Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
midorada testem to chyba nie jest,ale moj brzuch byl tak wysoko,ze moglam piersi nosic bez stanik na nim 🤪 a od pobytu w szpitalu zaczal się obniżać a wczoraj jak mnie bolał i sobie położyłam rękę pod piersiami to mniej więcej jakieś 1.5 ręki (mojej) miałam luzu między górą macicy a piersiami 🙂 nie wiem ile to jest tak naprawdę,ale sobie w ten sposób sprawdzam czy się obniża czy nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
bo tak okolo 40 tc 🙂

Ni chyba, ze jak u Koiznki ryzyko przedwczesngeo..

a jak myślisz ja mam jeszcze ryzyko? 36 tydzień więc raczej gdyby co to już chyba jest ok no nie?
o ile mi nie wpiszą przy porodzie tego 34 według wypisu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eeee, to w takim razie to sa jakies starodawne ciazowe, dziwaczne zabobony. Moja mam mi powiedziala, ze tak sie sprawdza, ale widac, ze to kiszka jakas, a ja sie przejmuje... 😁 😁 Dzieki Sandrus.
Tysia jak patrze na Twoj brzusio to nie widze by sie obnizyl, ale nie chcialam nic mowic bo ja to sie w ogole nic nie znam jak widac... 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Teraz jakbys rodzila 35 plus 2... 5o i tak ci wpisza 35, bo licza skonczone tygodnie.. wiec jeszcze dwa brakuja jakby nie patrzec...
a sama wiesz jak to jest teraz jest ok a za 2h mozna byc na porodowce. 🤢

no tak,mam pełne 35 i zaczęłam 36 tydzień,a jakby na porodówce mi chcieli zaniżyć to im powiem,żeby sobie policzyli od samego początku karty ciąży i według terminu a nie według wpisu ostatniego na podstawie wypisu 🙂 ale skoro u mnie termin jest taki dziwny i nie ma z om to może jakby się urodziła kilka dni wczesniej to może by nie było problemu 😉
u mnie nic się chyba nie zapowiada na poród 🙂 no chyba,ze bęzie jakies zaskoczenie jak piszesz 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki sandra 🙂
czarna ja po wyjściu ze szpitala musiałam umówić się miedzy 6-8 tygodniem na usg bioderek 🙂 i jakby było wszystko ok to wystarczy jedna wizyta,ale mojej sie bardzo powoli równały bioderka,ale różnica była chyba2-3 mm i przez rok chodziłam do lekarza na kontrole co 3-4 miesiące i na roczek usłyszałam,że już jest idealnie doprowadzone i skontrolowane tak jak chciał lekarz 🙂
kurczę przydałoby się gary pomyć bo już nie ma z czego zjeść ani się napić ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak dziecko skonczy 6 tygodni sie idzie do ortopedy. Polecam zadzwonic od razu po porodzie,bo pozniej problem z terminami... to jest tzw. Poradnia Preluksacyjna...

Nie, ja nic wiecejnie robilam.. bo nie bylo takiej potrzeby...

Niektorzy robia okuliste, ale nie ma takiej potrzeby... sama zauwzysz z czasem czy maluszek dorze reaguje i porusza oczkami... no i pediatra sprawdzi na wizycie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Tak jak dziecko skonczy 6 tygodni sie idzie do ortopedy. Polecam zadzwonic od razu po porodzie,bo pozniej problem z terminami... to jest tzw. Poradnia Preluksacyjna...

Nie, ja nic wiecejnie robilam.. bo nie bylo takiej potrzeby...

Niektorzy robia okuliste, ale nie ma takiej potrzeby... sama zauwzysz z czasem czy maluszek dorze reaguje i porusza oczkami... no i pediatra sprawdzi na wizycie..

ja byłam u okulisty,tak z czystej chęci skorzystania z możliwości,najeździłam się tylko po to by poświeciła małej lampką w oko i powiedziała,że reaguje dobrze,a badanie komputerowe jest możliwe po 2 roku życia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam luz miedzy brzuchem a piersiami wczesniej cycki lezaly na brzuchi a teraz zwisaja maja przestrzen 🙂 Dorotka ja tam widze ze juz mega nisko brzuchol mam jak siedze to mi lezy na udach a wczesniej tska fajna pileczka a teraz fasola w dol 😜 dobte objawy bo mam znowu skurcze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Ja bylam dopiero jak mloda miala chyba 9 miechow,bo niepokoily mnie jej bualka w oczach... 😮

ale wszystko ok miała?
ja nie wiem czemu poszłam,gdzieś coś pewnie usłyszałam,a że takie badanie jest refundowane to poszłam,bo mnie to nic nie kosztowało,a żeby usłyszeć,że jest ok wszystko to warto iść 🙂
tyle,że oni ni zbadają komputerowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia sex,porządki i długie spacery 🙂 ja moją urodziłam w 39 tygodniu...w jeden dzień chodziłam prawie po skarpach za grzybami z mamą,wieczorem sex,rano porodówka 🙂 a nic się nie zanosiło na poród 🙂 więc polecam wysiłek fizyczny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, bo mloda nie ma białych bialek, tylko blekitne... no ale jak przystalo na kolegow z medycyny.. mnie nastraszyli chorobskami koscca.. ale okazalo, sie ze wynika to z ilosci barwnika, ciemna karnacja inazj bialka zabarwione...

a ze troszke jej oko uciekalo, to przy okazji jej zakropila i wszystko dokladnie spr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...