Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mi brakuje półtora kilo do wagi sprzed ciąży (57 kg) 🤪 Ale chcę zejść do 55 i widzę, że nie będzie z tym problemu przy tej dietce dla karmiących 🙂 Jezuuuu jak mi brakuje czekolady 😞

U mnie noc przespana. Znaczy tradycyjnie mąż karmił przez połowę, a od 3:00 ja. Musiałam sobie nastawiać budzik, bo się dzidkowi dobrze spało i znów o jedzeniu zapomniała. Za to po przebudzeniu zjadła o 3:00 65ml, o 6:00 50ml, a o 9:00 75ml 😁 Na razie jej rekord to 85 za jednym zamachem. No i wreszcie zjada w 15 minut, a nie godzinę jak na początku. Dziś była połozna, pokazałam jej rozpiskę dokładną ile mała je na każdy posiłek i ile razy i była zadowolona. Jutro się dowiem ile waży, bo idziemy na morfologię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
Leliva, nie odłączą bo mam telefon przy sobie, a w telefonie internet mam 🙂
Skurcze powoli zaczynają się nasilać, ale baaaardzo mozolnie :/
Kurwa strach mnie ogarnia 🙂


Kasia może nie będziesz miała bardzo mocnych skurczy. Moja teściówka nie miała. Od razu miała parte i nawet nie wie co to skurcze porodowe 😁 A moje skurcze z bólami krzyżowymi to były jak droga krzyżowa dla mnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leliva jaki stosowałaś lek na ulewanie? Bo u nas ostatnio za dużo leci i mała chce znowu jeść 🤢
Lady to Twoja dużo je 🤪 Moja w tym dniu dojadała po cycku 30, a z cycka wypiła góra 30 😁 Dzisiaj dojada góra 70, ale w piersi coraz mniej 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
czyli to jest norma jedzenia tyle bo ja się martwię że ja go za dużo karmię no ale jak chce to czemu nie


Mi powiedziano, że moja powinna na tym etapie jeść koło 500-600 ml dziennie. Z tymże u mnie jest akcja podtuczenia maleństwa, bo było niejadkiem i spadła jej glukoza 2 razy w szpitalu. Teraz jej się udaje ok. 500ml jeść, kilka razy nawet ponad 500 wyszło. No i ja karmię swoim i modyfikowanym, ale moje to tylko przystawka do dania głównego składającego się z mleka modyfikowanego, bo niestety leci coraz mniej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Leliva jaki stosowałaś lek na ulewanie? Bo u nas ostatnio za dużo leci i mała chce znowu jeść 🤢
Lady to Twoja dużo je 🤪 Moja w tym dniu dojadała po cycku 30, a z cycka wypiła góra 30 😁 Dzisiaj dojada góra 70, ale w piersi coraz mniej 😠


Ja odciągam z cycka po 20 ml, a wieczorem już tylko 10ml. Jak odciągam 20ml to szykuje mleka 65ml i parę razy udało jej się wszystko zjeść, ale najczęściej je tak 70-75 łącznie. W nocy je tylko modyfikowane, bo już nie odciągam, bo nie leci :/ No i raczej w nocy jada mniej niż w dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to u mnie wychodzi na to że Hubert zjada 630-700ml 🤪 🤪
a ja się marwie że za dużo 😠 😠
dzwoniłam do jego pani doktor i powiedziała mi że mój to wygląda jak by miał 2 miwsiące i mam się nie dzwić że tyle potrzebuje przecież to duży facet no i mam go karmić na żądanie tak jak bym to robiła piersią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
to u mnie wychodzi na to że Hubert zjada 630-700ml 🤪 🤪
a ja się marwie że za dużo 😠 😠
dzwoniłam do jego pani doktor i powiedziała mi że mój to wygląda jak by miał 2 miwsiące i mam się nie dzwić że tyle potrzebuje przecież to duży facet no i mam go karmić na żądanie tak jak bym to robiła piersią


No każde dziecko ma inaczej, to zależy od wagi. Nie można wszystkich pod jedna kreskę mierzyć 🙂 Najlepiej konsultować z lekarzem czy położną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
hehhehe....Alan jedzie tylko na piersi i nie wiem ile zjada.Wlasnie wypil cycuszka i spi na brzuszku,bo znowu nie odbil 😠
Jutro idziemy do lekarza to sie dowiemy ile maly przybral 🙂


Izunia mi mówili w szpitalu, że po piersi nie trzeba ustawiać do odbijania tylko kłaść na boczku, a po butelce trzeba pionizować by się odbiło. Ale jak się nie odbije to nić strasznego, tylko trzeba pamiętać by leżało na boczku by w razie ulania się nie udławiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
mulant napisał(a):
to u mnie wychodzi na to że Hubert zjada 630-700ml 🤪 🤪
a ja się marwie że za dużo 😠 😠
dzwoniłam do jego pani doktor i powiedziała mi że mój to wygląda jak by miał 2 miwsiące i mam się nie dzwić że tyle potrzebuje przecież to duży facet no i mam go karmić na żądanie tak jak bym to robiła piersią


No każde dziecko ma inaczej, to zależy od wagi. Nie można wszystkich pod jedna kreskę mierzyć 🙂 Najlepiej konsultować z lekarzem czy położną.

a jakie dajesz mleko ???
i ile ci wystarcza bo u nas to paczka idzie na 3dni śmiejemy się z chłopem że teraz to robimy na mleko i pampersy 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje piersi to są flaki 😠 😠 a takie ładne miałam 😠 😠
mój chłop wyczytał że dziecko małe czuje jak mama z tatą chca się kochac i że potrafi na złośc się rodzicom obudzić i chodzi i lamentuje że nasze pożycie z zera przejdzie teraz na -10 poziom 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
mulant napisał(a):
to u mnie wychodzi na to że Hubert zjada 630-700ml 🤪 🤪
a ja się marwie że za dużo 😠 😠
dzwoniłam do jego pani doktor i powiedziała mi że mój to wygląda jak by miał 2 miwsiące i mam się nie dzwić że tyle potrzebuje przecież to duży facet no i mam go karmić na żądanie tak jak bym to robiła piersią


No każde dziecko ma inaczej, to zależy od wagi. Nie można wszystkich pod jedna kreskę mierzyć 🙂 Najlepiej konsultować z lekarzem czy położną.

a jakie dajesz mleko ???
i ile ci wystarcza bo u nas to paczka idzie na 3dni śmiejemy się z chłopem że teraz to robimy na mleko i pampersy 🤪 🤪


Enfamil Premium. Jadła to w szpitalu i bardzo dobrze się po tym mleczku czuje. Nie ulewa jej się prawie wcale i raczej nie ma problemów z kupami (2 razy dopiero tak dłużej nie mogła zrobić, czyli raz w ciągu doby). Puszka tak na 5-6 dni starcza. Trudno powiedzieć, bo z moim pokarmem jest tak nieregularnie, raz mniej raz więcej. W każdym razie jesteśmy w domu od soboty poprzedniej i kończy nam się druga pucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi lekarka powiedziała że u mnie to problem się zacznie kiedy mały będzie miał z 3 miesiące i mu samo mleko może nie starczyć przy jego masie urodzeniowej 😞 😞
a mój powinien o 13 się obudzić ale pewnie zrobi to za wcześnie i będzie ryk bo mu mama mleka nie da 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
hehhehe....Alan jedzie tylko na piersi i nie wiem ile zjada.Wlasnie wypil cycuszka i spi na brzuszku,bo znowu nie odbil 😠
Jutro idziemy do lekarza to sie dowiemy ile maly przybral 🙂


Izunia mi mówili w szpitalu, że po piersi nie trzeba ustawiać do odbijania tylko kłaść na boczku, a po butelce trzeba pionizować by się odbiło. Ale jak się nie odbije to nić strasznego, tylko trzeba pamiętać by leżało na boczku by w razie ulania się nie udławiło.


Bo niby przy butelce sie napowietrza.. Ja tez tak myslalam i dupa, jak nie odbijalam na poczatku to sie nabawilismy mega wzdec bo malenstwo lykalo sporo powietrza, do tego ulewal i ogólnie szmira. Położna kazała odbekiwac w pionie normalnie i jest okej. Teraz odbekuje baardzo często zeby jak najmniej tego powietrza zostawało w brzuniu. Jak tego nie zrobie to problem wraca. Czasami tylko ssie tak ładnie ze nie beknie. Takze to nie do konca takie rózowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...