Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Sztunia napisał(a):
przy Mai mleko jej szkodziło
poza tym zbyt duza ilosc białka moze powodowac skaze
jem twarog i kefiry ale raz dwa razy w tygodniu
jajko jadłam teraz jakis tydzien temu
ale np. jem pomidory i nie widze alergii 🙂

a ty lady masz zamiar wogole potem przejsc na piers albo chociaz probowac przystawiac?


Codziennie próbuję. Bez skutku. Nawet doradca laktacyjny w szpitalu nie pomógł. Twarda, uparta sztuka z tej Werki. Chociaż Marysia Kasi jest bardziej uparta 😉


No i też jak mała mi nawet złapie tego sutka i pociągnie dwa razy czy poliże to to też pomaga jakoś utrzymać tą laktację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
O Kasia to jak wody odeszły to niezłe suchoty ma Mania 😁 ja myśle że jak wody poszły plus dadzą oxy to Ci się zacznie. 😁

Moje dziecię zaś kwęka bo mu się brzuszek zagazował 😞 wczoraj pierdział jak poparzony bo wypiłam herbatkę z kopru a dziś wypiłam dopiero po karmieniu. Wybudza się to może dam cyca i da koncert bąkowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje królewny zasneły obie wiec chiwlka dla siebie. podczytywałam na kom. Kasie pzrez kom dopinguje, i chyba juz dzis w koncu urodzi, jak nic sie nie zacznie to bez wód jej nie beda znów dojutra odkładac. w koncu niech wróci na swieta do domku, juz z Marysienką. Kurde ona ostatnia z marcówek, a jeszcze ja tak męcza. ale w sumei to uparta marynia w brzuchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kasiu to dzisiaj napewno zostaniesz mamusią 🙂
Mój przy cycu... Byliśmy już na spacerku, zrobiliśmy zdjęcia do dowodu osobistego. Ciężko było, bo nie chciał się obudzić i pokazać oczka,ale jakoś się udało. A dowód musimy wyrobić bo mój jest w Niemczech i jak mały będzie miał ok 3mies to pojedziemy do tatusia, bo chcemy być przy nim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co myślicie na temat solarium kiedy karmię piersią, maci jakieś doświadczenie w tej sprawie. mam wesele 2.06 i jestem świadkową, a blada jestem strasznie. zastanawiam się nad solarium, ale boję się że stracę pokarm 😞 oczywiście zakryłabym piersi porządnie. poradzcie troszkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalną noc miałam dzisiaj. Najpierw nie umiałam zasnąć, a jak już zasnęłam, to mała urządziła koncert. Po trzech godzinach uspokajania ze łzami w oczach zostawiłam ją z mężem i poszłam na godzinkę sie drzemnąć na tapczan. Nie dałam już rady ze zmęczenia 😞 A o 6 pobudka, pogrzeb, stypa, dentysta, rtg. Teraz już emocje opadły i padam na pysk.
U dentysty jeszcze dostałam znieczulenie i jako matka karmiąca jestem przez trzy godziny bezużyteczna. No i ze względu na rtg, to też mogę sobie odciągnąć i wylać.

Astunia, witamy z powrotem 🙂 Jak będziesz miała chwilkę, to opisz co i jak!

Wy dostałyście porządne rozpiski co i kiedy wprowadzać do diety, a mi tylko powiedziano, żebym unikała wzdymających warzyw:/ I wiem tyle, ile wyszperałam w internecie, a co strona to inaczej piszą, więc mam mętlik w głowie odnośnie tego co mogę jeść a czego nie 😞 Testuję, co uważam za bezpieczne, czekam na ewentualną reakcję i tyle. Tak trochę po omacku, ale cóż mi pozostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia a mówiłam,że pomoże. Biedna Ty o matko jak Ci współczuje ale tego uczucia jak Mania wyjdzie to Ci zazdroszczę, też bym chciała jeszcze raz to przeżyć 😞 😁

Leliva, ojj wiem co to bezsenność a potem jeszcze po bezsennej nocy jakieś wydarzenia. Masakra.
Co do diet dla matek karmiących to mi też w szpitalu powiedziano zdawkowo czego nie powinnam. Ja jednak stosuję się diety, mama wyszperała mi w necie i tak każdego dnia od powrotu ze szpitala jestem na diecie. Oczywiście tak jak piszesz, w necie na każdej stronie o karmieniu inne informacje...ale żeśmy już doszły i każdego dnia prawie mam chudy rosół lub nie zabielany barszz ale taki rozcieńczony gotowany na szyjkach indyczych, na drugie ziemniaki albo ryż albo kopytka albo takie jakby kluski kładzione + indyk z folii z piekarnika albo duszony, duszonego nie znoszę wolę ten z piekarnika 😁 no i buraki ale tarte przez moją mamę bez przypraw bleee, na śniadanie owsianka albo płatki albo parówki na ciepło albo chleb z twarożkiem i na kolację też. Jem też jabłko i banana 🙂
Witaj Astrooo, w końcu żeś w swych progach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poród w kucki, ogólnie zajebiście, skurcze miałam takie, jak bóle okresowe, tyle ze co 4 minuty i tylko to mnie skłoniło do pojechania do szpitala. Pani dr do mnie,że widzi już włosy 🤪 chwila moment i niunia była 😉 to tak pokrótce, więcej później :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo
astra witaj
no i witaj w klubie kucków 🙂 ładnie ci poszło widze 🙂

a ja po spacerze,
no i zrobiłam próbe laktatorową, odciagnełam 90ml, 50 zamroziłam a 40 próbować bedziemy jej dac w butli, musi sie przyzwyczajac jak mamunia pojdzie na fitness 🙂

kasiu łaczę się w bólu z Toba i dopinguje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocililismy 🙂
Wizyta u lekarza ok.Alanek zdrowy,po 26.04 moze sie szczepic....a teraz mega info....waga naszej kruszynki5500 i 65cm Jest co nosic.
Co do szczepien to chyba wybieramy 5w1 i rotawirusy.Ale to jeszcze jest do przemyslenia.


Kaska juz ba bank wlaczy z uparta Marycha 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ło jaki gigant 🙂
m to się schować możemy 1,5 kg mnniej i 10 cm mniej 🙂



A w szpitalu ordynator do mnie,ze Pani nie wykarmi tylko piersia takiego chlopa.Hahahah.....teraz bym jej pokazala kto mial racje 😉
Wazne,ze zdrowy jest.Tylko dr.bardzo zwrocil uwage na jego wygibasy 😠Juz chcial pisac skierowanie do poradni.Tylko,ze w szpitalu juz nam dali i mamy pod koniec kwietnia wizyte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona napisał(a):
ja pierdole Astra nie za dobrze Ci było? może Bóg Ci wynagrodził za poród Bartka. Ale ponoć byłaś poszyta , mocno?

Bo mała mi się cofnęła kilka razy i się pytały, czy się zgadzam na nacięcie, a ja,że tak (bo poród był lekki ogólnie), a ta jak mnie chlasnęła, to jak prosiaka. 🤨 Łożysko wyszło, ale jakieś tam resztki wyłyżeczkowane musiałam mieć (też bezboleśnie, aż się dziwiły 😮 )
Mężusia musze pochwalić, bo był ze mną cały czas, a potem jak mnie czyścili i szyli, to z małą byl 🙂

Jest śliczna, cudna, kochana, najdłuższe włosy i największa dziewczyna na oddziale 🙂 cyce wypija oba i jeszcze 30ml Bebika 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra super, że łatwo poszło 😁 A pannica nieźle wyrosła w brzuchu 🙂

Mój dzidek dziś łaskawie pociągnął z cycka ze 4 pociągnięcia. Potem już był ryk, kwik, wierzganie, odpychanie, głowy odsuwanie i odkręcanie, że aż się boję, że sobie krzywdę zrobi. Ale dzięki temu mama więcej odciągnęła. Ale kurde cycki już mam jak przed ciążą 😞 Aż trudno do takich pryszczy laktator przystawić by się zassał :/ A przy nawale w szpitalu były 3 razy większe :/

Co do diety to ja dzisiaj włączyłam banana. Chociaż właściwie w szpitalu już też jadłam banany i nic małej nie było. Ale odkąd postanowiłam słuchać tej położnej środowiskowej to powiedziałam bananom baju baju.
Zaraz sobie zrobię jabłko pieczone. Wczoraj teściówka mi przygotowała i się przekonałam, że to jedyna smaczna rzecz w mojej diecie.

Tak się zastanawiam czy schab pieczony można jeść? Co myślicie? Bo nie będę miała co na święta wszamać. Chyba, że powyżeram żółtka ze wszystkich jajek wszystkim przy stole 🤪 Trochę się boję jajko całe wprowadzić, bo mleko i jajka najczęściej i najbardziej uczulają :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady jak nie wprowadzisz to nie bedziesz wiedziala czy mozesz 🙂
Ja jajo jadłam już w szpitalu. Teraz tez jem nabiał i jest ok. W gruncie rzeczy jedno jajo to nanogramiki białka w mleku, dzidzia zdrowa więc ja bym spokojnie próbowała 🙂

Astra super, że juz w domku 🙂 I poród marzenie, tez mysle ze to rekompensata za Bartka 🙂 Dawaj foty cudenka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia bo jak czasem łysze teksty tych lekary to mnie słabi, wkońcu twoje dziecko wiec musisz wykarmic

Pola wypiła butelke z moim mleczyskiem więc jest luz
raz na tydzień bedziemy próbować żeby jej sie nie zapomniało

chce się kapać a ta cholera coś wiergoli w łózeczku
ale cyca juz nie dam bo dwa wchlała 🙂

kasia i jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Asterka! Gratuluję 🙂 W końcu mozemy się cieszyć naszymi coruniami 🙃
Co do nabiału nikt mi nic nie mówił, tez nie dostałam zadnej rozpiski w szpitalu co moge a co nie. Ogólnie to ja jem duzo nabiaału, bo mi się strasznie chce jak nigdy. Jem twaróg, ze 3 jogurty dziennie i jezcze owsiankę na kolację sobie walnęłam, Mniam 🙂 Póki co nie mała nie ma problemu, wczoraj coś nie mogła kupki zrobic ale szybko minęło, w każej pieluszce kupa 😜
A Kasiula to chyba juz po, cos się nie odzywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...