Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
Od 8.20 do 14.20 mam podawaną oksytocynę, czyli zaraz koniec, a rozwarcie ani drgnie 😞 cały czas skurcze co 2 minuty :/ bolą, ale nic poza tym się nie dzieje. Jak się nic dzisiaj nie rozkręci to jutro znowu indukcja :/ popadam już w lekkie załamanie nerwowe. Pęcherza też nie przebiją dzisiaj bo mam tego jebanego paciorkowca i boją się, że bakterie przenikną do dziecka :/
Coś czuję, że skończy się to cesarką 😞 trudno. Najważniejsze żeby Ją wyjęli jakoś 🙂

ale ta Marysia uparciuch, szok. pisałas ze po tacie, to podziwiam. on jak taki uparty to powinien katusze znosic. a jest przy Tobie?? jak sie zachowuje Misio??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
Sztunia napisał(a):
z tego co wiem wsyztskie dajecie 5w1 szczepionki
a czemu nie te 6w1? bo my walczymy tymi 🙂


chyba w tym przypadku 5w1 jest reszta, a wzw B tak ejst darmowe. bo te 6w1 to wzw jest razem tak?? a ile kosztuje?? my robilismy zuzi 5w1 i chyba nawet nie rozwazalismy 6w1.


no z wzw
ale skoro już kupuje skojarzone zeby młodą mniej kłuc to te wybralismy
one chyba niecałe 200zł
zobaczymy za dwa tygodnie bedziemy sie szczepic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ewci@ napisał(a):
Sztunia napisał(a):
z tego co wiem wsyztskie dajecie 5w1 szczepionki
a czemu nie te 6w1? bo my walczymy tymi 🙂


chyba w tym przypadku 5w1 jest reszta, a wzw B tak ejst darmowe. bo te 6w1 to wzw jest razem tak?? a ile kosztuje?? my robilismy zuzi 5w1 i chyba nawet nie rozwazalismy 6w1.


no z wzw
ale skoro już kupuje skojarzone zeby młodą mniej kłuc to te wybralismy
one chyba niecałe 200zł
zobaczymy za dwa tygodnie bedziemy sie szczepic


nio my 25 albo 26 kwietnia az. wtedy konczymy 6 tygodni.
a ja tak se mysle ze my mzoe tez dalismy wtedy 6w1. a potem tez szło 6w1 ?? bo mzoe potem jzu nie było tego stopniowania. czy wy cały czas 6w1. kurde wtedy przy zuzi w ksiazeczce zdrowia był kalendarz szczepien,a teraz nie ma. macie gdzies??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
Sztunia napisał(a):
ewci@ napisał(a):
Sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Leliva jaki stosowałaś lek na ulewanie? Bo u nas ostatnio za dużo leci i mała chce znowu jeść 🤢
Lady to Twoja dużo je 🤪 Moja w tym dniu dojadała po cycku 30, a z cycka wypiła góra 30 😁 Dzisiaj dojada góra 70, ale w piersi coraz mniej 😠


Ja odciągam z cycka po 20 ml, a wieczorem już tylko 10ml. Jak odciągam 20ml to szykuje mleka 65ml i parę razy udało jej się wszystko zjeść, ale najczęściej je tak 70-75 łącznie. W nocy je tylko modyfikowane, bo już nie odciągam, bo nie leci :/ No i raczej w nocy jada mniej niż w dzień.


ło to mało
ja jak chodziłam dopracy to z jednego po 130 odciagałam
musze niebawem zapas zrobic, ciekawe ile tego bedzie
bo moze cycki jeszcze nie rozbujane 🙂


sztunia a kiedy Ty wracasz do pracy?? szybciej niz po macierzynskim??
bo to teraz jak ja liczyłam to macierzysnki i dodatkowy i zaległy urlop i z tego roku to ja wracam jak Iga bedzie miec chyba 7 miechów. ja przy Zuzi wracałam równo w pół roczku i juz od skonczonego 4 miecha ja na jedzenie pzrestawiałam i udawało mi sie dzien w pracy odbebnic bez sciagania melak, cycki przywyczaiłam to sie nei zalewałam, jak inne kolezanki, wiec chyba teraz tez tak zrobie, tym bardziej ze bede z deka dłuzej z mała 🙂


ja raczej nie wracam 🙂
a Maja wróciłam właśnie jak miała 7 miechów i raz odciagałam
a teraz nie wiem, zobaczymy jak wydolimy i raczej chce cos swojego robic 🙂


czemu nie wracasz?? Ty sprzedawałas samochody w salonie?? dobzre kojarze?? a co swojego?? nad czym myslisz?? jak to nei tajemnica 😉
ja wracam do mojego kochanego urzedu, hehe choc u nas w sumie nie ma z niczym problemów, z wychowawczym czy jakims mniejszym etatem. myslałam nad wychowawczym bo teraz nie wiem z kim ige zostawic.do złobka ciezko, babcia juz nie da rady, wuec ew. niania, a moze jak niani dawac z 1000zł to sie nie opłaca pracowac 🙂 hehe ale pewnie nie damy rady na wychowawaczym zebym była. maz by musiał chyba 24h/dobe pracowac. wcale by nie spał, ale w sumie by nie musiał wstawac do Igi bo by całyy czas nie spał hehe


przede wszystkim godziny pracy mi nie odpowiadaja
nie zarzekam sie wkoncu wychowawczy jeszcze długi, moze cos jeszcze innego otworza to cos pomysle
albo ewentualnie jakis przedstawiciel handlowy, no a swojego to jeszcze nie wiem
chociazby kiedys ktos przejac biznesy taty musi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia, godziny pracy tzn?? od 10 do 18 np?? tak jak sklepy sa otwarte??
nio nie wiem jak nigdy tak nie pracowałam. ty wiesz najlepiej, jaka atmosfera i w ogole w robocie, choc uzeranie sie z klientami to pewnie jest. bo to nie chodzi o bułke czy cos za złotówke tylko gruba kase.
a tata jaki ma biznes?? warsztat samochodowy czy znów cos źle kojarze??

Kasia to super ze jest i Ci pomaga w miare mozliwosci. w koncu to wasze wspolne dzieło, ta uparta Marysia, a ze akurat upór po tacie odziedziczyła?? cos musiała, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na zmiany od 8 do 19
a atmosfera akurat w tym salonie jest słaba
jakby mnie chcieli sciagac do terego to było by ok
warsztat ma moj michał
a moj tata ma cukiernie, kilka sklepów róznych wiec moze cos takiego
ale chce spedzac wiecej czasu w domu
a nie byc weekendowym rodzicem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx

cały czas 6w1


aha tu ejst aktualny kalendarz, w sumie tak, nio bo gdzie by mogł byc. ja dostałam dzis jakas ksiazeczke od pediatry to zmoe i tam jest.
tylko sztunia teraz to kumam ze 6w1 to jest razem z WZW a potem czym sie róznia, suma wkłuc ta sama, wiec co to za róznica, 5w1 czy 6w1??
a wy szczepiliscie Maje od rota, pneumo, meningo?? bedziecie szczepic Pole??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
na zmiany od 8 do 19
a atmosfera akurat w tym salonie jest słaba
jakby mnie chcieli sciagac do terego to było by ok
warsztat ma moj michał
a moj tata ma cukiernie, kilka sklepów róznych wiec moze cos takiego
ale chce spedzac wiecej czasu w domu
a nie byc weekendowym rodzicem


nio w sumie jak takie godziny to z dziecmi sie nie pobedzie. i pewnie jak salon to i soboty sie pracuje.
ja dziekuje Bogu ze w tym urzedzie wyladowałam i poki bede karmic to 7godzin pracy tylko 🙂 i soboty i niedziele wolne.
a z warsztatem wiedziałamz e gdzies dzwonia ale nie wiedziałam gdzie. cukiernie moze fajny biznes, tylko moze z dojsciem do formy byc ciezko hehe jak słodkosci na wyciagniecie reki 🙂 zartuje. teraz dobro dziecka dla nas najwazniejsze a nie nasze zachcianki. choc przyznam ze mi sie czasami czegos w czekoladzie chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ee no ja jakoś już mam dość słodkości

no ewcia przy 6 w 1 mam już wzwB i nie musisz w 2 i 7 miesiacu kluc osobno na wzwB


nio juz zczaiłam, własnei studiowałam ten kalendarz. to my szczpilismy 5w1 jednak napewno.
a mi sie słodkosci chce ale sie zapycham waflami takimi co mozna pzrełozyc dzemem czy czyms, na sucho. kisielki prawie codziennie jjem. ale czekolady bys ei zjadło, chyabz ciazy mi została chetka jeszcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewcia ja mam dość słodkości cukierniczych
ale teraz to ja mam chcice na słodycze o czekoladzie nie wspomne
ja jem wafle smietankowe, biszkopty
a marze o coli, wiesmaku, schabowym z kapusta 🙂

poprasowałam, Majka moja spi prawie juz 3h, ciekawe o której wstanie spiaca królewna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ewcia ja mam dość słodkości cukierniczych
ale teraz to ja mam chcice na słodycze o czekoladzie nie wspomne
ja jem wafle smietankowe, biszkopty
a marze o coli, wiesmaku, schabowym z kapusta 🙂

poprasowałam, Majka moja spi prawie juz 3h, ciekawe o której wstanie spiaca królewna 🙂


moja młodsza juz 3h strzeliła, a Zuza dopiero z godzinkę.
zaraz sie głodzilla obudzi i nawet sie przebrac pewnie nie da tylko cyca bedzie szukac. a potem sie nazłopie mleczka, nachapie powietrza i brzusio bedzie bolał. ona sie tak rzuca na ten cycek ze szok. ale nie moge sobie przypomniec jak to z Zuzia było. ciekawe ile nasza wazy. mzoe przyniose wage z przychodni na weekend. Zuza była mizernota to co weekend przynosilismy zeby zobaczyc czy dobrze przybiera na wadze.

a schabowego z kapustka tez bym zjadła...
PS. własnie mi cycki narywa, tak mrowi ze szok, Królewna wstawac!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulekk napisał(a):
Leliva jaki stosowałaś lek na ulewanie? Bo u nas ostatnio za dużo leci i mała chce znowu jeść 🤢
Lady to Twoja dużo je 🤪 Moja w tym dniu dojadała po cycku 30, a z cycka wypiła góra 30 😁 Dzisiaj dojada góra 70, ale w piersi coraz mniej 😠


Pediatra kazała mi dawać nutriton firmy bebilon, to jest taki środek zagęszczający mleko. Trzeba go podawać natychmiast po wymieszaniu, bo gęstnieje w tempie ekspresowym i takiego już mój dzieciak nie przełknie. My to robimy tak: odciągam ok 20ml mleka, wsypuję miareczkę, mieszam i podaję łyżeczką (zazwyczaj przełknie tak 3-4), a następnie mała dostaje cyca do popicia. I musi być głodna, bo inaczej też tego nie przełknie.

Dobra, idę na obiad, potem Was doczytam jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewci@ napisał(a):
Sztunia napisał(a):
z tego co wiem wsyztskie dajecie 5w1 szczepionki
a czemu nie te 6w1? bo my walczymy tymi 🙂


chyba w tym przypadku 5w1 jest reszta, a wzw B tak ejst darmowe. bo te 6w1 to wzw jest razem tak?? a ile kosztuje?? my robilismy zuzi 5w1 i chyba nawet nie rozwazalismy 6w1.


Dokładnie tak: do 5w1 trzeba wziąć wzw B darmowe, w 6w1 jest wszystko. Co do cen, to u mnie w mieście 5w1 jest po 110, a 6w1 po 180 i to była główna motywacja, żeby wziąć5w1. Przy czterech wymaganych szczepieniacg rożnica robi się znacząca. Doszliśmy do wniosku,że to wzw osobno nasza mała jakoś przeżyje, a tą różnicę odłożymy i będzie np na pneumokoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepienie zaliczone: Ula płakała, a ja prawie razem z nią 😞 Ale teraz na szczęście jest spokojniutka, żadnej reakcji niepożądanej nie ma.

Wizyta u ginekologa zaliczona: wszystko ładnie wygojone, ale błogosławieństwa z mężem jeszcze nie dostaliśmy, na upojne noce trzeba jeszcze trochę poczekać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
Szczepienie zaliczone: Ula płakała, a ja prawie razem z nią 😞 Ale teraz na szczęście jest spokojniutka, żadnej reakcji niepożądanej nie ma.

Wizyta u ginekologa zaliczona: wszystko ładnie wygojone, ale błogosławieństwa z mężem jeszcze nie dostaliśmy, na upojne noce trzeba jeszcze trochę poczekać 😞


czemu? jeszcze nie mozecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztunia napisał(a):
leliva napisał(a):
Szczepienie zaliczone: Ula płakała, a ja prawie razem z nią 😞 Ale teraz na szczęście jest spokojniutka, żadnej reakcji niepożądanej nie ma.

Wizyta u ginekologa zaliczona: wszystko ładnie wygojone, ale błogosławieństwa z mężem jeszcze nie dostaliśmy, na upojne noce trzeba jeszcze trochę poczekać 😞


czemu? jeszcze nie mozecie?


bo cały czas jeszcze delikatnie plamię i póki mi się to nie skończy, to niestety obowiązuje nas celibat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...