Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam Was kochane 🙂
Ja już w domku, okazało się że moja malutka na nerw mi naciska stąd ten okropny ból jak bym miała rew kulszową, nic na to nie można poradzić, rada lekarza - rozchodzić.
W szpitalu przebadali mnie gruntownie i moja malusia rozwija się prawidłowo, ułożyła się idealnie do porodu sn, ten piekący ból od pępka w dół kaczuchy to oznaka że mała napiera na kanał i na 90% urodzę w terminie 🙂 Za 7 dni mam zgłosić się do ginekologa, bo może być już rozwarcie.
Na pewno wiem że następnym razem zgłoszę się do szpitala gdy będę miała pewność ze to poród, bo w moim szpitalu są bardzo niewygodne łóżka-dziś w końcu się wyśpię w swoim łóżeczku przy mężusiu 🙂

Dziękuje wszystkim za życzenia i troskę 🙂

Później poczytam co się działo na brzuszku gdy mnie ie było 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny dawno tu nie zagladałam. Moja Emisia ma się dobrze jest grzeczniutka jak Aniołek praktycznie w ogole nie placze 😁 u mnie troszke gorze bo krocze wciaz boli (nadcieli mnie i zszywali ) na szczescie szwy juz zdjete ale dalej odczuwam troche ból 😞 i jeszcze boli mnie biodro z jednej strony tak ze nie moge chodzic chyba bd musiala sie wybrac z tym biodrem do lekarza bo mój męzul sie śmieje ze mnie ze tak kuleje, chociaz sam twierdzi ze sie nie smieje tylko probuje mi humor poprawic ( jest w bledzie! ). Jedyny plus to to ze chudne z kazdym dniem 😁 ( spadło już 10 kg 😉 ) mam jeszcze jeden problem nie mam pomysłów co mam jeść bo karmie piersia i caly czas to samo to mi sie troche nie uśmiecha... już mam po dziurki w nosie rosołu codziennie z innymi dodatkami praktycznie bez smaku... 😞 nic smażonego... położna nie kazala jesc żadnych owoców ani warzyw prócz ( ziemniaczków, marchwi, itp) ale zadnych pomidorkow ani ogorkow nie mozna.. 😞 jadłam duzo nabiałów to tez mi zabronila i juz sama nie wiem co mam jesc... pomóżcie !!! musze sobie jakis jadlospis ustalic i wprowadzic go w zycie bo nic z tego nie bd... moja mama sie obrazila na mnie bo powiedzialam ze zle gotuje i caly czas to samo i za duzo na raz i teraz musze gotowac sobie sama a nie mam pojecia co !? DZIEWCZYNY RATUJCIE !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia, supcio, że już w domku 🙂
no ja też radocha, ze w domku, nawet juz się zdrzemałam w łóziu 🙂

Na obiad dziś naleśniki robie, bo tak za mną chodzą .. mniam 🙂

Od tygodnia mam te bóle jak na miesiączke, a dziś to rano miałam jakby takie kłucie, jakby się igła w kaczuche wbijała 😮 😮 z tym, że teraz to właśnie tak bedzie mnie pewnie boleć..

Poleżałam w szpitalu, czułam się super, dziś już trochę polatałam i krzyz mi odpada.. 😞 😞

Dziewczynki na pewno jeszcze schudniecie 🙂 ja tez sobie tego życze 🙂

Ciekawe jak Czarna, na pewno w miare możliwości da znać..
Kocik trzymam kciuki za Ciebie 😘 😘

Miłęgo dnia kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny 🙂
dzis cieplutko na dworzu,słoneczko świeci aż miło 🙂
Nenia i Maja super,że Was tak szybciutko wypuścili.Teraz troszke trzeba do pracy sie wziąść i na porodówke wracać 😁
Maja ja mam do Ciebie pytanko..bo Ty tez przez nadcisnienie leżałaś.jak to u Ciebie jest z tymi tabletkami?ja dostałam tabsy o nazwie Dopegyt.mam je brac 3x1 dziennie i nie wiem jak to powinno byc ale mi po porannej tabletce spadło ciśnienie bardzo 78/46 później powoli zaczęło rosnąc teraz mam 128/88 .. tak az moze bardzo spasc? no i jak mam brac te tabletki bo w sumie boje sie brac troche jak tak moj organizm reaguje.zna sie może któraś z Was na tym? nie wiem co robic .. 😞

Ciekawe jak tam Czarna_Mamba. na pewno juz po i tuli swojego synusia 🙂

Anetko jeszcze spadniesz z wagi tak jak i my wszystkie , trzeba byc dobrej mysli i nie brac sobie tego az tak do głowy w końcu na świat przyszły tak śliczne dzieciaczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry Brzusie.....

Ja juz po leze juz 3,5 godz. Niestety nie dostalam jeszcze Malego widzialam go przez chwile zaledwie.
Jak sebastian wzial go na rece to zaczal siniec byl niedotleniony i temperatura mu spadla 😞
Rycze jak bobr oczy mam popuchniete 😞 nerwy mi puszczaja poprostu ...
Niby saturacja mu sie podniosla do 93 i jest lepiej ale musza go miec na obserwacji... Jeszcze cos z wynikami krwi jest nietak wiec poprostu masakra to jest jakas..
Znieczulenie juz puszcza zaczyna bolec. A tak to Maly ma 3770g , usg pokazywalo 3200g o mierzy 52cm.

Napisze pozniej co z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu po pierwsze to gratulacje!!!
a po drugie to trzymaj się 😘 jestem z Tobą i wiem,że będzie dobrze 😘 🙂 poobserwują go i napewno go dostaniesz i będziesz się tylko cieszyć 🙂 lepiej,żeby był pod stałą obserwacją w takiej sytuacji niż żeby (odpukać) coś przeoczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu GRATULACJE 🙂
nie martw się jest pod dobrą opieką i na pewno będzie dobrze 🙂 fajnie że już masz to za sobą 😉

Giga z tego co kojarzę to w naszej zakładce o szkole rodzenia chyba jest jadłospis dla karmiącej mamy,
Maja no ja takie kłucie jakby szpilkami też miewam ale tak poza tym nadal cisza 🙂 leci sobie chłopak w kulki 😉

dziewczyny Wy to i tak zgrabnioszki jesteście a i jeszcze na pewno też zgubicie więc spokojnie ja to się będę miała czym martwić ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ostatnio zagoniona,dzisiaj przywieźli nam łóżko dla małej 🙂
ewolinka gratulacje 🙂
no i dla naszych miesięcznych solenizantów Adasia i Edytki dużo zdrówka i buziaki 😘 🙃
my jutro będziemy kończyć 2 tygodnie 🙃 🙃
Kocik myślałam o Tobie czy się rozpakowałaś już czy nie i nie mogę uwierzyć,że nie 🤪 🤪 a idealnie terminowa dzisiaj jesteś 😁 weź męża wykorzystaj to może Cię pogoni trochę bo się zamęczysz z tym czekaniem 😁
midorada dziękuję za gratulacje Karolinki 😁 do dzisiaj jakoś to jeszcze do mnie nie dotarło 😉 człowiek tyle czasu myśli o dziewczynce a tu taki numer 😉 w życiu bym nie pomyślała,że takie coś może siąść w psychikę 🥴 jakiś szok czy co? nie wiem ale do dzisiaj zdarza mi się do niego lub o nim powiedzieć przez "ona" ☺️ ciekawe ile minie zanim się z tym wszystkim pogodzę ☺️
tak czy siak to mój mały cycuś i jestem w nim zakochana jak nie wiem co 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna, wszystko bedzie dobrze!!!!!! Trzymamy mocno kciuki!!!! Moze to tylko problemy z adaptacja... badz doszlo do niedokrwistosci podczas porodu.. BEDZIE DOBRZE!!! Młody to duzy silny chlop i na pewno wszystko dbrze sie skonczy!!!

Giga nie przesadzaj z tymi ograniczeniami, bo zbrzydnie ci karmienie piersia...Zadnych owocow/?? Powalilo ja?? To niedlugo nie bedziesz miec nic witamin kompletnie. Nie jedz smazonego, wzdymajacego, gazowanego.. a jesli cos zjesz i maly dostanie kolek to po prostu to odstawisz ;// Nie ma co przesadzac, bo wykonczyc sie mozna...Jablka, banany to wszystko mozesz jesc NORMALNIE!!!!!

Midorada, co do mleczka to ma ona praktycznie ciagle inny sklad, nawret w zaleznosci od pory dnia...ale ZAWSZE jest on dostosowany do potrzeb maluszka.. i na pewno nic mu nie zabraknie 🙂) tak jak juz Tysia napisala 🙂)
Wiec nie analiuj tylko karm cyccem 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu gratuluje mały słodki na pewno bedzie wszystko ok nie denerwuj sie buziaki dla Was 😘 😘 😘
bylam odebrac zaswiadczenie lekarskie do becikowego jutro idziemy zlozyc a wynikow mojej torbieli jeszcze nie ma zaczynam miec stresa czy tam nic zlosliwego nie wyszlo bo juz powinny byc do odbioru 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna ogromne gratulacje!!!
Na pewno z Maluchem wszystko będzie dobrze tak jak Sandra mówi 🙂
Z wagą, to widze usg może się sporo pomylić..
najważniejsze, że Olaf już jest z Wami 😘

Marlena
tez biore ten lek 3x1, mi też cisnienie spadało dosyć znacznie, choć nie tak jak Tobie. Ale dobrze, że potem wzrosło. Musze je brać do porodu, Ty pewnie też..
leżała ze mna babka.. i po dwóch dniach brania tabletek.. miała rano 160/100 😮 😮 lekarz aż podwoił dawkę 3x2 .. więc cieszmy się, że na nas działa po jednej 🙂

Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Czarna ogromne gratulacje!!!
Na pewno z Maluchem wszystko będzie dobrze tak jak Sandra mówi 🙂
Z wagą, to widze usg może się sporo pomylić..
najważniejsze, że Olaf już jest z Wami 😘

Marlena
tez biore ten lek 3x1, mi też cisnienie spadało dosyć znacznie, choć nie tak jak Tobie. Ale dobrze, że potem wzrosło. Musze je brać do porodu, Ty pewnie też..
leżała ze mna babka.. i po dwóch dniach brania tabletek.. miała rano 160/100 😮 😮 lekarz aż podwoił dawkę 3x2 .. więc cieszmy się, że na nas działa po jednej 🙂

Miłego wieczorku 🙂



No własnie kazali mi brac juz do końca ale ja az tyle ich dziennie nie bede brała bo mi chyba za bardzo cisnienie spada i mam troche strach.. wezme 2 razy dziennie po 1 tabletce a w srode sie spytam lekarza co mam robic jak az tak cisnienie spada.. ohh kurcze no to kobitka miała rzeczywiście ciśnienie mega.. takiego to ja az nie miałam mniej wiecej 150/95 . ale to dopiero teraz tak bo całą ciąże miałam ciśnienie książkowe.
Teraz to już damy rade 😉

Miłego wieczoru wszystkim życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dalej nie dostalm Malego. Lezy do jutra rana na noworodkowym. Mnie emocje powoli puszczaja...
Chce mi si spac strasznie jutro dam znac co z Malusim . Ale powiem Wam dramat jak mowia ze z dzieckiem cos nietak ze sinieje itd problemy z oddechem... To sa skutki cc na zimno poprostu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu wierzę że emocje robią swoje jeszcze jak leżysz i słyszysz takie wieści i małego nie możesz dostać do siebie, ale wierzę że jutro będzie już dobrze i dostaniesz synusie do siebie 🙂 buziaczki dla was 😘 😘
Aniu no widzisz, ja nadal w dwupaku i nic nie wskazuje na rozładunek a próbowałam już wszystkiego więc dałam już spokój i teraz czekam. ale coś czuję że bez wywołania się nie da. już nawet mojemu Marcychowi udziela się czekanie bo nie może się brothera doczekać 😁

spokojnej nocki i do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna gratulacje!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
NIe bede pisac "nie martw sie" bo wiem, ze to i tak nie zadziala. Badz silna i cierpliwa. Melenstwo jest w dobrych rekach i wierze, ze lekarze zrobia wszystko by Olafek jak najszybciej znalazl sie w Twoich ramionach caly i zdrowy. Czekam na wiesci.

Nenia spoznione zyczenia urodzinowe ☺️ ☺️ ☺️ Duzo zdrowka i lekkiego porodu Ci zycze 😘 😘 Dobrze, ze jestes juz w domku. Odpoczywaj ile wlezie... 😉 😁

Kocik biedulko - trzymam kciuki za Ciebie. Jestem pewna, ze gdyby nie problemy z maluchem, z to sama przechodzilabym termin z Dominikiem. Mimo wszytsko dawaj nam znac regularnie jak sie czujesz i co sie u Ciebie dzieje. 😘 😘

Kozinka wierze, ze dziwnie musialas sie czuc po takiej wiadomosci. Jestem pewna, ze Twoj przypadek bedzie krazyl po porodowce i stanie sie legenda 😁 😁 😁 😁

Tysia jak juz tak mi gadasz to zmienie ten suwaczek, bo zyc mi chyba z nim nie dasz 😁 😁 😁

U mnie dzis jakies "przygody" z synkiem. Dosc czesto wola jesc, placze i bardzo malo spal. 😞 😞 Zastanawialam sie czy przypadkiem kolka go nie dopadla. Zawsze kiedy tak krzyczy, serce mi sie kraja, bo nie wiem co sie dzieje i jak mu pomoc... 😞 😞 😞 Uspilam go 20 min temu i ciekawe jak dlugo bedzie spokojny. Poza tym martwie sie, ze moge miec malo mleka. W kadym razie, tydzien temu bylo go znacznie wiecej... 🥴 🥴 🥴

Trzymajcie sie cieplo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
niewyspana na maxa :-( usnelam grubo po 1, wstawalam w nocy z 5 razy, w kazdej pozycji niewygodnie, boli brzuszek, ciagnie - czuje ze to moze byc juz calkiem niedlugo ale najlepiej by bylo zeby dzidzia urodzila sie na spokojnie dopiero po 23czerwca jak juz bedzie po egzaminie tatusia - nie dozyje jesli tak maja wygladac noce ;-)
dzis na 9:30 idziemy na ktg. storczyk ma juz 3 gigantyczne kwiaty - doliczylam sie jeszcze
12 paczkow. czyzby to znak ze dzidzia wyskoczy pietnastego? odbija mi :-(
udanego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...