnął 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
własnie ewcia zastanawiałam sie nad wielorazowymy ogladałam z madeli ale nikt mi nie mógł doradzic, mówisz ze fajne?
a osłonki moze do karmienia dziewczyny kupuja, te silikonowe.



JA MAM WIELORAZOWE AVENT I SUPER. MIAŁAM NA POCZATKU JEDNORAZOWE, ALE PZREZ TE MOJE CYCKI BYM NA TAKICH ZBANKRUTOWAŁA, WIEC ZAINWESTOWAŁAM. Z MADELI NIE WIEM JAKIE SA.
A JAKIE TO SA OSŁONKI DO KARMIENIA SILIKONOWE?? ZEBY WYCIAGNAC BRODAWKI?? CZY JAKIE?? BO NIE KOJARZE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
A takie wielorazowe co ile się zmienia? 😜

NA POCZATKU TO SZYBKO IDA, JA SIE ZALEWAŁAM JAK TYLKO COS MI CYCKI UCISKAŁO, PRZY KAZDYM RUSZENIU REKA PRAWIE I W OGOLE. TAKI MIAŁAM NAWAŁ ZE SZOK. ALE JECHAŁAM NA JEDNORAZOWYCH JESZCZE WTEDY,A POTEM W RAZIE KONIECZNOSCI, NIO ALE ZEBY SWIEŻE BYŁY. JA MIAŁAM 2 KOMPLETY NA DZIEN, ALBO POTEM JEDEN JAK SIE USPOKOIŁO. ALE STARCZAŁO. ZCASAMI JAK ZTREBA BYŁO SZYBKO TO PRAŁAM RECZNIE SOBIE I SZYBKO SCHŁY. NIO I W ZANADRZUW RAZIE CZEGO JEDNORAZOWE, ALE WIELORAZOWE SUPER" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Ewcia hehe no w sumie za parę lat może mi się jeszcze Julia odwidzieć 😁 Ja czasem jak nie wytrzymam to też na necie do przodu oglądam, ale tak to staram się wytrwale czekać 🙂 Chyba pierwszy serial polski jaki mnie wciągnął 😜


JEST NIBY JEDEN DZIEN DO PRZODU TYLKO. ALE JA CZESTO W TYGODNIU W TV NIE MAM CZASU OBEJRZEC I ZUZA MI NIE DAJE, ONA SZALEJE WIECZORAMI, WIEC NIE NAOGLADAM. OGLADAM A SOBOTE JAK JESTEM SAMA CZASAMI MARATON W TV, A JAK NIE TO ODCINKI ZALEGŁE NA KOMPIE WŁASNIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA WCZORAJ WALCZYŁAM Z WÓZKIEM ZUZIOWYM, UPRAŁAM TAPICERKE, A DZIS Z KURZU GO OBTARŁAM. NAJGORZEJ Z KÓŁKAMI ALE PEWNIE ZDJAC TRZEBA I DO WANNY BO INACZEJ SIE NIE DA. JA JAKOS NIE MAM PARCIA NA KUPOWANIE WSZYTSKIEGO NWOEGO DLA DRUGIEGO DZIECKA. U NAS NP ZUZIA NIEC HCIAŁĄ ZA BARDZO JEZDZIC W WÓZKU I EJST NIEZNISZCZONY, WIEC PO CO DRUGI. I INNE RZECZY. WOLE ZOSTAWIC KASE NA COS INNEGO. FAJNIE JEST KUPOWAC RZECZY DLA DZIDZI ALE NIE MAM JAKIEGOS PARCIA NA TO, JAK MAM SKŁĄDOWAC PO KILKA RZECZY TAKICH SAMYCH, A I TAK W DOMKU MAŁO MIEJSCA. NIE SPZREDAŁAM PO ZUZI WIEC TERAZ TYM BARDZIEJ LIPA SPRZEDAC I NOWE KUPOWAC W TO MIEJSCE.
A POSCIEL CZY ŁÓZECZKO, DOPIERO ZUZIE Z NIEGO "WYGONILISMY" WIEC NIE ZE LEZAŁO W PIWNICY ZAKURZONE 10 LAT 🙂

IDE OBIADEK KONCZYC. MAMY SCHABOWE, ZIEMNIACZKI I SURÓWKA Z MARCHEWKI, JABŁKA I DUZE ILOSCI SMIETANKI. SAMA SIE DO SIEBIE SMIEJE, JAKIE MAM PARCIE NA TAKA SURÓWKE, DZIEN W DZIEN BYM MOGŁA JESC. MNIAM.... ps> ALE SZKODA BO ZUZIA NAWET NIE CHCE TKNAC. POMAGA MI ROBIC A POTEM NAWET DO BUZI NIE CHCE WZIAC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Ewcia hehe no w sumie za parę lat może mi się jeszcze Julia odwidzieć 😁 Ja czasem jak nie wytrzymam to też na necie do przodu oglądam, ale tak to staram się wytrwale czekać 🙂 Chyba pierwszy serial polski jaki mnie wciągnął 😜


JEST NIBY JEDEN DZIEN DO PRZODU TYLKO. ALE JA CZESTO W TYGODNIU W TV NIE MAM CZASU OBEJRZEC I ZUZA MI NIE DAJE, ONA SZALEJE WIECZORAMI, WIEC NIE NAOGLADAM. OGLADAM A SOBOTE JAK JESTEM SAMA CZASAMI MARATON W TV, A JAK NIE TO ODCINKI ZALEGŁE NA KOMPIE WŁASNIE.

W sumie taki maraton na raz fajnie się ogląda, bo za krótkie te odcinki. A z tymi wkładkami to rzeczywiście fajna sprawa, też w nie zainwestuje jak z karmieniem będzie ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
JA WCZORAJ WALCZYŁAM Z WÓZKIEM ZUZIOWYM, UPRAŁAM TAPICERKE, A DZIS Z KURZU GO OBTARŁAM. NAJGORZEJ Z KÓŁKAMI ALE PEWNIE ZDJAC TRZEBA I DO WANNY BO INACZEJ SIE NIE DA. JA JAKOS NIE MAM PARCIA NA KUPOWANIE WSZYTSKIEGO NWOEGO DLA DRUGIEGO DZIECKA. U NAS NP ZUZIA NIEC HCIAŁĄ ZA BARDZO JEZDZIC W WÓZKU I EJST NIEZNISZCZONY, WIEC PO CO DRUGI. I INNE RZECZY. WOLE ZOSTAWIC KASE NA COS INNEGO. FAJNIE JEST KUPOWAC RZECZY DLA DZIDZI ALE NIE MAM JAKIEGOS PARCIA NA TO, JAK MAM SKŁĄDOWAC PO KILKA RZECZY TAKICH SAMYCH, A I TAK W DOMKU MAŁO MIEJSCA. NIE SPZREDAŁAM PO ZUZI WIEC TERAZ TYM BARDZIEJ LIPA SPRZEDAC I NOWE KUPOWAC W TO MIEJSCE.
A POSCIEL CZY ŁÓZECZKO, DOPIERO ZUZIE Z NIEGO "WYGONILISMY" WIEC NIE ZE LEZAŁO W PIWNICY ZAKURZONE 10 LAT 🙂

IDE OBIADEK KONCZYC. MAMY SCHABOWE, ZIEMNIACZKI I SURÓWKA Z MARCHEWKI, JABŁKA I DUZE ILOSCI SMIETANKI. SAMA SIE DO SIEBIE SMIEJE, JAKIE MAM PARCIE NA TAKA SURÓWKE, DZIEN W DZIEN BYM MOGŁA JESC. MNIAM.... ps> ALE SZKODA BO ZUZIA NAWET NIE CHCE TKNAC. POMAGA MI ROBIC A POTEM NAWET DO BUZI NIE CHCE WZIAC.



Jasne.Po co kupowac jak wszystko masz.U nas jest tak z ubraniami.Mam pelno,a jak czegos bedzie brakowac to dokupimy.Jak na dzien dzisiejszy brak miejsca w szafie 🤪

Ide zjesc zupke......tak mnie ciagle kusi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja myśle o tych na brodawki do karmienia, w sumie to dla mnie zbedna sprawa ale niech same dziewczyny napisza czy to te 🙂
ja tez nie mam skrupułów do tego że Pola bedzie miała wszytsko po siostrze 🙂
chcemy jej kupic nowa posciel jedna na poczatek ale to raczej dla Mai psyhiki zeby nie czuła sie że jej siosra zabiera łózeczko
ja chyba upie te wielorazowe, bo ja czesto nie zmieniałam 🙂 jedynie niech te sie wszytko poukłada w tych cycuszkach 🙂 ja lubiłam wkładki z lovi ale teraz ich nigdzie nie widze 😞 i kupiłam z aventu
nos mam zatkany leze pod kocem a majka skacze oło mnie 🙂 zisiaj wysmarowała się sudocremem, cudowny widok hahaha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Julię oglądam, ale niesystematycznie, raczej tak z braku laku, jak nie mm nic do roboty, a mąż się akurat ulotnił z domu - więc mam spore tyły, chyba na 19-tym odcinku dopiero jestem. Raczej gustowałam w zagranicznych serialach, ale teraz trudno coś obejrzeć online, wszyscy się boją ACTA:/

Kurde, taki mam przestój w posiedzeniach w łazience, że aż sobie sprawiłam olej rycynowy, bo nic innego nie daje rady - żadne płatki owsiane, jabłka, śliwki, activie, NIC!

Kolejna niedogodność - nie noszę stanika jeśli nie muszę, bo jak go mam, to tak mnie uciska fiszbin w żebro, że nie wytrzymuje i zrzucam z siebie te pęta! Co mąż niekiedy traktuje jako zachętę, więc w sumie są plusy tej sytuacji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Ciężki dzień za mną. Padam na ryjek, ale wszystko załatwiliśmy. Wyszliśmy z domu przed 11 i właśnie wróciliśmy.
Najważniejsze z USG. Z malutką wszystko ok. Waży 1810 gram, więc w normie. Ilość wód mam też w normie. Cieszę się, bo się o to obawiałam przy tym moim niskim przyroście wagi. Leży odwrócona główka w dół już i kręgosłup ma po prawej stronie. I co najważniejsze naprawili w Gamecie aparat od USG w 3D i pan doktor włączył na moment by niunie podejrzeć 😁 Niestety obraz rozmazany, bo mała ma dużo zwiniętej pępowiny przy samej twarzy, tak się skumulowała. Później wrzucę to zdjęcie, bo i tak coś widać 🙂
A teraz biorę się powoli za nadrabianie, bo widzę, że sporo naskrobałyście od wczoraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
Ja też Julię oglądam, ale niesystematycznie, raczej tak z braku laku, jak nie mm nic do roboty, a mąż się akurat ulotnił z domu - więc mam spore tyły, chyba na 19-tym odcinku dopiero jestem. Raczej gustowałam w zagranicznych serialach, ale teraz trudno coś obejrzeć online, wszyscy się boją ACTA:/

Kurde, taki mam przestój w posiedzeniach w łazience, że aż sobie sprawiłam olej rycynowy, bo nic innego nie daje rady - żadne płatki owsiane, jabłka, śliwki, activie, NIC!

nie radze ci pić oleju rycynowego bo mozesz tak wywołac poród, on jest zakazany w ciązy przez niego dziecko moze wydalic smułke w twoim lonie i sie zakrztusic

Moj mały waży juz 3kg

Kolejna niedogodność - nie noszę stanika jeśli nie muszę, bo jak go mam, to tak mnie uciska fiszbin w żebro, że nie wytrzymuje i zrzucam z siebie te pęta! Co mąż niekiedy traktuje jako zachętę, więc w sumie są plusy tej sytuacji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobity 😁 ja właśnie wstałam, ohhh jak mi się drzemało 😁 jadłam lody kawowo-śmietankowe więc wymroziłam sobie gębę 😁

Co do nakładek silikonowych ja mam z aventu za 19 zł. Miałam nie kupować, ale mama mowi, a weź raczej Ci się przydadzą a jak nawet nie rozpakujesz dasz jakiejś koleżance( masm 2 co są w ciąży ale jedna w kwietniu rodzi a druga w lipcu 🙂)
kupiłam też to tantum rosa, i powiedziałam, że z irygatorem a ta mi dała bez 😮 to trzeba osobno chyba 🙂 nie mam pojęcia jak tego użyć, bo musiałabym otworzyć saszetkę a nie chcę.

Ggulek, wredna ta koleżanka Twoja naprawdę 🤨 moja koleżanka miała koleżankę to pożyczała ciuchy od wszystkich koleżanek i też normalnie w nich do szkoły chodziła 😮 i to długie miesiące, a jak żądało się od niej zwrotu to obraza majestatu.

Lady, to super że mała już leży odpowiednio 🙂 wagę też ma odpowiednią, będzie mały pączuszek 🙂

U mnie łożeczko leży rozłożone 🙂 bo jak Filip urodzi się, będziemy mieszkali przez miesiąc może dwa w sypialni rodzicow bo tam było nie dawno malowane i ten pokoj nie jest taki duszny jak moj, i łożko dużeee i łożeczko się na bank zmieści i w ogole tak jest tak, że aż spać się chce 😁 U mnie w pokoju jest kupa zarazkow bo od kilku lat śpię z kotem i krolikiem, a krolik przez kratki klatki poobsikiwał wszystko, ściany, grzejnik...na 2 metry w gorę i dwa w bok, a tata nie ma czasu mi pokoju malować.

Kurde, jeszcze się nie wybudziłam.

A właśnie, w ogole co do tych badań posiewowych, bo żeśmy tydzień temu gdybały, czy to moje badanie to był posiew czy nie był, czy zapłacę czy nie i w ogole 😁

Otoż, dziś odebrałam wynik, za darmo 🤪 🤪 ( miałam tylko posiew z pochwy). Zorientowałam się, że jest to moja karteczka ze skierowaniem, ale na odwrocie kartki była PIECZĄTKA z napisem:'' w posiewach brak wzrostu paciorkowcow Beta-hemolizujących'' obok napisane długopisem '' Typu Beta'' no i pieczątki z laboratorium 🙂
Może typu beta, to oznacza że tylko z pipy? a jak było by jeszcze z odbytu to było by np. 'gama'? tzn tak przykładowo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva nie pij oleju rycynowego!!!!

ja mam takie nerwy dzis że szok, pierdolony katar do twgo jestem sama z Mają i zaraz mnie rozjebie wewnetrznie wiec współczuje mojemu chłopowi jak wróci do domu, plan mam taki żeby wszystkim pierdolnąć i iśc w pizdu do sypialni ale coś czuje że mi się maruder włączy i bedzie wojna 😠

lady dobrze że wszytsko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leliva tu masz kawałek artykułu o tym oleju
]Za długo – niezdrowo

Jeśli z dzieckiem wszystko jest w porządku, ale ty masz już dość przedłużającego się czekania na potomka, możesz sama spróbować przyspieszyć poród. Lekarze zalecają przede wszystkim więcej ruchu: spacery, ćwiczenia znane ze szkoły rodzenia, chodzenie po schodach w górę i w dół.
Skuteczny sposób to seks. W spermie znajduje się hormon zwany prostaglandyną, który wywołuje skurcze macicy. Poza tym podczas stosunku uwalnia się oksytocyna, hormon odpowiedzialny za wywołanie akcji porodowej. Poród przyspiesza również masaż i pocieranie brodawek sutkowych – wtedy również uwalnia się dużo oksytocyny, a także wypicie łyżki oleju rycynowego. Substancje w nim zawarte zmiękczają szyjkę macicy. Dodatkowo olej rycynowy przyspiesza perystaltykę jelit i wypróżnienie. Dzięki temu główka dziecka przesunie się nieco niżej, co może zapoczątkować poród.



Jak masz problem z załatwieniem sie to kup sobie czopek glicerynowy to na pewno nie zaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...