Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak sobie pomyślałam... ze nudności to jednak dobry objaw - przynajmniej wiadomo, że raczej wszystko jest ok z dzieckiem. Megan się zadziwiająco dobrze czuła. To chyba niestety powód do niepokoju - ale nie chcę zadnej straszyć, w żadnym razie!! Ty Justyna nie miałaś mdłości w pierwszej ciąży więc nie ma ich co oczekiwac w tej - na pewno wszystko będzie ok na USG.

Mi nudnosci wróciły klasyczne. Po niedzielno/poniedziałkowych przebojach mój "ciążowy" brzuch zniknął prawie jak się jelita zupełnie opróżniły. Normalnie nie wiem co się z tymi jelitami dzieje w mojej drugiej ciąży - zupełnie na zewnąrz się układają..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂 przepraszam że się nie odzywałam a tak mi się jakos czas układał że miałam czas tylko na jedno forum i nie miałam czasu gdzie indziej nadrabiac....... Przepraszam ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Ostatnio zajęłam się pisaniem pracy inż i do tego córcia stała się mega absorbująca odkąd ma zalozony inny gips bo może w nim siedziec i chce się ciągle bawic....

Megan tak strasznie mi przykro 😞 😞 😞 😞 nie wiem co Ci napisac, moge się tylko domyślac co czujesz bo ja nigdy w takiej sytuacji nie byłam i trudno mi cokolwiek pisac......... Tak strasznie mi przykro ale na pewno od nowa sobie wszystko ułożycie i niedługo będziesz tu z nami się razem cieszyła...... Ani się obejrzysz a znów bedziesz w ciąży 😉

I wiadomościa o Megan zapomniałam co miałam więcej pisac 🤢 takie to przykre...... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, dobrze Cie widziec znów i czytać, że wszystko ok. Ty przeciez majówka jestes z daty ostatniej miesiaczki, nie? Z nami tu pisac 😉
No i mam nadzieję, że Eliza nie wymyśli przeskoku do kwietniówek!!! Kurde, ja tez z USG powinnam w kwietniu rodzic ale nie dopuszczam do siebie tej myśli. Ma byc maj i tyle!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu spokojna glowa ja sie nie wybieram na inny miesiac hihi 😘
bardzo szybko dzialaja wiec bardzo sie ciesze,na razie urzad pracy mi pomoze,bo tu jest takie prawo ze nie mozesz zostac bez srodkow do zycia... 🙂 czuje sie dobrze 🙂 nudnosci juz tylko rano 🙂 i wymioty jak juz to tez,takze jest ok 🙂 wczoraj lekarz mowil,ze do konca 15tygodnia moga trwac jak nie przejda to mam przyjsc i da mi tabletki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudasia napisał(a):
Sylwia, dobrze Cie widziec znów i czytać, że wszystko ok. Ty przeciez majówka jestes z daty ostatniej miesiaczki, nie? Z nami tu pisac

No ja mam dwa terminy, jeden na 28 maja a drugi na 2 czerwca 😁 Tak że w sumie to ciężko wyczuc na który miesiąc się załapię 🙂 Najbardziej chciałabym urodzic 1 czerwca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan kochana tak mi przykro! Trzymaj sie dzielnie a wszystko bedzie dobrze i na pewno uda Wam się nastepnym razem.
Co do nudności i wymiotów. Nudności miałam i w tej i w poprzedniej ciąży, choć az tak bardzo ich nie odczułam. Jak rozmawiałm z mamą ona tez nie miała więc się nie martwie jak narazie i wierze że będzie wszystko dobrze. Brzuszek rośnie, cycki bolą jak cholera, brodawki zrobiły się ciemniejsze więc wszystko wskazuje że dzidzia będzie 🙂 Dam znać jutro na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez z tymi nudnościami to nie do końca sadze ze ma to jakieś znaczenie - aż tak wielkie 😎 😎, z Bartkiem w ciąży zupełnie nie miałam żadnych nudności a tym bardziej wymiotów 🙂 nic mi się nie działo i gdyby nie rosnący brzuch i kopniaki synusia to nie czułam się jak w ciąży 🙂 i tak mu się siedziało dobrze w brzuchu ze nawet 5 dni po terminie się urodził przez cc ponieważ był wysoko i nie schodził do kanału rodnego mimo pełnego rozwarcia. w tej ciąży było trochę inaczej bo aż cały tydzień miałam nudności 🤪 🤪 🤪 a jak inaczej niż z Bartkiem to będzie pewnie córa 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No na pewno ma znaczenie jak się miało i nagle zniknęły w pierwszym trymestrze. Ale tak jak mówiłam, nie ma co do tego reguł natomiast po doświadczeniu Megan to ja każdej ciężarnej w pierwszym trymestrze i przy podejrzanie dobrym samopoczuciu będę radziła możliwie częste kontrole. Na naszym etapie to fakt, są jeszcze inne objawy - ciemne brodawki, powiększające się piersi... Wiemy, że Megan miała powiększony brzuch ale może też inne zmiany w niej zachodziły. No przecież niczego się nie spodziewała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan100 napisał(a):
Witam Kochane Mamusie!!!
Muszę się podzielić przykrą wiadomością. Wczoraj byłam na usg i okazało się że Maleństwo nie żyje. Serduszko przestało bić w 9 tygodniu 😞 😞 😞 noszę w sobie obumarłą ciąże.


Megan100
tak mi przykro najpierw ja teraz ty stracilas swoja fasolke 😞
trzymam kciuki zeby wam sie udalo i nigdy wiecej to sie juz nie przytrafilo 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Jej Megan tak mi przykro 😞 doskonale wiem co czujesz 😞 ale skoro teraz tak szybko Wam się udało to na pewno za kilka miesięcy znów zawitasz na brzuszku. Trzymam mocno za Was kciuki.

Macie rację z tymi mdłościami itd. nie ma reguły ale ja ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia jak wczoraj przeczytałam wiadomość od Megan to ogarnął mnie paniczny strach. Tym bardziej, że jak pisałam od klku dni czułam się lepiej, więc od razu strach. No ale niby na tym etapie ciąży samopoczucie może się już poprawiać. Ale na szczęście piersi są cały czas wrażliwe i wczoraj wieczorem jak tak leżałam i się zamrtwiałam to w pewnym momencie tak mnie zemdliło że szok 🤢 Jakby dzidziuś chciał dać znać, że wszystko ok 🙂 No i dziś od rana tez co jakiś czas dopadają mnie mdłości i generalnie kiepsko się czuje plus ból kości ogonowej doskwiera znowu. Tak więc mam nadzieję, że z dzidzią wszystko w najlepszym porządku. No a poza tym moja lekarka robiła mi średnio co 2 tygodnie teraz usg, żeby kontrolować czy wszystko ok i oststnio w zeszły poniedziałek widzieliśmy nasze maleńśtwo które miało już 4 cm i pieknie biło serduszko. We wtorek idę na usg takie szczegółowe i mam nadzieję, że usłyszę same dobre wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamuśki! My po wizycie, tak sie wczoraj zamartwiałam że jako takich ciążowych przypadłości nie mam że pół nocy nie spałam. Na szczeście wszystko jest dobrze. Dzieciątko skakało jak szalone, serduszko ładnie biło 🙂 O dzień zmieniła mi sie data porodu ale mi położna powiedziała że to żadna różnica 🙂 Uciekam ogladać mieszkanka choć nie chce mi sie strasznie. Do później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem, jednym okiem co prawda bo od kilku godzin piszę nieszczęsną pracę i zerkam co jakiś czas tutaj. Mężuś się dzieckiem zajął to mogę coś skrobnąc 😉No ale pusto tutaj znów 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ja dzisiaj mam gości na noc. O rana było sprzątanie, zakupy = zero czasu na nic.
Teraz padam na twarz i żołądek mi eksploduje chyba zaraz z bólu.
Luteiny nie biorę.
Dziewczyny z dobrym samopoczuciem - nie stresujcie się. Wystarczy, że będziecie po prostu robić kontrolne badania. Stres niczego nie zmieni.
Trzymajcie sie kochane! Dobrej nocy i udanego długiego weekendu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...