Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
Dziewczyny czy WY juz dostajecie gorączki tak jak ja?
Co chwilę mam myśli czy wszystko mam, czy napewno starczy ubranek itd itp zaczynam sie stresować wszystkim 🤢


Ja tez o tym mysle ale o ciuszki sie nie martwie bo raczej mala tego nie wynosi wszystkiego, u mnie torba ciagle nie spakowana jakos nie mam glowy do tego co spakowac. Ciagle sie martwie ze lozeczka nie mamy i niby mysle ok najwyzej troche polezy w gondoli ale taka mysl mnie nie zadowala bo boje sie ze mala sie przyzwyczai do wozka. Jednak jak lozeczko stoi to juz tak jakos swiadomiej jest ze jeszcze chwilka i maluch bedzie a tak jak u mnie to ja ciagle mam wrazenie ze ciagle mam duzo czasu na przygotowania. A my nawet jeszcze wanienki nie kupilismy 🥴 🥴 nie wiem na co czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anett napisał(a):
to moja byla tesciowa dzwoni i pyta jak sie czuje i czy cos mi trzeba a matka nic...Maju ja np..po cc mogę isc ale po 6tyg i najlepiej w majteczkach sie opalac ale slyszalam ze kobieta karmiaca powinna zaslaniac sutki ,ile w tym prawdy nie wiem...

ja czytałam że po to trzeba zaslaniac bo sa bardziej ukrwione i bardziej narazone na promienie sloneczne co grozi poparzeniem skóry wiec mysle ze lepiej nie ryzykowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju czytałam artykuł na ten temat. Mozna iść napewno na solar po 6 tygodniach i oczywiscie zasłaniać piersi . Sprobuje go znalezc i wrzuce go tutaj.

Kasia - to co piszesz to nieciekawa sytuacja. Depresja moze tej lasce przejdzie. Moja kolezanka miala to samo jakos miala 2lata roznicy miedzy pierwszym a drugim dzieckiem i tez miala depreche i czasami miala ochote te dzieci potopić albo sie ich pozbyć 🤢 dobrze by było jakby wybrała sie z tym do jakiegoś specjalisty. Natomiast martwi mnie jej mała córeczka. Dziwię się ze nie szuka pomocy u innych lekarzy. Skoro mała tak mało je !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa, ja do szpitala praktycznie dla malej z ciuhow nie mialam nic oprocz niedrapek... 🙂

Kurde, tak mnie boli gardlo , ze koniec.. jak odksztuszam, to az mnie wszystko boli.

Przczelarka, mozna w ciazy sie opalac,choc w granicach rozsadku... nie tak madrze jak jak ostatnio ;//
No jesli bedziesz karmic piersai to nie polecam solarium..choc kolezanki chodzily a piersi pielucha przykrywaly... no i dobrze polog przeczekac...

Ale super, wrocilismy wlasnie i w szoku jestem dostalismy wanienke, karton ciuchow, fotelik, karuzele na pilota fishera, wozek i torbe do wozka... szok... i nic kasy nie chcieli za to.. a w sumie obca osoba jestesmy dla nich...
Dobrze, ze kupilismy choc wino, wodke i bomboniere 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Kasia to nie ciekawie u Twojej koleżanki....i lekarze nie wiedzą co to???kurcze 🤢 🤢 🤢
Aneta na pewno to byl ręczny laktator albo Avent albo Timmi tip (czy jakoś się to pisze )

co do ciuszków to pewnie że to nie komuna ale to chyba bardziej objaw nerwa przedporodowego 😁 😁 😁
co do opalania się to nie wiem....ale kolorki takie od prawdziwego słonka myślę że nie zaszkodzą, na solar raczej bym nie szła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Aaaa, ja do szpitala praktycznie dla malej z ciuhow nie mialam nic oprocz niedrapek... 🙂

Kurde, tak mnie boli gardlo , ze koniec.. jak odksztuszam, to az mnie wszystko boli.

Przczelarka, mozna w ciazy sie opalac,choc w granicach rozsadku... nie tak madrze jak jak ostatnio ;//
No jesli bedziesz karmic piersai to nie polecam solarium..choc kolezanki chodzily a piersi pielucha przykrywaly... no i dobrze polog przeczekac...

Ale super, wrocilismy wlasnie i w szoku jestem dostalismy wanienke, karton ciuchow, fotelik, karuzele na pilota fishera, wozek i torbe do wozka... szok... i nic kasy nie chcieli za to.. a w sumie obca osoba jestesmy dla nich...
Dobrze, ze kupilismy choc wino, wodke i bomboniere 🙂)


Sandra not o super Ci sie trafiło 🙂 predzej obca osoba da, niz ktos z rodziny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio ciesze sie mega 🙂) A te body jakie malutenkie.. 🙂)

Koniecznie psychiatra, bo z depresja poporodowa nie ma zartow. Ona niestety ma tendenje do nasilania sie... jesli to rzeczywiscie depresja, to sama nie minie...;((

A co do malej.. cholera moze jakies problemy z jelitami, zoladkiem badz w te strone.. jesli rzeczywiscie jest tak zle to moim zdaniem powinna juz trafic do gastrologa, albo do szpitala na diagnostyke, bo to nie sa zarty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna, Kocik kolezanka wybiera sie z mala do neurologa byla juz u kilku lekarzy i oni nie wiedza co malej dolega. Ja sie nie dziwie ze Aska ma depresje skoro cale dnie siedzi sama z 2 dziecki w domu malo co wychodzi i malo co ja kto odwiedzi, do tego problemy z mieszkaniem jakos na poczatku marca sie wyprowadzili i teraz 2 tyg temu znowu bo nie moga znalezc odpowiedniego mieszkania na wynajem zeby nie bylo drogo bo skad brac kase na wszystko gdzie 2 malych dzieci do tego obydwie chore ( starsza ma AZS i wszelkie alergie wiec na leki tez trzeba miec)
Planuje odwiedzic ja w przyszlym tyg i posiedziec u niej troche bo chociaz ma z kim pogadac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Nio ciesze sie mega 🙂) A te body jakie malutenkie.. 🙂)

Koniecznie psychiatra, bo z depresja poporodowa nie ma zartow. Ona niestety ma tendenje do nasilania sie... jesli to rzeczywiscie depresja, to sama nie minie...;((

A co do malej.. cholera moze jakies problemy z jelitami, zoladkiem badz w te strone.. jesli rzeczywiscie jest tak zle to moim zdaniem powinna juz trafic do gastrologa, albo do szpitala na diagnostyke, bo to nie sa zarty...


Mam nadzieje ze w koncu sie wyjasni co malej dolega bo i dziecko sie meczy i cala rodzina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do opalania się , to ja mam uczulenie na słońce.
Troszke mnie opali i zaraz wychodzą krosty które swędzą jak cholera 😠 😠 😠 😠
Znowu po solarium nic mi nie jest i jak jestem troszke opalona to słońce juz mi tak nie doskwiera, uczulenie jest mniejsze. Wiec specjalnie chodze na solarium, zeby tego cholernego uczulenia nie miec az takiego, i zeby nie kryc sie az tak przed slońcem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Czarna, Kocik kolezanka wybiera sie z mala do neurologa byla juz u kilku lekarzy i oni nie wiedza co malej dolega. Ja sie nie dziwie ze Aska ma depresje skoro cale dnie siedzi sama z 2 dziecki w domu malo co wychodzi i malo co ja kto odwiedzi, do tego problemy z mieszkaniem jakos na poczatku marca sie wyprowadzili i teraz 2 tyg temu znowu bo nie moga znalezc odpowiedniego mieszkania na wynajem zeby nie bylo drogo bo skad brac kase na wszystko gdzie 2 malych dzieci do tego obydwie chore ( starsza ma AZS i wszelkie alergie wiec na leki tez trzeba miec)
Planuje odwiedzic ja w przyszlym tyg i posiedziec u niej troche bo chociaz ma z kim pogadac.




kurcze......to nie fajnie 🤢 🤢 🤢 faktycznie ona potrzebuje pomocy specjalisty...bo to może się źle skończyć.....takie obciążenie psychiczne to wykańcza...biedna....


zmykam na kolacyjkę coby po nocy potem nie buszować w lodówce....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za gratulacje dla meza 🙂

Moja tesciowa dzwonila do mnie 3 razy dziennie, uwierzcie mi co za duzo to niezdrowo. Teraz mam przynajmniej spokoj.

Maja ja tez jak chodze to mnie boli dol brzucha. Opalac sie mozna do woli po porodzie.

Aneta i Kocik nie fajnie macie z mamami a to z ta kabina to jakas przeginka 🤢

Katia niech jej daje butle przez sen, moja tez niejadek od urodzenia . Skoro ma depresje poporodowa to koniecznie musi isc do psychologa.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uf nadrobiłam was ale tępo ze hej nie wiem czy wszystko zapamiętałam
Wiola gratulacje dla meza 🙂 teściowa powinna osobiście przeprosic a nie przez tel
Kocik super zdjęcie na fb 🙂
Dorota u mnie też mało tych objawów porodowych dlatego dziś wszystko wysprzatalam mam nadzieje ze zacznie sie coś dziać 🙂
A co do golenia to ja wcześniej goliłam sie też gdzieś tak co 2 tyg a teraz jak sie ogoliłam to tak co 3 dni sobie przejade i jest gładziutko cały czas, a laktator mam ręczny z Aventu. My dla małego mamy już wszystko, dziś prawie wszystko wysprzatalismy też bo tylko to zostało, jeszcze troszkę do ogarnięcia zostało ale to już jutro bo dziś padam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do laktatorow to ja dostalam ale nie mam zamiaru go uzywac. Wogole piersi mam takie miekkie jakby wogole sie tam nic nie zbieralo i sie zaczynam zastanawiac czy pojawi sie ten pokarm czy nie. Laktator kupimy po porodzie ale jaki nie wiem.
Ide sie myc i klade sie do lozka kregoslup daje znac.

Aha co do golenia to ja sie golilam wczoraj a dzis mnie wszystko tam podraznia i majtki i spodnie, Nie lubie tego ze jak sie ogole to taka podrazniona tam jestem 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra karuzelka przesłodka 🙂
Wiola, Ty masz tam słonko dużo częściej niż my, to wiesz co mówisz 🙂 hihi, dzieki za info 🙂 wiadomo, ze zaraz po porodzie nie wyskocze na słonce, ale jakbym sie juz w miare czuła to chciałabym sie przyczaić 😁

Emi
czadzio, że już wszystko gotowe 🙂 ja musze jeszcze tą wanienke i termometr i chyba wezme ten normalny, bo mówiłyście, że te relektorniczne to dupa?
Tak to u nas dla Polusi też już wszystko czeka 🙂

Kocik
właśnie, śliczne focisze 🙂 Masz wiecej? 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ide spac Mamitki. Pisze z fona bo Mezulo sie wcisnal na kompa 🙂 jutro mam duzo spraw do zalatwienia. Jade sie wymeldowac od tescia i zameldowac tu na mieszkaniu zeby mi dziecko tu domeldowali po porodzie. POtem lekarz wiec moze zajrze do was popoludniu. Buziaki w Brzusie dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...