Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Leliva jaki stosowałaś lek na ulewanie? Bo u nas ostatnio za dużo leci i mała chce znowu jeść 🤢
Lady to Twoja dużo je 🤪 Moja w tym dniu dojadała po cycku 30, a z cycka wypiła góra 30 😁 Dzisiaj dojada góra 70, ale w piersi coraz mniej 😠


Ja odciągam z cycka po 20 ml, a wieczorem już tylko 10ml. Jak odciągam 20ml to szykuje mleka 65ml i parę razy udało jej się wszystko zjeść, ale najczęściej je tak 70-75 łącznie. W nocy je tylko modyfikowane, bo już nie odciągam, bo nie leci :/ No i raczej w nocy jada mniej niż w dzień.


ło to mało
ja jak chodziłam dopracy to z jednego po 130 odciagałam
musze niebawem zapas zrobic, ciekawe ile tego bedzie
bo moze cycki jeszcze nie rozbujane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
hehhehe....Alan jedzie tylko na piersi i nie wiem ile zjada.Wlasnie wypil cycuszka i spi na brzuszku,bo znowu nie odbil 😠
Jutro idziemy do lekarza to sie dowiemy ile maly przybral 🙂


Izunia mi mówili w szpitalu, że po piersi nie trzeba ustawiać do odbijania tylko kłaść na boczku, a po butelce trzeba pionizować by się odbiło. Ale jak się nie odbije to nić strasznego, tylko trzeba pamiętać by leżało na boczku by w razie ulania się nie udławiło.


ja nie wiem jaka jest teoria, ale ja swojej nie odbijałam do tej pory. a połozna powiedziała ze to potem wylezie i teraz jak jest ból brzuszka to odbijam i tyle. i jestem w szoku bo nasza Iga w ogole nie ulewa, a Zuza to chlustała ze szok, nie wiem czym ona sie najadała bo jak ulało sie np przy odbijaniu to ja z podłogi zmywałam pielucha, tyle tego było.
dzis u nas lepszy dzien i mała lepiej spi i z Zuzia sie pobawiłam, pisanki porobiłysmy, dzieciak lepszy od razu.
była pani pediatra, obejrzała mała, dała sikierowanie na bioderka i kropelki z antybiotykiem od ropiejacych oczek i tyle. przy drugim juz sie wsyztsko wie, to nie ze czarna magia wsyztsko. pogadałysmy jeszcze o szczepieniach, co ona mysliw naszym przypadku i mamy sie zastanowic. napewno wybieramy skojarzone 5w1 a co do rota i pneumo do zastanowienia. trza chyba tylko Zuze jedna dawka pneumo pzred przdszkolem zaszczepic to i mniej do domku bedzie przynosic. nio ale kwestia do zastanaowienia.
i dałam dzis małej po wczorajszej jezdzie z brzuszkiem wieczornej, Bobotic na wzdecia, skonsultowałam tylko czy moge dac bo w ulotce pisze od 28dnia zycia, a my dzis mamy równe 3 tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Leliva jaki stosowałaś lek na ulewanie? Bo u nas ostatnio za dużo leci i mała chce znowu jeść 🤢
Lady to Twoja dużo je 🤪 Moja w tym dniu dojadała po cycku 30, a z cycka wypiła góra 30 😁 Dzisiaj dojada góra 70, ale w piersi coraz mniej 😠


Ja odciągam z cycka po 20 ml, a wieczorem już tylko 10ml. Jak odciągam 20ml to szykuje mleka 65ml i parę razy udało jej się wszystko zjeść, ale najczęściej je tak 70-75 łącznie. W nocy je tylko modyfikowane, bo już nie odciągam, bo nie leci :/ No i raczej w nocy jada mniej niż w dzień.


ło to mało
ja jak chodziłam dopracy to z jednego po 130 odciagałam
musze niebawem zapas zrobic, ciekawe ile tego bedzie
bo moze cycki jeszcze nie rozbujane 🙂


sztunia a kiedy Ty wracasz do pracy?? szybciej niz po macierzynskim??
bo to teraz jak ja liczyłam to macierzysnki i dodatkowy i zaległy urlop i z tego roku to ja wracam jak Iga bedzie miec chyba 7 miechów. ja przy Zuzi wracałam równo w pół roczku i juz od skonczonego 4 miecha ja na jedzenie pzrestawiałam i udawało mi sie dzien w pracy odbebnic bez sciagania melak, cycki przywyczaiłam to sie nei zalewałam, jak inne kolezanki, wiec chyba teraz tez tak zrobie, tym bardziej ze bede z deka dłuzej z mała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
Skaczę na tej jebanej piłce, skurcze mam co 2 minuty, ale rozwarcie cały czas 3 cm. Kurwa masakroza :/


trzym sie Kochana, oby sie rozbujało i za duzo nie wymeczyło 😞
ale dała cos ta oksy?? a mzoe bedziesz miec jak ja (tfu tfu) ze skurcze sa ale rozwarcie u mnie zerowe było 😞 i dupa , nie urodziłabym i tyle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
Alan sie napil.Teraz lezy i patrzy sie na jego kochane firanki,ale sie denerwuje.Mamusia usztywnila mi glowe i musze trzymac prosto.Skubany sie wygina.A jak mi tu krzyczy.Kurde,on by tylko na boku glowke trzymal.



Kaska .....akcja sie rozwija 😉


a jak Ty Izu mu główke usztywniłas?? czemu?? dzieci tak maja ze nie maja miesni takich napietych i ta główka leci to na jeden to na drugi bok, to normalne. jak leci na jeden to trza pilnowac, ja dlatego moja mała w łózeczku ukłądam na zmiane, i podkłądam z tyłu zwiniety recznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
Sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Leliva jaki stosowałaś lek na ulewanie? Bo u nas ostatnio za dużo leci i mała chce znowu jeść 🤢
Lady to Twoja dużo je 🤪 Moja w tym dniu dojadała po cycku 30, a z cycka wypiła góra 30 😁 Dzisiaj dojada góra 70, ale w piersi coraz mniej 😠


Ja odciągam z cycka po 20 ml, a wieczorem już tylko 10ml. Jak odciągam 20ml to szykuje mleka 65ml i parę razy udało jej się wszystko zjeść, ale najczęściej je tak 70-75 łącznie. W nocy je tylko modyfikowane, bo już nie odciągam, bo nie leci :/ No i raczej w nocy jada mniej niż w dzień.


ło to mało
ja jak chodziłam dopracy to z jednego po 130 odciagałam
musze niebawem zapas zrobic, ciekawe ile tego bedzie
bo moze cycki jeszcze nie rozbujane 🙂


sztunia a kiedy Ty wracasz do pracy?? szybciej niz po macierzynskim??
bo to teraz jak ja liczyłam to macierzysnki i dodatkowy i zaległy urlop i z tego roku to ja wracam jak Iga bedzie miec chyba 7 miechów. ja przy Zuzi wracałam równo w pół roczku i juz od skonczonego 4 miecha ja na jedzenie pzrestawiałam i udawało mi sie dzien w pracy odbebnic bez sciagania melak, cycki przywyczaiłam to sie nei zalewałam, jak inne kolezanki, wiec chyba teraz tez tak zrobie, tym bardziej ze bede z deka dłuzej z mała 🙂


ja raczej nie wracam 🙂
a Maja wróciłam właśnie jak miała 7 miechów i raz odciagałam
a teraz nie wiem, zobaczymy jak wydolimy i raczej chce cos swojego robic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
z tego co wiem wsyztskie dajecie 5w1 szczepionki
a czemu nie te 6w1? bo my walczymy tymi 🙂


chyba w tym przypadku 5w1 jest reszta, a wzw B tak ejst darmowe. bo te 6w1 to wzw jest razem tak?? a ile kosztuje?? my robilismy zuzi 5w1 i chyba nawet nie rozwazalismy 6w1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od 8.20 do 14.20 mam podawaną oksytocynę, czyli zaraz koniec, a rozwarcie ani drgnie 😞 cały czas skurcze co 2 minuty :/ bolą, ale nic poza tym się nie dzieje. Jak się nic dzisiaj nie rozkręci to jutro znowu indukcja :/ popadam już w lekkie załamanie nerwowe. Pęcherza też nie przebiją dzisiaj bo mam tego jebanego paciorkowca i boją się, że bakterie przenikną do dziecka :/
Coś czuję, że skończy się to cesarką 😞 trudno. Najważniejsze żeby Ją wyjęli jakoś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
ewci@ napisał(a):
Sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Leliva jaki stosowałaś lek na ulewanie? Bo u nas ostatnio za dużo leci i mała chce znowu jeść 🤢
Lady to Twoja dużo je 🤪 Moja w tym dniu dojadała po cycku 30, a z cycka wypiła góra 30 😁 Dzisiaj dojada góra 70, ale w piersi coraz mniej 😠


Ja odciągam z cycka po 20 ml, a wieczorem już tylko 10ml. Jak odciągam 20ml to szykuje mleka 65ml i parę razy udało jej się wszystko zjeść, ale najczęściej je tak 70-75 łącznie. W nocy je tylko modyfikowane, bo już nie odciągam, bo nie leci :/ No i raczej w nocy jada mniej niż w dzień.


ło to mało
ja jak chodziłam dopracy to z jednego po 130 odciagałam
musze niebawem zapas zrobic, ciekawe ile tego bedzie
bo moze cycki jeszcze nie rozbujane 🙂


sztunia a kiedy Ty wracasz do pracy?? szybciej niz po macierzynskim??
bo to teraz jak ja liczyłam to macierzysnki i dodatkowy i zaległy urlop i z tego roku to ja wracam jak Iga bedzie miec chyba 7 miechów. ja przy Zuzi wracałam równo w pół roczku i juz od skonczonego 4 miecha ja na jedzenie pzrestawiałam i udawało mi sie dzien w pracy odbebnic bez sciagania melak, cycki przywyczaiłam to sie nei zalewałam, jak inne kolezanki, wiec chyba teraz tez tak zrobie, tym bardziej ze bede z deka dłuzej z mała 🙂


ja raczej nie wracam 🙂
a Maja wróciłam właśnie jak miała 7 miechów i raz odciagałam
a teraz nie wiem, zobaczymy jak wydolimy i raczej chce cos swojego robic 🙂


czemu nie wracasz?? Ty sprzedawałas samochody w salonie?? dobzre kojarze?? a co swojego?? nad czym myslisz?? jak to nei tajemnica 😉
ja wracam do mojego kochanego urzedu, hehe choc u nas w sumie nie ma z niczym problemów, z wychowawczym czy jakims mniejszym etatem. myslałam nad wychowawczym bo teraz nie wiem z kim ige zostawic.do złobka ciezko, babcia juz nie da rady, wuec ew. niania, a moze jak niani dawac z 1000zł to sie nie opłaca pracowac 🙂 hehe ale pewnie nie damy rady na wychowawaczym zebym była. maz by musiał chyba 24h/dobe pracowac. wcale by nie spał, ale w sumie by nie musiał wstawac do Igi bo by całyy czas nie spał hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...